Jump to content
andero12

Küsimus mesomorphi kehatüübi kardio kohta.

Recommended Posts

Räägitakse, et mesomorfsed kehatüübid peavad tegema kardiot 3-4 korda nädalas (20-30 min), et säilitada olemasolev rasvaprotsent. Kuna ise olen napilt mesomorfne siis siit esimene küsimus. 1) Kas treeningeelne soojendus ( nt 10min jooksu ) võib ka liita üldise kardio kohta päevas? 2) Kuna käin tööl, kus seisan ja kõnnin (kelner) ca 10 tundi päevas, siis kaloriarvuti kaudu arvutasin välja, et põletan 2mph kõndimis kiiruse korral 2,394 kalorit 87kg kehakaalu kohta (Isegi kui need andmed on stabiilse kõndimise kohta, siis teeks kuldse keskmise ehk 1150 kalorit põletan ( kuna kogu aeg ei kõnni) . Kas seda saab ka lugeda kaalukaotusele kaasa ? Kui saab, kas siis mul on üldse mõtet tegeleda kardioga kui ma saan tööl sellist vatti ? Kuigi tulemused pole väga muutunud arvestades töökoormust aga siiski, andmete järgi põletan ca 1150 kalorit päevas ja söön sisse 1800 pluss trennis põletatud kalorite hulk. Olen harrastanud seda rutiini ligi 4 kuud ja muutused on suhteliselt kesised. Kas ma mitte sellise rutiini korral luukere ei peaks olema ? NB !!! Hetkel üritan alla võtta sestap selline defitsiit

Loll küsimus, aga see on mind alati piinanud :)

Tänud ette

Muudetud kasutaja andero12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mu arust need kehatüübid on müüdid, et pigem asi toitumisharjumustes. kui kui oled peenike/paks, siis mitte seda seepärast, et oleksid ektomorf/endomorf, vaid eelkõige kehvade toitumisharjumuste tõttu. kuna sa tundud niigi aktiivse eluviisiga inimene, siis ma arvan, et sa ei peaks cardiot tegema. pigem lihtsalt proovi hoida defitsiiti omal ja rasv peaks põlema sellegipoolest. kui peeglis visuaalseid muutusi ei näe ja kaal sama, siis suurenda defitsiiti.

Muudetud kasutaja kristofeles1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mu arust need kehatüübid on müüdid, et pigem asi toitumisharjumustes. kui kui oled peenike/paks, siis mitte seda seepärast, et oleksid ektomorf/endomorf, vaid eelkõige kehvade toitumisharjumuste tõttu. kuna sa tundud niigi aktiivse eluviisiga inimene, siis ma arvan, et sa ei peaks cardiot tegema. pigem lihtsalt proovi hoida defitsiiti omal ja rasv peaks põlema sellegipoolest. kui peeglis visuaalseid muutusi ei näe ja kaal sama, siis suurenda defitsiiti.

Defitsiidi suurendamisest ei ole kasu, kui makrotoitainete osakaal on paigast ära. Proovi algatuseks nii, et vähenda süsivesikuid ja selle võrra tõsta valkude osakaalu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib-olla arvutad kaloreid valesti vms.

Näiteks sööklaprae kalorite hinnangul võib tulla eksimus, või unustad mingid toidukorrad arvutamata, või hindad üle mingi treeningu kalorikulu vms.

Muidu meesterahvale sobib 1800 kalorit enamasti hästi dieedi eesmärgiks. See number peaks kaalu vaikselt langetama küll, olgu siis toit milline tahes ja liikumine ka milline tahes. Seega sul kaal siiski peaks langema, ja kui ei lange siis kuskil arvutustes on viga ja tuleks kaloraashi veelgi allapoole lihtsalt viia, seni kuni kaal hakkab langema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mu arust need kehatüübid on müüdid, et pigem asi toitumisharjumustes. kui kui oled peenike/paks, siis mitte seda seepärast, et oleksid ektomorf/endomorf, vaid eelkõige kehvade toitumisharjumuste tõttu.

Ka mina arvan, et geneetika on väärteadus.Ntx kui sa ei jookse sama kiiresti kui Bolt, siis seda selle pärast, et oled kas loll või laisk või mõlemat korraga, :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes on geneetiliselt paksukesed. Nendel tuleb elus rohkem vaeva näha. Neil tulebki taluda raskemat dieeti kogu elu, ja end psühholoogiliselt meelestada positiivselt sellele. Paksukesed ongi tugeva psühholoogiaga isikud, nende eluhoiak peakski olema optimistlik, ja kalorite osas range kogu elu. Nõnda siis minu arvates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka mina arvan, et geneetika on väärteadus.Ntx kui sa ei jookse sama kiiresti kui Bolt, siis seda selle pärast, et oled kas loll või laisk või mõlemat korraga, :lol:

kuule, ole nüüd. räägime siin ikka kehakompositsioonist. mitte keegi ei ole paks/peenike lihtsalt seepärast, et tal on selleks geneetiline soodumus. paks/peenike ollakse eelkõige kehvade söömisharjumuste tõttu. võimalik, et ka geneetikal on mingi roll, aga kindlasti on see väiksem kui väidetakse

Muudetud kasutaja kristofeles1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Defitsiidi suurendamisest ei ole kasu, kui makrotoitainete osakaal on paigast ära. Proovi algatuseks nii, et vähenda süsivesikuid ja selle võrra tõsta valkude osakaalu.

kas ikka ei ole ? kui sa oled defitsiidis, kaotad kaalu ka siis, kui ainult süsivesikuid ja rasvu sööd. või olen ma millegist valesti aru saanud ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuule, ole nüüd. räägime siin ikka kehakompositsioonist. mitte keegi ei ole paks/peenike lihtsalt seepärast, et tal on selleks geneetiline soodumus. eelkõige kehvade söömisharjumuste tõttu.

Kui asjast ei tea midagi ära kirjuta ,tee endale asjad ikka enne selgeks.Geneetika mängib ikka väga suurt rolli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuule, ole nüüd. räägime siin ikka kehakompositsioonist. mitte keegi ei ole paks/peenike lihtsalt seepärast, et tal on selleks geneetiline soodumus. paks/peenike ollakse eelkõige kehvade söömisharjumuste tõttu. võimalik, et ka geneetikal on mingi roll, aga kindlasti on see väiksem kui väidetakse

Mitte keegi ei ole pikk või lühike, kuna tal on selline geneetiline soodumus.Pikk või lühike ollakse eelkõige kehvade söömisharjumuste tõttu.

Võimalik, et ka geneetikal on mingi roll, aga kindlasti väiksem kui väidetakse.

Muudetud kasutaja daemonium poolt
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte keegi ei ole pikk või lühike, kuna tal on selline geneetiline soodumus.Pikk või lühike ollakse eelkõige kehvade söömisharjumuste tõttu.

Võimalik, et ka geneetikal on mingi roll, aga kindlasti väiksem kui väidetakse.

inimene ei kasva olles 500 kaloriga plussis pikemaks. inimene ei kahane olleks 500kcaliga defiitsiidis lühemaks. küll aga muutuvad vastavalt paksemaks/peenemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui asjast ei tea midagi ära kirjuta ,tee endale asjad ikka enne selgeks.Geneetika mängib ikka väga suurt rolli.

ma olen juba endale selgeks teinud, et geneetika ei mängi väga suurt rolli kaalu langetamisel

Muudetud kasutaja kristofeles1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

inimene ei kasva olles 500 kaloriga plussis pikemaks. inimene ei kahane olleks 500kcaliga defiitsiidis lühemaks. küll aga muutuvad vastavalt paksemaks/peenemaks.

ma olen juba endale selgeks teinud, et geneetika ei mängi väga suurt rolli kaalu langetamisel

Ma olen endale selgeks teinud, et võtad sõna teemadel, millest ei tea mitte midagi.

Mida lollim inime, seda kategoorilisemad väited.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen endale selgeks teinud, et võtad sõna teemadel, millest ei tea mitte midagi.

Mida lollim inime, seda kategoorilisemad väited.

nagu ma näen, siis sa ei aidanud samuti sittagi OP-l targemaks saada, ma vähemalt avaldasin enda arvamuse, kuidas minu arust oleks õige. mine parem kuskile, kus oleks sinust ka midagi kasu, mitte ära käi kuskil foorumites mölisemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nagu ma näen, siis sa ei aidanud samuti sittagi OP-l targemaks saada, ma vähemalt avaldasin enda arvamuse, kuidas minu arust oleks õige. mine parem kuskile, kus oleks sinust ka midagi kasu, mitte ära käi kuskil foorumites mölisemas.

Selge.

Argumente hakkas tulema, :lol:

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge.

Argumente hakkas tulema, :lol:

nojah, sul vist õigus, et geenidel suur osakaal. sinu puhul tundub, et geenid on vingerpussi mänginud ja teinud sinust just mitte kõige mõistlikuma inimese :D

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nojah, sul vist õigus, et geenidel suur osakaal. sinu puhul tundub, et geenid on vingerpussi mänginud ja teinud sinust just mitte kõige mõistlikuma inimese :D

... ja argumente aina tuleb ... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Normaalne vaba suhtlus siin teemas.

Igatahes vaimsetes võimetes inimesed sünnivad ebavõrdselt erinevana, selles ma olen täiesti kindel. Juba algkoolis näete, et mõni on eriti juhm, mõni aga mõistab hetkega kiirelt asju. Füüsilise vormi andekus on ka ilmselt siis geneetiline asi, mõnele tuleb loteriina halb füüsis, mis paksuks ajab kergemini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mu arust need kehatüübid on müüdid, et pigem asi toitumisharjumustes. kui kui oled peenike/paks, siis mitte seda seepärast, et oleksid ektomorf/endomorf, vaid eelkõige kehvade toitumisharjumuste tõttu. kuna sa tundud niigi aktiivse eluviisiga inimene, siis ma arvan, et sa ei peaks cardiot tegema. pigem lihtsalt proovi hoida defitsiiti omal ja rasv peaks põlema sellegipoolest. kui peeglis visuaalseid muutusi ei näe ja kaal sama, siis suurenda defitsiiti.

+1. Muidugi antud juhul ma arvan, et defitsiit peaks suht paigas olema sellise aktiivsuse juures. Võimalik, et treening/toitainete vahekorrad vajavad timmimist.

Ka mina arvan, et geneetika on väärteadus.Ntx kui sa ei jookse sama kiiresti kui Bolt, siis seda selle pärast, et oled kas loll või laisk või mõlemat korraga, :lol:

Absoluutselt totter postitus antud teemas. Keegi pole öelnud, et geneetika oleks väärteadus. Lihtsalt seda, et kaasasündinud geneetika ei ole kõigis probleemides süüdlane ning enda ajuolluse puudujääkide eest tuleb ikka ise vastutada.

Kui asjast ei tea midagi ära kirjuta ,tee endale asjad ikka enne selgeks.Geneetika mängib ikka väga suurt rolli.

Mitte nii suurt rolli, kui enamik arvavad. Enamike inimeste ainevahetus on väga sarnasel tasemel. Ekstreemsusi muidugi eksisteerib aga protsentuaalselt on mõttetu hakkata eeldama, et kellegil on ekstreemne ainevahetus. Teatud punktides võib geneetika muidugi äärmiselt tähtis olla, kuid ka siis mitte sellisel moel nagu paljud arvavad. Inimestele meeldib lihtsalt geneetikat vabanduseks tuua. Jube lihtne on elada, kui saab kogu aeg öelda, et jah - tegin kõik hästi aga no kurat see geneetika ikka sitt ja ei tule siit midagi... ja ongi, endalt süü maha pestud nagu nalja.

Kui ka on ainevahetus ekstreemne siis olgu. Tuleb lihtsalt antud unikaalsele juhtumile läheneda vastavalt unikaalsete soovitustega. Kindlasti ei ole lahendus tuua mingi tobe stereotüüp näiteks ja hakata selle baasil sööma/treenima.

Mitte keegi ei ole pikk või lühike, kuna tal on selline geneetiline soodumus.Pikk või lühike ollakse eelkõige kehvade söömisharjumuste tõttu.

Võimalik, et ka geneetikal on mingi roll, aga kindlasti väiksem kui väidetakse.

Kas sa tõesti just võrdlesid inimeste pikkust ja kehaalu kui kahte võrdväärselt geneetika poolt mõjutatavat asja? Enda mõistusel valus ei hakka?

-------------

Somatotüübid nagu siin teemas teema-algataja käsitles on kulturistide poolt välja mõeldud hookus-pookus. Reaalselt loodi need 1940-ndatel ühe psühholoogi poolt, kes üritas inimeste välimust ja mõttemaailma ühendada üheks väliselt hinnatavaks kategooriaks. Ehk kui inimene oli "Meso" siis tal on teatud sorti väljanägemine ning teatud sorti psüühika. Tema teooriad ei leidnud kunagi tõsist heakskiitu ning tänapäevane teadus on praktiliselt täiesti tema ideed maha teinud.

Seega need "kehatüübid" kulturistide definitsiooni järgi on tobedus tobeduse otsa. Kellegi "geneetilist kehatüüpi, mis mõjutaks rasva/lihasmassi kasvu/kadu" ei saa hinnata välise vaatluse põhjal sest kehakaalu ja rasva/lihasmassi suhe on pidevas muutuses täiesti igapäevaste tegevuste tulemusena. Jah on olemas geneetilisi anomaaliaid, kus inimese ainevahetus on ekstreemselt kiire/aeglane, kellel on hormoonid nii või naapidi ja lihas kasvab kergemini või raskemini jne. Aga ei eksisteeri mingit "tüüpmudelit" mida saab võrdväärselt miljonite inimeste peal kasutada. See on tobedus. Umbes võrreldav veregrupi dieediga napakuse suhtes.

Tegelikkuses pole asi sugugi nii keeruline. Inimesed on paksud kuna nad ei ole piisavalt aktiivsed ja nad söövad liialt kaloreid ning toitainete vahekorrad on elustiili jaoks ebasobivad/tervise jaoks kehvad. Ning inimene on kõhn kui ollakse kas liiga aktiivne, süüakse liiga vähe ja samuti on toitainete vahekorrad paigast.

Siin pole midagi keerulist. Ärge mõelge asja üle. Kui siiski tunnete, et no ühegi valemiga lahendust ei leia siis käige arsti juures ja tehke vastavad uuringud. Selliseid meditsiinilisi probleeme on küll, mis võivad sind kõhnana hoida või stabiilselt paksuna. Kuid ärge arvake mingi pooletoobise enda kogemuste baasil välise vaatluse põhjal, et teil on haruldane haigus küljes. Pole mõtet ette kujutada.

----

Teema-algatajale ma soovitaks toitumine detailsemalt üle vaadata nagu Sarge mainis. Toitainete vahekorrad sobivaks, samuti treening üle vaadata. Aeroobsel ma väga mõtet tõesti ei näe, sest see päev otsa ringi siblimine peaks ikka täiesti piisav olema nii kalorikulu võimendamiseks, ning ka tervise koha pealt.

Sa ütlesid, et tulemused on kesised olnud? Kesised kuidas? Palju kaal muutunud on, jõunäitajad, enesetunne? Spetsiaalselt sinu jaoks parimad soovitused eeldavad rohkema informatsiooni olemasolu. :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas ikka ei ole ? kui sa oled defitsiidis, kaotad kaalu ka siis, kui ainult süsivesikuid ja rasvu sööd. või olen ma millegist valesti aru saanud ?

Jah, oled õigesti aru saanud, et kaal langeb. Aga kui süsivesikuid ainult vähendada ja need asendada valkude või rasvadega, siis on võimalus, et rasvaprotsent hakkab langema.

kuule, ole nüüd. räägime siin ikka kehakompositsioonist. mitte keegi ei ole paks/peenike lihtsalt seepärast, et tal on selleks geneetiline soodumus. paks/peenike ollakse eelkõige kehvade söömisharjumuste tõttu. võimalik, et ka geneetikal on mingi roll, aga kindlasti on see väiksem kui väidetakse

Inimene on "geneteetiliselt paks" sellepärast, et kõik tema suguvõsas on paksud. Aga nüüd vaatama paksude suguvõsas lemmikloomi - Oih! Nemad on ka paksud - kas peremehe geneetika on üle kandunud?

Ilmselgelt on kogu perekonna toitumusharjumused valed ja tänu sellele on ka kõik ülekaalulised. Millegi pärast, kõik kes on mingil eluperioodil korrapäraselt toituma hakkanud, on rasvaprotsenti suutnud alandada ja seda suutnud ka hoida. Aga tõesti, pikkus jäi samaks!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

+1. Muidugi antud juhul ma arvan, et defitsiit peaks suht paigas olema sellise aktiivsuse juures. Võimalik, et treening/toitainete vahekorrad vajavad timmimist.

Absoluutselt totter postitus antud teemas. Keegi pole öelnud, et geneetika oleks väärteadus. Lihtsalt seda, et kaasasündinud geneetika ei ole kõigis probleemides süüdlane ning enda ajuolluse puudujääkide eest tuleb ikka ise vastutada.

Kas sa tõesti just võrdlesid inimeste pikkust ja kehaalu kui kahte võrdväärselt geneetika poolt mõjutatavat asja? Enda mõistusel valus ei hakka?

-------------

Selge.

Kuna sinul ei olet probleemi kehakaaluga, siis järelikult ei puutu geneetika asjasse.

Kuna sa suuda joosta kui Bolt, siis ....

siin on geneetika.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

daemonium,

Sa oled ise paksuke muidu vist eks?

Ise kuulaks rohkem paksukeste arvamust geneetika teemal, kuna nemad tunnetavad asja ehedamalt omal nahal.

Et kas siis on selgelt tunda, et eriti rohked ülesöömise isud käivad peale juba lapsepõlvest saati või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×