Jump to content
Kristo0000

Nõuandeid noorele kulturismi huvilisele?

Recommended Posts

Tervist!

Olen 15 aastane koolipoiss suure huviga kulturismi vastu. Tean, et olen selleks veel liiga noor, aga tahaksin lihtsalt saada mõndasid nõuandeid näiteks toitumise,rutiinide või toidulisandite kohta.

Kaal - 71kg

Pikkus - 182cm

Keha rasv - 14%

Käin jõusaalis 4-5 korda nädalas

Rutiin : Esmaspäev - alakeha

Teisipäev - ülakeha

Kolmapäev - alakea

Neljapäev - ülakeha

Reede - puhkus

Laupäev - puhkus

Pühapäev - ülakeha

Toitun hetkel ~ 2200 kalorit päevas

Toidulisanditest kasutan universal kreatiini ja gold standard 100% whey valgupulbrit.

Pildid lisan hiljem.

Kristo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma loen siit välja, et sul on 5 trenni järjest.. kas poleks mõtekam kuskile vahele vaba päev panna?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, kas see oleks loogiline, aga minu arust võiks 1 puhkepäev veel olla. Või siis vähemalt see üks puhkepäev viia mujale. 5 päeva järjest on ikka päris karm trenni teha :)

EDIT: Kui juba gmaster sama soovitab, siis ma ei saa väga mööda panna.

Kalorite koguse järgi oled sa praegu dieediperioodil, mitte ei kasvata lihast... Ongi see su eesmärk? Mis muidugi on veel vaieldav, miks sa juba kreatiini kasutad? Sul kasvab lihas praegu ilma selletagi ikka metsiku kiirusega. Lisaks ei tundu eriti loogiline raisata kreatiini-efekti dieedi ajal, kui sa pole just eriti edasijõudnu. Ei tea, kas siiski on mõtet dieedi ajal kreatiini tarbida...

Muudetud kasutaja Invention poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et sul suht standard 2+1 treeningsüsteemi soov siis äkki ka järgi seda. Tee ülakeha+alakeha ja peale seda puhka üks päev ning siis uuesti. Kui sul pole just mingi põhjus miks sa reedeti-laupäeviti trenni ei taha teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole põhjust miks reedeti laupäeviti trenni ei tee, aga jama on selles, et elan hiiumaal ja siin pole korralikku jõusaali. Alakeha treeningu jaoks pean hääletama ~30km et minna teise jõusaali. Ülakeha jaoks käin kohaliku kooli treeningsaalis. Aga siis kui kool hakkab, saan hakata käima paremas jõusaalis, kus on terve keha treenimiseks kõik vajalik olemas. Panen reedese puhkepäeva kolmapäeva peale siis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, kas see oleks loogiline, aga minu arust võiks 1 puhkepäev veel olla. Või siis vähemalt see üks puhkepäev viia mujale. 5 päeva järjest on ikka päris karm trenni teha :)

EDIT: Kui juba gmaster sama soovitab, siis ma ei saa väga mööda panna.

Kalorite koguse järgi oled sa praegu dieediperioodil, mitte ei kasvata lihast... Ongi see su eesmärk? Mis muidugi on veel vaieldav, miks sa juba kreatiini kasutad? Sul kasvab lihas praegu ilma selletagi ikka metsiku kiirusega. Lisaks ei tundu eriti loogiline raisata kreatiini-efekti dieedi ajal, kui sa pole just eriti edasijõudnu. Ei tea, kas siiski on mõtet dieedi ajal kreatiini tarbida...

Mis mõte on kreatiini kogu aeg mitte kasutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei olegi kindel selles, see lihtsalt ei tundu mulle loogiline. Võibolla pole see õige. Mõte liikus selles suunas, et kui niikuinii lihast ei kasvata, miks seda kasutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, kas see oleks loogiline, aga minu arust võiks 1 puhkepäev veel olla. Või siis vähemalt see üks puhkepäev viia mujale. 5 päeva järjest on ikka päris karm trenni teha :)

EDIT: Kui juba gmaster sama soovitab, siis ma ei saa väga mööda panna.

Kalorite koguse järgi oled sa praegu dieediperioodil, mitte ei kasvata lihast... Ongi see su eesmärk? Mis muidugi on veel vaieldav, miks sa juba kreatiini kasutad? Sul kasvab lihas praegu ilma selletagi ikka metsiku kiirusega. Lisaks ei tundu eriti loogiline raisata kreatiini-efekti dieedi ajal, kui sa pole just eriti edasijõudnu. Ei tea, kas siiski on mõtet dieedi ajal kreatiini tarbida...

Kreatiine tarbimise suveks lõpetasin. Üritan saada hetkel rasva % madalamaks ja peale suve massi vaikselt juurde koguma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise teeks 2 alakeha,2 ülakeha nädala peale.

Näiteks sellise? Esmaspäev - ülakeha Teisipäev - alakeha Kolmapäev - puhkus Neljapäev - ülakeha Reede - alakeha Laupäev, Pühapäev puhkus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks sellise? Esmaspäev - ülakeha Teisipäev - alakeha Kolmapäev - puhkus Neljapäev - ülakeha Reede - alakeha Laupäev, Pühapäev puhkus

See on jah päris loogiline :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Olen 15 aastane koolipoiss suure huviga kulturismi vastu. Tean, et olen selleks veel liiga noor, aga tahaksin lihtsalt saada mõndasid nõuandeid näiteks toitumise,rutiinide või toidulisandite kohta.

Parim nõuanne: don't do it! Vali golf või muu spordiala, kus raha ka liigub! :D

Kui oled fanaatiline noor nagu enamik, siis mina oma ja teiste kogemuste põhjal soovitaksin keskenduda arengule, mitte trennile. Ehk kedagi ei koti (võistlustel), kui palju sa nädalas trenni teed või jõusaalis aega viidad. Loeb tulemus! Kui raskused pidevalt ei suurene ja lihasmass ei kasva, siis on jama. Peab treenima targalt, mitte palju!

Alati pole vajalik mingi oksendamiseni superseeria, aga ka mitte väikse raskusega 20 seeriat sipsimine.

Vajalik on töötavat kava ja järjekindlust. Arenguhüpe ei tule üleöö, samas peaks treening mingites parameetrites siiski pidevalt muutuma.

Teine nõuanne ühtib paljuski esimesega. Enamik ületähtsustab toitumist, nagu on öelnud ka Indrek Otsus raamatus "Kulturism ja Fitness".

Jälgi, et saaksid piisavalt valke, rasku, süsivesikuid, samas ei pea grammi pealt mõõtma ja üle mõtlema. Ehk osta kohupiima ja mune ja muud vajalikku, mida kätte saad. Aga ära raiska raha a la granaatõunale samal ajal kui enda aias õunad kasvavad, sest esimeses pidi olema õudsalt palju kasulikke aineid. Mis ma tahan öelda, et need imetillukesed kasutegurid ei taga arengut, kui suures plaanis on asjad paigast. Näiteks pole oluline, kas sa sööd kalkuni, kana või broileri liha. Po**ui see aminohappelise koostise väike erinevus. Või raiskad raha pruunile riisile kui võiksid süüa ema tehtud kaerahelbeputru...

Kõige tähtsam siinkohal on saada täis päevane toitainete kogus!

TRENN paneb lihase kasvama, mitte toitumine. Toitumine aga kas soosib või takistab trenniga saavutatud efekti avaldumist. Ehk tee endale selgeks, mis on efektiivne mahu hulk, intensiivus ja sagedus treeningul. Jälgi, et treeningud progresseeruksid.

Aga toitumise kohta nii palju, et baasainevahetuse kalkulaator annab su vajalikuks kaloraažiks 2600 kcal. Süsivesikudi nt 50%, rasvu 30% ja valke 20% kaloraažist. 2200ga peaksid jah paarsada grammi nädalas kaalust alla võtma, aga kas see on mõttekas, kui sa kaalud 71 kg 182 kgse pikkuse juures? Kasvueas pane rõhku kasvamisele, mitte rannas neiudele sikspäki demonstreerimisele. ;)

Lisaks veel, et ära raiska liiga palju raha toidulisanditele. Need moodustavad samamoodi vaid mingi väikse protsendi suurest pildist ja suurem vahe avaldub ka vaid siis, kui kõik muu on paigas. Mingi elementaarne valgupulber võib muidugi olla. See ei pruugi minna kallimaks kui pakk magusat kohupiima pärast trenni.

Kogu see postitus on kirjutatud heas usus, et sellest võiks sulle kasu olla ja selle eesmärk pole sind kritiseerida, vaid et sa ei teeks samu vigu, mida enamik algajaid. Teinekord on lihtsalt resoluutne väljaütlemine vajalik, et point kohale jõuaks.

Et foorumlased saaksid sind rohkem aidata, võiksid siia panna oma täpse kava(harjutused, seeriate arv jne) pluss täpse toitumise (mis kell, mida ja kogused).

Edu.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parim nõuanne: don't do it! Vali golf või muu spordiala, kus raha ka liigub! :D

Kui oled fanaatiline noor nagu enamik, siis mina oma ja teiste kogemuste põhjal soovitaksin keskenduda arengule, mitte trennile. Ehk kedagi ei koti (võistlustel), kui palju sa nädalas trenni teed või jõusaalis aega viidad. Loeb tulemus! Kui raskused pidevalt ei suurene ja lihasmass ei kasva, siis on jama. Peab treenima targalt, mitte palju!

Alati pole vajalik mingi oksendamiseni superseeria, aga ka mitte väikse raskusega 20 seeriat sipsimine.

Vajalik on töötavat kava ja järjekindlust. Arenguhüpe ei tule üleöö, samas peaks treening mingites parameetrites siiski pidevalt muutuma.

Teine nõuanne ühtib paljuski esimesega. Enamik ületähtsustab toitumist, nagu on öelnud ka Indrek Otsus raamatus "Kulturism ja Fitness".

Jälgi, et saaksid piisavalt valke, rasku, süsivesikuid, samas ei pea grammi pealt mõõtma ja üle mõtlema. Ehk osta kohupiima ja mune ja muud vajalikku, mida kätte saad. Aga ära raiska raha a la granaatõunale samal ajal kui enda aias õunad kasvavad, sest esimeses pidi olema õudsalt palju kasulikke aineid. Mis ma tahan öelda, et need imetillukesed kasutegurid ei taga arengut, kui suures plaanis on asjad paigast. Näiteks pole oluline, kas sa sööd kalkuni, kana või broileri liha. Po**ui see aminohappelise koostise väike erinevus. Või raiskad raha pruunile riisile kui võiksid süüa ema tehtud kaerahelbeputru...

Kõige tähtsam siinkohal on saada täis päevane toitainete kogus!

TRENN paneb lihase kasvama, mitte toitumine. Toitumine aga kas soosib või takistab trenniga saavutatud efekti avaldumist. Ehk tee endale selgeks, mis on efektiivne mahu hulk, intensiivus ja sagedus treeningul. Jälgi, et treeningud progresseeruksid.

Aga toitumise kohta nii palju, et baasainevahetuse kalkulaator annab su vajalikuks kaloraažiks 2600 kcal. Süsivesikudi nt 50%, rasvu 30% ja valke 20% kaloraažist. 2200ga peaksid jah paarsada grammi nädalas kaalust alla võtma, aga kas see on mõttekas, kui sa kaalud 71 kg 182 kgse pikkuse juures? Kasvueas pane rõhku kasvamisele, mitte rannas neiudele sikspäki demonstreerimisele. ;)

Lisaks veel, et ära raiska liiga palju raha toidulisanditele. Need moodustavad samamoodi vaid mingi väikse protsendi suurest pildist ja suurem vahe avaldub ka vaid siis, kui kõik muu on paigas. Mingi elementaarne valgupulber võib muidugi olla. See ei pruugi minna kallimaks kui pakk magusat kohupiima pärast trenni.

Kogu see postitus on kirjutatud heas usus, et sellest võiks sulle kasu olla ja selle eesmärk pole sind kritiseerida, vaid et sa ei teeks samu vigu, mida enamik algajaid. Teinekord on lihtsalt resoluutne väljaütlemine vajalik, et point kohale jõuaks.

Et foorumlased saaksid sind rohkem aidata, võiksid siia panna oma täpse kava(harjutused, seeriate arv jne) pluss täpse toitumise (mis kell, mida ja kogused).

Edu.

Tänan postituse eest, see oli väga abistav. Ma ei tee seda lihtsalt sellepärast, et naistele enda sixpacki rannas demonstreerida, vaid lõpptulemuse ja parema enesetunde pärast. Ma olen pool oma elu olnud paks ja see on ka põhjus miks ma ennast lõpuks kätte võtsin. Tean, et enda pikkuse kohta kaalun veel vähe, aga suve lõpuks üritan saada veel selle viimase peki maha ja peale seda bulkima hakata.Jõusaalis ma ei sibla lihtsalt ringi, tulemused on märgatavad. Siis kui ma trenni tegema hakkasin, käisin jõusaalis 2 korda nädalas, kuna kooli kõrvalt ei jätkunud lihtsalt aega. 2 kuuga langes kaal 75 kilo pealt 68.2 peale. Kõiki harjutusi mis iga päev teen ma ei hakka siia kirjutama, ehk teen kunagi blogi.

Kuid tänane trenn oli selline ( Vabandan, et ei oska enamustele harjutustele eestikeelseid nimesid anda)

Soojenduseks kerge boks ja rinnalt surumine 50% õigetest raskustest

RInnalt surumine 4x8 50kg ( Raskus on sellepärast nii väike, et pole väga kaua lükkand, alguses kui jõusaalis käima hakkasin ja rabelesin, sain õlavigastuse)

Dumbbell press 4x (10,10,8,6) 18kg

Incline dumbbell press 4x ( 12,10,8,5) 15kg

Military press 3x10 22.5 kg

Barbell rows 4x ( 10, 10, 8, 5) 30kg

Dumbbell pullover 3x10 14kg

Dumbbell rows 4x8 22kg

Lõpuks 3 seeriat m-100 kardiot.

Söön 5 korda päevas, 3 korralikku söögikorda, 2 snäkki.

Hommikusöök on tavaliselt umbes kell 10. Söön ühe banaani, kaks muna, kausitäie kaerahelbeputru ja tass rohelist teed ilma suhkruta.

Lõunasöök kell 3, peale trenni. Täna tegin : Pruun riis (100g), kanafilee (100g), tunde järgi brokkolit ja porgandit ja natukene kapsa ja tomati toorsalatit. Joogiks 30g valgupulbrit 250ml veega. 1 Banaan.

Õhtusöök on tavaliselt kell 8, söön tavaliselt riisi ja kana, tatart või kana, kana vaheldub vahel kalkuni või sealihaga. Köögiviljad ja pähklid. Väldin puuvilju. Vahel saab ka kartulit ja liha söödud või kana võisaia (täistera sai). Vahel teen ka kanafilee wrappe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuid tänane trenn oli selline ( Vabandan, et ei oska enamustele harjutustele eestikeelseid nimesid anda)

Soojenduseks kerge boks ja rinnalt surumine 50% õigetest raskustest

RInnalt surumine 4x8 50kg ( Raskus on sellepärast nii väike, et pole väga kaua lükkand, alguses kui jõusaalis käima hakkasin ja rabelesin, sain õlavigastuse)

Dumbbell press 4x (10,10,8,6) 18kg

Incline dumbbell press 4x ( 12,10,8,5) 15kg

Military press 3x10 22.5 kg

Barbell rows 4x ( 10, 10, 8, 5) 30kg

Dumbbell pullover 3x10 14kg

Dumbbell rows 4x8 22kg

Lõpuks 3 seeriat m-100 kardiot.

Hmm,kas sul kõik ülakeha päevad taolised? Pmt rind ja õlg saavad siin korralikult vatti,selja osa jääb lahjaks.Hantli tõmme nt 22kg ja kangi tõmme vastu kõhtu ? 30ga ??? Rinnale surumisharjutuste maht liiga suur,ühtegi lendamist ka pole.Military press kusagil kava lõpus(mul oleks õlg suht küpse juba selleks ajaks) Ja triitsale-biitsale teed teisel ülakehapäeval,või kuidas sul on üles ehitatud see süsteem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm,kas sul kõik ülakeha päevad taolised? Pmt rind ja õlg saavad siin korralikult vatti,selja osa jääb lahjaks.Hantli tõmme nt 22kg ja kangi tõmme vastu kõhtu ? 30ga ??? Rinnale surumisharjutuste maht liiga suur,ühtegi lendamist ka pole.Military press kusagil kava lõpus(mul oleks õlg suht küpse juba selleks ajaks) Ja triitsale-biitsale teed teisel ülakehapäeval,või kuidas sul on üles ehitatud see süsteem?

Ei ole kõik sellised, biitsad saavad hea koormuse barbell rowist ja lõpuks teen lihtsalt hantlitega, aga triitsad jäid puutumata, sest pole sellist võimalust. Hetkel käin lihtsalt kooli treeningsaalis, kus on ainult surumispink ja hantlid. Läheb raskeks. Järgnevatel päevadel hakkan käima korralikus jõusaalis. Ma ei tea mida sa hantli tõmba all mõtled, aga 22kg jah. Üks jalg pingil ja vastaspoole käsi tõmbab hantli maast rinnani. Lendamised on teisel ülakeha päeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole kõik sellised, biitsad saavad hea koormuse barbell rowist ja lõpuks teen lihtsalt hantlitega, aga triitsad jäid puutumata, sest pole sellist võimalust. Hetkel käin lihtsalt kooli treeningsaalis, kus on ainult surumispink ja hantlid. Läheb raskeks. Järgnevatel päevadel hakkan käima korralikus jõusaalis. Ma ei tea mida sa hantli tõmba all mõtled, aga 22kg jah. Üks jalg pingil ja vastaspoole käsi tõmbab hantli maast rinnani. Lendamised on teisel ülakeha päeval.

Triitsa teeb nagu nalja ühe kangiga - nt.kitsalt surumine ja prantsuse surumine.Seljale lisaks lõuatõmbed.Ja kui ühe 22se hantliga jõuad küljele tõmbeid teha,siis 30se kangiga vastu kõhtu tõmmete puhul tundub,et raskus liiga väike seal.Rinnale teeks sinu puhul 1 horisontaalse surumise (lamades/hantlitega),ühe positiivsel kaldel ja ühe lendamis harjutuse otsa.Vahest ka rööbaspuud sisse kompunnida. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Triitsa teeb nagu nalja ühe kangiga - nt.kitsalt surumine ja prantsuse surumine.Seljale lisaks lõuatõmbed.Ja kui ühe 22se hantliga jõuad küljele tõmbeid teha,siis 30se kangiga vastu kõhtu tõmmete puhul tundub,et raskus liiga väike seal.Rinnale teeks sinu puhul 1 horisontaalse surumise (lamades/hantlitega),ühe positiivsel kaldel ja ühe lendamis harjutuse otsa.Vahest ka rööbaspuud sisse kompunnida. :)

Tänan nõuande eest. Üritan tänase päeva lõpuks panna kokku ülakeha treeningkava ja siis teile seda näidata. 30-se kangiga vastu kõhtu tõmmetest tundub, et sa oled millestki valesti aru saanud. Ei tõmba vastu kõhtu, seisan püsti, käed tõusevad koos kangiga kaelani ja siis alla tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

30-se kangiga vastu kõhtu tõmmetest tundub, et sa oled millestki valesti aru saanud. Ei tõmba vastu kõhtu, seisan püsti, käed tõusevad koos kangiga kaelani ja siis alla tagasi.

Nojaa,ma lugesin sul sealt barbell row välja ja mõtlesin seda harjutust.Selle praeguse harjutuse võiksidki asendada minu pakutud "barbell rowga",või t-kangi tõmmetega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojaa,ma lugesin sul sealt barbell row välja ja mõtlesin seda harjutust.Selle praeguse harjutuse võiksidki asendada minu pakutud "barbell rowga",või t-kangi tõmmetega.

Vabandust, vabanudst. Ajasin barbell rowi barbell curliga segamini. Ja trenni lõpuks tegin ka 3x8 dumbbell curl, raskuseks oli 13kg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülakeha treeningu mõtlesin sellise :

Algatuseks soojendus

Rinnalt surumine 4x8

Military press 3x10
Dumbbell press 4x8
Incline dumbbell press 4x8
Dumbbell flyes 3x10
French bench press 3x8
Barbell rows 4x8
Dumbbell curls 3x8
Barbell curls ( Dropset ) 4x max (Ilma puhkusetta, iga seeriaga raskuseid väiksemaks)
Lõuatõmbed 4x8
Kardio

EDIT: Raskused vaatan homme jõusaalis ja panen siia kirja. Alakeha kava tuleb varsti.

Muudetud kasutaja Kristo0000 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülakeha treeningu mõtlesin sellise :

Algatuseks soojendus

Rinnalt surumine 4x8

Military press 3x10

Dumbbell press 4x8

Incline dumbbell press 4x8

Dumbbell flyes 3x10

French bench press 3x8

Barbell rows 4x8

Dumbbell curls 3x8

Barbell curls ( Dropset ) 4x max (Ilma puhkusetta, iga seeriaga raskuseid väiksemaks)

Lõuatõmbed 4x8

Kardio

EDIT: Raskused vaatan homme jõusaalis ja panen siia kirja. Alakeha kava tuleb varsti.

Jama kuidagi.....

Ma lambist puusalt...

1 päev:rinnalt surumine,pos kaldega surumine,lendamine/rööbaspuu,lõuatõmme,hantli tõmme küljele,biits kangiga,....

2.päev:military press,kitsalt surumine/prantsus,lõuatõmme,kangi tõmme vastu kõhtu,biits hantlitega....

1.päev :kükk,sirgete jalgadega tõmme

2.päev :jõutõmme,jalapress,säär

Neid variante on palju muidugi...... :)

Ja mis nende ingl.keelsete nimetustega on,noored üldse eesti keelt ka kasutavad veel w :) Mõnes teises foorumis ka loed teksti,siis pooled sõnad lauses ingl.keeles et "fancy" oleks v ma ei tea mis eesmärk sellel on. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jama kuidagi.....

Ma lambist puusalt...

1 päev:rinnalt surumine,pos kaldega surumine,lendamine/rööbaspuu,lõuatõmme,hantli tõmme küljele,biits kangiga,....

2.päev:military press,kitsalt surumine/prantsus,lõuatõmme,kangi tõmme vastu kõhtu,biits hantlitega....

1.päev :kükk,sirgete jalgadega tõmme

2.päev :jõutõmme,jalapress,säär

Neid variante on palju muidugi...... :)

Ja mis nende ingl.keelsete nimetustega on,noored üldse eesti keelt ka kasutavad veel w :) Mõnes teises foorumis ka loed teksti,siis pooled sõnad lauses ingl.keeles et "fancy" oleks v ma ei tea mis eesmärk sellel on. :D

Tänud, hakkan homme sellise rutiiniga tegelema siis. Aga nagu varem mainitud, ütlen harjutused inglise keeles, sest ei tea kuidas neid eesti keeles kutsutakse. Enamus harjutused olen teada saanud youtubest ja bodybuilding.com leheküljelt, mis on inglisekeelne.. :D

EDIT: Kuidas selle jõutõmbega on? Olen lugenud et soovitatakse teha ainult üks seeria suurte raskustega. Kas see on kasulik? Või teen ikka 4x8 või 3x10?

Muudetud kasutaja Kristo0000 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

EDIT: Kuidas selle jõutõmbega on? Olen lugenud et soovitatakse teha ainult üks seeria suurte raskustega. Kas see on kasulik? Või teen ikka 4x8 või 3x10?

Noo soojendusseeriad alla ikka ja siis vaatad.Vahest teed püramiidi,vahest 5x5,vahest võid 4x8 või 3x10 ka teha,ära ole hetkel nendes seeriates ja kordustes liialt kinni.Soojendus alla ja tehnika püüa paigas hoida.Ise hetkel nt tõmmet raskelt üldse ei tee.6ne seeria,lisan raskust,6ne seeria,jälle lisan jne.Mingi 4-6 seeriat tuleb.Aga ja aeg-ajalt vahetad lähenemist ja katsetad.Võimalus, et ühel nädalal teed küki raskema,tõmbe kergema,järgmine nädal vastupidi.Variante on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava - jälle näen, et on hakatud jalgratawst leiutama. kuidas oleks näiteks siit lingilt: http://www.fitness.ee/treeningkavad avanevate kavadega? vahest leiad midagi. Kui parajasti mingit harjutust sinu saalis teha ei saa, siis minu mäletamist mööda sinu vanuses olin ma läbinud juba anatoomia õppekava koolis - sealt tead, mida mis lihas teeb ja mida liigutab ;) saad muuta mõningaid harjutusi selles kavas.

Jõutõmbest ja kükist. Kui hakkad neid tegema, siis pead olema väga kindel, et teed õige tehnikaga. mida suuremaks läheb raskus, seda vigastuste altimaks muutub keha seoses vale tehnikaga. loodetavasti on Hiiumaal olemas mõni isik saalis, kes oskab sind tõesti alguses juhendada, et teeksid kõik õigesti ja endale viga ei teeks.

Käesoleval ajahetkel, nagu kirjutas ka Kristjan Johannes, mõtle pigem tõesti lihasmassi lisamisele - sul loomulikult hormoonide tootmine laes ja peaksid saama lihaskasvu. See baas, mille oled teinud omale alla kasvueas (ka praegu on sul kasvuiga), kestab kogu järgneva elu. seega, unusta dieeditamine ja hakka sööma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×