Jump to content
eesti mees

Kükkimine , esimesest sammust kuni viimaseni

Recommended Posts

Sai siis poisiga ( 1a 2 nädalat vana), käidud füsios käidud, perearst suunas. Arvaset lihasete arengut vaja kontrollida, pole tema arvates piisavalt tugevad :o .

Vaadati siis üle ja öeldi, et pole vägagi viga aga jah jalad võiks olla tugevamad aga see eest on lihased vägagi lahti, spagaati teeb hästi.

Jalgade ja puusade treeninguks määras KÜKKIMISE :o ja alaseljale igasuguseid harjutusi( peamiselt Fitness pallil istumist ja tasakaalu hoidmist).

Seega kui me soovime et me jalad viivad meid ilust punktist A punkti B peame me kõik KÜKKIMA JA KÜKKIMA JA VEELKORD KÜKKIMIST .Sellest harjutusest ei tohi KÕRVALE HIILIDA :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ja miks alles 1 aastaseks saanud lapse lihaste tugevust hinnati üldse? Ta on ju alles käima õppinud (kui üldse), mis jõudu siit ikka oodata? Ma väga imestan, et perearst üldse füsiole suunamise mõtte peale tuli.

Las õpib kõndima, jooksma ja vanemate seksodroomil hüppama, sellega laheneb hoobilt ka jalgade tugevuse mure. Lapsele bioloogiliselt ette nähtud kasvamisülesanne on nagunii hulga võimsam, kui võimalik adopteerumine treeninguga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ja miks alles 1 aastaseks saanud lapse lihaste tugevust hinnati üldse? Ta on ju alles käima õppinud (kui üldse), mis jõudu siit ikka oodata? Ma väga imestan, et perearst üldse füsiole suunamise mõtte peale tuli.

Las õpib kõndima, jooksma ja vanemate seksodroomil hüppama, sellega laheneb hoobilt ka jalgade tugevuse mure. Lapsele bioloogiliselt ette nähtud kasvamisülesanne on nagunii hulga võimsam, kui võimalik adopteerumine treeninguga.

Noh perearst arvas et võiks juba esimesi samme üritada ja kui laps kätest ülesse tõsta siis lapse jalad vajuvad põlvedest läbi.

Samas ta ei arvestanud et mu poiss seisab toe najal alles 1 kuud ja teeb toe najal küljele astumist alles 1 nädalat.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ja miks alles 1 aastaseks saanud lapse lihaste tugevust hinnati üldse? Ta on ju alles käima õppinud (kui üldse), mis jõudu siit ikka oodata? Ma väga imestan, et perearst üldse füsiole suunamise mõtte peale tuli.

Las õpib kõndima, jooksma ja vanemate seksodroomil hüppama, sellega laheneb hoobilt ka jalgade tugevuse mure. Lapsele bioloogiliselt ette nähtud kasvamisülesanne on nagunii hulga võimsam, kui võimalik adopteerumine treeninguga.

Nii noore lapse hindamine käib läbi vaatluse ja mängu, ega selline ju mingeid käske täida :D Kõik, mis vaja, saab nii hinnatud, kasvõi 2-kuusel.

Mind huvitab pigem see kuidas 1-aastane kükkima pannakse :D

Laste FT käib läbi mängu, ei ole päris nii et ütled 1-aastasele: "täna teeme mahutrenni, 10x10 kükki palun." :D

Aga üldiselt kehtib siin ilmselt see:

squats-and-fish-oil_design.png

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh se polegi päris kükkimine, mina nimetan nii ;) .

Ma kirjeldan seda nn. kükkimist. Ma istun maas, jalad sirged ja fikseerin lapse labajalad ja sääred oma jalgevahel. Tema istub minu reiele ja siis ma meelitan ta mingi mänguasjaga püsti. Ikka ülesse ja alla , jalad fikseeritult.

Püsio juures tegi niimoodi 4 korda, öeldi et jalad nõrgad. Tuleb Kükkida või kuidas seda nimetada :D .

Loodan GMASTER sai aru harjutuse kirjeldusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ikka ütled :)

No see on tase tõesti :D Aga päris igaüks seda ikka järgi ei tee :D

Noh se polegi päris kükkimine, mina nimetan nii ;) .

Ma kirjeldan seda nn. kükkimist. Ma istun maas, jalad sirged ja fikseerin lapse labajalad ja sääred oma jalgevahel. Tema istub minu reiele ja siis ma meelitan ta mingi mänguasjaga püsti. Ikka ülesse ja alla , jalad fikseeritult.

Püsio juures tegi niimoodi 4 korda, öeldi et jalad nõrgad. Tuleb Kükkida või kuidas seda nimetada :D .

Loodan GMASTER sai aru harjutuse kirjeldusest.

Ma teiste füsiode hinnanguid ei kritiseeri - kui ütles, et nõrgad, siis järelikult millelegi ta tugines :)

Sain muidu aru, väga kaval harjutus.

Igasugused maast võtmised ja üles viskamised ka variandid, kasuta ainult fantaasiat.

Neile peab asja huvitavaks ja mänguliseks tegema, milles mina väga osav ei ole :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen kolme lapse isa, noorim saab kahe nädala pärast kaheseks. Laste arengu ja kasvamise ja ka treenimise teemad on mu igapäevaelu nüüdseks juba 11 aastat.

Eks uue lapsega ole alati nii, et ikka vaatad ja ootad, et kas ja millal ta hakkab keerama, roomama, püsti tõusma kõndima jne. Ja kui ta pole varajane küpseja siis tuleb naha vahele kerge mure, et kas kõik on ikka õige ja kas laps on ikka terve jne. Tegelt ei ole mõtet muretseda. Rusikareeglina hakkavad nad kõik lõpuks käima ja on igati asjalikud, kes varem kes hiljem. (Mul on hea rääkida, aga lõplikult veendusin ma isegi selles alles nüüd, kui mul rohkem enam lapsi plaanis pole).

Minumeelest su perearst oleks võinud sind rahustada ja mitte füsio juurde saata.

Kõik lapsed alates kõndima õppimisest kuni noh umbes sinnamaani kus tuleb kärust loobuma hakata:

armastavad tagaajamise mängu.

tahavad tulla kärust maha ja käru ise lükata.

meeldib käia ise trepist.

meeldib hüpata voodis.

jnejne

Mu kohe kaheseks saav tütar armastab jubedalt batuudil hüppamist. Kui minna kellelegi külla, kellel on õuel batuut, siis ega ei ole mingit toas istumist. Suurem tütar (kes esineb allpool videos ka) hüppas esimest korda elus batuudile pääsedes (vanus sinna 4-5 aasta kanti) kuskil 3 tundi ühtejärge ja teda ei pidanud meelitama ega sundima vaid vastupidi, õues läks pimedaks ja külmaks ja tuli külmade jalgadega laps batuudilt tuppa tuua. Lapse kükkimisele suunamine oleks ikka naljakas. Mäng on ikka kõige arendavam asi. Ja vanemate isiklik eeskuju on rohkem kui oluline.

Väike video mu suuremast tütrekesest, tehtud siis kui ta oli 6 aastat vana:

http://www.youtube.com/watch?v=1YbCBf-YmNw

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×