Jump to content
visahing1

vaim ja keha on valmis nüüd kõvasti kaalu langetama

Recommended Posts

Olen ülekaalus 17 aastane poiss.Palun mitte naerda siin juures(128kg/1.95m).Mu vaim ja keha on valmis nüüd kõvasti kaalu langetama!
1)Mis oleks parim trenn millega saaks kohe kiiresti kaloreid kaotada?
2)Kas on võimalik et trenn mida ma teen muudab peki lihaseks
3)Oleks vaja kellegi abi, kes aitaks või nõustaks mind.
Ma pole nõus rasvaimule.
4)Mis tuleb teha kui peaaegu iga päev on selline asi et paneks kasvõi tahvel šokolaadi nahka :) ?
5)Käin nädalas 3 korda jõusaalis- kas see on ikka õige asi ? või peaks mingit muud trenni tegema?
Äkki kellegil on toidumenüü mida ma saaksin kasutada, ma ei tea täpselt mida ma ei tohi süüa et kaal langeks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pekki nüüd otseselt lihaseks ei muuda kuid algaja saab jõusaalis lihtsalt rasva põletada ja lihast kasvatada.
Söömise koha pealt tuleb lihtsalt iseloomu kasvatada, ära osta seda sokolaadi lihtsalt või mine poodi täis kõhuga ( tundub lollina kuid võib aidata ).
Ujumine on ka hea, kasutad palju lihaseid korraga ja seega põletad rohkelt kaloreid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole küll ekspert, aga olen ka ise ülekaaluline olnud. Esiteks, nagu PlaaTable juba ütles, pekki lihaseks sa ei muuda. Käi jooksmas, tee kardiot jne. Sul peab olema piisavalt motivatsiooni, kui sa tahad tõesti kaalust alla võtta, siis lihtsalt ära söö neid šokolaade enam, vaid võta selle asemel puuvilju, juurvilju, pähkleid, piimatooteid (kohupiimad jne) Peaksid sööma päevas ~2200 kcal, et kaalust vaikselt alla hakata võtma. Toitu tervislikult : Kana,pruun riis, tatar, liha, kalkun,juurviljad jne.Muidugi jälgi, et saad piisavalt valke ja süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2200kcal päevas on sellise kaalu-pikkuse juures ikka liiga vähe alustuseks. Pigem võiks alustada sealt 3200 juurest ja siis sealt vaikselt alla minna. BAV on juba 2610kcal...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2200kcal päevas on sellise kaalu-pikkuse juures ikka liiga vähe alustuseks. Pigem võiks alustada sealt 3200 juurest ja siis sealt vaikselt alla minna. BAV on juba 2610kcal...

BAVi arvutatakse selle arvelt, mis energiat ka tarbib :).

3200 kcal on ilmselgelt palju. Ma olen üsnagi kindel, et mina kulutan rohkem energiat, kuigi kaal pea 2x madalam ja minu dieet oli 2300 kcal kanti. Osalist tulemust on näha mu signatuuri pildil, millest sai veel parem vorm tehtud.

Visahing1, kus kandist pärit oled?

PS! Kuna pole tegu teadja inimesega, siis nii madalat kaloraaži ei soovita. Mina soovitaksin alguses ca 2700 kcal proovida.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma käin 3 korda nädalas jõusaalis, ja 2 korda nädalas metsas jooksmas/kõndimas ,joosta palju ei suuda kuna kaal nii suur.mul nagu tekkib vahepeal nii suur suhkruvajadus ,et seda on raske kontrollida- Ma olen ka Emotsionaalne sööja :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine on kaalulangetuse põhi, pead järk järgult oma magusaisudest üle saama, mõtle oma tulemustest ja kujuta ette milline tahaksid välja näha aasta pärast kui korralikult treenid ja toitud, mõtle endale siht valmis ja hakka selle jaoks vaeva nägema. Magusast pead lihtsalt üle saama, asenda sama toit juurviljade või puuviljadega. Miski ei juhtu üleöö.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuna sa oled 17, siis eeldan, et elad vanematega. vanematega elades on üldse toitumist päris keeruline järgida ja oma magusaisudest võitu saada, kui vanemad tihti kodus mingeid kooke küpsetavad või muud nänni ostavad. :D vähemalt ma praegu veel ise 18 ja elan vanematega ja julgen nii väita. aga eks see ole individuaalne ka. mõnel tahtejõud suurem, mõnel väiksem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3-5 kg nädal lõpetab sind liignahaga. Ja see ei ole lapsemäng, et nii kiiresti saledaks saad. Eks kaalu saaksid langetatud küll selle 3-4 kuuga. Toon näiteks HDTaneli, võid vaadata tema muutumist facebookist. Mis vanematesse puutub, siis lihtsalt räägi neile sellest, et tahad tõesti kaalu langetada, nad peaksid sellest aru saama.Magusa asemel söö banaane,õunu,virsikuid,pirne,ploome jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magusa asemel söö banaane,õunu,virsikuid,pirne,ploome jne.

Nüüd löö kalorikalkulaatorisse ja vaata, kui palju suhkrut puuviljades on. :D Puuvili küll hea alternatiiv ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd löö kalorikalkulaatorisse ja vaata, kui palju suhkrut puuviljades on. :D Puuvili küll hea alternatiiv ei ole.

No seda nüüd küll, aga kui tal tekib nii suur suhkru vajadus, siis näiteks ühe banaani võiks snäkiks ikkagi süüa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No seda nüüd küll, aga kui tal tekib nii suur suhkru vajadus, siis näiteks ühe banaani võiks snäkiks ikkagi süüa?

See ei oma erilist tähtsust kui kogu ülejäänud toitumine on paigast ära.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmise peaks tõesti välja jätma, kuna põrutad põlvi. Mina ise alustasin 121kg pealt, alustuseks soovitaks enda pilguläbi hoopis ratast sõita, kuskil 20 minuti juures hakkab rattasõit pekki põletama:). Nii et rattaselga ja mingi 1-2h ratast:P

Kindlasti söök tuleb ülevaadata 100%;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlved ei ole ainus, mida suure kaaluga jooksmine põrutab. Ka kõik muud liigesed, sidemed, kuni seljani välja. Ise tegin selle lolluse ja jooksin 120 kilosena. Tulemuseks fastsiit, talla all kõõluste põletik. Ei ravinud välja ka. Nüüd armistunud ja närvidele suruv kinni kasvanud sidekude igaveseks talla all. Kaal on nüüdseks ammu kadunud, kuid see jääb sinna elu lõpuni. Opp on võimalus, kuid seal oma riskid. Nii et +1 rattale. Aga võib ka metsa alla minna ronima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlved ei ole ainus, mida suure kaaluga jooksmine põrutab. Ka kõik muud liigesed, sidemed, kuni seljani välja. Ise tegin selle lolluse ja jooksin 120 kilosena. Tulemuseks fastsiit, talla all kõõluste põletik. Ei ravinud välja ka. Nüüd armistunud ja närvidele suruv kinni kasvanud sidekude igaveseks talla all.

Töötled ka seda kudet kuidagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmisega on levinud rohked vale arusaamad.

Arvatakse, et kui kaal on suur siis automaatselt joosta pole hea. Tegelikult aga saab paksuke joosta küll, ta jookseb/liigub aeglaselt vetruvalt/sujuvalt, see ei lõhu mitte midagi.

Minul isiklikult jooksmine lõhub delta-liigeseid. Ei teagi miks nii on, kuid kasutan hobusalvi nüüdselt õlgadel jooksmise ajal. Ja loodan lihtsalt, et õlavalu kaob ära kunagi, et õlad adobteeruvad jooksule peagi.

Asfalti peal jooksmine on negatiivse populaarsusega asi netifoorumites, kuid praktiliselt näeme iga päev rohkelt justnimelt asfaldi jooksjaid, ja ka võistlustest enamik toimub asfaldi peal, seega praktiline reaalsus on tihtipeale miskit muud kui teoreetiline virtuaal maailma jutt. Kui tunnete, et asfalt sobib teile, siis eelistage seda. Aga üldiselt võiksite varieerida, näiteks merekillustiku peal joosta, ja ka lumel joosta jne.

  • Downvote 10

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult aga saab paksuke joosta küll, ta jookseb/liigub aeglaselt vetruvalt/sujuvalt, see ei lõhu mitte midagi.

Sa ise oled kunagi ülekaaluline olnud üldse,et räägid siin kuidas 100+ kaaluga inimene vetruvalt peaks asfaldil jooksma.Ulme... :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmisega on levinud rohked vale arusaamad.

Arvatakse, et kui kaal on suur siis automaatselt joosta pole hea. Tegelikult aga saab paksuke joosta küll, ta jookseb/liigub aeglaselt vetruvalt/sujuvalt, see ei lõhu mitte midagi.

Minul isiklikult jooksmine lõhub delta-liigeseid. Ei teagi miks nii on, kuid kasutan hobusalvi nüüdselt õlgadel jooksmise ajal. Ja loodan lihtsalt, et õlavalu kaob ära kunagi, et õlad adobteeruvad jooksule peagi.

Asfalti peal jooksmine on negatiivse populaarsusega asi netifoorumites, kuid praktiliselt näeme iga päev rohkelt justnimelt asfaldi jooksjaid, ja ka võistlustest enamik toimub asfaldi peal, seega praktiline reaalsus on tihtipeale miskit muud kui teoreetiline virtuaal maailma jutt. Kui tunnete, et asfalt sobib teile, siis eelistage seda. Aga üldiselt võiksite varieerida, näiteks merekillustiku peal joosta, ja ka lumel joosta jne.

Üks asi on see, kui ajad siin niisama rumalat juttu. Hoopis teine teema aga kui sinu soovitused kellegi tervisele hakkavad. Ära hakka seda jama õigustama. Sa ei saa lihtsalt niisama väita, et ülekaalulistel on asfaldil jooksmine näidustatud. Kindlasti leidub inimesi, kes seda loevad ja mingil määral usuvad - kas seda on vaja? Kasutajale LPF tuleks signatuuri punaselt mingi hoiatav kiri panna, et juhuslikud lugejad tema rumaluste ohvriks ei langeks.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmisega on levinud rohked vale arusaamad.

Arvatakse, et kui kaal on suur siis automaatselt joosta pole hea. Tegelikult aga saab paksuke joosta küll, ta jookseb/liigub aeglaselt vetruvalt/sujuvalt, see ei lõhu mitte midagi.

Minul isiklikult jooksmine lõhub delta-liigeseid. Ei teagi miks nii on, kuid kasutan hobusalvi nüüdselt õlgadel jooksmise ajal. Ja loodan lihtsalt, et õlavalu kaob ära kunagi, et õlad adobteeruvad jooksule peagi.

Asfalti peal jooksmine on negatiivse populaarsusega asi netifoorumites, kuid praktiliselt näeme iga päev rohkelt justnimelt asfaldi jooksjaid, ja ka võistlustest enamik toimub asfaldi peal, seega praktiline reaalsus on tihtipeale miskit muud kui teoreetiline virtuaal maailma jutt. Kui tunnete, et asfalt sobib teile, siis eelistage seda. Aga üldiselt võiksite varieerida, näiteks merekillustiku peal joosta, ja ka lumel joosta jne.

post-29847-0-14300800-1373050961_thumb.g

Oled tähele pannud, et kõik asfaldil maratonijooksjad kaaluvad seal ca 50kg ja neil on vastavad ideaalilähedased jalanõud.

Merekillustiku peal joosta. Palun jäta inimeste jalad terveks. Peale selle, et nad oma jalad mitmeks tükiks murravad, võivad nad veel käed ka puruks kukkuda.

Inimesed jookske ikka metsarajal. Võimalusel kasutage asfalti kõrval olevat mururiba. olen seda ise kasutanud ja palju mõnusam on.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatamata sellele, et enamuse LPF-i mõtetega nõus ei ole, siis asfaldiga veidi olen.

Kui on valikuks metsarada või asfalt, siis ok, asfalt on kõva ja mets pehme, siis metsas on rohkem ebatasasusi koos juurde jm jamaga. On rohkem võimalusi jalal vääratada ja ...

Olen ise +100kg mees ja kasutan pehme tallaga jalanõusid ja pole asfaldil häda. Metsas on jooks vähe keerulisem.

Ise teen aeroobseks iga õhtu ja vahel ka hommikuti kiirkõndi, 7km/h. Ei lõhu midagi, saab pulsi üles.

Ja teadmiseks, et 7km/h kiirkõndi kulutab rohkem enerigat kui veidi kiirem sörk, küsimus on pingutamises!

Muudetud kasutaja tarmop poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatamata sellele, et enamuse LPF-i mõtetega nõus ei ole, siis asfaldiga veidi olen.

Kui on valikuks metsarada või asfalt, siis ok, asfalt on kõva ja mets pehme, siis metsas on rohkem ebatasasusi koos juurde jm jamaga. On rohkem võimalusi jalal vääratada ja ...

Olen ise +100kg mees ja kasutan pehme tallaga jalanõusid ja pole asfaldil häda. Metsas on jooks vähe keerulisem.

Ise teen aeroobseks iga õhtu ja vahel ka hommikuti kiirkõndi, 7km/h. Ei lõhu midagi, saab pulsi üles.

Ja teadmiseks, et 7km/h kiirkõndi kulutab rohkem enerigat kui veidi kiirem sörk, küsimus on pingutamises!

asfalt minuarvates liiga kõva ja mets jällegi liiga pehme. Kuldne kesktee oleks joosta staadionil, seal on üldiselt selline kummjas kate. Endale meeldib muidugi metsas rohkem sest erinevad mäkketõusud jne teevad kuidagi jooksu huvitavamaks(tempo muutus jne)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×