Jump to content
Raccoon

Kava koostamise ABC

Recommended Posts

Tere! Olen 23 aastane mees ja olen viimased kolm kuud teinud 2 korda nädalas siinset algajate kava. Nüüd oleks soov edasi minna kavaga mis oleks jaotatud nädalas kolmeks. Minu probleem on aga selles, et tulenevalt koolist ja tööst, mul ei võimalik jõusaalis väga pikalt rassida ja ma tahaksin koostada ise endale suhteliselt lihtsa ja mugava kava, mida siis mõned kuud jälgida ja siis edasi vaadata.

Nii ma sooviksingi, et mõni kogenenud foorumlane annaks mulle nõu, et mis lihasgruppe, mis päeval koos treenida ja milline peaks kava ülesehitus olema. Kas ma olen õigesti aru saanud et kõigile lihastele tuleb teha 2 erinevat harjtust(Nt 2 biitsepsile, 2 triitsepsile jne? Mis lihaseid samal päeval koos treenida ei tasu jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu treening kava praegu nt

kükk 5x5

jõutõmme 5x5

rinnalt surumine 5x5

lisaraskusega lõuatõmbed 5x5

rööbaspuudel surumine 5x5

3x nädalas, aega kulub umbes tund, kuni 1 tund 15 min.

Muudetud kasutaja ville1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ma sooviksingi, et mõni kogenenud foorumlane annaks mulle nõu, et mis lihasgruppe, mis päeval koos treenida ja milline peaks kava ülesehitus olema. Kas ma olen õigesti aru saanud et kõigile lihastele tuleb teha 2 erinevat harjtust(Nt 2 biitsepsile, 2 triitsepsile jne? Mis lihaseid samal päeval koos treenida ei tasu jne?

Kustkohast selliseid asju võetakse, et on mingi reegel mitu seeriat,kordust või harjutust teha tuleb.Kõik on siiski individuaalne ja oleneb kavast,koormusest,treenituse astmest jne.Endal ka hetkel näiteks kiirem periood ja jaotus on 3 päeva kogukeha(enamasti 3 baasharjutust rind-selg-jalg) ja ühe päeva olen jätnud n.ö "võimlemise" kus teen mingile lihasgrupile lihtsalt pikki seeriaid,käsi,kõhtu jne.Toimib küll,ei kurda.Ise soovitaks ka just mingit kogukeha lähenemist,teed keha mitu korda nädalas läbi.Kui ajaliselt ka kitsas ,siis ei näe isiklikult üldse mõtet algajal mingi "iga lihasgrupp eraldi" splitiga pead vaevata :) Pigem mõni alakeha-ülakeha,või kogukeha lähenemine.Ja tugineda baasharjutustele. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×