Jump to content
janarL

Suht kuivik algaja, oleks kaalu juurde saada.

Recommended Posts

Tere! Olen 26 a mees.

Peale Ööjooksu 7. juuni käisin 10 km jooksmas ning sai lubatud, kui üks vanem naisterahvas jookseb 21,1 km ära, lähen ma ka. Tegi ära.

Peale sellest saati hakkasin juba treenima ennast 21,1 km. Esialgu ülepäeva jooksin 5 km, hiljem kaks päeva vahet ja kolmandal päeval jooksen. Olen jooksmise harjutusega jõudnud 12,5 km juurde. Paar nädalat jooksen seda distantsi ja siis tõstan taas distantsi pikkust jne. Peale jooksmise lõppu tegin kordamööda 3 x kõhulihaste harjutusi (erinevaid) ja 3 x kätekõverdusi (30 tk), peale neid teen veel seljalihase harjutusi, et selga väga ei kurnaks. Samas ei tahtnud alla võtta aga tahtsin rohkem juurde võtta ja rohkem "lihastesse" minna.

Jõuan siis pointini.. Olen 172 cm ja kaalun nüüd 56 kg, enne ööjooksu olin 58, paremal juhul 59 :) Siis väga trenni ei teinud. Samas meeldib joosta aga tahaks ka nüüd juurde võtta ja rohkem lihastesse minna.

Kui mõnda foorumi teema lugeda siis ma olen nagu kuivik :D Kohati ribisid suht kenasti näha :(

Hommikuti söön mitmeviljaputru vähese moosiga, vahel ka mune.. piim käib iga toidu kõrvale, võiks juua lõpmatuseni.

Nuu minu lõuna on suht nii 16.00 aeg, kuna töötan öösiti. Siis söön kartuleid, kana või sealiha kastmega. Kindlasti toidu kõrval ei puudu majonees/ hapukoor ja kodujuust. Aeg-ajalt ka kala, kui poest meeles osta.

Nuu õhtu toit on umbes 21.00 - 22.00 aeg.. enne tööd. (Tööaeg 23.00-06.00) Siis pugin taas putru või praemune võileivaga.

Ega praegu väga õigesti vist ei toitu aga, kui öösiti töötan. Suurem AGA tulebki siit, et öösiti ei ole meil lõunapausi, vaid kahe tunni tagant 10 min. pausid. Mida peaksin tööl sööma??? Siiamaai olen ma söönud kodus enne tööd kõhu täis ja siis alles hommiku peale 6 tulen koju sööma.. Peale tööd sööks või elevandi ära, kõht ikka täiega tühi, eriti nüüd, kui teen trenni.

Jään vastuseid ootama. Kui keegi teab, kus toitumiskava saaks osta ja sellest kasu ka oleks, oleks nõus soetama selle.

Ette tänades!

Hetkene seis.

DSC_0181_zps5c4bea10.jpg

Muudetud kasutaja janarL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks nõutu surfar :) Miks arvad, et sulle mingi eridieet kehtib? Siinne sait (+ kogu veeb) on täis neid nõuandeid.

Pane otsingusse: 'head valguallikad' - leiad nimekirja, osta neid, milleks raha jätkub ja pane suhu.

Seejärel: "vajalikud rasvad", käitu samamoodi.

Juurde võta mõõdukalt süsivesikuid.

Öösel kehtib sama teooria.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine suhteliselt vastupidavus ala. Põletad rasvu ja lihaseid, muudad need saledamaks ja sitkemaks. Peaksid hakkama rohkem sööma ja tegelema jõutreeninguga, nt. keharaskusega alustuseks. Tööle võiksid midagi kaasa teha, nt. kodujuustu vms.

Kas teil seal külmik on, kus toitu hoida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine suhteliselt vastupidavus ala. Põletad rasvu ja lihaseid, muudad need saledamaks ja sitkemaks. Peaksid hakkama rohkem sööma ja tegelema jõutreeninguga, nt. keharaskusega alustuseks. Tööle võiksid midagi kaasa teha, nt. kodujuustu vms.

Kas teil seal külmik on, kus toitu hoida?

Hetkel olengi jooksmise jätnud korra nädalasse aeroobsesse treeningusse. 2 septembrist alustasin ringtreeninguga ja tutvusin tehnikaga, kui nii võib öelda :) Järgmisest nädalast hakkan iseseisvalt jõusaalis käima.

Kava lasin ära koostada. Enam vähem olen toitumist ka jälginud aga järgmine kuu algul tellinn toitumiskava ka. Siiamaani pooleteise kuuga pole küll midagi juurde tulnud aga eks iga asi omal ajal :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

GOMAD - gallon (3.8 liitrit) of milk a day

Piima joon koguaeg. Kas peale trenni on hea süüa kohupiim (lahjat olen ostnud) segada maasika toormoosi ja sisse veel 2 või 3 toorest muna? Mõned banaanid ka veel :)

Kas peaks olema see rammus kohupiim 5 % ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piima joon koguaeg. Kas peale trenni on hea süüa kohupiim (lahjat olen ostnud) segada maasika toormoosi ja sisse veel 2 või 3 toorest muna? Mõned banaanid ka veel :)

Kas peaks olema see rammus kohupiim 5 % ?

Kui sa juurde tahad võtta miks sa siis lahjat ostad :(

Mina soovitaks muna ikka keeta/praadida/jumalteabmidatemagateha, tuleb maitsvam ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kas see kohupiiim on sul 0% või 5% ei muuda midagi nii eriliselt. Toore muna osas on selline kahe otsaga asi, ise soovitaks ja ilmselt ka eelistaks ikkagi töödeldud variandina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa juurde tahad võtta miks sa siis lahjat ostad :(

Mina soovitaks muna ikka keeta/praadida/jumalteabmidatemagateha, tuleb maitsvam ^_^

Siiamaani olen ostnud 0.1 % kohupiima.

kohupiima sisse keedetud või praetud muna? ok, peab proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiamaani olen ostnud 0.1 % kohupiima.

kohupiima sisse keedetud või praetud muna? ok, peab proovima.

ei ei ei. Muna söö ikka niisama, mitte ära topi teda kohupiima sisse.

Kohupiimas juba piisavalt valku ja kohupiima osta maitse järgi ikka. Kui meeldib söö aga rohkem kohupiima

Muudetud kasutaja martinkink poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Toores töötlemata toidus sisaldub rohkem mikrotoitaineid kui töödeldud variandis.

Seetõttu kuldne kesktee on vähemalt vahel süüa toorest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei ei ei. Muna söö ikka niisama, mitte ära topi teda kohupiima sisse.

Kohupiimas juba piisavalt valku ja kohupiima osta maitse järgi ikka. Kui meeldib söö aga rohkem kohupiima

Kohupiima vastu ei ole midagi, söön meeleldi :) Muna olen poolteist kuud kohupiimaga toorelt söönud (3x nädalas) ja praemuna ka nii üle päeva.

Eks üritan mitte hoogu sattuda toore munaga. Tihti saan kodumune, neid võib vast vähe kindlamalt toorelt süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiamaani olen ostnud 0.1 % kohupiima.

kohupiima sisse keedetud või praetud muna? ok, peab proovima.

Tee siis kohupiimakook juba - segad kohupiima ja munad, vormi ning ahju. Põhja pole isegi vaja teha, võid niisama moosiga süüa.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee siis kohupiimakook juba - segad kohupiima ja munad, vormi ning ahju. Põhja pole isegi vaja teha, võid niisama moosiga süüa.

Üritan teha siis :)

Aga igalpool kirjutab, et ei tohi rasvasid unustada? Seda vaja tarvitada. Mis toitained selle all mõeldud? Juust? kodujuust? kohe ei tulegi rohkem pähe..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liha, ärme unusta liha. Lihas, näiteks kala ja sealiha, on üpris palju kasulikku rasva lisaks väga heale valgule. Menüüs võiks/peaks ka liha olla omal kohal.

Eelmainitutest olen söönud küll.. Pudru, kohupiim, liha ja kala.

Pähklite söömisega pean natuke harjutama.. ei ole neid nagu ültse nosinud. Tavalisi ilma soolata pähkleid? pistaatsia pähklid vist liiga soolatud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Pähklite söömisega pean natuke harjutama.. ei ole neid nagu ültse nosinud.

Neid ei söögi enamus, kuna pole raha nende ostuks. Pähkli kilo maksab mitmeid kordi rohkem kui fitnessistide kanafilee. Kui vaadata riiklike statistika andmebaase, et mis toitu siis maale tuuakse, siis pähkleid eriti ei tooda, ja seetõttu ka ei sööda. Miks aga on populaarne rääkida elukaugest pähklist siis? No vot see on taas selline "ajuviirus"- et on levinud selline kõnepruuk lihtsalt, tundub popp olema öelda, et sööge pähkleid ja erakond Kesk pole ka populaarne. Igasuguseid valesoovitusi levib, ja pähklid on üks nendest.

See, et sa pähkleid ei söö, ongi normaalne, keegi ei söö. See polegi inimeste toit, vaid oravate toit.

Tavalisi ilma soolata pähkleid? pistaatsia pähklid vist liiga soolatud?

Soola sisse tehtud marinaadid ja muud hoidised säilivad kauem, kuna soola sees bioloogilist aktiivsust väga elavalt toimuda ei saa.

Kuid inimese sees on vajalik bioloogiline väle elu, ja fitnessi eesmärke ei täida kui inimese sees toimuvad protsessid on soolamarinaadi tõttu aeglased, eluta. Seetõttu soola üle süüa pole hea. Aga pähkleid esiteks ei sööda, ja kes neid vahel ka sööb, siis saab niivähe soola sealt, et see inimese verd soolaseks ei muuda veel. Üldiselt pole võimalik soola üle süüa, kuna inimese sees on vedelikku väga palju. Küll aga on võimalik alkoholi üle juua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pähkli kilo maksab mitmeid kordi rohkem kui fitnessistide kanafilee.

Küsiksin siinkohal, et kas kuskil müüakse ülisuurtes kogustes pähkleid? Mingi a'la 5kg pakendeid vms. Suurem kogus peaks üldjuhul eeldama väiksemat hinda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×