Jump to content
AnneP

IFBB Nordic Championships 2013 - Eesti sportlased puhtad!

Recommended Posts

SA Eesti Antidoping sooritas 10 testi.

Valik tehti iga kategooria medalistide hulgast loosiga.

Proovid toimetati Helsingi laborisse, tulemused saadeti menetluseks IFBB peakontorisse

(kuna tegu oli rahvusvahelise võistlusega).

IFBB informeerib esmasetest tulemusest ainult oma riigi sportlaste kohta.

Menetluse lõppedes avalikustatakse tulemused.

Seega täna võin kindlalt kinnitada, et testitud Eesti sportlased, Ott Kiivikas ja Imre Uibokand on puhtad.

Tõestab see fakt veel kord, et tipptasemel kulturist ei vaja dopingut!

Iga asi omal ajal või pisut hiljem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

19. oktoobril Tallinnas peetud Põhjamaade meistrivõistlustel võetud dopinguproovides põrus 1 norrakas, 3 rootslast ja 1 taanlane.

Lae alla lõplik Põhjamaade meistrivõistlused 2013 protokoll: Nordic Championships 19.10.2013, final results.

Vaata, kes põrusid Põhjamaade meistrivõistlustel võetud dopinguproovides

Athletic fitnessi meestekategoorias põrus dopinguproovis pronksi saanud norrakasDaniel Dreier. Tänu sellele tõusis kolmandaks eestlane Fred Vunk. Pildil disklahvi saanud Daniel Dreier.

6621_thumb.jpg

Bodyfitness avatud kategoorias jäi dopingu kasutamisega vahele rootslaneEmma Melin. Tema asemel on nüüdsest pronksivääriline Miia Nyyssönen Soomest. Pildil Emma Melin.

6622_thumb.jpg

Naiste kulturismikategoorias oli võistlemas 1 sportlane, rootslane Susanne Rydmyr, kes andis positiivse dopinguproovi. Põhjamaade meistrivõistlustel saadud kuld on Susanne jaoks tühistatud. Pildil Susanne Rydmyr.

6623_thumb.jpg

Klassikalises kulturismis, kategoorias -180cm, võeti dopinguproovi hõbeda saanud Branislav Oparusic'lt, Rootsist, kes samuti andis positiivse dopinguproovi ja kaotas enda hõbemedali. Teisele kohale tõusis tänu sellele eestlane Peep Reinart ja kolmandaks norrakas Lasse Sørdahl. Pildil diskvalifitseeritud Branislav Oparusic.

6625_thumb.jpg

Klassikalise kulturismi pikemas kategoorias, +180cm, võeti dopinguproovi taanlane Julius Leth Jans'lt, kes andis positiivse dopinguproovi ja kaotas enda pronksi. Pronks läheb soomlasele, Jani Sukevale. Pildil Julius Leth Jans.

6624_thumb.jpg

Võistlustel eestlastelt võetud dopinguproovid olid negatiivsed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu hr. Tokko ütles, siis SA Eesti Antidoping sooritas 10 testi, mille valik tehti iga kategooria medalistide hulgast loosiga. Tuleb välja, et dopinguproovides põrusid 1 norrakas, 3 rootslast ja 1 taanlane ehk kokku 5 sportlast.

Kas see 50%-line põrumine on tavaline!? Mulle isiklikult tundub poolte inimeste dopingukontrollis põrumine vägagi suure osakaaluna. Kuna 10 sooritatud dopinguproovi moodustavad vaid väikse osa võistlustel osalenutest, ei tahaks spekuleerida, milline on ülejäänud võistlejate suhe keelatud ainetega...

Siiski rõõm tõdeda, et puhtad mehed Ott ja Imre on tipptegijate hulgas! Palju õnne ka Peebule teisele kohale tõusmise ning Fredile poodiumile tõusmise puhul!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu hr. Tokko ütles, siis SA Eesti Antidoping sooritas 10 testi, mille valik tehti iga kategooria medalistide hulgast loosiga. Tuleb välja, et dopinguproovides põrusid 1 norrakas, 3 rootslast ja 1 taanlane ehk kokku 5 sportlast.

Kas see 50%-line põrumine on tavaline!? Mulle isiklikult tundub poolte inimeste dopingukontrollis põrumine vägagi suure osakaaluna. Kuna 10 sooritatud dopinguproovi moodustavad vaid väikse osa võistlustel osalenutest, ei tahaks spekuleerida, milline on ülejäänud võistlejate suhe keelatud ainetega...

Olles näinud erinevate tipptasemel põhjamaalaste vorme erinevatel suurvõistlustel, mis toimusid lühikest aega peale Põhjamaade MVd võib vaid eeldada, miks seekord põhjamaalaste esindused olid märgatavalt madalama tasemega kui tavaliselt. Sama juhtus ka 2011 aastal Eestis toimunud klassikalise kulturismi suurvõistlusel. 10 testi on sellise suurusega võistluse kohta isegi tegelt väga palju, olles kuulnud kuidas toimub asi maailma/euroopa suurvõistlustel.

Muudetud kasutaja Tim. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi ta on. Võib vaid spekuleerida, millised oleksid meie tippmeeste kohad tiitlivõistlustel siis, kui dopingukontroll oleks tihedam. Kuna kahtlused kipuvad juba ilmselgeks kalduma, tahaks loota, et asi tulevikus paraneb.

Nagu ma aru saan, siis peavad võistluse korraldajad dopingukontrolli ise kinni maksma. Kas keegi oskab öelda, mis suurusjärku need tasud kuuluvad? Kuna kõiksugu meditsiini- ja laboriteadus areneb pidevalt, võiks ju loogika järgi öelda, et ka testid muutuvad üha odavamaks.

Olles näinud erinevate tipptasemel põhjamaalaste vorme erinevatel suurvõistlustel, mis toimusid lühikest aega peale Põhjamaade MVd võib vaid eeldada, miks seekord põhjamaalaste esindused olid märgatavalt madalama tasemega kui tavaliselt. Sama juhtus ka 2011 aastal Eestis toimunud klassikalise kulturismi suurvõistlusel. 10 testi on sellise suurusega võistluse kohta isegi tegelt väga palju, olles kuulnud kuidas toimub asi maailma/euroopa suurvõistlustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asi, mis mulle kummaline tundub, on see, et ülevalt kontrollis põrunud sportlase kohale ülendatakse automaatselt tema taga lõpetanud sportlane. Samas ei tunne keegi huvi, mis kütusega uus medalist sõitnud on.

Minu nägemuses võiks proovi võtta TOP 6 sportlastelt, kuid analüüsi saata vaid kategooria võitja oma. Kui see osutub valemänguriks, tehakse teise koha omanikule ettepanek tõusta esimeseks, kuid selleks peab analüüsima tema proovi (mis, kusjuures, võiks tulla sportlase enda, või siis tema toetaja vahenditest). Selle raha uus võimalik tiitlipretendent ikka leiab, motivatsiooni peaks ju olema :) Juhul, kui ta keeldub, diskvalifitseeritaks ka tema tulemus ning pöördutaks paremuselt III sportlase poole sama ettepanekuga. Muidugi võib esineda situatsioone, kus näiteks terve esikolmik põrub, IV mees on aga puhas ja saab I koha. Kas V ja VI koha saanud sportlastel oleks motivatsiooni maksta oma analüüside eest, et tõusta vastavalt II ja III kohale. Kaldun uskuma, et oleks.

Ma usun, et kui sportlane teab, et ta on puhas, leiab ta selle 400-500 EUR analüüsiks üsna lihtsasti - ka nii vaesel spordialal, kui seda on kulturism. Üsna radikaalne lähenemine, kuid kuidagi peaks sellele epideemiale mõistlike kuludega suutma päitsed pähe panna.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asi, mis mulle kummaline tundub, on see, et ülevalt kontrollis põrunud sportlase kohale ülendatakse automaatselt tema taga lõpetanud sportlane. Samas ei tunne keegi huvi, mis kütusega uus medalist sõitnud on.

Minu nägemuses võiks proovi võtta TOP 6 sportlastelt, kuid analüüsi saata vaid kategooria võitja oma. Kui see osutub valemänguriks, tehakse teise koha omanikule ettepanek tõusta esimeseks, kuid selleks peab analüüsima tema proovi (mis, kusjuures, võiks tulla sportlase enda, või siis tema toetaja vahenditest). Selle raha uus võimalik tiitlipretendent ikka leiab, motivatsiooni peaks ju olema :) Juhul, kui ta keeldub, diskvalifitseeritaks ka tema tulemus ning pöördutaks paremuselt III sportlase poole sama ettepanekuga. Muidugi võib esineda situatsioone, kus näiteks terve esikolmik põrub, IV mees on aga puhas ja saab I koha. Kas V ja VI koha saanud sportlastel oleks motivatsiooni maksta oma analüüside eest, et tõusta vastavalt II ja III kohale. Kaldun uskuma, et oleks.

Ma usun, et kui sportlane teab, et ta on puhas, leiab ta selle 400-500 EUR analüüsiks üsna lihtsasti - ka nii vaesel spordialal, kui seda on kulturism. Üsna radikaalne lähenemine, kuid kuidagi peaks sellele epideemiale mõistlike kuludega suutma päitsed pähe panna.

Idee tõesti hea ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma usun, et kui sportlane teab, et ta on puhas, leiab ta selle 400-500 EUR analüüsiks üsna lihtsasti - ka nii vaesel spordialal, kui seda on kulturism. Üsna radikaalne lähenemine, kuid kuidagi peaks sellele epideemiale mõistlike kuludega suutma päitsed pähe panna.

See on vale suhtumine. Maksad osalemise eest ja lõpus kõige eest. Kus leiab noor selle 500.- euri ? Küsib isa ,ema käest"- kle mul vaja proovi eest maksta jne. Ma arvan, et see ei ole tõsiselt võetav korraldaja kes ei suuda siis proove ise tasuda.

Pigem mõte ,et kes vahele jääb ,peab tasuma ka proovi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt ei saa aru mis neil sportlastel peas toimub, kui nad registreerivad ennast sinna liigasse võistlema kus võetakse proove.

Süstla ja muude tabletide sõltlasetle on muud liigad olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on vale suhtumine. Maksad osalemise eest ja lõpus kõige eest. Kus leiab noor selle 500.- euri ? Küsib isa ,ema käest"- kle mul vaja proovi eest maksta jne. Ma arvan, et see ei ole tõsiselt võetav korraldaja kes ei suuda siis proove ise tasuda.

Pigem mõte ,et kes vahele jääb ,peab tasuma ka proovi.

Noortekategoriates minuteada ei võetagi proove. Kui aga täiskasvanud võistlejal üldse raha ei ole, siis usutavasti saab vähemalt alaliit aidata. Kui inimese suure eesmärgi vormistamisest on 500 EUR puudu, siis on ta ikka ise saamatu, kui seda raha enda teostuseks ei leia. Isegi noor. Toonitan siinkohal, et ma räägin pigem rahvusvahelistest tiitlivõistlustest. Loomulikult pole Reval Cupil või Lõuna-Eestikatel sellist asja mõtet teha. Ka panused on seal hoopis muud kui MM'l.

Ma olen täiesti kindel, et kui mõnel Eesti sportlasel oleks võimalus MM-kuld võita ja see dopingukontrolli raha on puudu, siis saaks selle kasvõi siinse keskkonna kümnete tuhandete inimeste annetuste najal kokku. Lihtsalt ise peab tegus olema ja võimalusi otsima, mitte nurgas nohisema :) Vaata, kuidas tennisistid, motosportlased ja teised näevad vaeva, et enda võistluseelarvet kokku saada...

"Kes vahele jääb, peab tasuma ka proovi" mõte on üllas, aga seda on väga raske jõustada. Esiteks - tagantjärgi kuskilt Iraanist mingit raha saada on utoopia. Mõistad seda kindlasti isegi. Seetõttu peaks tegema deposiidi - kõik võistlejad peavad kandma dopingukontrolli raha end registreerides IFBB'le ja pärast peab korraldaja selle tagasi kandma. Kui suurematel üritustel on tugevalt üle saja osaleja, genereerib selline rahade liigutamine nii palju lisatööd, et see ei ole samuti mõeldav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×