Jump to content
Reinart

EKFL annab teada: kaks dopinguproovist keeldujat

Recommended Posts

Las olla pealegi. Sellistele asjadele tulebki tähelepanu pöörata.

Ausalt öeldes oli uudis šokeeriv. Valus laks kohalikule kulturismile.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njaa... mis ma oskan öelda. Esmapilgul tundub ülekohtune, et kõiki hea arengu/tasemega kulturiste skeptiliselt keemikuteks tembeldatakse, kuid paraku peab see liiga sageli paika.

Iseenesest on ju üldjuhul tegu tavaliste normaalsete heade inimestega, kes on lihtsalt valinud tee, mida vähemalt nemad usuvad olevat õige(õiglase) olevat.

Raske vastu vaielda kui vaadata, et maailmatasemel on ma ütleks rohkem neid, kes midagi kasutavad, kui puhtaid sportlasi. Ses valguses polekski justkui tegu fair play põhimõtte rikkumisega, vaid hoopis mängureeglite võrdsustamisega. On siis just see spordiala sedavõrd väärastunud või äkki ei olegi terved suusakoondised tegelikult täis astmaatikuid?

Kui kõik oleks puhtad sportlased, oleks asi ilus, aga ma ei usu, et minu silmad seda kunagi näevad. Muidugi si*ast saia ei tee ja ka kulturismis võidab samade reeglite puhul ikka andekam sportlane. Keemia ei tee veel kellestki Mr Olympiat, kui selleks eeldusi pole. Nagu ei teeks ka imepill, mis viisi pidama paneb, veel kellestki superlauljat.

Noored ei taha aru saada sellest, et keemiat võivad olla läbi aegade kasutanud sajad või tuhanded jõusaalijõmmid, siiski on arvestatava taseme saavutanud vaid kümmekond. Ehk siis on neil ikkagi see miski, mis terasid sõkaldest eristab. Olgu see siis andekus, töövõime, piisav intelligentsus toitumise ja treeningu planeerimisel, järjepidevus... Samas on ikkagi halb kuulda, kuidas üks ja teine eeskuju ikkagi midagi tarvitanud on. Osad neist kahetsevad seda, osad ütlevad, et nii need asjad lihtsalt käivad... Sirvides vastilmunud Eesti kulturismi ajaloo e-raamatut võite kokku lugeda, palju neid puhtaid sportlasi siin alles jääb...

Hiljuti rääkisin ühe võrdlemisi noore sportlasega, kes on ka aru saanud, et see tee ei vii kuhugi. Kahjuks õpitakse alles oma vigadest. Kahetsusväärne on, kui noort sportlast satuvad "nõustama" autoriteedid, kes näevad keemias lahendust. Üldjuhul viib see lahendus vaid jämeda jõusaalikolli staatusesse, kuid mitte tiitliteni.

On siis kuskil ööklubis keemia raha jaoks töötamine ja "pükste jalast müümine" väärt, et käsi oleks jäme? On see üldse elus oluline? Kauaks see jämedus õnnetunde annab?

Mis ma oskan kokkuvõtteks öelda...Keeruline ja mitmetahuline teema... Don' t hate the player, hate the game, sest ala (tippsport üldse) on pe*ses? Olles selles alas piisavalt kaua sees olnud, võiksin öelda, et visaku esimene kivi see... :(

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh jah, ega selliseid uudiseid keegi just ei oota, kuid vaevalt, et keegi üleliia imestunud ka oleks, et kulturismis seda tihti juhtub. Muidugi mõlema mehe vormid oleks pidanud olema ka naturaalsed saavutatavad seega peaks küsima, et kus on puudujäägid teadmistes või trennides pingutamiste suhtes, et tekkis nii suur vajadus kemmi võtta?

Aga noh, ei ole esimesed... ei jää viimasteks. Sellest muidugi kahju, et kaks päris heal tasemel tüüpi kes omavahel võistlusmomenti pakkusid nüüd lavalt ära kaovad. Mehi laval niigi vähe, kes sellisel tasemel konkurentsi pakuvad...

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minujaoks jääb arusaamatuks see, et tegelikult on ju olemas alternatiivliiga kus võistleda, ilma et keegi kontrolliks. Selge, et seal saab inimene märgi külge ilma kontrollimatagi, kuid tulla EKFL võistlusele nö "petma", et ehk on sealsed funktsionäärid pimedad, sellest ma aru ei saa. Nagu näete, siis sihik on paigas päris hästi ja patustanute tabamisprotent on väga kõrge. Oleks see vaid teistele õppetunniks, siis oleks see asi asjaette, kuid elu on selle 12 aasta jooskul ,mil kontrolle on tehtud, näidanud, et õppust siin küll väga keegi ei võta. Kurb... :( (seda kurvem ,et tabatute sportlik tase enamjaolt on olematu - pidades silmas rahvusvahelist taset, ma ei saa aru, miks seda tehakse... :( )

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hiljuti rääkisin ühe võrdlemisi noore sportlasega, kes on ka aru saanud, et see tee ei vii kuhugi. Kahjuks õpitakse alles oma vigadest. Kahetsusväärne on, kui noort sportlast satuvad "nõustama" autoriteedid, kes näevad keemias lahendust.

On siis kuskil ööklubis keemia raha jaoks töötamine ja "pükste jalast müümine" väärt, et käsi oleks jäme? On see üldse elus oluline? Kauaks see jämedus õnnetunde annab?

Millised vihjed,millised vihjed hr. Kirp :rolleyes: Nõiajahi korraldama siinses konnatiigis :ph34r:

Nõustun aga Holgeriga siinkohal,et meeste vormid oleks võinud olla paremad. Äkki nüüd peale kahte aastat, tulevad suurtematena tagasi :lol:

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul hea meel , et Raigo näitas keemikutele, et võita võib ju ka puhtalt. Nimelt Ahti oli terve hooaja Raigo seljataga teine.

Samuti Janar näitab iga võistlus kõvat arengut olles juba 34-aastane ja keemia vabalt. Janar vist iga aasta kaks korda proovi andnud? :D

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu kulturisid delfis esilehele ei saa, on vaid spordis väike nupuke. Aga kui on midagi negatiivset, siis kohe olemas

http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/dopinguproovist-keeldunud-eesti-kulturistid-said-kaheaastase-voistluskeelu.d?id=66349448

Kahju, et negatiivsed on tähtsamad ja kahju, et mehed nii otsustasid. Kahju!

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii väikses ringis ei saa see ju kellelegi mingi saladus olla? Kohati tundub t6esti , et harvendatakse vastavalt vajadusele. Varustuspunkte ei saa ju väikeses eestis nii palju erinevaid olla.....aga puusalt lastud jälle , ei tea , v6ibolla saab seda v6isilma posti teel ka tellida. V6i on t6esti igas saalis neli j6mmi kelle poole suurestustuhinas pöörduda?

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsam on neid komme sealt mitte lugeda ;)

ega vist jah...enda närvide rikkumine .Inimesed ei tea sellest asjast ikka midagi.

Muudetud kasutaja re1nart poolt
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

loen neid delfi kommentaare ja ei oskagi midagi öelda ...

Näide homo ineptest:

kah jõumees
26.06.2013 14:19
olen gymis käinud kaunis regulaarselt mingi 17 aastat ja ei ole ligilähedastki musklit. ei söö/ei joo pulbreid, ei pea dieeti, olgem ausad. aga palja kangisikutamisega sellist liha endale selga ei kasvata. lootusetu!
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii väikses ringis ei saa see ju kellelegi mingi saladus olla? Kohati tundub t6esti , et harvendatakse vastavalt vajadusele. Varustuspunkte ei saa ju väikeses eestis nii palju erinevaid olla.....aga puusalt lastud jälle , ei tea , v6ibolla saab seda v6isilma posti teel ka tellida. V6i on t6esti igas saalis neli j6mmi kelle poole suurestustuhinas pöörduda?

Neid kraame mida ei tohi kasutada Eestis saab ilma probleemideta ja ikka suht lihtsalt.Mida keegi võttis ja millal jääb suurele osale väikseks saladuseks.Ja ega see mingi ulmeline ning kallis kraam polnud. (naabri naine rääkis)

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen vist ainuke, kel jumala savi, paneb kemmi või mitte, see on umbes samahea kui narko vastu võitlemine, üks lõputu auk.
Kehaehitamise puhul on latt nii kiiresti tulev, et tahes tahtmata pannakse kemmi ja tehakse seda ka edaspidi.
Kui olekski võimalik see 100% eestist likvideerida, siis maailma mastaabis kui Ott ja Vähi juba pensionile lähevad, mõjuks see eesti tasemele suht rängalt..
Müstika on aga see, kui paned, siis milleks ronida sinna lavale, kus tead, et kemmi test võidaks teha..

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×