Jump to content
rahumees07

Pikk mees ja treenimine

Recommended Posts

Tere,

olen 193cm pikk ja olen hetkel teinud umbes poolteist kuud kodus trenni. Kuna hantleid ega midagi ei ole, siis hetkel olen teinud ainult kükke (veepudelutega 2l) ja kätekõverdusi, alguses tegin 5tk seeriatena, seni kuni väsisin, siis 8tk ja nüüd juba 10tk. Kükke teen umbes sama palju, seeriatega kokku umbes 200tk + kätekõverdusega sama asi. Rinnalihased on arenenud küll ja jalad on ka paksemaks läinud. Samas nagu olen lugenud, siis ikkagi oleks üldtreening hea. Hetkel peeglisse vaadates on isegi esiots enam-vähem ok, aga selg on nõrk, ilmselgelt oleks vaja selg järgi ehitada ja vbl kõhulihased ka.

Kaaluks on hetkel 91kg, kui treenimisega alustasin, siis kaalusin 83kg (ei söönud siis midagi), nüüd olen kõvasti sööma hakanud ja kõht on läinud laiemaks ja üldiselt ka paksemaks, ilmselt palju ka rasva arvelt. Ribid on väljas, seega rasvaprotsent vist suht madal, mingi arvutuste järgi sain selleks mingi 21, kuid see ei ole ilmselt võimalik.

Olen teinud umbes 3-4 a tagasi ka jõutrenni, aga jälle täiesti suvalt, seega vist peaks võtma mingi algajate kava ja selle järgi veidi proportsionaalsemalt treenima hakkama, või võib võtta juba edasijõudnute oma? Igatahes väga suureks ka kasvada ei taha, samas võiks olla veidikene turskem küll ja veidi lihasmassi juurde saada, sest sellise pikkuse puhul lihtsalt ma näen peenem välja.

Toitumisest: lisasin enda päevamenüüsse muna, kala ja piimatooted, päevas läheb üks liiter piima ja üks jogurt, vahepeal ka kohupiim (mingi Tere oma ja magus). Söön ka nädalas paaril päeval väikse Säästu kotitäie pähkleid + seal on mingi segu veel, et saada rasvu.

Trenni olen proovinud teha ülepäeviti.

Seega saada massi juurde, nt mingi 95kg ja kõik lihasmassi arvelt, või peab seda rohkem olema, et nt triiksärki kandes rinnalihas välja joonistuks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rinnalihased on arenenud küll ja jalad on ka paksemaks läinud. Samas nagu olen lugenud, siis ikkagi oleks üldtreening hea. Hetkel peeglisse vaadates on isegi esiots enam-vähem ok, aga selg on nõrk, ilmselgelt oleks vaja selg järgi ehitada ja vbl kõhulihased ka.

Ära lähene asjale,et on vaja treenida ainult kindlat lihasgruppi.Keha on tervik,tervet keha tuleb treenida.

Olen teinud umbes 3-4 a tagasi ka jõutrenni, aga jälle täiesti suvalt, seega vist peaks võtma mingi algajate kava ja selle järgi veidi proportsionaalsemalt treenima hakkama, või võib võtta juba edasijõudnute oma? Igatahes väga suureks ka kasvada ei taha, samas võiks olla veidikene turskem küll ja veidi lihasmassi juurde saada, sest sellise pikkuse puhul lihtsalt ma näen peenem välja.

Väga suureks kasvamine pole nii lihtne, et valid kas edasijõudnute- või algajate kava ja siis vastavalt sellele arened :) Alustuseks võid proovida jah mõnda lihtsamat kava.Et baasharjutused on tõhusad,siis võid ka sellele kavale silma peale visata http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/1/50

Muudetud kasutaja Kang08 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud kava eest!

Kavas on mainitud, et peab alustama raskustest, mis on 5-10kg väiksemad kui ma suudan, kas see kehtib ka nt rinnaltsurumise kohta, ja kuidas üldse teada saada mis raskustega ma tegema peaks, sest esimese korraga ei hakka proovima kui palju ma tõsta jõuan, või on see kuidagi tunde järgi, a'la et ei oleks liiga lihtne ega liiga raske vms.

Muudetud kasutaja rahumees07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte midagi ei juhtu kui alustad isegi 15-20 kg väiksema raskusega. Ise tunned ära et kui viimastes seeriates jääb nagu kergeks lisad juurde tunde järgi. Esimene treening selles suhtes ongi 5x5 puhul hea orientiir. Järgmisel korral oled juba teadlikum millist raskust võtta! 5x5 puhul on põhiline see, et kaks seeriat 5 sest peaksid tulema peaaegu suutlikuseni. Mõni arvab et kolm mõni arvab et üks, seega kesktee oleks esialgu 2.

Jõudu treeningutel!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×