Jump to content
frantic

Kilpnäärme alatalitus

Recommended Posts

Tervist!

Hiljuti tõusis mul paari kuuga kaal umbes 15kg . Kuna elus oli väga aktiivne periood , ei olnud mul ka aega trenniga tegeleda . Muidu olen käinud trennis vahelduva eduga 4-5 aastat , et normaalset füüsist hoida . Selliseid paari kuuseid pause oli varemgi tekkinud mul erinevadel asjaoludel . Kaal jäi alati samaks , füüsiline suutlikus lihtsalt vähenes . Vahele mainiks , et olen 192cm ja normaalkaaluks kujunes läbi aastate 82-85 kg . Aga nüüd kui see 15kg pauk tuli , siis tekkis koheselt kahtlus , et midagi on valesti . Aega läks mööda ja selgus et mul on kilpnäärme alatalitus . Hakkasin uurima seda teemat täpsemalt ja leidsin ka ühe teise teema selle kohta siin foorumis , kust ammendasin informatsiooni . Selgus et kilpnäärme alatalitust põdevadel inimestel on kaalulangetamine eriliselt aega ja distsipliini nõudev tegevus . Mis muud kui tuleb toitumine uuesti paika panna ja regulaarselt uuesti trenni tegema hakata . Aga mul tekkis küsimus , kas lihasmassi kasvatamine on ka raskem ja huvipärast küsiksin teistelt , kes on sama asja läbi elanud , kaua on Teil aega läinud , et oma liigsest kaalust vabandeda ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli sama asi ca 10a. tagasi. Mul ka tõusis kaal 15kg ja tagasi vanasse kaalu (85) pole ma siiani saanud, on püsinud kuskil 100 kg ringis, alla 95 ja üle 110 pole läinud, olenemata kui palju või vähe ma söön. Lihaskasvuga probleeme pole, ainult selle liigse rasvaga mis juurde tuli. Käisin ehitustöödel 2 kuud eelmise aasta lõpus Norras, selle perioodiga võtsin umbes 10kg alla ja see kaal pole tagasi tulnud, niiet pidev liigutamine aitab kõvasti kaasa. Aga võibolla on see ainult minu füsioloogia eripära. Igatahes pead sa ise katsetama, mis meetodid sinul aitavad kaalu langetada aga korralik toitumine ja regulaarne trenn peaks nagunii elustiili juurde kuuluma. Soovitan omal käel asja uurida, eesti endokrinoloogid on suhteliselt jäigalt kinni eelarvamustes, näiteks T3 ja rT3 on nende jaoks olematud hormoonid, ainult T4 on oluline nende arust. Igatahes ma ostsin netist T3 ja proovin nüüd, kas midagi muutub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×