Jump to content
Invention

Invention blogi

Recommended Posts

Otsustasin ka siiski peale pikka mõtlemist alustada blogipidamisega.

Olen 26 aastane mees, 187cm pikk, jõusaaliga tegelenud väga valesti ja eesmärgitult päris pikalt. Terve elu olen olnud õrnalt ülekaalus, aastal 2008 ajateenistusse asudes näitas kaal koguni kolmekohalist numbrit. Siiski keskmiselt on ta kõikunud täisealine olles 88-94kg vahel (ja see on/oli siiski rasv ;) ). Esimest korda jõusaali sattusin kuskil gümnaasiumi lõpus, pärast seda oli 5 aastat täielik paus spordist. Kaalu üritasin alandada dieetide ja muu sellisega, mitte kordagi edukalt. Uuesti jõusaali sattusin kuskil 2009 aasta talvel ning käisin seal lausa 3 kuud ning sama kordus ka järgmisel ning ülejärgmisel aastal. Kuna ma ei teadnud mitte kõige vähematki toitumisest ega treeningust, ei olnud ka tulemusi. Seega väga pikalt seal vastu ei pidanud ning alati tundus hea idee minna jälle dieedile. Väga lihtne oli enesepettusega tegeleda - talvel jõusaalis käies mõtlesin, et hakkan parem kevadel dieeti pidama ja olles olnud mõni nädal dieedil mõtlesin, et hakkan hoopis sügisest jõusaalis käima.

Kuna see suvi pidasin pulmad, siis võtsin eelmisel sügisel vastu otsuse, et selleks päevaks olen oma elu parimas vormis. Ja see õnnestus. Alustasin treeninguga 01.10.2012 89kg pealt ning juuni alguses näitas kaal koguni 71-72kg. Kaal oli küll üsna madal, aga siiski täiesti kuivaks veel keha ei saanud. Mis oli muutunud võrreldes varasemate katsetustega jõusaalis oli see, et esiteks oli mul treener, kes mind juhendas ja kellelt sain nõu ning teiseks lugesin ka kodus päris palju toitumise/treeningu kohta. Väga palju infot on saadud ka siitsamast foorumist.

Nüüdseks olen jõutreeningust täielikus sõltuvuses. Kogu eelmisel hooajal jäi vahele ainult 1 nädal trenni, kuna olin korralikult haige ja ei saanud voodistki välja.

Sel nädalal alustasin oma massiperioodi. Peale pulmareisi tõusis kaal 75kg-ni ning sellest nädalast alustasin ka kreatiini manustamist ja kaal näitas üleeile 78kg. Täpsemalt räägin treeneriga selle hooaja eesmärgist ülehomme ning saan ka uue treeningkava. Hetkel on plaan kosuda nädalas 500g võrra. Toitun hetkel minimaalselt 3100 kalorit päevas. Kui kreatiini laadimine läbi saab, saan kontrollida, kas see on paras kogus selliseks kaalutõusuks. Ehk kannatab minna 90 kiloni enne, kui alustada dieediperioodi, samas väga palju pekki ei ole enam soovi koguda. Kogu tsükkel peaks lõppema mai lõpus, et taaskord hoida suvel kaalu ja ehk järgmisest sügisest uuesti alustada/jätkata.

Vaevalt, et hakkan siia iga trennijärgselt oma seeriaid ja kordusi üles kirjutama. Pigem kord nädalas kaalu- ja muud numbrid. Vormipilte panen võibolla siis, kui asi hakkab jumet võtma ;)

Nüüd igatahes trenni!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud :) Võibolla on tõesti palju. Kuna see on mu esimene massiperiood elus, siis pean järele proovima üldse mis ja kuidas. Või on siin veel keegi, kes arvab, et see on liiga palju kaalu nädalas?

EDIT: Ses suhtes, et kaloraaž on ca. 500-ga plussis.

Muudetud kasutaja Invention poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2kg kuus on suht maksimaalne juurdekasv kuus. Kui teemaalgatajal on korralik treeningkava ning teeb korralikult ja mõistusega trenni siis võib tulemus päris hea saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

89 -> 71 ju kobe kaalulangus, sellest pole võrdluspilte?

Mu arust 71kg 187cm mehele on kole vähe.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks ei ole. Pärast dieeti kahetsesin küll, et ei teinud pilte, aga seekord parandan viga. Ja 71kg on ikka väga vähe. Loodakski nüüd järgmiseks suveks saavutada 85kg peale dieediperioodi. Ehk õnnestub...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, nädalaga on kaalunumber tõusnud 1kg võrra, kuid seda ei saa hetkel võtta eriti tõsiselt veel, kuna kreatiini tarbimise algusest on möödas alles 1 nädal ja 2 päeva. Esmaspäeval tegin viimase laadimispäeva ja edasi tarbin seda 6g päevas- 3g enne ja 3 pärast trenni.

Nii palju päevas süüa on natuke harjumatu, kui eelneva aasta olen olnud dieedil. Päeva kõige korralikum toidukord on hommikusöök. Kuna teen trenni suht hommikupoole (10st umbes), siis on suurem energiahulk enne seda minu jaoks vajalik, muidu on trenni väga nadi teha. Päeva peale on ära jagatud mitmed vahepalad (kohupiimad, kohukesed, puuviljad jms, peale trenni kohe valgu-süsivesiku-kreatiinišeik) ning üks korralik toidukord veel õhtul 5-6 ajal, kus läheb suurem kogus mingit liha (enamast kana) koos salatite ja asjadega. Valgu minimaalne piir on hetkel 200g päevas, üldiselt ikka rohkem. Süsivesikuid on ehk 250-300g ringis ja rasva 100-120g päevas.

Uus kava on jaotatud neljaks. Hetkel olen ära teinud sellest kolm esimest päeva ja homme viimane neljas. Kui vähegi töögraafik lubab (mis selgub tuleval nädalal), hakkan trenni tegema esialgu 2+1 intervalliga. Kui talvel pimedal ajal energiat peaks puudu hakkama jääma, siis lükkan ühe puhkepäeva veel lisaks. Siiski loodan, et see pole vajalik. Lisaks vajadusel teen korra kuus taastavad trennid.

Natukene jõunäitajatest:

Suve alguses proovisin poole keharaskusega maksimaalse kordusega rinnalt surumist: 37.5kg - 40 kordust. Sama katse teen aasta lõpus uuesti.

Hetkeolukord:

Kükk 1x10 (50) 1x10 (60) 1x8 (65) 1x8 (70) 1x6 (75) 1x15 (70)

Jõutõmme 1x10 (50) 1x10 (60) 1x10 (70) 1x8 (80)

Rinnalt surumine 1x6 (65kg) 1x6 (70kg) 1x5 (75kg) 1x6 (70kg)

Numbrite poolest olen seadnud kõigis neis harjutustes teha vähemalt 1 seeria 90kg, jõutõmme peaks tulema isegi 100-ga. Täna jäi vähemalt varu veel sisse küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No vana halb, täna käisin kaalul ja kaal oli 100g võrra langenud nädalaga. Uskumatu lihtsalt, kui palju peab sööma. Ma söön end ikka konkreetselt silmini iga päev täis, aga kaal on langenud. Järelikult tuleb veel rohkem sööma hakata. Lükkan kalorid 3300+ peale, vaatab, mis nädalaga teeb. Muidugi öösiti, kui üles vahel ärkan, tunnen, et kõht on tühi. Peaks proovima ja õhtusse rohkem toitu jätma. Kuigi täis kõhuga magamine on üsna raske. Praegu toidust on kõige enam laual Tallegg'i kanagrillvorstid juustuga (koos kodujuustusalatiga muidugi. Avastasin just Valio soolakurgi-tilli kodujuustu. Talvel, kui tilli saada pole, on see tõenäoliselt ülim nauding.).

Energia ja mott on igatahes täiesti laes praegu, hetkel teen kava isegi 4+1 süsteemis. Tunnen, et keha on suvel korralikult taastunud ja jõuab teha küll järjest päevadel kava läbi ning siis üks päev puhata.

Ehk järgmine postitus tuleb siia juba 500g raskem olles ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul täiskõhutunne segab magamist siis proovi nii, et enne magamaminekut suurem kogus süsivesikuid. Peaks tagama hea une ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud, proovin järgi. Hetkel olen õhtusse jätnud ainult valku

EDIT: Muuseas, kuidas kõlbavad need müslid õhtuseks söögiks?

http://www.interaltus.ee/img/113900789.jpg

Kunagi lapsena sai neid söödud, maitselt suht tuim, aga samas korralikud täistera kaerahelbed tunduvad olema.

Muudetud kasutaja Invention poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd pea 2 nädalat möödunud. Kaal on pööranud end tõusuteele, mis on äärmiselt positiivne. Kõigub siin 81-82 kilo vahel. Isegi ehk natuke liiga palju on teda korraga tulnud, aga samas hetkel massiperioodil ei jälgi kaloreid. Tähtis, et kaal tõuseks. Nagu ütleb kasutaja martinkink- "eat big to get big" ja seda ma praegu ka teen.

Jõunäitajad kasvavad veel meeletu kiirusega. Ehk järgmine nädal teen ka nendest vahekokkuvõtte.

Plaanin nüüd sisse lülitada ka taastavad trennid. Küsikski targematelt, et mis perioodi järel oleks neid kasulik teha? Kui teen näiteks 4 korda 4ks jaotatud kava läbi, kas viies ring võiks olla taastav? Ning milline ta täpsemalt välja peaks nägema? Mida ma vähendan - raskusi, seeriaid, kordusi?

Kohe näha, et sügis käes. Jõuka ees parklas on tegemist, et endale parkimiskoht leida ^_^ Õnneks mingit metsikut rahvamassi jõusaali veel voolanud pole, kõik vanad tuttavad näod.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ütleb kasutaja martinkink- "eat big to get big" ja seda ma praegu ka teen.

Plaanin nüüd sisse lülitada ka taastavad trennid. Küsikski targematelt, et mis perioodi järel oleks neid kasulik teha? Kui teen näiteks 4 korda 4ks jaotatud kava läbi, kas viies ring võiks olla taastav? Ning milline ta täpsemalt välja peaks nägema? Mida ma vähendan - raskusi, seeriaid, kordusi?

Super ;)

Ma ise olen neid taastavaid trenne teinud täpselt tunde järgi. Kui keha on ikka eelmisest trennist suhteliselt läbi siis peab ikka taastava trenni tegema. On ka olnud päevi, mil jalad on taastunud, aga ülakeha on valus siis jalgadele maksimumi ja ülakehale taastava. Kuidas kunagi ja kuidas keha karjub, aga see oleks vaid minu soovitus ^_^

Sööma, sööma, sööma ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile sai läbi viies ring seda kava ja töötab vist päris hästi, vaadates tulemusi:

Kükk:

03.09 - 10x60kg/10x65kg/8x70kg/6x75kg/8x70kg/10x60kg

24.09 - 10x65kg/10x70kg/8x75kg/8x75kg/6x80kg/12x60kg

Jõutõmme:

03.09 - 10x70kg/10x75kg/8x80kg/6x85kg/10x75kg

24.09 - 10x80kg/10x85kg/8x90kg/6x95kg/10x70kg

Rinnalt surumine:

02.09 - 6x60kg/6x65kg/6x70kg/4x75kg/8x65kg

23.09 - 6x65kg/6x70kg/6x75kg/5x80kg/10x65kg

Ka kaal tõuseb täpselt õiges tempos. Kuu lõpuks peaks jõudma 82kg-ni. Mingi paganama viirus vist üritab mind maha võtta, aga ei ole aega haigeks jääda ja trenne vahele jätta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Kükkimise raskused on sul algajalikult väiksed, kuid kui sooritustehnika on puhas ja aeglane ja ego on toidetud, siis peaks progresseeruma ilusti. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ma olengi algaja ju ;) Vähem, kui kuu teinud massi alles. Ega teisedki numbrid suured pole, aga progress on näha vähemalt. Ja kindlasti mitte ei käi ma jõusaalis egot toitmas...

Priibe, praegu ma panin kaalu peale tunde järgi, kuid nüüd jõudsin hetkel üsna maksimumi piirini. Järgmised korrad kindlasti ei suurenda raskust. Pigem hoian tehnika puhtana ja teen kõike turvaliselt. Ja edasi liigub raskuste suurendamine kindlasti väiksema tempoga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ma olengi algaja ju ;) Vähem, kui kuu teinud massi alles. Ega teisedki numbrid suured pole, aga progress on näha vähemalt. Ja kindlasti mitte ei käi ma jõusaalis egot toitmas...

Priibe, praegu ma panin kaalu peale tunde järgi, kuid nüüd jõudsin hetkel üsna maksimumi piirini. Järgmised korrad kindlasti ei suurenda raskust. Pigem hoian tehnika puhtana ja teen kõike turvaliselt. Ja edasi liigub raskuste suurendamine kindlasti väiksema tempoga.

Okei , just curious :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OT: Kuna nüüdseks on ilmselge, et oled kasutaja LPF, siis siin teemas oled sa minu jaoks persona non grata. Erinevalt paljudest teistest siin ei jaga ma nende tolerantsust ning ei näe sinu postitustes mitte midagi huvitavat, põnevat vms. Seega sinu igasugune edaspidine siia kirjutamine jääb minu poolt tähelepanuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Erinevalt paljudest teistest siin ei jaga ma nende

Sa ei peagi olema nagu teised. Ole selline nagu sa oled.

Ja minu plogis võid sellegipoolest suhelda kui soovi on. Eks püüan meeles pidada, et siin sinu blogis on mul mõtteline bänn. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja nädal jälle möödas, isegi tiba peale. Täitus esimene kuu minu massiperioodist. Eesmärgiks oli kaal saada 82 kg peale, 01.10 näitas ta koguni 83,1kg. Aga iga kell pigem rohkem kui vähem ;) Seega võin rahule jääda. Lisaks täitus 01.10 täpselt 1 aasta sellest, kui hakkasin korralikult toitumise/jõusaaliga tegelema. Ühe aastaga jõuab ikka uskumatult palju muutuda kui vähegi vaeva näha.

Numbritest:

20.08->05.10

Biitseps: 30,5cm->35,5cm (pingutatult)

Rind: 100cm->? (sentimeetririhm jääb lühikseks, aga päris palju üle 100cm igatahes.)

Jalg: 53cm->59,5cm

Neljapäevast homseni teen väga kerged trennid, kuna eelmine ring näitas keha juba väsimuse märke. Selle-eest järgmisest nädalast tahaks jälle mõned isiklikud rekordid teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×