Jump to content
MartinHob

15 aastan poiss otsib abi treeningul ja toitumisel

Recommended Posts

Tere,

olen siis 15 aastane poiss kes soovib saada lahti rasvasest kehast ja kunagi tahakas näha ka kõhulihaseid kuna vend vedas mind ükskord jõusaali ja hakkas meeldima. Olen 170cm pikk ja kaalun 59kg. Soovitage mulle kust ja kelle käest ma saaksin osta treeningkava ja toitumiskava.

rsz_1rsz_1p1016074.jpgPraegu näen siis selline välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kohe alguses läheb vaja treeningkava ja toitumiskava võib saab alguses ilma ka hakkama ?

See oleneb sinust. Kui viitsid, võid ise lugeda siit leheküljelt ja tarkust omandada. Kui aga ei viitsi, siis ei ole mõtet ise jalgratast leiutama hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei-hoo! :D

Soovitan teha blogi siia saidile peale kava tellimist.

Sest kunagi eales varem pole nähtud, et kava kuigi kaua toimiks ja üldse kasutataks, blogi näol oleks üks hea tõestus selle näol.

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlesin ,et äkki saan ilma hakkama ja tegin praegu mingisuguse kava nii ,et äkki aitate midagi muuta jne. Jõusaali kava võtsin siit : http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/1/34. Igale jõusaali päevale lisandub ka rattasõit jõusaali ja tagasi milleks tuleb kokku umbes 14km. Toitumise kohta uurisin ka siit foorumist ja sain targemaks sellekoha pealt aga siiski peaksin tellima toitumiskava.

E: Jooks umbes 5-6km
T: Jõusaal ehk 1. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht
K: Puhkepäev
N: Jõusaal 2. päev - Selg, biitseps, jalg, säär
R: Jooks umbes 5-6km
L: Puhkepäev
P: Jõusaal ehk 3. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesed 3-4 kuud võiks tegelikult üleüldse käia Bodypumpis. Lihasvastupidavus on siiski baasiks põhijõule (ja põhijõud maksimaaljõule).

Teadmiseks ka seda, et kasutaja "Low Protein Forever" on meil kohalik patoloogiline troll, kelle öeldut ei maksa reeglina tõsiselt võtta.

Muudetud kasutaja htilga poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See Bodypump ei paku huvi, aga võin seda öelda ,et alustasin jõusaalis käimist kuskil mai lõpus ja juunis sai mõni nädal käidud siis vend lõpetas ära kuna läks sõjaväkke ja siis jäi jõsaaliga poolikuks ja siis hakkasin jooksmas käima ja kuni juuni lõpuni käisin ilusti jooksmas ja jõudsin umbes 7-8km ära joosta aga siis läksin Tartusse tööle kaheks nädalaks ja nüüd tahaks uuesti trenni ilusti tegema hakkata ja mõtlesin ,et äkki saan siit abi jne ,et tulemused kiireneksid ja paraneksid.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teadmiseks ka seda, et kasutaja "Low Protein Forever" on meil kohalik patoloogiline troll, kelle öeldut ei maksa reeglina tõsiselt võtta.

Naljatilk.

Mul on enamus teoorijaid ära põhjendatud ja tõestatud.

  • Downvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas selline treeningkava siis sobib või tuleks miskit muuta ? http://www.fitness.e...ingkavad/1/1/34.

E: Jooks umbes 5-6km
T: Jõusaal ehk 1. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht
K: Puhkepäev
N: Jõusaal 2. päev - Selg, biitseps, jalg, säär
R: Jooks umbes 5-6km
L: Puhkepäev
P: Jõusaal ehk 3. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas selline treeningkava siis sobib või tuleks miskit muuta ? http://www.fitness.e...ingkavad/1/1/34.

E: Jooks umbes 5-6km

T: Jõusaal ehk 1. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht

K: Puhkepäev

N: Jõusaal 2. päev - Selg, biitseps, jalg, säär

R: Jooks umbes 5-6km

L: Puhkepäev

P: Jõusaal ehk 3. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht

Esimese nädala võiks lihtsa teha, ja teise nädala alles raskema.

Nädal 1:

E: Jooks umbes 5-6km

T: Ratas 14km + Jõusaal ehk 1. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht

K: Puhkepäev

N: Ratas 14km + Jõusaal 2. päev - Selg, biitseps, jalg, säär

R: Jooks umbes 5-6km

L: Puhkepäev

P: Puhkepäev

Nädal 2 kava teeks alles peale Nädal 1 tagasi side saamist. Et ütled reaalselt, et kuidas oli. Kui ütled, et oli piece of cake, siis lisaks ühe jõusaali päeva ehk juurde.

Praegu sul pole eriti jooksu kogemust eriti või? On üldse sul ettekujutust, kui lihtne 5km joosta on? Äkki oled järgmised 6 päeva pikali pärast jooksu ja ei jõua üldse midagi teha?

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui minu tagasihoidlik arvamus loeb, siis ei pea Sa muretsema mitte oma (pisikese) rasva pärast, vaid lihaste puudumise pärast.

Võta endale jõukava, kus on sees baasharjutused - kükk, jõutõmme, rinnalt surumine, seistes surumine, lõuatõmme, dips jms, - ja söö mõistlikult - rohkem valku ja häid rasvu.

Hakka pidama oma treeningute logi ja toitumispäevikut.

Toitumise kohalt lisaks veel, et ära ole alakaloraažis ja ka mitte liiga suures ülekaloraažis. Oma kaloraaži pead Sa ise välja selgitama, selleks tulebki appi treening- ja toidulogid.

Et Sa saaksid vaadata aasta pärast, et pool aastat tagasi sõin ma N kcal, tegin selliseid raskuseid ja korduseid.

Jõudu.

Tere,

olen siis 15 aastane poiss kes soovib saada lahti rasvasest kehast ja kunagi tahakas näha ka kõhulihaseid kuna vend vedas mind ükskord jõusaali ja hakkas meeldima. Olen 170cm pikk ja kaalun 59kg. Soovitage mulle kust ja kelle käest ma saaksin osta treeningkava ja toitumiskava.

Praegu näen siis selline välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmisega pole probleeme, näiteks täna jooksin 5,5 km ja tegin peale jooksu ka veel lõuatõmbeid, kätekõverdusi, kõhulihaseid ja kükke. Trenni lõpuks oli mõnus tunne aga väljas oli palav ja metsas joostes metsmaasikate lõhn käib ülepea ja peab ju ikka mõne sööma ka :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuumaga ongi raskem joosta. Näiteks mul lööb palava ilmaga päikse käes joostes süda umbes 10 lööki minutis rohkem kui tavaliselt. Seega palaval ajal ma jooksen pigem hilja õhtul, so. peale kella 22:30 või nii.

Jõusaalis tee jah pigem baasharjutusi. Näiteks võta see kava http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/1/50

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3-4 kuud võiksid proovida isegi saksa mahutreeningut http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/2/42 - kui söömine korralik ja kava jälgid siis lihast ja jõudu tuleb korralikult. Esimesed paar nädalat ainult selline tunne nagu teerull oleks üle sõitnud Ise tegin peale seda kava vahetuse, võtsin järgmiseks http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/2/39 ja nüüd kolmas. Kokku jõusaalis käinud peale 8 aastast pausi 7 kuud ja juurde võtnud 12kg (tudengi ajal tulnud sakulihasest sain ka lahti). Kuna inimesed erinevad siis pead endale sobiva asja valima ja kui ise ei oska ning pole aega materjale lugeda siis telli kavad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teha seda kava nii, et teed 3+1 süsteemis siis usun, et oleks asi märksa tõhusam. Kui tingimused toidu ja kõige suhtes head siis peaksid ära ka taastuma piisavalt hästi. ühe 3se trenninädala osa teed raskemalt ja teise kergemalt, aga vähemalt saab rohkem keha koormust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas see kava natukene lühikeseks ei jää ? Nagu jõusaalis ei olegi, 30-45 minutit äkki ja kõik.

Sinusugusel peakski jääma 30-45 minutit, saad selle ajajooksul ennast piinata, kui jõuad pingutada. Endal ka 30-50 minutilised.

Soovitaksin tellida Sargelt toitumiskava, saad mitmekesise kava, kus saad süüa selliseid toite, mida sa pole varem söönud. Kava järgides, tuleb ka tulemused :)

Võid esialgu käia ka Bodypumpis, kus saad laduda endale põhja.

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×