Jump to content
kids

Dieet lihase kasvatamiseks ja rasva kaotamiseks?

Recommended Posts

Olen 18 aastane, kaalun 85 kg ja 182cm pikk, ideaalkaal minu meelest oleks vist 77-80kg.

Hetkene menüü on selline:

Hommikul kell 7 : Maitsestamata jogurt, peotäis mustikaid, fitness hommikuhelbed puuviljadega, 15-20g valgupulbrit (enamasti maitse jaoks)

7 ja 12 vahel söön veel ära 2 sire saia+kalkunisink, ilma võita, kurki vahest ka vahel.

Kell 13 lõuna: kana-, looma- või linnuliha + paar kartulit. (koolitoit), sepik ja vahest ka salat

Trennipäevadel tund enne trenni muscle+ 40-60g ja pärast trenni 60-80g.

Kui trenni pole siis söön peale kooli veel kas kodujuustu või sepikut.

Õhtusöögiks kodujuustu, liha/kala, vahest tomatit ja kurki ka.

Kas selline menüü oleks normaalne antud eesmärkide saavutamiseks?

Trenn on 3 korda nädalas (trenni alguses 30-40min sõudmist ja pärast jõusaal), teinekord käin trenni kõrvalt jooksmas ka paar korda nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõlemat eesmärki sa korraga saavutada ei saa. Et kaotada rasva, on sul vaja kerget alakaloraaži. Et kasvata lihast, on sul vaja kerget ülekaloraaži. Seega saad üheaegselt ainult ühte teha ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõlemat eesmärki sa korraga saavutada ei saa. Et kaotada rasva, on sul vaja kerget alakaloraaži. Et kasvata lihast, on sul vaja kerget ülekaloraaži. Seega saad üheaegselt ainult ühte teha ;)

Kehakoostise muutmine on algajate puhul väga võimalik.

Isegi sellel juba, kes on aasta korralikult treeninud. Hea näide on Marius, kes isegi suutis jõujuurdekasvu näidata karmi dieedi ajal: http://www.lihased.ee/blog/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehakoostise muutmine on algajate puhul väga võimalik.

Isegi sellel juba, kes on aasta korralikult treeninud. Hea näide on Marius, kes isegi suutis jõujuurdekasvu näidata karmi dieedi ajal: http://www.lihased.ee/blog/

Minul jäi küll lihase areng kuskil 5-6 kuul seisma. Algajal on see muidugi võimalik, aga edaspidi väga raske/võimatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju sõltub minu arust treeningu ülesehitusest. Kui dieedi ajal suudetakse näidata stabiilselt korralikku koormuse kasvu siis võib ka juba mõnda aega treeninud inimene lihasmassi suurendada mingil määral. Aga seda ei juhtu muidugi edasijõudnute puhul kuigi tihti, sest enamik on juba massi perioodil endast iga trenn kõike välja panemas ning sellise lähenemisega ei ole loota, et dieedi ajal koormus kasvaks.

Muidugi ma suuresti spekuleerin aga selline arusaam on mul tekkinud. Ise terve aasta esimene pool dieeti pidades ja stabiilselt koormust kasvatades õnnestus dieedi lõpuks olla oma 7kg või nii kergem, aga käte, rinna, reie ümbermõõdud olid jäänud suht samaks. Vöökoht - 8cm või nii. Ehk mulle vähemalt tundus, et lihasmassi vähemaks jääda ei saanud ja pigem isegi tuli veidi juurde.

Kindlasti ei tohiks kaloraaž olla liiga madal - enda puhul oli ta heal juhul stabiilselt -5-10% defitsiiti ja vahest üldse plussis, sest kaal kukkus väga aeglaselt.

Seega kui nii mõelda siis pole ime, et valdav enamus ei suuda mitte kuidagi dieedi ajal mingit lihast kasvatada ja tihti olemasolevatki säilitada. Aeglase dieedi jaoks kannatust ei ole ning sama ka trennidega. Tahetakse iga trenn endast viimast välja panna. Sellise suhtumisega on raske tekitada olukorda, kus lihas on pidevalt suureneva koormuse all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on praegu lihast normaalselt või enam, nii et ma mõtlen, et hakkaks siis kaotama nüüd.

Kuidas see koormuse tõstmine välja näeb, kuskil kuu aega tagasi kui jooksmas käisin, tegin üle päeva 1tund 20 minutit jooksu, kas selline asi sobiks? Et lihas ei kaoks siis joon ikka taastusjooki peale jooksmist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see on minu arvamus ja nõu mitte spämm :)

Kaugeltki mitte, arvamusest ja nõust asi väga kaugel. Kui sa põhimõtteliselt igale teemale copy pasted seda ??!!!

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle kasutaja võiks vabalt blokeerida, kuna ilmselgelt pole tegu tavakasutaja vaid mingi mõttetu s*ta promokontoga.

EDIT: Aa, see on vist tehtud juba...

Muudetud kasutaja Invention poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×