Jump to content
Vergo

Treening ja toitumine

Recommended Posts

Tere!

Olen lugenud, et enne pikema maa jooksmist hommikul on parem mitte süüa, aga intensiivsema jooksu puhul (HIIT) on parem süsivesikuid enne tarbida.

Käisin siis hommikul jooksmas. Kogu treening koosnes siis :

- kerge soojendus 3-4min

- sprint/sörk vastavalt siis 10 sek/20sek, 15 korda (pulsi ülempiir oli seal 160ndate lõpus, keskmine ~145)

- treppidest üles/alla 21 min (pulsi keskmine ~147, ülempiir 173)

- rahuliku tempoga kõnd koju 17min.

1.5h enne välja minemist sõin siis

müsli 32g

arahiis 10g

seesami seemned 5g

keefir 196g

banaan 111g

387,88 Kcal

Rasv: 11,82g

Valk: 14,24g

Süsivesikud: 53,24g

Kiud: 6.18g

Vahetult peale trenni sõin 1 pirni (200g) 90kcal 18,45g süs.

Lõpu poole hakkas vaikselt tühja kõhu tunne tulema (viimasel trepist üles sööstul) ja ka tagasi kõndides andis väheke tunda, et siit ka siis küsimus, et kas see oli tingitud vähesest süsivesikute hulgast enne trenni või millestki muust ?

Edasi kulges päev toidupoolest nagu ikka.. Hommikusöögiks 2 muna, 100g kodujuustu (0%), leib, salat.

Lõuna kodujuust + süsivesikuid (riis/tatar jms), juurvilju..

Õhtu kanarind, kodujuust, rohelist väheke.

Hommiku ja lõuna vahel joon 1 kohvi. Hiljem kui tekib nälg või isu snäkkida piirdun pähklitega (50g max päeva kohta)

Selline küsimus veel, et kuna üritan rasva% alla viia, proovin võimalikult palju valke tarbida ja kodujuustus on nii väheste kalorite kohta suhteliselt palju valku ja maitseb ka see, et kas 3x päevas seda süüa on liiast ?

Vahepealt vahetan ka mõne kodujuustu korra kohupiima vastu, liha varieerub, üritan vähemalt kord nädalas kala sisse tuua.

Intensiivsema trenniga tegin alles hiljuti algust. Muidu olen käinud jooksmas rahulikuma tempoga (10-11km), ilusamate ilmadega käin ka rannas sportimas (võrk, jalka, koss) .

Infot minu kohta ka väheke:

Mees

20 aastane

Kaal on viimased 2 aastat kõikunud 80-85 vahepeal.

Oskab keegi öelda mida saaksin muuta paremuse poole, mida teen valesti jne..

Treeningu küsimuse teemast sai siis rohkem üleüldine toitumise kohta nõu päring.

Igasugune abi on teretulnud.

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaua oled HIITi teinud? Ma soovitaks intervallide arvu vähendada ja intervalli kestust pikendada. Nagu näha, siis sa selle 10 sekundiga ei saa endal pulssi korralikult ülessegi. Alustada soovitatakse nt 90+90 x4.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin teist korda alles HIITi. Kuidas selle tihedusega on ? Kas on okei kui näiteks ülepäeviti teen HIITi ja pikka maad E-L ja pühapäev siis täielik puhkusepäev ? Või on see liiast ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks, et see on liiast. On sul olemas elementaarne aeroobne baas?

Kui jah, siis tee 3xHIIT + 1-2x aeroobne. Kui ei, siis tee 2x HIIT ja 2-3x aeroobne.

HIIT võiks sisaldada pikemat soendust (ca 15 min).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtaks Jorksil sõnasabast kinni ja üritaks teemat kaaperdada.. Ainult korraks.

Mida võib kaasa tuua "liiast" HIIT-i tegemine?

Teen ise intervalli teist kuud järjest. Olen suitsetaja - ainus pahe, mis mind terve elu on saatnud. Seega mingist elementaarsest aeroobsest baasist juttu olla ei saa. Korvpall, jalgpall paar korda kuus, jah, aga sellega non-HIIT aeroobne tegevus ka piirdub.

Treenin 2-e vahendiga: jalgratas ja sõudeergomeeter.

Kõigepealt 5 min kasvavas tempos, siis 60 + 60 sek x 6 intervalle ja lõpus 5 min langevas tempos - kokku 22 min. Nädalas teen selliseid laksakaid vähemalt 5 korda, mitte vähem. Muud aeroobset treeningut ei tee. Tööle ja kooli 5 km jalutamist trenni alla ei pane. 3x nädalas teen ka jõutrenni, kui see kuidagi asjasse peaks puutuma.

Kas ma olen oma harrastajapilguga infot lehitsedes midagi kahe silma vahele jätnud? Enesetunne on hea, lihased/liigesed ebanormaalseid valusid ei põhjusta.. Sinu näite puhul peaks ma lausa 2 korda vähem HIITi tegema, sellepärast nagu kõhklus sisse lõigi nüüd.

Muudetud kasutaja sander90 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suurem risk ületreeninguks. Näiteks juhul kui tööl raskem aeg ja ühtlasi unetunde vähem tuleb. HIIT ajab neerupealised kenasti töösse (adrenaliin, noradrenaliin, kortisool). Võimalik, et sinu puhul ikkagi need jalutuskäigud tasakaalustavad oma mahuga nädala lõpuks. Kui tunned end hästi, siis tegelikult probleemi ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×