Jump to content
visahing1

Suured suured probleemid kaaluga

Recommended Posts

Tere!
Olen ülekaalus 17 aastane poiss.Palun mitte naerda siin juures(128kg/1.95m).Mu vaim ja keha on valmis nüüd kõvasti kaalu langetama!

1)Mis oleks parim trenn millega saaks kohe kiiresti kaloreid kaotada?
2)Kas on võimalik et trenn mida ma teen muudab peki lihaseks
3)Oleks vaja kellegi abi, kes aitaks või nõustaks mind.
Ma pole nõus rasvaimule.
4)Mis tuleb teha kui peaaegu iga päev on selline asi et paneks kasvõi tahvel šokolaadi nahka :) ?
5)Käin nädalas 3 korda jõusaalis- kas see on ikka õige asi ? või peaks mingit muud trenni tegema?
Äkki kellegil on toidumenüü mida ma saaksin kasutada, ma ei tea täpselt mida ma ei tohi süüa et kaal langeks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitaks sul nüüd aega natuke maha võtta ja siin foorumis lihtsalt teiste teemasid lugeda kel sarnased mured.

Põhi teemad kust lugeda oleks Algajad, Jõusaal ja Kaalust alla.

Kui iga päev tahvel šokolaadi...kas veresuhkrut oled mõõtnud viimasel ajal? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen ülekaalus 17 aastane poiss.Palun mitte naerda siin juures(128kg/1.95m).Mu vaim ja keha on valmis nüüd kõvasti kaalu langetama!

1)Mis oleks parim trenn millega saaks kohe kiiresti kaloreid kaotada?

toidu valmistame vastavalt kavale ja söömine

2)Kas on võimalik et trenn mida ma teen muudab peki lihaseks

erinevaid kudesid ei saa ühest teiseks mkuuta. võimalik vähendada rasva osakaalu ja suurendada lihasmassi

3)Oleks vaja kellegi abi, kes aitaks või nõustaks mind.

Ma pole nõus rasvaimule.

väga hea. vali omale treener, eks valmistab sulle toidukava, et punkti 1 täita ja treeningkava samuti.

4)Mis tuleb teha kui peaaegu iga päev on selline asi et paneks kasvõi tahvel šokolaadi nahka :) ?

süüa tasakaalustatult ja mitte toidukordi vahele jätta

5)Käin nädalas 3 korda jõusaalis- kas see on ikka õige asi ? või peaks mingit muud trenni tegema?

Äkki kellegil on toidumenüü mida ma saaksin kasutada, ma ei tea täpselt mida ma ei tohi süüa et kaal langeks

vaata ringi siin foorumis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nr 1. soovitus on see, et ära kiirusta seda protsessi ebaloomulikumalt kiireks kui see võiks olla. Tasa ja targu kaalukaotus tähendab seda, et pikaajaline jätkusuutlikkus on tagatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1)Mis oleks parim trenn millega saaks kohe kiiresti kaloreid kaotada?

Ei ole nii ,et on olemas trenn,millega sa üleöö ja kiirelt salened.Kaalu langetamine pole sprint,see on maraton.Tervislik eluviis ei peaks olema hetkeline nähtus,millega teatud eesmärk saavutada,vaid elukestev rutiin. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enne praktika juurde asumist tuleks uurida teooriat. Osta omale kaks raamatut, "Revitalisatsioon e. kuidas elada 100 aastaseks" (see võtab edukalt kokku terve siinse foorumi paradigma, säästad ennast tohutust hulga teemade läbi lugemisest ja olulise ja mitteolulise filtreerimisest) ja "Toidurevolutsioon" (mis tutvustab üht alternatiivset ning väga efektiivset maailma kaalu langetajale). Õpi need raamatud selgeks, nii nagu õpiksid eksamiks.

Küsimusele nr. 4 annabki vastuse "Toidurevolutsioon".

Sinu keha peegeldab su elustiili. Muuda elustiili ja pekk moondubki lihasteks. See protsess võtab aega, selle pärast proovi midagi ette võtta motivatsiooni säilitamisega. Üleöö tekkinud motivatsioon võib samamoodi kaduda, aga 40 kilo peki asendamine 5 kilo lihaga on vähemalt 2 aasta teema. Tõenäoliselt pead kasvatama ka oma tahet või tahtejõudu, kuidas see täpselt käib, seda ma ei oska soovitada.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Antud kaalu puhul esimesed 10 kg kuuga kaotada õigesti toitudes on täeisti reaalne. Sul on kaks varianti - loe raamatuid, ajakirju, foorumit jmt. ning leia endale see õige tee, või tee lihtne ja suhteliselt soodne investeering ja telli toitumiskava :) Kava tellimine ei täehnda, et lugemise peaksid ära jätma ;)

Toimivaid kavasid spetsialistidelt on võimalik saada hinnaga 30 eur kava - olen järgi proovinud ja tean :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kas ma söön palju, aga mul on nagu mingi maitse, ja suhkru puudus.
Asjad mida söön ,aga ei tea kuidas need mu kaalu mõjutavad:
Praetud kartulid
Iga hommiku 2-4 võileiba
Ahjus tehtud kana
tatrapudru - lihaga
Probleem on selles et söön kõike tohutus koguses - rohkem kui rusika suurus
Kas Blogi pidamine aitab ka oma kaalu langetuse lubadusest kinni pidada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui oled emotsionaalne sööja, siis soovitaks lugeda seda: http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/painav_s%C3%B6%C3%B6giisu/1118956

Ise pole veel jõudnud lugeda, aga tuttavad on kiitnud. Ära loe seda raamatut nii, justkui sealne info oleks puhas kuld ja tõde, vaid paraja portsu skeptilisusega, sorteeri välja enda jaoks õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti pöördu toitumisspetsialisti poole selle murega. Sellega võib lõpuks tüsistused jms selline tekkida.

Näiteks fitnessi lehel siin samas on võimalus omale tellida toitumiskava. Kuna ise pöördusin muredega ka targemate poole, minule isiklikult tegi trenni ja söögikava Marek Kalmus.

Kindlasti pead kontrollima mida sööd!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oh mida imet olen nüüd 2 päeva kõvasti tööd teinud enda kaaluga ja tervislikult söönud(loobusin valgest jahust ja praetud/rasvastest asjadest) nüüd on kaal 124,7

Muudetud kasutaja visahing1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervislik toitumine ei ole siiski jahu eemaldamine menüüst ja rasvas praetud asjade mitte söömine, telli toitumiskava ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on olemas tasuta toidumenüüd? - kui on siis PM mulle :D

Jah, tasuta toidumenüüsid saad enamvähem kõikide restoranide kodulehtedelt. Toitumiskava - vaevalt. Leia see 20-30€ ja tellil ära, see on väärt seda. Kui sa ikka üldse midagi toitumisest ei tea, siis võid nälgimise vms. oma tervise ikka korralikult tuksi keerata. Ja tervis>raha, eks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Antud kaalu puhul esimesed 10 kg kuuga kaotada õigesti toitudes on täeisti reaalne. Sul on kaks varianti - loe raamatuid, ajakirju, foorumit jmt. ning leia endale see õige tee, või tee lihtne ja suhteliselt soodne investeering ja telli toitumiskava :) Kava tellimine ei täehnda, et lugemise peaksid ära jätma ;)

Toimivaid kavasid spetsialistidelt on võimalik saada hinnaga 30 eur kava - olen järgi proovinud ja tean :)

Saab ka 25, isegi 20ga kohati. See on tõesti hea investeering.

Isegi kasutan ka aeg-ajalt erinevate spetsialistide kavasid, et silmaringi avardada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saab ka 25, isegi 20ga kohati. See on tõesti hea investeering.

Isegi kasutan ka aeg-ajalt erinevate spetsialistide kavasid, et silmaringi avardada.

Minu arust üldine enda arendamine toitumises, võikski alata sellest, et inimene suudab üldse jälgida kellegi ette antud, spetsiaalselt talle, kava. See annab mingi algelise arusaama toitumisest ning selle pealt enda silmaringi avardada ja ennast edasi arendada algajana, on märksa tõhusam kui nullist alustada.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui olen 17 ja ise toitu koju ei osta.

Kas vanemad ei mõista su soove ja eesmärke ja ei ole nõus aitama? Kas nemad on normaalkaalus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanemad on erinevad, paljud võivad pidada seda hetkeliseks ja naeruväärseks ega mõista oma järglase probleemi. Sageli on ka vanemad ise ebatervislike eluviiside peal.
Autorile nii palju, et vähemalt ürita vanematele selgeks teha, mis toitu sa sooviksid ja kasvõi valmista ise. Enamasti mune, piima, liha, juustu, tatart ja juurvilju jne ikka koju ostetakse ja kindlasti saab ka oma taskuraha eest midagi soetada- kodujuustu/kohupiima pakk pole märkimisväärselt kallis.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen ülekaalus 17 aastane poiss.Palun mitte naerda siin juures(128kg/1.95m).Mu vaim ja keha on valmis nüüd kõvasti kaalu langetama!

1)Mis oleks parim trenn millega saaks kohe kiiresti kaloreid kaotada?

2)Kas on võimalik et trenn mida ma teen muudab peki lihaseks

3)Oleks vaja kellegi abi, kes aitaks või nõustaks mind.

Ma pole nõus rasvaimule.

4)Mis tuleb teha kui peaaegu iga päev on selline asi et paneks kasvõi tahvel šokolaadi nahka :) ?

5)Käin nädalas 3 korda jõusaalis- kas see on ikka õige asi ? või peaks mingit muud trenni tegema?

Äkki kellegil on toidumenüü mida ma saaksin kasutada, ma ei tea täpselt mida ma ei tohi süüa et kaal langeks

Huvitav, mul on endal kodus pea sama vana poiss, kellel samasugused mured. Vastuseks ka teistele siinsetele kirjutajatele - probleem ei sõltu sellest, kas vanemad ostavad või ei osta koju tervislikku toitu. Me ostame koju ainult tervislikku toitu, püüame poissi abistada, motiveerida. Kuigi ma tean näiteks, et poiss peab järjekordsest toitumiskavast kinni heal juhul 3 päeva, teen ma neid ikka. Et ei saaks öelda - teda ei aidata. Kuna olen ise BP, BC treener, oman klubi, siis kõik trennid on talle tasuta. Jõusaal oleks tasuta, olemas on rattad jms. Kuid miski ei aita - ka normaalsest toidust saab end suureks süüa (või vähemalt ei võta alla) seni, kuni istuda vaid kodus arvuti taga ja muudkui süüa. Ja kui veel lisaks omada ka veidi taskuraha, saab alati haarata poest lisaks krõpsupaki ja coca-cola. Või pizza. Kätt ette ei pane.

Perioodiliselt leiab ta siis internetist ka uusi dieete ja püüab neid alustada. Me ei narri teda nende tõttu, kuigi mõne ekstreemsema puhul püüame ikka veidi nõu anda - nt. täiesti rasvu välistav või veedieet ei pruugi kasvava keha puhul kõige mõistlikum olla ...

Trennist kaalu alandamise eesmärgil. Usu, kuni söömise kogused ei ole paigas, võid end sõna otseses mõttes vigaseks treenida. Ei aita. Inimesel peab olema suurepärane füüsiline vorm, et suuta end toitu piiramata normaalkaalus olla. See nõuab sõna otseses mõttes päev otsa rabelemist.

Esimene asi, mida ma soovitaks. Mõtle ühele eesmärgile. Ja see eesmärk on - vähenda koguseid. Mida iganes sa sööd, vähenda koguseid. Sellest algab kõik. Pidurite peale saamine. Kui sa teadvustad ja oled võimeline kontrollima seda, PALJU sa sööd, siis järgmisena hakka mõtlema sellele, MIDA sa sööd. Alles siis võiksid tellida toitumiskava. Sest kuni sa ei suuda kontrollida "palju", lendab igasugune toitumiskava peagi nurka.

Kui "palju" hakkab ilmet võtma, hakka valima "mida". Siin ei ole tegelikult mitte mingit kunsti. Looduses on asi hämmastavalt lihtne - kuskil 100kcal/100g juures jookseb piir, kus mao suurus (täiskõhu tunne) on kooskõlas energia vajadusega. Ehk, võid korvi ja suhu loopida kõike, mille energia sisaldus jääb alla 100kcal/100g. Kui hakkad seda tegema, siis märkad iseenesest, mis sinna allapoole jääb ... juurviljad, veidi puuvilja. Ja kõige ülejäänu puhul pead suutma vastata küsimusele - MIKS ma seda söön? Kui vastust pole - ära söö! Vastuseid saab aga põhiliselt olla kolm: valkude vajaduse katteks, rasvade vajaduse katteks, mõnu pärast.

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta nii kipub olema, et kellel kõik olemas see ei viitsi vaeva eriti näha. Ja ma usun, et see õige klõps käib peas ära kuskil kümmne aasta pärast.

Nii noortel on tahtmine kohe kiiresti 1-2-3 alla võtta ja kui nädala-kahega rambo peeglist vastu ei vaata siis hajub jälle ära kuni järgmise korrani.

Ära solvu kallis teema algataja aga ma olen päris kindel, et aasta pärast sa enam ei mäletagi seda teemat. Aga alati on ka erandeid :)

Igatahes jõudu ja kui motti pole siis tuleta meelde miks sa alustasid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselgelt on puudu sul tahtmine sellest üleliigsest kaalust loobuda. Kuna vanus veel selline,et üks päev on mõte hea teine päev juba lüüakse käega sellele.

Mina näiteks suitsetasin 10a ja jätsin päeva pealt maha nüüd pole 2 kuud teinud, asi on pigem tahtmises ja asi on rohkem distsipliinis! Sa pead paika panema, mis sa tahad kas sa soovid oma liigsest kaalust lahti saada või lihtsalt enda üle nutta, miks sa nii suur oled. Alusta sellest, et vaata mis sa sööd ja kui palju. Kui sa suudad näiteks kuu aega sellele vastu pidada siis juba võid mõelda toitumiskavadele jms. Sest need on samuti väga rangelt paigas ja sa pead ise sellest kinni pidama, mitte et täna teen homme paus üle homme uuesti. Stabiilselt koguaeg üks tegutsemine ja kõige tähtsam tahtejõud !!!!!! See viib edasi asja:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan heade soovitusete eest.Vanemad on normaalkaalus. , aga olen pidanud päris pikka aega kinni toidukavast ja treeningkavast , aga tuleb ikka neid hetki kus tahaks lihtsalt käega lüüa.Ma arvan et mul oleks vaja eratreenerit, sest arvan et üksinda ma lihtsalt ei suuda,probleem on ka selles et vanematel pole raha maksta eratreenerile.Arvan et see jääb kaugeks unistuseks :( .Kui keegi tahab mind aidata või koos trenni teha siis andke märku.Mul pole raha et käia jõusaalis ja neid atraktsioone kasutada.niiet asi jääbki vist niikaua sinna maale kuni ise hakkan tööl käima.

Muudetud kasutaja visahing1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõpeta vabanduste otsimine, sest neid muudkui tuleb ja tuleb. Alusta võimaluste kasutamisest. Tossud on - saad jooksmas käia. Põrand on - saad teha kätekõverdusi. mingi matt on maha rullimiseks - saad teha kõhule harjutusi.

Sinu jutu järgi oleks eratreener abiks - kui ta sinuga 24/7 koos elaks, siis küll, kuid sina oled see, kes oma suhtumisega muudab enda elustiili ja toitumist. Sinus on muudatuste jõud, mitte kelleski teises. See, et vanematel ja sul pole raha mingite asjade hankimiseks, siis .... järjekordne vabandus...

Tee endale selgeks eesmärk, kuhu tahad jõuda ja lõpeta vingumine, alusta tööd endaga või siis jätke juba alustatut!

Pea meeles - JÄTA VABANDUSED!!!!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma võin su trennikaaslaseks võtta, kui sa jõusaali raha kokku ajad kuskilt, nii palju ma saaks sulle juhendeid anda ja trennis utsitada! Aga see on see et sa peaksid ise ikka tahtma samuti! vabanduste otsimine on välistatud!!!!!!!!!!!!!!!!! Kui sul on toitumis kava, siis miks sa ei võtnud lisaks treening kava samuti? Näiteks kui sa jälgiksid facebookis Marek Kalmuse reklaame kohati on see toitumis kava juba 15 euri koos treening kavaga!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×