Jump to content
visahing1

Suured suured probleemid kaaluga

Recommended Posts

järgnevat olen ise täheldanud:

Olen söönud nii 3 kui 5-6 kui ainult 1-2 korda päevas ning mina mingisugust vahet kaalukaotuses pole täheldanud- ainuke vahe mida mina olen täheldanud on see, et mida vähem toidukordi päevas seda vähem veedad aega toidupeale mõeldes.

Teaduslikult tõestatud, et märgatavat vahet pole rasvapõletusprotsessis kas 3 või 6 toidukorda päevas. -> http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23404961

Muudetud kasutaja Tim. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teaduslikult tõestatud, et märgatavat vahet pole rasvapõletusprotsessis kas 3 või 6 toidukorda päevas. -> http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23404961

CONCLUSION:

We conclude that increasing meal frequency from three to six per day has no significant effect on 24-h fat oxidation, but may increase hunger and the desire to eat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teaduslikult tõestatud, et märgatavat vahet pole rasvapõletusprotsessis kas 3 või 6 toidukorda päevas. -> http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23404961

:huh:

Aga ikkagi millegipärast enamus kulturiste söövad vähemalt 6 korda. Ma arvan, et kui ma oma 4500 kcal sööks kolme toidukorrana ( praeguse 7 asemel ) siis ma oleks ilmselt paras põrsas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:huh:

Aga ikkagi millegipärast enamus kulturiste söövad vähemalt 6 korda. Ma arvan, et kui ma oma 4500 kcal sööks kolme toidukorrana ( praeguse 7 asemel ) siis ma oleks ilmselt paras põrsas.

Mugavusfaktor loeb suurema kaloraazi puhul. Selle uuringu põhjal oli tegu ikkagi dieedi tingimustega kus kaloraaziga pole midagi priisata. Archangel on selle toidukordade teema väga hästi läbi nämmutanud siiin foorumis aastate jooksul ja ei viitsi nagu uuesti küll alustada sellega.

Kust tuleb su loogika, et justkui su keha kulutaks märgatavalt vähem energiat kui oma 7 toidukorra asendaksid väiksema arvu toidukordadega?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mugavusfaktor loeb suurema kaloraazi puhul. Selle uuringu põhjal oli tegu ikkagi dieedi tingimustega kus kaloraaziga pole midagi priisata. Archangel on selle toidukordade teema väga hästi läbi nämmutanud siiin foorumis aastate jooksul ja ei viitsi nagu uuesti küll alustada sellega.

Kust tuleb su loogika, et justkui su keha kulutaks märgatavalt vähem energiat kui oma 7 toidukorra asendaksid väiksema arvu toidukordadega?

"Süüa on kasulikum väiksemad portsjonid, kuid sagedamini. Organism tarvitab ainult kindla koguse (mis vaja läheb) ning ülejääk töödeldakse rasvaks.

Ka lihaste kasvu seisukohast on väiksemad, kuid tihedamad portsjonid kasulikumad, kuna nii on insuliini stabiilne tase reguleeritud.

Nagu varemgi mainitud, järsk ja hetkeliselt kõrge insuliini tase ei ole kasulik, küll aga insuliini stabiilne tase, mis tagab, et toitained (aminohapped, glükoos) saavad pidevalt tõrgeteta lihasrakku, kus neid vajadusel saaks kohe kasutada.

Insuliin liigitub samuti anaboolseks hormooniks. Insuliin transpordib rakkudesse koos süsivesikutega ka aminohapped, mida taastumisperioodil lihaste ülesehitamisel kasutatakse.

Erinevalt süsivesikutest ei saa aminohappeid reservina salvestada, nad säilivad organismis ca. kolm tundi..."

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tohutu insuliini trall käib viimastel aastatel, igaühel on see varrukast võtta.

Oleks, et keegi ka reaalselt aru saaks, mis see tähendab , ja kui palju tavalise inimese reaelus üldse tunda annab.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tohutu insuliini trall käib viimastel aastatel, igaühel on see varrukast võtta.

Oleks, et keegi ka reaalselt aru saaks, mis see tähendab , ja kui palju tavalise inimese reaelus üldse tunda annab.

Ehk siis me jõuame tagasi selleni, et vahet pole kas ma söön 3 korda päevas või 7 korda päevas(sama kaloraaži) - tulemus on ikka sama?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tohutu insuliini trall käib viimastel aastatel, igaühel on see varrukast võtta.

Oleks, et keegi ka reaalselt aru saaks, mis see tähendab , ja kui palju tavalise inimese reaelus üldse tunda annab.

Üks parimaid artikleid insuliini kohta:

http://weightology.net/weightologyweekly/?page_id=319

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk siis me jõuame tagasi selleni, et vahet pole kas ma söön 3 korda päevas või 7 korda päevas(sama kaloraaži) - tulemus on ikka sama?!

Kõige rohkem loeb ikka mida sööd.Te peaks hästi teadma millised toidud ajavad veresuhkru üless ja kui kiirelt alla ning kaua miski seedib!

7 Korda. Mul hakkab enda hammastest kahju. Pooldan "kiviajatoitumist"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige rohkem loeb ikka mida sööd.Te peaks hästi teadma millised toidud ajavad veresuhkru üless ja kui kiirelt alla ning kaua miski seedib!

7 Korda. Mul hakkab enda hammastest kahju. Pooldan "kiviajatoitumist"

Kui sa pooled toidukorrad jood proteiinijooki, siis see ei tee hammastele küll midagi.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin läks küll hull sõda lahti :D aga toidukordade sagedusel minujaoks ja ka lihtsalt loogiline on see, et kui sööd kord päevas siis esiteks on ikka jube raske kogu seda kaloraazi täita mõistlike toiduainetega ning, mis kõige tähtsam siis ei kujuta ette olukorda kus järgmise söögikorrani pean 24h ootama :D jube nälg võib tekkida paljudel vahepeal ja siis hakataksegi muud näksima ning terve dieet läheb mõttetuks. Ehk siis peamine asi miks on targem süüa tihedamini on see, et ei tekiks ekstra kalorite näksimis vajadust :) cheat day olemasolu on minuarust ka väga tähtis ikkagi, ei tee see paar toidukorda nädalas mitte hessugi su kaaluga kui kaal langeb. Pigem annab taas vaimset rahulolu, et mida nädala lõpus oodata oma raske töö eest. Kaalu on ju kõigest vaja kaotada vaid 0,5kg nädalas ning arvestada võiks pika ajalise toitumisega, kui keha vormis peale poolt aastat või aastat või isegi kahte siis juba võtad ette uue kaloraazi, et näiteks lihast kasvatada või, et lihtsalt säilitada vormi :) ärge üldse hakakegi oma kaalukaotus programmi tegema kui te plaanite paar nädalat seda vaid teha, mõttetu :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Pigem annab taas vaimset rahulolu, et mida nädala lõpus oodata oma raske töö eest. "

Leia viis, mis ei paneks sind mõtlema, et teed rasket tööd.

Toitu nii, et sul oleks alati tunne, et sööd midagi asendamatut, head. Mis cheat? Peta kapsa-hurmaa salati ja pardikoivaga ennast.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige rohkem loeb ikka mida sööd.Te peaks hästi teadma millised toidud ajavad veresuhkru üless ja kui kiirelt alla ning kaua miski seedib!

7 Korda. Mul hakkab enda hammastest kahju. Pooldan "kiviajatoitumist"

Selge see. Nüüd tuleb veel mõelda välja vabandus, et ei peaks trenni ka täis koormusel tegema.

E:Võib vabalt selle taha pugeda, et jõutreening on liigestele liiga ränk. Muudkui koormust vähendada ja nii ei peagi varsti üldse trennis enam käima.

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see. Nüüd tuleb veel mõelda välja vabandus, et ei peaks trenni ka täis koormusel tegema.

E:Võib vabalt selle taha pugeda, et jõutreening on liigestele liiga ränk. Muudkui koormust vähendada ja nii ei peagi varsti üldse trennis enam käima.

Vabandus? Minu arust on kaine mõistus see, mis peaks ütlema, et ära täiel koormusel kogu aeg pressi. Liigestest rääkimata.

Kõik sõltub, mis elustiili sa promoda tahad. Tipp-sport tundub lahe ja tore küll, aga mina isiklikult ei soovitaks seda isegi oma suurimale vihavaenlasele.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see. Nüüd tuleb veel mõelda välja vabandus, et ei peaks trenni ka täis koormusel tegema.

E:Võib vabalt selle taha pugeda, et jõutreening on liigestele liiga ränk. Muudkui koormust vähendada ja nii ei peagi varsti üldse trennis enam käima.

Kahjuks on reaalsus nii, et ega ei PEAGI ju.. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Süüa on kasulikum väiksemad portsjonid, kuid sagedamini. Organism tarvitab ainult kindla koguse (mis vaja läheb) ning ülejääk töödeldakse rasvaks.

Ka lihaste kasvu seisukohast on väiksemad, kuid tihedamad portsjonid kasulikumad, kuna nii on insuliini stabiilne tase reguleeritud.

Nagu varemgi mainitud, järsk ja hetkeliselt kõrge insuliini tase ei ole kasulik, küll aga insuliini stabiilne tase, mis tagab, et toitained (aminohapped, glükoos) saavad pidevalt tõrgeteta lihasrakku, kus neid vajadusel saaks kohe kasutada.

Insuliin liigitub samuti anaboolseks hormooniks. Insuliin transpordib rakkudesse koos süsivesikutega ka aminohapped, mida taastumisperioodil lihaste ülesehitamisel kasutatakse.

Erinevalt süsivesikutest ei saa aminohappeid reservina salvestada, nad säilivad organismis ca. kolm tundi..."

minuteada on aminohapete reserv täiesti olemas

alles hiljuti lugesin M.Zilmeri raamatut "Meditsiiniline biokeemia 2" kus ta oli valkude ja aminohapete metabolismi osas välja toonud nn "aminohapete fondi" - mis tähendab, et 70kg sel inimesel on skeletilihastes umb 100g-ne varu vabu aminohappeid, mida saab vajadusel kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes siinsetest tarkadest siis võtab kätte ja kirjutab Milos Sarcev'ile, et tema õpetus toidukordade kohta on täiesti vale ? Nagu ma ka aru olen saanud, siis enamusele meeldib ka väikese proteiinikogusega igapäevaselt kruiisida. Mainiga talle siis seda ka, et jällegi käib ta üle kogu maailma seminaridel valet infot jagamas.

http://youtu.be/-sxgC_wDNfI?t=1h5m32s

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes siinsetest tarkadest siis võtab kätte ja kirjutab Milos Sarcev'ile, et tema õpetus toidukordade kohta on täiesti vale ? Nagu ma ka aru olen saanud, siis enamusele meeldib ka väikese proteiinikogusega igapäevaselt kruiisida. Mainiga talle siis seda ka, et jällegi käib ta üle kogu maailma seminaridel valet infot jagamas.

http://youtu.be/-sxgC_wDNfI?t=1h5m32s

Sellises valdkonnas nagu toidukordade arv jne ei ole õiget ega valet, on praktiline ja on ebapraktilisem / mugavam / vähem mugav / *nimeta ise kuidas soovid*.

/sama käib valgu koguste kohta.

Muudetud kasutaja Tim. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes siinsetest tarkadest siis võtab kätte ja kirjutab Milos Sarcev'ile, et tema õpetus toidukordade kohta on täiesti vale ? Nagu ma ka aru olen saanud, siis enamusele meeldib ka väikese proteiinikogusega igapäevaselt kruiisida. Mainiga talle siis seda ka, et jällegi käib ta üle kogu maailma seminaridel valet infot jagamas.

http://youtu.be/-sxgC_wDNfI?t=1h5m32s

Inimese seedesüsteemi mahud ja pikkused on erinevad, samuti erituvad maomahla ja seedeensüümide kogused jms tegurid. Sellega peab arvestama, ei saa olla kõigile ühesugused nõuanded.

http://www.e-ope.ee/_download/euni_repository/file/264/Seedimine%20ja%20seedesysteem%20repositooriumisse.zip/seedimise_etapid.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes siinsetest tarkadest siis võtab kätte ja kirjutab Milos Sarcev'ile, et tema õpetus toidukordade kohta on täiesti vale ? Nagu ma ka aru olen saanud, siis enamusele meeldib ka väikese proteiinikogusega igapäevaselt kruiisida. Mainiga talle siis seda ka, et jällegi käib ta üle kogu maailma seminaridel valet infot jagamas.

http://youtu.be/-sxgC_wDNfI?t=1h5m32s

Kle lõpeta see jama ära. Ma olen ka Dorian Yates'le otse netis öelnud, et ta ajab suust sitta välja. Pole mõteid neid süstlamehi endale üleliia eeskujuks tuua. Neid võib fännata, sest nad on palju saavutanud, aga ärge teeselge, et nende informatsioon on mingi kullapada. Meestel on vaja elatist teenida ja selle nimel aetakse igasugu solki suust välja.

Coleman, Cutler, kõik tegijad ajavad jama suust välja 24/7. Ning kui nende nina ette piisavalt suur kohver rahaga panna, siis nad on valmis ükskõik mida reklaamima või tegema. Kulturism - see on äri, must ja rõve äri proffide tasemel. Pole midagi pistmist hea info jagamisega või tervisliku spordi promomisega. See on friikide mõõduvõtt, kus ärimehed lüpsavad nii võistlejaid, kui ka pealtvaatajaid ja poolt maailma.

Sa mine parem Indrek Otsuse juurde ja küsi, mis ta profikulturistidest ning nende soovitustest treeningute ja toitumise osas arvab, saad võib-olla doosi kohalikku reaalsust. B)

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa mine parem Indrek Otsuse juurde ja küsi, mis ta profikulturistidest ning nende soovitustest treeningute ja toitumise osas arvab, saad võib-olla doosi kohalikku reaalsust. B)

Indrek Otsus pole ju keegi, kelle öeldut tõsiselt võtta, sest ta ei käi üle maailma seminare andmas ja Sarcev käib :rolleyes: !! Seega by default Sarcev > Otsus ja kõik muud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×