Jump to content
Lenovo

Enesekindlus jõusaalis?

Recommended Posts

No jube huvitav küsimus,

Kuidas te (naised) tunnete ennast jõusaalis mugavalt kui ümberringi on kõik mehed? Tahan minna saali ja teha jõutrenni kuid tunnen end seal nii ebamugavalt ,et lõpetan ikkagi kuskil rühmatreeningus. Kas see on mõningaid soovitusi äkki?!

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähelepanu vastu pole enamasti tõesti midagi, aga kui ikka näost tulipunane ja üleni higine oled, siis väga ei taha, et keegi kuskilt nurgast sind jälgib :D

Aga ma arvan, et sul oleks lihtsam jõusaalis, kui otsid omale kava, võta kasvõi siit samast fitness.ee-st, siis on sul kindel plaan, mida sa tegema pead ning ei ole tunnet, et eeem ei oskagi midagi teha ju siin, kõik kohad on rahvast ka täis, parem lähen ära. Võtad kava ette, ajad näpuga järge, siis ei ole nii lihtne kohe minema minna kui üks masin või pink kinni on :D Ja kui teed omale harjutuste põhimõtted enne selgeks, pole saalis tunnet, kas teed ikka õigesti, äkki kõik vaatavad imelikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma saan aru küll sellest. Tunnen ennast ka väga ebamugavalt kui mitte sisse harjunud ajal saalis harjutan. Eriti valab õli tulle kui mõni piitspeenikesete jalgadega matšo tuleb küsima, miks ma jõutõmmet teen? No huvitav tõesti, miks??? See polevat naisele sobilik ja lisaks olevat mul vaja jalapressil mõned kettad maha võtta... Ja kui ma eeldan õigesti, et sellise suhtumisega meeskodanikke on veel ja veel, siis muutub nende keskel tõesti trenni tegemine ebamugavaks. Pole muud kui kava ette võtta, harjutuste tehnika kasvõi siinse harjutustepanga abil selgeks teha ja selg sirgeks ajada! Mingu nad kuu peale! Mina käin nüüd juba aasta aega samal ajal trennis ja kõik on minuga harjunud ja aktsepteerivad mind kui samaväärset trennitegijat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No väga hea, siis ma ei ole üksi oma "murega" ja kava oleks tõenäoliselt hea lahendus. Olen jõusaalis üsna uus ka ja ei tea neid masinaidki. Eelminekord oli tõesti selline tunne ,et wtf ma siin teen. Ja eks see mul tegelikult pisut enda ettekujutus ka ,et kõik niiviisi "vahivad"? Äkki tegelikult keegi ei vaatagi halvustavalt, aga mulle just tundub nii. Oma kiiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mine siis algul koos mõne sõbraga. Esimene kord on ka hea teha koos jõusaali treeneriga, siis vähemalt oled kindel, et teed kõike õigesti ja edaspidi on lihtsam. Meestega harjud ära, ega nad ei hammusta. Minul oli küll algul pigem väga meeldiv, hästi paljud võõrad mehed aitasid kettaid igale poole tõsta jne, ilma abi palumatagi. Oleksin võinud ju solvuda, et nad arvavad, et ma ei saa hakkama.. :)) Võtsin seda aga pigem positiivselt, nad tahavad, et mulle jääks hea elamus jõusaalist ja ma tagasi tuleksin. Harjusin Revali masinaga, läksin mõnda teise jõusaali.. kõik tundus nagu uus. 1 kiire küsimine kõrvalseisjalt, kuidas saan sellel masinal seljatuge reguleerida ja oba, olingi valmis treenima. Selle asemel, et ise 30 minutit tuiata ümber masina.

Tähelepanu vastu pole enamasti tõesti midagi, aga kui ikka näost tulipunane ja üleni higine oled, siis väga ei taha, et keegi kuskilt nurgast sind jälgib :D


Muidugi oleks lahe välja super hot babe nagu kõikidel fitnessi photoshootidel, aga see on siiski lavastatud.. Õnnelik inimene on ilus ja kui sa tunned trenni tehes rahulolu, siis oledki ilus, ükskõik kas sul on nägu punane või mitte. See on normaalne inimese füsioloogia. Ennast selle pärast ebamugavalt tunda.. pole vajadust.

Ärge mõelge seda trenniminekut nii stressirikkaks endale, lihtsalt minge, tehke ja nautige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See läheb ajaga üle. Mu naine julgeb juba jõutõstjate vahele kükki minna tegema.
Alguses käis kuidagi mööda neist, siis hakkas külg ees ja sammhaaval lähemale minema, nagu kartlik kass :D

Nüüd räägib mõnega juttu juba :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on eesmärk minna treeningule, siis mõtle ja seadistagi ennast sellele ja ära pööra teistele nii suurt tähelepanu. Hea nõks on näiteks see, et paned klapid kõrva, lemmikmuusika peale ja hakkad aga asjaga pihta. See eeldab seda, et masinad ja harjutused on selge, et saaksid treeningule endale keskenduda. Esialgu tuleb oma häbi maha suruda ja nö. tutvustreening teha- treener või sõber appi ;)
Oleneb ka saalist, tavaliselt suuremates saalides naisi ikka liigub. Kus saalis muidu treenid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle "ebamugavustundega" käib alati kaasas mingi MÕTE - mis mõte sul sellega kaasas käib? Millele sa mõtled kui jõusaalis oled ja mehed ümberringi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle "ebamugavustundega" käib alati kaasas mingi MÕTE - mis mõte sul sellega kaasas käib? Millele sa mõtled kui jõusaalis oled ja mehed ümberringi?

No uuele naisnäole pööratakse lihtsalt liialt tähelepanu ja vahel on see tähelepanu selline seksistlik-šovinistlik, mis paneb tundma, et ehk trügingi meeste maailma? Ehk polegi kena tagumik uppis siin meestekarjas jõutõmmet teha ja peakski supipoti taha taanduma? Ma arvan, et kui saalis käivate meeste poolt on aval "tere tulemast" suhtumine, siis ebamugavustunnet ei tekigi. Aga kui vahtima ja kommenteerima hakatakse, siis on vastik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No uuele naisnäole pööratakse lihtsalt liialt tähelepanu ja vahel on see tähelepanu selline seksistlik-šovinistlik, mis paneb tundma, et ehk trügingi meeste maailma? Ehk polegi kena tagumik uppis siin meestekarjas jõutõmmet teha ja peakski supipoti taha taanduma? Ma arvan, et kui saalis käivate meeste poolt on aval "tere tulemast" suhtumine, siis ebamugavustunnet ei tekigi. Aga kui vahtima ja kommenteerima hakatakse, siis on vastik.

Kui sa revalisse satud, siis mina ütlen sulle kindlasti tere :D ! Seal on tõstepõrand ka vastu seina, mistõttu ei anna midagi kommenteerida, isegi kui tahaks ^_^ .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No uuele naisnäole pööratakse lihtsalt liialt tähelepanu ja vahel on see tähelepanu selline seksistlik-šovinistlik, mis paneb tundma, et ehk trügingi meeste maailma? Ehk polegi kena tagumik uppis siin meestekarjas jõutõmmet teha ja peakski supipoti taha taanduma? Ma arvan, et kui saalis käivate meeste poolt on aval "tere tulemast" suhtumine, siis ebamugavustunnet ei tekigi. Aga kui vahtima ja kommenteerima hakatakse, siis on vastik.

Esiteks tasub vahet teha - "Ehk trügingi meeste maailma" - see on mõte. Mitte tunne.

Leidsid kenasti mõtted üles. Nt: "Siin tagumik uppis meestekarjas jõutõmmet teha ei ole kena ja ma peakski supipoti taha taanduma!" - Kas sa usud seda mõtet :) Like... really? Tõenäoliselt kui sa selle niiviisi leiad, siis saad ka leida, et tegelikult on see üks nõme mõte ja sellistele mõtetele ja nendele meestele, kelle kohta see mõte käib võiks keskmist sõrme näidata ja rahulikult kangi edasi tõsta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga paljudel on pigem takistavaks mõte, et äkki mehed mõtlevad neist halvasti: et mida see naine siia ronib, ta nagunii ei oska ja ei jõua (kerged raskused jne), hoiab ainult masinaid kinni. Tegelikult pole meestel sooja ega külma sellest, pigem tõesti uuritakse uustulnukat ja tema tehnikat.
Samas pean tunnistama, et endalgi oli viimane kord natuke ebamugav minu jaoks uues spordiklubis treenides. Trenažöörid olid mõeldud kahjuks pikkadele inimestele ja ma lihtsalt ei ulatanud rinnale tõmbeid teha, pidin oma noormehe lähemale endale kutsuma, et ta seda allapoole aitaks. Siis küll vaadati justkui natuke halvustavalt, et ise hakkama ei saanud. Aga loodetavasti on see siiski natuke pikkuse kompleksiga seotud ülemõtlemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenažöörid olid mõeldud kahjuks pikkadele inimestele ja ma lihtsalt ei ulatanud rinnale tõmbeid teha, pidin oma noormehe lähemale endale kutsuma, et ta seda allapoole aitaks. Siis küll vaadati justkui natuke halvustavalt, et ise hakkama ei saanud. Aga loodetavasti on see siiski natuke pikkuse kompleksiga seotud ülemõtlemine.

Ma arvan, et selleks on päris hea tõenäosus, et see nii on :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No jube huvitav küsimus,

Kuidas te (naised) tunnete ennast jõusaalis mugavalt kui ümberringi on kõik mehed? Tahan minna saali ja teha jõutrenni kuid tunnen end seal nii ebamugavalt ,et lõpetan ikkagi kuskil rühmatreeningus. Kas see on mõningaid soovitusi äkki?!

:)

Tänaval ja poodides ja töö juures on ka mehed, huvitavad kuidas me neis kohtades hakkama saame. Ega Te presidendi vastuvõtule lähe! :D

Kui on teada, mida tulite tegema, siis pole ka aega mõelda taoliste jaburate mõtete üle, kui Te just saali mehi lantima ei läinud ja väljakutsuvalt riides ole.

Kindlasti jääb Teil puudu tahtejõust ja enese kehtestamisest või mõttest, mis eesmärgiga Te jõusaali üldse lähete ja mida sellega saavutada tahate.

Sel juhul võtke ühendust jõusaali treeneriga, kes näitab Teile kõik põhitõed ära ja siis ei ole ühtegi harjutust, mille pärast häbisse jääda. Minu arust sellist asja saalis ei olegi kui häbi, vaid sellistel juhtudel kui näen, et inimene kõrval teeb trenni väära-logiseva tehnikaga, proovid teda suunata, kivistub, teeb oma tehnikaga edasi ja tekib lausa hirmutunne, et ma ise või tema sealsamas surma saab. Kindlasti on julgem trenni teha koos paarilisega, kes vajadusel oskaks suunata ja abistada.

Pigem tuleks mõelda nõnda, mis tunne on meestel kui nad teevad Teist väiksemate raskustega trenni ja millise jubeda tehnikaga- kui olete juba edasijõudnud.

Häbeneda ei ole midagi, kõik me oleme kord alustades algajad!

Jaksu ja enesekindlust soovides. ^_^

Muudetud kasutaja eliviielo poolt
  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×