Jump to content
F.Gump

Jooksmine

Recommended Posts

Ah ei õnnestunud ikka,põlv hakkab endiselt valutama.Läksin siis arsti juurde,teen nüüd ühe tabletikuuri ja käin füsios laser ja magnetravis,näis kas aitab.Eks peab mõnda aega jalgrattaga sõitma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen siin vähe uurinud ning ilmselt põlvevalu tekkis valesti jooksmisest.Ehk siis üle kanna,vaatasin oma jooksutosse ka,ning parema talla kanna välimine serv on oluliselt rohkem kulunud kui muu tald ja ka rohkem kui teise jala kand.Olen kaks kuud jalgadel puhata lasknud,kannan ka põlvesidet igapäevaselt paremal jalal.Varsti peaks hakkama uuesti jooksmist proovima ja üritada ikka päka peal jooksma.Ehk saab see aasta ikka asja käima jälle.

Tundub olevat mingi anatoomiline eripära. Valudest saab terveks ravida, aga ilmselt jooksmine ei sobi sulle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksimsega nüüd pahasti,oktoobri alguses hakkas jooksu pealt parem põlv tuikama,jooksin lõpuni,pärast ei saanud mitu päeva normaalselt käiagi,siis kadus ära,kuskilt tunda polnud,et miskit häda oleks,kahe nädala pärast proovisin uuesti joosta,paar kilomeetrin jooksin ära,hakkas uuesti tuikama,siis olin juba targem,edasi ei jooksnud vaid jalutasin koju tagasi,peale seda polnud kõndimisega mingit häda,ootasin veel pea 3 nädalat ja proovisin uuesti,panin jalasideme ka ümber põlve,aga ei midagi,2 km saab ilusti joosta,siis juba tunned,et hakkab põlv valutama jälle.Ei tea kas tahab pikemat puhkust saada või peaks arsti juures käima muret kurtmas.Põlved ei tohiks väga hullu koormust saada ju,kaalun ainult 73kg

Minul umbes sama probleem. Tulenes ilmselt sellest, et selg veidi kõver ja üks jalg pikem kui teine. Pikem jalg sai rohkem koormust ja sealt jama algaski. Ei aidanud pikem puhkus, glükosamiini proovisin ka, mis oli mõttetu.. Joosta saan 7 minutit, siis hakkab põlv teravalt valutama.

Loobusin jooksmisest, asendasin selle rattasõidu ja jõusaaliga.. Muud lahendust ei näe, tuleb kohaneda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas aru saada kas üks jalg on natuke pikem kui teine? Füsioteraapias see laser ja magnetravi tunduvad küll selline psühholoogiline ravi olevat.Teab keegi,et see kellegil on tõesti põlve terveks ravinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas aru saada kas üks jalg on natuke pikem kui teine? Füsioteraapias see laser ja magnetravi tunduvad küll selline psühholoogiline ravi olevat.Teab keegi,et see kellegil on tõesti põlve terveks ravinud?

Minul avastas selle pikkuse vahe perearst.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kivo vana teema, aga ikka natuke  paneks kirja, mis mul oli. Minu profiili alt saad põlvega seotud postitustesse ka minna. Sain mingi lingi harjutustega põlve külgmiste lihastele. Kas nüüd need aitasid või võtsin koormust vähemaks ja 2 treeningu vahele ikka taastumist rohkem. Et 9,2 kildi peale sa läksid kohe "külma kõhuga" või oled aastaringselt paugutanud? Ise ka armastan pikemaidki lõike, aga üheks põhjuseks endal oli ka arvata jõusaali kangitreeningud ja võrreldes teiste kääbikutega mul ikka tuntavalt raskemad koormused põlvedel. Jätsin isegi jõusaali kasutamist harvemaks, aga midagi igatahes aitas.  Samas ise olen rohkem "loodususku" , keha peab ise ikka välja tulema koormustega ja vastavalt arenema, kirurgilist abi või taldade jama mulle pähe ei mahu. Teine asi, kui hakkad seal tippudega müksima. Enne jätan treeningud vahele või tegelen muu alaga. Postitustest jah ei loe välja kas küljelt see valu, aga kui on, siis saan lingi ka panna harjutuste jaoks. Et pole ime, kui ületreening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,hea kui viitsid kaasa mõelda.Võib vist öelda,et küljelt tuleb valu,ega väga täpselt aru ei saa ka.Külmalt 9 kildi peale kindlasti ei läinud.2012 aastal hakkasin paarikilomeetriseid ringe tegema,2013 ostsin ratta ja hakkasin sellega sõitma,siis vist üldse ei jooksnud,2014 suvi hakkasin uuesti jooksma,vahemaa on väga aeglaselt tõusnud,alguses ka 2-3km ring, aasta lõpus 5-6km. 2015 algusest olen jah jooksnud enamvähem  7-10 km korraga,paar korda ka veidi rohkem.Kuni siis hakkas põlv valutama.

 

Ma siis järjest hakanud mõtlema,et kas asi võis olla tingitud ka uutest tossudest,mis ma ostsingi vahetult enne seda kui põlvevalu tekkis,paar korda vist sain nendega joosta,krt seda teab

Muudetud kasutaja kivo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurat teab, aga ma ei loe välja, kui tihti sa nädalas jooksed või jooksid enne tõsiseid valusi? Tossud loevad, aga kui korra nädalas kasvõi naiste kingadega "rotijooksu" paned, vaevalt, et miskit hullu.  Et isegi rattasõit jooksude vahel võib näiteks vahel mõjuda ja kükid ka, siis mina hoian paar päeva vahet.  Ja, et kui väike paus tehtud talvel näiteks, siis nagu jõusaaligagi, etappide viisi koormust olen  hakkanud tõstma. Ja algul pikemad päevad taastumiseks. Aga kahju, kui isegi taastumine ei aita. <_<  Endast on ka kahju,et mõlemat ala armastan südamega teha. tegelikuses vist peab ühele alale aga piirangud panema.  Jooksmisega olen ikka rohkem kurja teinud kehale, ohtlik ala, võrreldes jõusaaliga.;) Ma loodan, et saab ikka asi korda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et info vähene(isegi 2 jooksu vahel kangitrenn võib liig olla), mis pakud, aga siin on üks variant, mis osadel võib tekkida http://www.itbs.info/

Mul aitasid need harjutused, kuigi osad on seeal kadunud- http://www.runnersworld.com/injury-treatment/treating-itbs

Samas, et sa oletad, et võib külje pealt olla valu, siis minu puhul ma reaalselt seda ka tundsin küljelt. Umbmäärane oletus ei pruugi olla reaalsus, vaid me tahame, et see nii oleks. :)  Kes siis ei tahaks vabaneda sellest murest. Samas sa ei ole maininud kuidas see ravi läinud on ja minu telepaatilised võimed ütlevad, et sa ei ole jooksnud veebruarist saati?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingeid kangiga trenne teinud pole. Ravi kohta ei oska öelda,sest ku ravile läksin siis ja ka tegelikult miski enam ei valutanud,tean,et valu tuli peale paari km jooksmist.Pole julgenud veel, aa spaas jõusaalis olles tegin lindil 10 minutit jooksmist poolteist kuud tagasi,siis polnud midagi häda.Lint on muidugi midagi muud ka kui maastikul jooksmine.Ma mõtlesin,et enne ei julge pikemalt jooksmist proovida kui olen üleval viidatud teadjamehe pool konsultatsioonil käinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×