Jump to content
Jõumees12

Kui vanalt

Recommended Posts

Tere.olen 12,5 aastane poiss kaalun mingi 50kilo siiasinna ja pikkust umbes 160midagi peale.Tahaks räigelt jõusaalis käia aga osad räägivad ,et kasv v6ib kinni j22da ja teised v2idavad vastupidist.Saaksite soovitada mis harjutusi ja palju ja kuidas jne neid teha.Kas spordijookitel on suur vahe.S6ber andis proovida yhte.Ilgelt hea oli m6tlesin ,et ostan ka selle kuna suur purk ja 20eur hind.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikka võid jõusaalis käia. See et trenni tehes jääb kasv kinni on loll jutt. Baasharjutusi hakka tegema, aga proovi leida mõni inimene kes näitaks õiget tehnikat, muidu saad vigastusi ja valud edaspidiseks eluks :) Spordijoogi kohta ei oska midagi öelda kuna sinu jutu järgi see ilgelt hea -_-

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklult mina sulle seda öelda ei saa aga minu treener ütles, et kuskil 1.5 - 2h . Minul on keskmine 1.5 h :)

Kindlasti kui tegema lähed tee väike soojendus sõit mõnel trenažööril ütleme jooksmine lindil, rattasõit. 10 min ja venitused kindlasti ennem harjutusi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei jää mingit kasvu kinni, ei ole vaja karta, alustasin peaaegu sinuvanuselt ja kasvu kõvasti juurde tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

12,5 aastaselt ma väga hullu igatahes jõusaalis ei paneks. Arvan, et kui hakata jõutõmbeid ja kükke ja teisi raskeid harjutusi tegema,

jääb vb kasv kinni, ja tulevad muud vigastused.

Tee parem kätekõverdusi, jookse, ja tõmba lõuga kuskil toru peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

12,5 aastaselt ma väga hullu igatahes jõusaalis ei paneks. Arvan, et kui hakata jõutõmbeid ja kükke ja teisi raskeid harjutusi tegema,

jääb vb kasv kinni, ja tulevad muud vigastused.

Tee parem kätekõverdusi, jookse, ja tõmba lõuga kuskil toru peal.

See on kasvav organism, kindlasti ei jää kinni minu arvates kasv! Kui siin eelpool kõneleja juba ütles, et viskab just juurde pikkust.

Kõige parem oleks kindlasti mõne treeneriga kontsulteerida, eelpool ka mainis ju Taavi Merisalu, et andku tuld:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on kasvav organism, kindlasti ei jää kinni minu arvates kasv! Kui siin eelpool kõneleja juba ütles, et viskab just juurde pikkust.

Kõige parem oleks kindlasti mõne treeneriga kontsulteerida, eelpool ka mainis ju Taavi Merisalu, et andku tuld:D

Mõtlesin, et üleüldiselt hakkab kasvama ehk siis lihaskasvu pidasin silmas ;).

Kasvu kinnijäämiseks peab olema surve lülisambale kestvam, kui mõned seeriad/minutid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna tegu on 12.5 aastasega siis oleneb väga palju ka sellest mida ta seal jõusaalis teeb. Kindlasti oleks vaja kedagi kes näpunäiteid annaks (vaevalt selleks mõni omavanune sõber sobib).

Kunagi kuskil artiklis ütles Murumets et tehke kergejõustikut ,pallisporti jne kuni saate umbes 21 ja siis hakake alles kangima näppima. Eks ta vast rääkis rammumehe seisukohast.

Mina arvan et lase emal hommikuti putru teha, koolis söö sööklas palju jaksad ning õhtuti kodus samuti ära pirtsuta. Kehalise kasvatuse tundides anna endast maximum , hea oleks kui liituksid mõne treening grupiga vms. Vabal ajal tee kätekaid ja tõmba lõuga. Ükspäev kui jaksad teha järjest 40 korraliku kätekat ja 15 lõuga tõmmata siis vaata alles jõusaali poole :)

PS . Samas kui väga vaja sul tõesti minna jõusaali siis siin lehel on olemas harjutuste pank ning lisaks näidis treening kavad. Kükid ja jõutõmbed ei tundu väga hea ideena minuarvates

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Andsin poisile juba soovitusi kirja teel, aga teistele ka teadmiseks, et kui siiski on suur tahe jõusaalis käima hakata sellises vanuses. Käige, kui tahate, sest jõusaal igal juhul asjalikum kui Klaaseritega tšillimine või YOLO elustiili harrastada.


Tehnika paika!
Ära liialda raskustega!
Tee rahulikult!

PS! Kui jõusaal on tasuline, siis sellises vanuses saab väga hästi veel koduste vahenditega ja oma keharaskust kasutades treenida.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×