Jump to content
Liinzu

Patupäeval ülesöömine

Recommended Posts

Tere!

Olen endale alati lubanud ühe patupäeva, ehk siis söönud sel päeval komme,kooke jms mida muidu minu menüüst ei leia. Alati tekib sellega aga see probleem, et ma ei suuda piiri pidada. Mu ajul on põhimõte: läks üks tükk, läheb ka kogu kook. Ja piirduks see siis vaid sellega, ei. Vaja on ju ära hävitada ka kogu kommide tagavara ja kui magusast kopa ette viskab, lähme soolase kallale. Vastupandamatuid isusid pole üldse (muudel päevadel kommidest, kookidest tuima näoga mööda käia pole mitte mingisugune probleem), aga peale ühe tüki söömist enam pidama ei saa. Mida teha?

Vanus: 17

Naine

Eesmärk: Kaalulangus

Pikkus: 167cm

Kaal: 66,8 kg

Kirjutan kõik toitumised (peale patupäeva) nutridatasse ülesse. Toon siia 2 päeva.

Esmaspäev, 10.06.2013 Hommikusöök Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Jogurt, maitsestamata, R 2,5% - 3% (tüüp 'Farmi', 'Valio', 'Tere' sh. 'Natural') 100,00 57,10

Muna, keedetud 110,00 157,00

Ananass 100,00 46,70

odrakrõbuskid 40,00 126,00

Kookosrasv 2,00 17,70

Kookospiim 25,00 39,50

Toidukord kokku 377,00 445,00 % päevast - 32,01

Vahepala Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Näkileib, täisterajahust 20,00 65,20

Toorjuust, R 14% 16,00 26,80

Kurk 60,00 6,21

Toidukord kokku 96,00 98,20 % päevast - 7,06

Lõunasöök Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Kodujuust, R 4,0% - 5,0% (tüüp 'Farmi', 'Ekstra', 'Tere', 'Valio') 100,00 105,00

Mugulsibul 25,00 7,11

Lehtsalat 100,00 12,20

Tomat 100,00 18,90

Kurk 100,00 10,30

Õun 360,00 145,00

India pähklid 10,00 59,20

Toidukord kokku 795,00 358,00 % päevast - 25,76

Õhtusöök Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Brokoli 200,00 68,50

Tursk, värske 100,00 75,30

Šampinjonid, värsked 100,00 24,50

Juust, madala rasvasusega (R 15%) 12,00 31,20

Pirn 200,00 84,40

Ploom, kiviga 80,00 34,30

Mesi 5,00 16,50

Toidukord kokku 697,00 335,00 % päevast - 24,10

Muu toidukord Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Sports Protein Bar või Dietmix batoon, erinevad maitsed 35,00 134,00

Kurk 150,00 15,50

Toidukord kokku 185,00 149,00 % päevast - 10,72

Kokku 2150,00 1390,00

Kolmapäev, 12.06.2013 Hommikusöök Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Muna, toores 110,00 157,00

Kanasink, R 1% (tüüp 'Tallegg') 50,00 44,20

Juust, madala rasvasusega (R 15%) 16,00 41,70

Tomat 100,00 18,90

Banaan 100,00 104,00

Mesi 10,00 33,00

Toidukord kokku 386,00 399,00 % päevast - 28,10

Vahepala Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Avokaado 50,00 97,20

Muna, keedetud 55,00 78,70

Toidukord kokku 105,00 176,00 % päevast - 12,39

Lõunasöök Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Tuunikalakotletid 100,00 139,00

Pirn 150,00 63,30

Brokoli 200,00 68,50

Toidukord kokku 450,00 271,00 % päevast - 19,08

Vahepala Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Ricotta kohupiim, R 8% (tüüp 'Estover') 40,00 54,80

Maasikad 20,00 8,31

Ploom, kiviga 80,00 34,30

Kookospiim 10,00 15,80

Toidukord kokku 150,00 113,00 % päevast - 7,96

Õhtusöök Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Mugulsibul 55,00 15,60

Suvikõrvits, erinevad liigid 200,00 37,90

Tursk, värske 100,00 75,30

Tomat 100,00 18,90

Šampinjonid, värsked 100,00 24,50

Tomatipasta 5,00 4,43

Müslileib 38,00 105,00

Pirn 150,00 63,30

Toidukord kokku 748,00 344,00 % päevast - 24,23

Muu toidukord (peale trenni kodus) Kogus, g Energia (sh kiudained), kcal

Prode90, pulber (oleks olnud muidu 50g kanasinki ja 100g kurki aga mul ei läinud tahke toit millegipärast alla) 30,00 116,00

Toidukord kokku 30,00 116,00 % päevast - 8,17 Kokku 1869,00 1420,00

Treeningud hetkel: 2x jooksmine (jooksugrupi ühistrenn, 1,5h)

2x jõusaal

1x bodybalance (viimasel ajal sinna väga ei jõua)

1x spinning

1x bodypump

1 x sixpack

Alates 1. juulist on plaanis (vahetan siis täielikult spordiklubi, hetkel jooksen kahe klubi vahet)

1x taipoks (1,5h)

1x yogafunc

2x jõusaal

2x jooksugrupi ühistrenne (1,5h)

Nädalas on 2 puhkepäeva, patupäev on alatilangenud vabale päevale.

Muudetud kasutaja Liinzu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub, et võibolla on "tavapäeva" defitsiit natuke liiga suur.

Teiseks - probleem on ju psühholoogiline. Mida tähendab "Kui läheb esimene tükk, siis läheb kogu kook?" Selles mõttes, et silme eest läheb mustaks ja ärkad 15 minutit hiljem siis kui kook otsas?

Ilmselt mitte.

Seega eksisteerivad seal ikka ju mingisugused mõtted ka protsessi vältel. Proovi neid mõtteid vaadelda ja hinnata - kasvõi näiteks see mõte: "Alati tekib probleem, et ma ei suuda piiri pidada!" - tõesti? Mitte kunagi ei ole sa oma 17 aasta jooksul suutnud magusasöömist peatada varem kui siis kui kõik otsas? Äkki ikka leiad mõne eraldi ka. Ja kui leiad, siis kaotab see reegel natuke oma jõust, annab subjektiivset kontrolli natuke tagasi.

Proovi kõrvalt vaadelda, mis peas enne söömasööstu toimib, selle ajal ning pärast... küll nii saab jälile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viitsid kirjuta veidi lihtsamalt lahti per päev:

Valgud - g

Rasvad - g

Süsivesikud - g

Kogu Kaloraaž - kcal

Ühest vastust sinu probleemile on raske anda kuna see on igale inimesele erinev. Nagu jrx ütles - see on suuresti psühholoogiline teema. Mina näiteks spetsiaalseid patupäevi üldiselt ei tee. Ma söön iga päev seda mida tahan ja seega mul ei tekigi sellist tunnet, pean nüüd mingi päev millegi maitsvaga patustama, et juhe kokku ei jookseks. See on kindlasti üks patupäevade negatiivne külg - kui sa liiga tihti ja liiga palju end muudel päevadel piirad siis polegi imestada, et patupäeval katus täiesti ära sõidab.

Samas võib probleemiks olla ka halb toitainete vahekord, ajastamine vms mis ei sobi sinu elustiiliga kõige paremini ja tekitab liigset pinget ja stressi. Patupäeval võtad piirangud maha ning lähedki hulluks kätte ära.

Samas võid katsetada ka lihtsamaid "trikke". Sa ei pea suutma end talitseda toidulaua taga, piisab enda talitsemisest poes. Mine näiteks toidupoodi ainult siis, kui oled kõhu täiesti täis söönud, siis on vähem ahvatlusi. Ning ära osta rohkem toitu, kui sul eesmärk süüa on. Kui sul lihtsalt pole toitu millest üle süüa siis sa seda ka ei tee.

Ma üldiselt selliseid trikke väga ei soovita kuna see ei lahenda sügavamat probleemi.... aga see võib olla variant mida proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Patupäeval on toitumisskeem ju sama,mis ülejäänud päevadel, st. makrotoitained tahad ikka kätte saada. Või sööd terve päeva vältel kooke ja pirukaid? Alustad soolase ja salatiga ning lõpetad magusaga. Üldine soovitus nõustajatelt on ,et enne sööma asumist, nii 15-20min. joo klaas vett. Tarbi palju kiudaineid ja ära endale küpsiseid varu :rolleyes: . Neid suudab lühikese ajaga terve paki ära süüa,enne kui kõht märku annab. Ma eelistan ka oma magusaampsud üldkaloraaži sisse arvutada,et mitte hakata eraldi päevi selleks looma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viitsid kirjuta veidi lihtsamalt lahti per päev:

Valgud - g

Rasvad - g

Süsivesikud - g

Kogu Kaloraaž - kcal

Ühest vastust sinu probleemile on raske anda kuna see on igale inimesele erinev. Nagu jrx ütles - see on suuresti psühholoogiline teema. Mina näiteks spetsiaalseid patupäevi üldiselt ei tee. Ma söön iga päev seda mida tahan ja seega mul ei tekigi sellist tunnet, pean nüüd mingi päev millegi maitsvaga patustama, et juhe kokku ei jookseks. See on kindlasti üks patupäevade negatiivne külg - kui sa liiga tihti ja liiga palju end muudel päevadel piirad siis polegi imestada, et patupäeval katus täiesti ära sõidab.

Samas võib probleemiks olla ka halb toitainete vahekord, ajastamine vms mis ei sobi sinu elustiiliga kõige paremini ja tekitab liigset pinget ja stressi. Patupäeval võtad piirangud maha ning lähedki hulluks kätte ära.

Alustan eelmise nädala teisipäevast ning lisan juurde ka trennid.

T: Valke 93,4g

Süsivesikuid 148g

Rasvu 37,8 g

Kokku 1270 kcal

Trenn: Freestyle Spinning 50min + BodyPump

K: Valke 93,4 g

Süsivesikuid 127g

Rasvu 57,2g

Kokku: 1360kcal

Trenn: vaba päev kuna jäin natuke haigeks teisipäeval

N: Valke 64,2g

Süsivesikuid 189g

Rasvu 43,5g

Kokku 1370 kcal

Trenn: BodyCombat

R: Valke 113g

Süsivesikuid 156g

Rasvu 34,4g

Kokku 1340kcal

Trenn: jõusaal

L: Valke 96,7g

Süsivesikuid 152g

Rasvu 58,3g

Kokku: 1460kcal

Trenn: vaba

P: Valke 88,2g

Süsivesikuid 179g

Rasvu 41,7g

Kokku 1390kcal

Trenn: Jõusaal + Freestyle Spinning 50min

E: Valke 88,2g

Süsivesikuid 177g

Rasvu 42,2g

Kokku 1390kcal

Trenn: jooksmine

Kui nüüd end kõrvalt vaadata nagu jrx soovitas, siis tundub küll, et ma olen enda vastu natuke liiga karm. Teisisõnu ei luba endale teistel päevadel mitte midagi mis poleks tervisilik ja siis kui ühel päeval koogitüki endale suhu saan, sõidab katus peapealt ära.

Üritan nüüd tuua komme, kooke tihemini oma menüüsse kuid kuidas seda kõige valutumalt teha (et asi kohe ülekätte ei läheks)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks, et sellise treeningkoormuse juures on kaloraaž liiga madal, rasvad veidi liiga piiratud mõnel päeval ja seetõttu on ka toiduvalik piiratud. Ilmselgelt selline piiramine paneb keha ja vaimu pinge alla ning sinu ülesöömised on ma ütleks, et täiesti normaalsed sellise olukorra puhul. Vähesed suudaksid end tagasi hoida, kui enamikel päevadel end niimoodi piiraksid.

Ma väga süvenema ei hakka, kuid niiöelda pealiskaudselt võiks soovitada kaloraaži tõstmist, eelkõige rasvade arvelt, kuid ka valke juurde on hea mõte ning laiendada toiduvalikut, et nii mõnigi sinu lemmiktoit sisse mahuks.. Ma ei tea, kui intensiivsed su treeningud on, aga mõni vaba päev lisaks võib sobilik olla.

Täpsemalt toitumise numbrite koha pealt võiksid rasvu sujuvalt ca. 1g kehakilo kohta iga päev saada ning valkude puhul 2g. Siis oleks ka kaloraaž kokkuvõttes parem. Väikesed kõikumist pole nii tähtsad aga sul on nii mõnigi päev toitainete vahekorrad lausa mitmekordsete erinevustega. Madal kaloraaž seab omad piirangud ning sa ilmselgelt oled üritanud menüüd varieerida aga kaloraaž väga ei luba toitainete vahekordi paigas hoida - kui aga ülal soovitatud numbreid järgid siis peaks see probleem kaduma. :)

Mõne treeneriga ühendust võtta oleks muidugi parim variant, sest väikseid nüansse on palju mis vajavad silumist. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks, et sellise treeningkoormuse juures on kaloraaž liiga madal, rasvad veidi liiga piiratud mõnel päeval ja seetõttu on ka toiduvalik piiratud. Ilmselgelt selline piiramine paneb keha ja vaimu pinge alla ning sinu ülesöömised on ma ütleks, et täiesti normaalsed sellise olukorra puhul. Vähesed suudaksid end tagasi hoida, kui enamikel päevadel end niimoodi piiraksid.

Ma väga süvenema ei hakka, kuid niiöelda pealiskaudselt võiks soovitada kaloraaži tõstmist, eelkõige rasvade arvelt, kuid ka valke juurde on hea mõte ning laiendada toiduvalikut, et nii mõnigi sinu lemmiktoit sisse mahuks.. Ma ei tea, kui intensiivsed su treeningud on, aga mõni vaba päev lisaks võib sobilik olla.

Täpsemalt toitumise numbrite koha pealt võiksid rasvu sujuvalt ca. 1g kehakilo kohta iga päev saada ning valkude puhul 2g. Siis oleks ka kaloraaž kokkuvõttes parem. Väikesed kõikumist pole nii tähtsad aga sul on nii mõnigi päev toitainete vahekorrad lausa mitmekordsete erinevustega. Madal kaloraaž seab omad piirangud ning sa ilmselgelt oled üritanud menüüd varieerida aga kaloraaž väga ei luba toitainete vahekordi paigas hoida - kui aga ülal soovitatud numbreid järgid siis peaks see probleem kaduma. :)

Mõne treeneriga ühendust võtta oleks muidugi parim variant, sest väikseid nüansse on palju mis vajavad silumist. :)

Aitäh :)! Kuid kui suur kaloraaž olla võiks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen endale alati lubanud ühe patupäeva, ehk siis söönud sel päeval komme,kooke jms mida muidu minu menüüst ei leia. Alati tekib sellega aga see probleem, et ma ei suuda piiri pidada. Mu ajul on põhimõte: läks üks tükk, läheb ka kogu kook. Ja piirduks see siis vaid sellega, ei. Vaja on ju ära hävitada ka kogu kommide tagavara

Kõige lihtsam on endale mitte muretseda koju mingit tagavara

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parim variant oleks, kui telliksid toitumiskava, mis arvestab täpselt sinu vajadusi:

http://www.fitness.ee/veebitreener

Teine variant on ise tõsta kaloraazhi ja hakata ise toitainete vahekordadega manipuleerima, aga info tuleb ikka ise otsida, keegi teine tööd sinu eest ära ei tee :)
Ja kui ongi selline olukord, et koogid ja kommid tahavad lausa ise suhu joosta, siis keegi ju ei sunni neid relva ähvardusel sööma, tuleb lihtsalt ei öelda ja targemaid valikuid teha. Petupäeval tee parem nii, et võta sõbrad kaasa ja minge istuma/randa/välja kuhugi ja ostadki tee peale ainult 1 jäätise või shokolaadi batooni ja sellest piisab, siis ei ole seda koduseinte vahel loomastumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parim variant oleks, kui telliksid toitumiskava, mis arvestab täpselt sinu vajadusi:

http://www.fitness.ee/veebitreener

Teine variant on ise tõsta kaloraazhi ja hakata ise toitainete vahekordadega manipuleerima, aga info tuleb ikka ise otsida, keegi teine tööd sinu eest ära ei tee :)

Ja kui ongi selline olukord, et koogid ja kommid tahavad lausa ise suhu joosta, siis keegi ju ei sunni neid relva ähvardusel sööma, tuleb lihtsalt ei öelda ja targemaid valikuid teha. Petupäeval tee parem nii, et võta sõbrad kaasa ja minge istuma/randa/välja kuhugi ja ostadki tee peale ainult 1 jäätise või shokolaadi batooni ja sellest piisab, siis ei ole seda koduseinte vahel loomastumist.

ja siis tuleb sõpradel mõte "ah, võiks kuskile burxi sööma minna". ja nii kõik läheb kõik jälle lappama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige parem on ise küpsetada kodus midagi. Näed täpselt ära palju suhkurt, jahu ja /või võid sisse läheb.

Mul võttis küll isu vähemaks kui teadsin palju võid ja suhkurt küpsistes sees on, sõin poole vähem kindlasti kui oleks poe omi söönud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja siis tuleb sõpradel mõte "ah, võiks kuskile burxi sööma minna". ja nii kõik läheb kõik jälle lappama.

Burger on tegelikult väga hästi balanseeritud eine - toitainete koha pealt. Väga heas vahekorras valke, rasvu ja süsivesikuid. Kui vahest tarbida siis ma ei näe vähematki probleemi. Ainuke asi ongi, et oma kaloraaži kohta ta nälga kõige paremini ei rahulda, kuid ega siin muud polegi, kui ülejäänud päeva toitumine vastavaks korrigeerida ja probleem kaob. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Burger on tegelikult väga hästi balanseeritud eine - toitainete koha pealt. Väga heas vahekorras valke, rasvu ja süsivesikuid. Kui vahest tarbida siis ma ei näe vähematki probleemi. Ainuke asi ongi, et oma kaloraaži kohta ta nälga kõige paremini ei rahulda, kuid ega siin muud polegi, kui ülejäänud päeva toitumine vastavaks korrigeerida ja probleem kaob. :)

selles asi ongi, et kõhtu ta väga hästi täita ei taha :D siis tavaliselt ei piirduta ühega, vaid pannakse 3 tükki järjest. vähemalt minu puhul on nii. kui juba korra rutiinist kõrvale kaldun, siis võin arvestada sellega, et ülejäänud päev ka mokas :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui juba korra rutiinist kõrvale kaldun, siis võin arvestada sellega, et ülejäänud päev ka mokas :D

Täpselt sellised veendumused on need, mis panevadki seda skripti üha uuesti ja uuesti oma käitumisega kinni(s)tama. Probleem ikka psühholoogiline ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt sellised veendumused on need, mis panevadki seda skripti üha uuesti ja uuesti oma käitumisega kinni(s)tama. Probleem ikka psühholoogiline ;)

tõsi, aga kuidas oma mentaliteeti muuta toidu suhtes selliseks, et selliseid õgimisi ei toimuks? kuna kui ma õgima satun, õgin terve maja toidust tühjaks, enne ei lõpeta. siis raske olla ja higistan nagu siga ja mõtlen " krt, poleks tohtinud ikka süüa nii." :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks jah muuta rutiini ning muuta seda söömist üldse teadlikumaks nt. tahtlikult pingutada, et süüa aeglasemalt. Proovida selle kestel jälgida oma mõtteid ja tundeid ja isusid... lasta nendel mööduda. Seda on raske paari reaga foorumis seletada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui patupäevade pidamiseks piisavalt tahtejõudu pole, siis ei tohi patupäevi pidada. Patupäevad ei ole mingi kohustuslik asi. Sama lugu nagu alkohoolikutel alkoholiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuttav tunne. Kui pidasin/pean ka siin foorumites juba veidi kirjeldatud dieeti, siis seni on kõik korras, kuni üldse mitte mingit magusat ei söö. Kohe, kui aga süüa ära väikegi tükk šokolaadi, kooki vms. siis läheb ajus möll lahti. Kogu keha kargaks justkui tiiger ülejäänu kallale. Kuid õnneks olen õppinud ka tahtejõuga pidurid täiesti põhja vajutama. Aga seda on lausa füüsiliselt tunda küll, kuidas jalad tuleb maha suruda et mitte kaasa lohiseda.
Minu soovitused, mis võib-olla on ebatraditsioonilisemad:

1. Õpi tundma mõnu ka sellest, kui suudad end ohjeldada. Enese üle võimu saavutamise tunne on suurepärane! Teadvusta ja naudi seda tunnet.

2. Analüüsi end, milline komponent patustatavast materjalist on see, mis tegelikult meeldib. Püüa asendada kõik muu "täidisega". Meeldib kreem koogi peal? Tee kook siis valge jahu asemel millestki muust, kuid naudi kreemi.
3. Suurenda oma füüsilist koormust niivõrd, et võid süüa rohkem kui mahub ja võtad ikka alla. Üks trenn päevas on tegelikult imevähe sellise "patustamise" kompenseerimiseks. Inimesed keskenduvad trennis kulutatud kaloreid arvestades absoluutarvudele. Kuid unustavad ära selle, et isegi istudes kulutad 80-100kcal/t, jalutades või kodutöid tehes aga juba julgel 200kcal/t. Nüüd nt. BodyCombat kulutab 400-500kcal/t. KUID, võrreldes jalutamisega teeb sama välja kas jalutada 2t või teha üks BC.
Praegu ju päike tõuseb kell 4. Mine kell 5 välja, mölla päikeseloojanguni väljas ja õhtul võid endale laduda lõhkemiseni sisse. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tihti olen JungaTrolliga mõnedes asjades natuke eriarvamusel, aga viimasele postitusele küll pöidlad püsti nõus!

(Liigutamisega muidugi tasub ka mõelda, et valida ikka neid asju, millest mõnu tunned ja kehale liiga ei tasu teha... LIIGA otseseks ei tohiks see seos olla, et ma PEAN liigutama SELLEKS ET kompenseerida söödut ... sellisest mõtlemisest söömishäireni on üsna pisike samm kahjuks)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tihti olen JungaTrolliga mõnedes asjades natuke eriarvamusel, aga viimasele postitusele küll pöidlad püsti nõus!

(Liigutamisega muidugi tasub ka mõelda, et valida ikka neid asju, millest mõnu tunned ja kehale liiga ei tasu teha... LIIGA otseseks ei tohiks see seos olla, et ma PEAN liigutama SELLEKS ET kompenseerida söödut ... sellisest mõtlemisest söömishäireni on üsna pisike samm kahjuks)

Väga nõus! Ennast võib vigaseks treenida, kuid midagi ei muutu kui ihadele järgi anda. Ma tahangi tegelikult öelda vaid seda, et ärge ülehinnake ühe trenni mõju kaloribilansis. Mida intensiivsem on treening, seda rohkem kiputakse üle hindama, sest kalorikulu seostatakse tajutava pingutuse määraga. Isegi kui see pingutus kestab suht lühikest aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×