Jump to content
martinkink

Martinkink blogi

Recommended Posts

Hei-hoo raffas

Tänaseida mõtteida siis enne trenni...

Eile rääkisin ma oma naisele pikalt ja laialt kuidas aminohapped (loe edasi töömehed), valgud (loe edasi materjal) ja vitamiinid (loe edasi palk) meie keha ehitavad. Ja põhitõde, ehk kuidas ma sellise asja peale tulin, sain ma Milos Sarcev filmist. Osa asju lisasin ise juurde. Ehk siis mitut moodi saab keha ehitada. Valik on meie endi teha.

1. Meil on üks ideaalne töömees, kes on kuldsete kätega. Ta saab maja ehitamisega ideaalselt hakkama. Vundamendist võtmeteni. Kui talle korralikult palka maksta teeb ta töö väga hästi ära. Ideaalselt lausa. Kuid küsimus on ajas. Üksinda kogu maja ehitamisega läheb väga kaua aega.

2. Meil on 100 töömeest. Üks parem kui teine. Kolmas parem kui neljas. Kõigile on ka raha, et palka maksta. Neile on juba ette makstud, aga materjali ei ole, millest ehitada. Nii kui natukene jälle tuleb, nii kasutatakse kohe materjal ära ja jälle töö seisab. Maja ehitus seisab, sest ei ole materjali.

3. Meil on 100 töömeest. Veel paremad kui eelmises punktis. Meil on materjali nii, et tapab. Rekkad on värava taga ootel. Aga me ei maksa palka töömeestele. Sel juhul ei taha töömehed hästi tööd teha. Natukene midagi koksivad ja toksivad, aga pikapeale viskab neil üle ja töö jääb katki. Mees ei tee ilma palgata tööd. Ja majaehitus jääb jälle seisma.

Siit moraal: Kui sa tahad, et su keha areneks suurimal võimalikul hulgal siis peab sööma võimalikult mitmekesist toitu ja vastavalt vajadustele. Kindlasti ei tohi unustada vitamiine. Vitamiinid on ainsaks palgaks sinu keha töömeestele. Kui sa ei maksa siis tööd ei tehta. Neid võimalusi on kindlasti veel, aga need siis põhilisemad. Loodan, et saite siit midagi kõrvataha panna.

Varsti varsti juba selga soojendamas ja kätt vehkimas jõusaalis. Olgu elu teil ilus ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea, et mul väike lugejaskond tekkinud. Mulle meeldib ka kirjutada. Jätkan kuidas jaksan ;)

Aga nüüd trennist

Jõutõmme - 20*15, 60*12, 90*12, 120*8, 130*3 bljää libises pealthaardes käest, 130*6 see siis risti kätega

Plokil tõmbed rinnale kitsas neutr. haare - 60*12, 70*10, 75*8, 80*6

Hantlitõmme - 32*10, 32*10, 36*8, 36*8

Plokil tõmbed kõhtu vanal masinal lai alt haare - 50*12. 60*10, 70*8, 70*8

Trapets kang ees - 60*16, 70*14, 80*12

Istudes käte kõverdus hantliga - 16*10, 14*12, 12*14

SS plokil z-käepide pealthaare + köis - 25*14+25*14, 30*12+30*12, 35*10+35*10 - puhkus vahepeal 55 sek

Lõpetasin oma piinad kõhulihaste koinimisega (ma ei tea kas seda sõna tohib kasutada :ph34r: )

Treeningul osalesin üks tund ja kakskümmend viis minutit

Ning juba varsti on loodetavasti oodata...no nii 2 nädala pärast äkki... mõnda huvitavat videot, sest soetasin omale vidijokaamera ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleksid võinud ju hea nutitelefoni osta, sellega ka väga hea kvaliteediga videod.

Aga jõudu ja jaksu treeningutel :)

Olen isiklikult arvamusel kui mingil asjal on peale tema enda veel mingi otstarve siis on nad mõlemad poolikud. Kui asjal on üks otstarve siis on ta üldjuhul ka hea. Ei ole mina veel näinud peegelkaamerat, millega helistada saab, Või laptopi, millega mune saab praadida. Telefonidel olevad asjad on küll toredad ja justnimelt "ajavad asjad ära". Lisaks ammu oli plaanis kaamera osta ja ka väheke lapsepõlvi jäädvustada. Igasugused 9in1 või mis iganes tooted on ikka ühed /${@((*+?)= tooted ^_^

Ei siis hakkab lihtsalt puhkus ning on olemas abikäsi, kes seda kaamerat ka hallata saab. Eks elu näitab, mis saama hakkab

Ja jäägem ikka sõpradeks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Tere hommikust, tere hommikust" - Indrek Vaheoja, R2

Täna, ehk siis kogu nädalavahetuse on kohalik jõusaal kinnipost-29847-0-00477400-1374410565_thumb.g

Toimub see niimoodi kogu suve. Küsimusele "Miks?" vastatakse, et ei käi palju rahvast ja ei ole mõtet lahti hoida. Kuigi nädalasees vahest peab vaatama, kuhu astud, et sa kellelegi peale ei astuks. Väikses küla/kooli jõukas on juba ca 10 inimest siis hakkab juba huvitav ja oma tavapärase rutiini võid heaga ära unustada :D

Aga see ei tähenda, vähemalt minu puhul, et trenn ära jääb. Nagu ma olen korduvalt rõhutanud - Kui on trennipäev siis on trennipäev!!!

Tegin kodus oma lihtsa pingiga

Kangiga surumine - 40*16, 60*12, 70*8, 75*6, 75*5

Pos kaldega surumine - 60*6, 60*7, 60*5

Ületõmbed hantliga - 22*12, 27*10, 32*8

Lendamine ketastega - 5*16, 5*16, 5*16 (olemas 1 hantel :( )

Kitsalt surumine - 40*12, 50*10, 55*5

Kummargil ühe käe sirutus - 12*10, 12*10, 12*8

Kukla tagant kahe käe sirutus hantliga - 22*12, 27*6, 22*8

Keha treeniti kokku tund aega, mille tagajärjel mindi dušši alla. Karm, aga õiglane.

Olgem rõõmsad ja nautigem nädalavahetuse viimaseid tunde ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, nonii, nonii

Tänane treening ka seljataga, või peaks ütlema jalataga kui oli nt jalapäev. Kuidas kellelegi.

Jõusaalis oli mul selline tunne nagu oleks 1 või 2 jaanuar. Jõusaalis oli nii palju inimesi, et isegi hantlitega oli jagamist. Kangidest rääkimata. Ma pole kunagi Loo jõusaalis nii palju inimesi näinud. Õnneks oli jala ja õla päev ja sinna erilist trügimist ei olnud :D

Trennist:

Kükk smithil - 40*12, 70*12, 80*8, 80*6, 80*6 (proovisin esimest korda elus smithil kükke teha.(sinu küljes trennis Marek Morozov) ja oli üllatavalt raske, aga tõesti raskus ei koondunud üldse põlvedele ja jalad võttis ikka korralikult läbi. Ei osanud nagu kükkida. Ei tea, äkki järgmine kord õnnestub paremini.)

Jala kõverdus - 30*12, 40*12, 50*8, 50*7

Jalapress - 100*12, 110*10, 120*8, 130*6 (pole kunagi nii üles läinud, uus ja karastav kogemus)

Jala sirutus - 60*12, 70*10, 80*7, 90*5

Istudes sääre masin - 50*20, 50*20, 60*16, 70*14

Kerge hingetõmme (15sek) ja edasi õlga

Hantlitega tagaõlg - 14*12, 14*10, 14*8, 14*8

1 hantliga koos kätega eesõlg - 20*12, 24*10, 24*8, 26*6

Plokil 1 käega tagaõlg - 15*12, 15*10, 15*10, 15*8

Hantlitega eesõlg eraldi - 10*14, 10*12, 10*10, 10*8

Ja trennis kummitas mind eilne käima tõmbav mõnus ballaadilik musoon


Nautigem ja treenigem. Homme kasvame ja puhkame või nagu tänapäeval öeldakse taastume. ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvipärast küsin et miks just jalga teed ennem õlgu ?

Mul ka õla ja jalapäev samal päeva, üleeile kui jalgadega lõppu jõudsin ja mõtlesin et teeks kõhtu ka hakkas päris paha nii et pidin trennist lahkuma(vb olin külmetanud või tõesti said patareid täitsa tühjaks) Ise teen just ennem õlad ja siis jalga :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei oska öelda. Kükk on selle päeva kõige raskem harjutus, sellepärast teengi. See on mul niimoodi välja kujunenud. Samas vahetan ma kavasi ca iga kolme kuu tagant. Olen õlga teinud ka pärast rinnatrenni. Samas on ka teistmoodi võimalik trenni alustada. Tean, et peaks kunagi ka proovima rinnatrenni ja alustama nt triitsepsiga. Otse vastupidi lihased läbi töötama. Kindlasti toimib jälle teistmoodi/omamoodi. Väga huvitav tõesti. Elame näeme. Äkki juba järgmine trenn teen õlga enne jalgu. Lõbus see saab olema ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei hopsti sõbrakesed.

Täna oli keskmise raskusega seljatrenn, õlatagune oli huvitavalt läbi veel üleeilsest trennist. seega eriti midagi ei oodanud trennist

Lõuatõmbed lai/pealt - 0*8, 5*6, 10*6, 15*3,5 (+1,5 võrreldes eelmise rekordiga, super)

Hantlitõmme - 32*12, 32*10, 32*8

Tõmbed plokil kukla taha - 60*12 , 70*10, 80*8

Plokil tõmbed v.masinal neutr. - 60*12, 70*10, 80*8

Trapets smithil kang ees - 70*12, 90*12, 100*8

Plokil tõmbed rinnale lai/alt - 70*12, 80*10, 90*5

Püsti z-kang käte kõverdamine - 30*12, 35*9, 35*8

Scoti pingil 1 käe kõverdus hantel - 12*8, 12*7, 12*6

Scoti pingil plokil köiega käte kõverdus - 20*12, 30*10, 40*8

Treeningu kestvus - higistav 1:10

Homme kiusame rind ja triitsa veidi ja siis tuleb 3 päevane puhkus. Ah käin korra Soomes.post-29847-0-76153600-1374686429_thumb.g

Ja Esmaspäev tuleb juba kükis uusi rekordeid teha. Või muidu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane treening seljataga. Julm

Oli siis rind ja triits. Ei tea, kas oli päev s..., ilm s..., seltskond s..., muusika s..., või ise s..., aga ei jaksa kuidagi trenni teha. Tahet ja jõudu ja kõike nagu oleks. Iga kord lähed sellise tundega, et tõmbaks kogu jõusaali tagurpidi. Nagu ma tean, on asi kas treeningus, toitumises või puhkuses. Üks 3 on kõiges süüdi. Ei ole ka kunagi teinud kindla kava järgi trenni, olen alati treeninud lihasgruppe. Võibolla on selles asi, võibolla mitte. Ei lähe ka kell 3 öösel magama, et ei saaks magada. Magada saan 7 tundi kindlasti, seda minimaalselt. Söön ma ka parasjagu. 6:30 puder 100g+munad 3-4, 9:30 pakk kohupiima/3-4 muna, 11:45 Riis/tatar/kartul/pasta+Liha/kana/muna+juurikad, 14:00 pakk kohupiima/3-4 muna, 16:30 sama, mis lõunal aga vähem. enne trenni või valgušeik, pärast trenni šeik, õhtul jälle soe toit ning vahest kui viitsin teen ka enne magamaminekut ööšeigi. Järelikult on asi treeningus, ei usu, et liiga vähe, äkki liiga palju. Ei tea. Alati saab muuta, mitte pea ees edasi vasta seina joosta. Võibolla on asi ka selles, et seeriate vahepeal ei aja ma pool tundi juttu ning ei oota seal paar minutit, seega lihas väsibki kiiremini ära ja ei jõua järgmiseks seeriaks ära taastuda. Seeriate vaheline puhkus on mul seal minuti ringis, +-10sek .

Seega alustan 1.August, ehk nädala pärast, Fitness oma treeningkava. Ja kava, http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/3/61, käed suureks, tundub huvitav. On korralikud baasharjutused ja on korralikud pumpamised. Mõlemad on mulle väga meelepärased. Mitte nii meelepärased kui meie kõigi suurele iidolile Arnoldile - It's as satisfying to me as, uh, coming is, you know? As, ah, having sex with a woman and coming. And so can you believe how much I am in heaven? I am like, uh, getting the feeling of coming in a gym, I'm getting the feeling of coming at home, I'm getting the feeling of coming backstage when I pump up, when I pose in front of 5,000 people, I get the same feeling, so I am coming day and night. I mean, it's terrific. Right? So you know, I am in heaven.

Seega jääb mul nädal aega, et harjutuste raskused paika panna. Teha 8 nädalat ühte ja samu harjutusi ja vaadata, kas raskused tõusevad, enesetunne tõuseb ja kas käsi läheb ikka suuremaks. Kindlasti tuleb siis järgmine neljapäev pildike mu käekesest. Siis on ka võrdlusmoment 8 nädalaga. Ühesõnaga, olles täis entusiasmi ja suurt töötahet, proovin ma sedasi edaspidi teha. Vaatame kuidas läheb.

Lõpetuseks ka tänase trenni juurde :blink:

Kangiga surumine - 50*12, 60*12, 70*9, 75*6

Pos. surumine hantel - 28*8, 28*5, 26*5

Neg. lendamine hantel - 16*12, 18*9, 18*7

Masinal lendamine e. peck deck - 35*7, 30*9, 30*7

SS Plokil pealt haardes käte sirutus+alt haardes - 45*12+30*20, 55*10+40*9, 60*6+45*6

Rööbaspuudel surumine - 0*6, 5*7, 10*5

Ja lõpetasin oma piinad kõhulihaste täieliku hävitamisega ^_^

To TRAIN, or not to TRAIN - What a stupid question

post-29847-0-96911800-1374774070_thumb.j

Jällenägemiseni

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jou-hou

Nädalavahetusel käisin Soomes ja ehitasin sõbrale murutraktori ja ATV kuuri. Lihtne ja loogiline. Meenutab totaalselt Rakvere Grossi poode. Kes teab, see teab, aga naljaks ta oli :D

Tänane treening möödas ja nagu kavas oli, sain ma raskused neljapäevaks enamvähem paika. Treening oli lõbus ja teistsugune, aga ma ei tea kas asi oli ilmas või ma ei tea milles, aga hullupööra ajas vett välja

post-29847-0-22290800-1375116354_thumb.g

Aga siis trennist edaspidi.

Kavas on selline:

1. päev - Esmaspäev Seeria Kükk kangiga, kang turjal 1x20* 85kg Jõutõmme kangiga sirgete jalgadega 2x8-12 125kg Pöiasirutus seistes hantliga seda teen jalamasinal 2x20-25 70kg Surumine kangiga lamades 2x6-9 80kg Tõmme vastu kõhtu kangiga kummargil 2x6-9 75kg Surumine kangiga istudes eest seda teen kahe hantliga 2x6-9 24kg

Enne õigeid asju olid soendusseeriad, ehk liigesed saaks ka aru, mis tegema peab ^_^

Kükk - olen teinud 80kg 10 kükki, seega täna - 80*20 oli metsik. Ehk tulevasse kavasse jääb 85kg

Jõutõmme - proovisin 125kg tuli 7, sest libises pealthaardes käest. Järgmine tegin 120kg*12, see siis risti. Kavasse jääb 125kg ja risti

Säär - alustasin 60kg tuli 27. palju. Lisasin. 70*21. Seega jääb praegu 70kg
Surumine - 75*9 see siis ilma julgestuseta. edasi tulu ka 75*9, aga see juba julgestusega ja see luges, ehk kavasse peaks tulema 80kg

Tõmme vastu kõhtu - 70*9, teiseks 75*7. Kavasse 75kg

Surumine üles hantliga - 22*12. Palju jälle. Võtsin 24 ja tuli 7. Sobib, kavasse 24kg

Lõppu ka natuke kõhtu. Selle tabeli järgi hakkan siis neljapäevast täpselt jälgima oma arengut. Kordused jäävad samaks ja raskused hakkavad tõusma. Siis on kõik korras ja elu on lill. Homme panen käe raskused paika ja 8-nädalane episood mu elus võib alata. Neljapäeval ka siis käest üks pildike ja kaalunumber. Seniks aga olge mõnusad ja käige ikka vahest kodus ka. Jõusaal ei ole baar, kus iga päev käima peab. Puhkust on ka vaja ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean, vahel tekib momente, kus lähed kangi alla ja ei jõua. Mõtled, mis toimub. Söögid on nagu söödud, uni on olnud piisav, füüsis peaks olema ka hea, aga siiski on asi kinni peas. Ükskord oli suure kangiga biitsepsit tehes selline moment, et ei jõudnud 5x ära eelmise trenni raskusega. Pidin langetama ja päris kõvasti. Kuid sama järgmine nädal oli naksti kohe 2,5kg juures. Seega ei teagi, mis valesti võis olla. Point on selles, et sellistest ajutistest raskustest tuleb üle olla ja edasi treenida, järjepidevus on võti. Edu.

Muudetud kasutaja Stenn poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud hea motiveeriva jutu eest. Alati teretulnud

Treeninguid ma ei jäta, see on rohkemgi kui kindel. Treeninguid tuleb järjekindlalt muidugi edasi teha. Eks selle kavaga ma tahtsingi näha seda, kui kiiresti ja kas üldse arenen ja teen asju õigesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ennast harides ja netis tuulates leidsin sellise asja. Tundub huvitav ja ei võta tükki küljest enne trenni proovida. Arvamusi??


Täna mul trennis "pumba" proov. Kahjuks ei saa veel arbuusiga proovida, aga elame näeme ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korralik PUMP

Üritasin siis mingid raskused järgmiseks nädalaks paika panna, kui alahindasin ennast metsikult üle, mis on samas ka rõõmustavalt hea uudis. Järelikult olen tugevam kui ise seda arvan, aga eks seda ole näha juba järgmises trennis kas numbrid peavad paika. Ühesõnaga oli täna siis käte suurenemist vägagi tunda. Kui ma oleksin jõusaali knopka või midagi säärast kaasa võtnud ja sellega kätt torkinud, oleks arvatavasti terve jõusaal mu kätt täis olnud. Uskumatult täis tõmbas käed. Julm, lihtsalt julm, midagi pole öelda ^_^

Algusest:

Triitseps -
Prantsuse surumine - 6-9+6-9 - lootsin teha 40+35 - 40 tuli 16 ja 35*8. Järgmiseks jäävad siis 45kg+35kg

Rööbaspuud - 6-9+6-9 - 10kg * 12 ja 7,5 * 5. Vähe ja palju. Jäävad 12,5kg+5kg

Selleks ajaks oli juba käsi päris täis. Karm värk

Plokil köiega sirutus - 8... - Lootsin teha 50*8, tegin 50*15 wtf :D järgmiseks korraks 60kg. Selle harjutuse puhul läks siis iga plokk suutlikuseni ja siis 1 plokk vähemaks ja uuesti kuni lõpuni. Umbes 20kg juures hakkasin ma täiega itsitama nagu väike tüdruk. Tundsin kuidas käsi oli nii täis kui täis ning jõudu polnud ollagi. Kõik kordused tulid enamvähem tahteJÕU pealt, sest käed olid ikka väga tühjaks pigistatud. Kes tahab proovige see asi läbi mingi trenn. See on julm ja te tahate seda veelgi teha.

Biitseps -
Scotil z-kangiga - 6-9+6-9 - 40kg tuli eneselegi uue kogemusena 11 korda, mida on palju ja edasi 35*15. Ka palju, vägev. Järgmine kord tuleb 45kg+40kg. Metsik.

Plokil tõmbed ülalt alt/kitsas - 7-10+7-10 - Ainuke harjutus, mis tuli enamvähem. 90*6+70*10. Jääb 85kg + 70kg

Plokil alt kõverdus - 6-9... - Kavas 45kg tuli 15*. Järgmiseks korraks 55kg. Äkki joppab.

Treening kestis 55 minutit. Pool kaheksa lõppes ja siiamaani oleks käsi natuke täis. Vägev värk. Seda trenni soovitan ma kõigil järgi proovida. Neljapäeval siis pilt käest, et tulemusi jälgida, siis hakkab see 8-nädalane pull pihta. Treening ja puhkus paigas, nüüd jääb üle ainult süüa, süüa, süüa, süüa, süüa jne.

Olgem mõnusad. Ma lähen tütrega mängima, sest pereaeg on pereaeg. CIAO ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Greetings earthlings

Alustan natuke oma tänasest hämmingust. Nimelt olen kaks suve soomes tööl käinud ja see on esimene suvi, kus ma ei viitsinud minna, see selleks. Käin ma seal iga kuu umbes 2-3 korda nädalavahetuseti. Mis on mind väga häirinud ka paljude Eesti toodete puhul. Soomes on kõik asjad riiulis kas lahjad, rasvata, rasvavaba, väga lahja jne jne. Võtad siis paki kätte ja uurid sedelit. Tõesti rasva kõigitoodetes on 0.5g-0g 100g kohta ja neid on terved riiulid täis. Samas vaatad süsivesikuid ja selgub, et nt jogurtis on 18g süsivesikuid millest 16g on suhkur. Eestis samamoodi. Suurelt peal lahja ja lahja. Rasva 0,1% ja siis on pool tonni suhkrut sees. Misasja need soomlased sellest rasvast kardavad, ei ole mina siiamaani aru saanud. Uskumatu kui palju on seal rasvavabu tooteid. Suur katsumus on poest leida "normaalseid toite", rääkimata nende äädikamarinaadi lembusest, a see teine jutt. Selle peale rääkis mu sõber soomest ühe hea loo. Tuttav läks koos soomlastega Itaalia reisile. Bussiga muidugi. Jõudsid siis ühte Itaalia turistiatraktsioonile, kus pakuti juustu. Oi seal oli terve tonn erinevaid juuste. Sinisest punaseni, kõvast vedelani. Hakati siis seal mekkima ning siis tegi soomlane oma suu lahti. "Vabandage, ega teil 10% või lahjemat juustu ei ole - post-29847-0-16937000-1375377284_thumb.g

Selline oli nägu, mis tehti Soome prouale ning vastati: " Wtf is a 10% cheese. Cheese start from 50." Mille peale krimpsutati nina ning juust jäi maitsmata.

Ei tea, mis neil häda on selle rasvaga, igatahes nemad seda ei söö, vaid ajavad omale maratoni kombel suhkrut sisse.

Aga siis ka tänasest trennist - Täna algas siis 8 nädalane programm - käed ebainimlikult suureks ja ümaraks
post-29847-0-14552500-1375377505_thumb.j post-29847-0-94240700-1375377511_thumb.j

Pikk jutt muidugi sellest, kuidas mu naine reisile läks koos kaameraga ja ma pidin mingi krdi kartuliga pildistama. Pühapäev saab ka HD pilte

Kükk - 85*20

Jõutõmme - 125*12, 125*9

Säär - 70*21, 70*20

Rinnalt surumine - 80*7+1 abiga, 80*5

Tõmme vastu kõhtu - 75*8, 75*7

Surumine üles hantel - 24*8, 24*7

Lõppu kõhtu vaheldumisi venitustega

Täna tekkis mul ka väikene küsimus. Kükk *20 - eelmine kord tegin 80*20. Täna tegin 85*20. Oli karm, aga ära tegin. Tõesti oli karm. Kas ma peaksin raskust lisama nii kaua, kuni ma ei jaksa 20 kükki ära teha või lisan tunde järgi, või peaksin tegema nii palju kui ma kolaki puuri kukun ja siis raskust tõstma kui kükkide arv suureneb. Siinkohal nagu natuke kiilub, ei teagi.

Vaadake täna ikka kossu ja olge tublid ja tehke ka telekavaatamiseajalkõhulihaseid :D

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Greetings earthlings

Täna tekkis mul ka väikene küsimus. Kükk *20 - eelmine kord tegin 80*20. Täna tegin 85*20. Oli karm, aga ära tegin. Tõesti oli karm. Kas ma peaksin raskust lisama nii kaua, kuni ma ei jaksa 20 kükki ära teha või lisan tunde järgi, või peaksin tegema nii palju kui ma kolaki puuri kukun ja siis raskust tõstma kui kükkide arv suureneb. Siinkohal nagu natuke kiilub, ei teagi.

Vaadake täna ikka kossu ja olge tublid ja tehke ka telekavaatamiseajalkõhulihaseid :D

Kükis pole mõtet maksimumi taga ajada. Jäta alati väike varu. Raskust võid tõsta ka kordade vähendamise arvel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varu oli mõlemal korral - 80*20 ja 85*20 - no kaks tükki oleks ikka jaksanud, kui mitte kolm ;)

Et tähtis ikka maht. Ehk järgmine kord proovin 30 teha ja kui tuleb panen viieka juurde?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Areng peab toimuma pikema aja vältel, see ei tähenda aga lineaarsust. Ehk ei pea toimuma suur arenguhüpe iga trenn, vaid vabalt võid mõni trenn eelmist korrata, sest lihas nüüd päris ühe-kahe trenniga ka selle raskusega täiesti ära ei kohane. Samuti võid peale rasket trennikuud teha näiteks üldsegi -50% nädala, kus raskused/volüüm poole väiksem ning lased kehal täielikult taastuda. Selle asemel hoopis keskendud lihastunnetusele, sest muidu ainult raskusi taga ajades kipub see tihtipeale unustusse vajuma.

Isegi kui sa iga kuu näiteks kõigest kükis +2,5kg arened siis mõtle palju see teeb terve aasta peale. 30kg juures. Täiesti kõva edasiminek. Ma ei näe mingit vajadust paari kuuga gaas põhjas seina põrutada ning siis aasta aega arutleda, et mida nüüd teha, sest ei saa enam kangile juurde panna ning arengut ei ole.

Ilmselgelt, kui varu on väga suur siis võid alguses piire kombates rohkem peale lükata, aga alates mingist punktist pole mõtet hulluks minna vaid paned pisikese kettakese juurde üle trenni näiteks, Kui tunned, et ei taha päris hästi enam jõuda siis võtadki -50% trennipäeva ja annad kehale kerge pausi ning siis uuesti uue jõuga edasi.

Eks see ole sama lähenemine mis rasvapõletuse ja lihasmassi kasvatamisegagi. Ei ole mõter üritada kumbagi -/+ 5kg iga kuu saavutada. 1kg kuus ühes või teises suunas on enam, kui küll tegelikult. Proovi pikemas plaanis vaadata, aasta peale siiski väga tõsiseltvõetavad numbrid. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aasta peale ma pole mõelnudki. Aasta peale on mul ikka olnud metsikud edasiminekud :D

Selge, proovin siis piire kombata ja piiri pidada. Vastu seina jooksmisi mul tõesti plaanis ei olnud. Eks ma jälgin oma kava edasi ja kuskil 8 nädala keskel teen ühe kerge taastava nädala.

Kaaluga mul probleeme ei ole. Praegu söön palju ja kasvatan lihast nii kiiresti kui see minu puhul võimalik on ;) Kaalulangetamiseni on veel pikk maapost-29847-0-44597300-1375476443_thumb.j

Suured tänud abi eest.

Eks ma ikka blogin oma tegemistest edasi ja kui ma midagi väga valesti või ka väga õigesti teen andke ikka teada. Kriitika alati teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus tervitus

Pole ammu kirjutanud. Olen tegelenud aktiivse puhkusega, nagu eestlasele kombeks tööga, olen treeninud ennast ja olen ka puhanud ehk restoranis jalad laual päikese käes põõnanud.

Esmaspäev ja teisipäev möödus Hiiumaal seigeldes. Ei puudunud ka treening. Nimelt on mul vedanud, et mu sugulased on vanas eas treeningu avastanud ning ööbimiskohast ei puudunud surumispink/kang/raskused ehk sai oma esmaspäeva ja reedese fullbody kava korralikult läbi teha. Mida veel esmaspäevase treeningu juures tähele panin oli see, et proovisin kuidas on treenida nii, et enne olen joonud arbuusikooremahla. Lõikusin veerand arbuusi koortest paljaks. Purustasin saumikseriga pudruks ja pigistasin mahla välja. Ei oska tõesti öelda kas see oli tänu mahlale või tänu ei tea millele, aga ma tundsin esimest korda elus kuidas mul on lailihas täis. Kahest seeriast 75*10, 75*8 oli selg nii täis ja punnis. Ma ei ole kunagi sellist asja tundnud, mis oli väga mõnus tunne.

Täna veetsin oma aja Vinni jõusaalis. Nagu ammu teada värk, raskused, mis su kodu jõusaalis on paigas, on võõras jõusaalis täiesti teistsugused. Harjutused, mis puudutavad siis masinaid. Vabakangi raskus on ikka sama, aga masinatel täiesti teised. Tross liigub teisiti, raskused varieeruvad, pingi nurgad/ehitused teised. Trenn sai korralikult tehtud vaatamata metsikule kuumusele ja niiskusele.

Prantsuse surumine - 45*8+35*8

Rööbaspuud - 12,5*9+7,5*4 järgmine kord peab teise korra 5kg tegema

Plokil köis - 50*12... siin sai tehtud ketiga, sest köit ei olnud, seega haare sai korralikult vatti

Scotil käte kõverdus - 40*4+35*7 pink teistsugune vb seepärast ei jaksanud, kes teab

plokil tõmbed rinnale kitsas/alt - 80*9+68*8

plokil alt käte kõverdus - 50*8... Sõber ütles pärast seda harjutust naerdes, et mida v... selline harjutus, et ca 3 minutit lihtsalt pumpad :D väga julm

Trenni pikkus meeldiv 1:05h. Kui ma saan täna sõbraga tehtud vormipildid kätte, riputan need ka siia üles. Vägev ^_^

Ka täna sai arbuusikooremahla proovitud. Üllatavalt hea maitsega, miks ma ka seda soovitan proovida. Kes teab mida see teeb, kasulik on ta niikuinii. Reede treenin Võsu spordihoones, mis on super jõusaal. Kes suvel võsule satub, käige kindlasti ära. Pilet ka ainult 2.20eur.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soomlastel on jah väga kõva rasva, eriti loomse rasva hirm.

Margariine ei jõua nad ära kiita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×