Jump to content
kuko

Rattaga kilod maha

Recommended Posts

Terv!

Sai ka siis lõpuks siiber ja võtsin ennast käsile. Olen siin lugenud ja lugenud päris palju erinevaid teemasid, muresid jne ja mõtlesin, et viskan enda mõned küsimused ka siia.

Toitumis teemast ma juba natuke saan aru mida võib, peab, kui palju süüa. Kava tellimise peale mõtlen ka.

Aga ühesõnaga esimene eesmärk on kaalust ca. 30kg alla saada ja sellega koos hoida mingil määral lihast ka, kuna kehaehituselt juba sellist härja tüüpi :)

Sooviks siis teada ega ma liiga vähe või liiga palju ei tee trenni. Näitajad siis 27a.183cm.133kg.

Mingi algne kava näeb välja selline:

E- 22km jalgratast

T- 22km jalgratast

K- kodune jõusaal, ülakeha treening

N- 22km jalgratast

R- 22km jalgratast

L- 22km jalgratast, kodune jõusaal, ülakeha treening

P- puhkepäev

Rattasõit siis igal hommikul 7:30 ja üritan alla tunniga ära sõita, nii 45-50min.

Ja jõutrenni väga alla 2 tunni ei taha teha.

Ootan soovitusi ja nõuandeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et seda on liiga palju algul. Võta koormust vähemaks ja luba rohkem puhkepäevi endale. Kindlasti uuri toitumise kohta ja telli toitumiskava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alakeha trenni peaksid ka saalitreeningutele lisama.Rattasõit ei asenda saalitrenni!!Aeroobset tundub liiga palju olevat.Ise jagaks 2-3 jõusaali ja paar aeroobse päeva. :) .Kui alustad siis võiks saalitrenn üldse fullbody olla. :) Mis sul jõutrenni kavas on üldse ,et üle 2 tunni läheb ? Kuidagi pikaks venib sul see :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu on nädal juba täis :)

Aeroobset tahaks nagu just rohkem teha sest sellega põletab rohkem kalorit nagu ma aru saan ja eesmärk ei ole lihast kasvatada. Hoida nö. vormis ja pekk ära põletada pealt.

Nagu ma mainisin, et ma loomulikult juba härg. :D Füüsilist tööd ainult teinud.

Ja üle 2-e tunni ei lähegi, see on mul lihtsalt tulnud, et alla selle nagu jääb väheks.

Kokkuvõttes nii vaadata siis tundub jah palju aeroobset aga peale igat sõitu ei tundu küll et palju oleks.

Üritan mingi progressi ka siia (iga kuu ehk) kirja panna.

edit:

Võibolla midagi sellist?

E- 22km jalgratast

T- kodune jõusaal, ülakeha treening

K- 22km jalgratast

N- kodune jõusaal, ülakeha treening -(puhkepävaks?)

R- 22km jalgratast

L- kodune jõusaal, ülakeha treening

P- puhkepäev

Muudetud kasutaja kuko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobset tahaks nagu just rohkem teha sest sellega põletab rohkem kalorit nagu ma aru saan ja eesmärk ei ole lihast kasvatada. Hoida nö. vormis ja pekk ära põletada pealt.

E- 22km jalgratast

T- kodune jõusaal, ülakeha treening

K- 22km jalgratast

N- kodune jõusaal, ülakeha treening -(puhkepävaks?)

R- 22km jalgratast

L- kodune jõusaal, ülakeha treening

P- puhkepäev

Kilosid kaotatakse ikka köögis, treening lihtsustab seda ;)

Tee neljapäeval alakeha päev näiteks (kükk. kükk. kükk) ja näed kuidas higi pritsib nii, et seinad märjad. Jalgu tuleb lisaks aeroobsele ka treenida. Kui sul just rattad liiva täis ei ole ja sa pead jõuga sõtkuma. Kükk teeb imesid, usu või mitte ja ära karda sa ei lähe kuu ajaga paiste nagu Pro kulturistid, selleks peab ikka natukene vaeva nägema ja "korralikult" sööma. Ei kasva need lihased nii ruttu midagi. Tee ikka trenni ja oledki varsti oma soovitud vormi saavutanud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

E- 22km jalgratast

T- kodune jõusaal, ülakeha treening

K- 22km jalgratast

N- kodune jõusaal, ülakeha treening -(puhkepävaks?)

R- 22km jalgratast

L- kodune jõusaal, ülakeha treening

P- puhkepäev

Ei tea küll treeningajalugu, aga 6x nädalas tuleks ma arvan et ületreening, eriti kui lisaks on veel töö ja toitumist ka väga ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega natuke rohkem puhkust paha ei teeks jah. Ja kindlasti tee kasvõi kord nädalas jalgadele korralikum trenn ning näiteks peale seda jäta puhkepäev, et jalad taastuda saaksid. Aga rasvapõletuse alus on siiski toitumine. Nagu martinkink ütles, siis treening lihtsalt lihtsustab seda, aga rasva on võimalik põletada teoorias ka toolis istudes ja end üldse mitte liigutades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu ma mainisin, et ma loomulikult juba härg. :D Füüsilist tööd ainult teinud.

Omast kogemusest võin väita,et füüsiline töö on pigem hea võhmatrenn.Saalitrenni ära küll pelga ning jalapäev peab eksisteerima nagu surm ja maksud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole vaja jalgratast hakata leiutama. Võta internetist 5x5 kava ja sinna juurde tee kerget aeroobset. Kui tunned,et taastud treeninguks, lisa aeroobset. Ära unusta süüa ning korralikult magada.

Siin on üks näide:

JB novice 5x5

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=148036063&page=1

http://www.youtube.com/watch?&v=feY6vi6ORXo

Lisaks veel stronglifts 5x5,rippetoe jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, eks ma üritan uuest nädalast midagi muuta ja teha nii nagu kord ja kohus :)

Ja sellest ma saan aru, et toitumine on kõige alus aga õnneks mulle on väiksest peale meeldinud joosta, sõita, tõsta jne ja vahelduva eduga iga aasta käind jooksmas ja kangi tõstnud. Seega, trenni tegemine kui selline ei ole kõige võõram asi.

Aga elu teeb oma korrektuurid ja pole lihtsalt füüsiliselt aega ja pealehakkamist olnud.

Nüüd võtsin ennast rohkem käsile ja harin ennast just toitumise osas rohkem kuna pole sellele eriti tähelepanu varem pööranud.

Kuidas seda õiget spetsialisti valida kelle käest toitumiskava tellida? :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustada tasuks ka sellest, et milline su praegune toitumine üldse välja näeb - kui ütled, et oled alati olnud füüsiliselt aktiivne ja meeldib olla, aga ometigi on kaalunumber nii lakke läinud siis võib ju vaid eeldada kust eriti suur kala sisse on tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitu läkski suht kõikke mida andis võtta.

Mitte, et mingi eriline komminägu oleks vaid lihtsalt tavalised rasvased praed nagu iga teine eestlane sööb, kõht punni ja edasi.

Viimane nädal olengi kõik need halvad asjad eemaldanud täielikult menüüst, juba pikemat aega tundnud ka, et ei taha enam seda rämpsu.

Hakkanud hommikuti putru sööma ja lõuna-õhtusöögid on ka rohelised ja väiksemad kogused. Hetkel tunne, et tahaks kohe midagi rohelist ja tervislikku.

Enesetunne ka supper ja energiat rohkem kui varem. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga äkki suudaksid ka teha nii, et tooksid välja oma toidukorrad koguseliselt? 'Rohelised ja väiksemad kogused' ei pruugi alati tähendada head, kerge on minna liiale enesepiiramisega ka. Samuti alati pole 'suured ja rasvased praed' halb asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea küll treeningajalugu, aga 6x nädalas tuleks ma arvan et ületreening, eriti kui lisaks on veel töö ja toitumist ka väga ei tea.

See sõltub mis tempoga(millise pulsi vahemikus) ja millega ratast sõidab kas mnt või mbt-ed. 22 km on peeru lasta kasvõi igapäev kui sõidad rahulikult .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel on see toitumine mul veel nö. lambist. Vaatan, otsin alles toitumiskava teemat.

Panengi peopesade järgi ommikul neljavilja puder maasika moosiga, kahe peopesa suurune. 1-2 tassi piimaga kohvi.

Peale trenni läheb kas mingi lihatükk ja kurgi,tomati,salatilehe,tilli,hapukoore salat ja viil täistera leiba..või praemuna sarnase nodiga.

Hiljem kella 4-5 ajal õuna,pirni...mis puuvilja juhtub olema.

Õhtul üritan ka mingi lihasemat asja saltiga teha.

Ja sellesmõttes, et olen need saatanast tooted nagu karastusjoogid, saiad, nisujahu tooted jne eemaldanud juba.

Kava on vaja :)

Seda ma ütlesingi et see 22km ei ole midagi nii palju. Tund aega või alla kulub selleks.

Mööda kergteed väikeste tõusude langustega üritan tempot ühtlasena hoida et pulss oleks üleval ja ühtlane.

Ja hetkel puhkus ka paar kuud, et eriti suurt liigutusi päeva jooksul enam ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja rasvapõletamisel unusta ära mõõtühikud "peopesa", "tükk" jms. Eriti kui oled veel karumõõtu mees, siis sinu "peopesa" võib sisaldada metsikult kaloreid. Kasvõi alguses kasuta köögikaalu ja arvuta saadavad kalorid kokku, silma järgi hindamine tuleb, kui juba asi käpas ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel on see toitumine mul veel nö. lambist. Vaatan, otsin alles toitumiskava teemat.

Panengi peopesade järgi ommikul neljavilja puder maasika moosiga, kahe peopesa suurune. 1-2 tassi piimaga kohvi.

Peale trenni läheb kas mingi lihatükk ja kurgi,tomati,salatilehe,tilli,hapukoore salat ja viil täistera leiba..või praemuna sarnase nodiga.

Hiljem kella 4-5 ajal õuna,pirni...mis puuvilja juhtub olema.

Õhtul üritan ka mingi lihasemat asja saltiga teha.

Ja sellesmõttes, et olen need saatanast tooted nagu karastusjoogid, saiad, nisujahu tooted jne eemaldanud juba.

Kava on vaja :)

Seda ma ütlesingi et see 22km ei ole midagi nii palju. Tund aega või alla kulub selleks.

Mööda kergteed väikeste tõusude langustega üritan tempot ühtlasena hoida et pulss oleks üleval ja ühtlane.

Ja hetkel puhkus ka paar kuud, et eriti suurt liigutusi päeva jooksul enam ei tee.

Soovitan teha toitumisanalüüs- kirjuta üles kellaajaliselt kõik mida sööd ja jood päeva jooksul koos kogustega. Tee seda minimaalselt 5 päeva nii, et nädalavahetus ka sisse jääks.Selle põhjal saab kava koostaja sinu toitumist korrigeerida.

Toitumiskavade koostajaid on palju, siin portaalis oskan soovitada Otti,Indrekut,Argot ja Marekit.

Väljapoolt fitness.eed on sammuti paljusid kes koostavad toitumis- ja treeningkavasid julgeks soovitada Rene Poljakovi,Marek Kalmust, Raivo Piiberit jne. nimekiri läheb liiga pikaks........

Jõudu ja meelekindlust!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saatin juba oma suurepärase eluloo www.kaalustalla.ee meeskonnale :)

Loodame parimat.

edit:

Nii, üritasin nende kavade järgi mis fitness.ee-s, koostada mingi kindla treeningkava endale, äkki aitate muuta või täiendada kui midagi väga paigast on.

Märgin ka ära, et puudub hetkel võimalus neid imelisi masinaid kasutada mis jõusaalides on, peab hakkama saama koduste vahenditega. :)

E- 22km jalgratast

T- Jõusaal, kodus
K- 22km jalgratast
N- Puhkus
R- 22km jalgratast
L- Jõusaal, kodus
P- Puhkus

Teisipäev

:Surumine kangiga lamades 3x10
:Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes 2x10
:Ületõmme hantliga (pullover) 3x10
:Küünarvarte kõverdamine hantlitega istudes 3x10
:Keretõste kõhupingil 3x15

:Kükk kangiga, kang turjal 3x10
: Pöialetõus 3x10
:Alaselja tõste 3x max
:Jalgade tõsted toengus 3x max

Laupäev

:Surumine kangiga lamades kaldpingil 3x10
:Tõmme üles smithi masinal, lai haare 3x10
:Prantsuse surumine hantliga istudes 2x10
:Lendamine küljele hantlitega seistes 3x10

:Kükk kangiga, kang rinnal 3x10
:Keretõste kõhupingil 3x max
:Keretõste alaseljapingil 3x max
:Jalgade tõsted toengus 3x max

Muudetud kasutaja kuko poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei,

Pigem jah sa peaks üldse söögist alustama, kuna minu alg eelmine kuu algus oli 181cm 121 kg , ja hetkeks on kaal kukkunud 110 peale. Ma tellisin näiteks endale jõusaalikava ja samuti söögi oma. Söön täpselt paberi järgi ja trenni teen nädalas 4-5 korda.

Jalgratas kindlasti on hea rasvapõletaja aga kuna kaal nii suur ma kardan, et võid oma südamele ja põlvedele haiget teha. Mida mina ise samamoodi kardsin ratta sõidul. Pigem mina sinu asemel alustaks pöördumisega mõne treeneri poole, kes annaks nõu kuidas ja mida teha:)

Mis sul muidu ka eesmärgiks seatud on?:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasingi nii söömise kui trenniga koos.

Sellepärast ei karda, et põlvedele ja südamele mõjub kuna tegelt olen väiksest peale sporti teind, eriti on meeldinud jooksmine aga lihtsalt nii kooli lõpetamise ja töö alustamis perioodi polnud enam viitsimist ja ka aega tegeleda aktiivselt siis nii need kilod vaikselt tulid. Just talve perioodidel tuli juurde kuna iga suvi ma olen ikka õhtuti jooksmas käind, kangi tõstnud ja ratast sõitnud, ja ega siia maani pole ma söömisele suurt tähelepanu pööranud, eks sealt need kilod tulid vaatamata aktiivsusele. Plus, usu või mitte sõitsin rula 3-4 aastat päris norm tasemel juba :)

Rattasõidu valising sellepärast, et see ei käi põlvedele. Kõik näpunäited ja soovitused olen ka rattasõidu kohta järgi vaadanud.

Kasuks tuleb ehk see ka, et pole peale füüsilise töö oma elus muud istuvat tööd teinud.

Aga toitumiskava peaks selle nädala jooksul kätte saama.

Tellisin uue kaalu ka kuna see vana raibe mis praegu on ei näita koma kohti, aga selle järgi on selle nädalaga 2-2,5kg alla läind :ph34r:

Eks eesmärk tegelt ongi kaalu kaotus -30~40kg juuniks 2014. Mitte nii väga lihastesse vaid pigem saledaks ja sportlikuks kuna kehaehitus loomulikult juba kapp :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asuh:) No ma lihtsalt järeldasin jutust:)

Mul on endal sama :D 121 kg pealt kuskil 90 peale :D oleks okk:P Pluss natukene lihast ka oleks kenam endalgi vaadata peeglisse aeg ajalt :D

Aga soovin edu ja jaksu :)! Ära siis murdu, kuna võin öelda see päris karm kadalik , minule isiklikult see esimene kuu päris raske olnud nüüd juba loomulikult tulema. Organism ära harjunud kella aja järgi millal süüa tahab:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma seda kardangi kõige rohkem, et tuleb äkki mingi motivatsiooni vaene või mida iganes periood...aga samas on tunne, et läheb lõpuni välja.

Proovin enda foorumi signatuuri siis meeles pidada :) Jõudu ka sulle!

Ootaks siis veel arvamusi jõutreening kava kohta :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asuh:) No ma lihtsalt järeldasin jutust:)

Mul on endal sama :D 121 kg pealt kuskil 90 peale :D oleks okk:P Pluss natukene lihast ka oleks kenam endalgi vaadata peeglisse aeg ajalt :D

Aga soovin edu ja jaksu :)! Ära siis murdu, kuna võin öelda see päris karm kadalik , minule isiklikult see esimene kuu päris raske olnud nüüd juba loomulikult tulema. Organism ära harjunud kella aja järgi millal süüa tahab:)

Arvan, et sinu raskused on tulnud sellest, et kui, saan õigesti aru, oled sa kaotanud kuuga 11kg. see on nagu see kust tulebki see raskus.

Olen ka ise selle kadalipu läbinud, ligi 30kg kaalukaotust, minul ei olnud vaja esimese 10 jaoks mitte midagi muud kui vaid rutiini muutust ning natuke läbi mõelda mida ma söön ning hakata jõusaali trenniga tegelema. ülejäänud ~20kg läks mõtestatud toitumise pealt ning sel perioodil polnud hetkegi seda mõtet, et jube raske on või keha jubedalt näljas oleks vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et sinu raskused on tulnud sellest, et kui, saan õigesti aru, oled sa kaotanud kuuga 11kg. see on nagu see kust tulebki see raskus.

Olen ka ise selle kadalipu läbinud, ligi 30kg kaalukaotust, minul ei olnud vaja esimese 10 jaoks mitte midagi muud kui vaid rutiini muutust ning natuke läbi mõelda mida ma söön ning hakata jõusaali trenniga tegelema. ülejäänud ~20kg läks mõtestatud toitumise pealt ning sel perioodil polnud hetkegi seda mõtet, et jube raske on või keha jubedalt näljas oleks vms.

No minu enda, missioon on samamoodi -30 kg :), et 1/3 läinud ja 2/3 veel :). Põhi soov kindlasti on kaalu nr kahekohaliseks saada:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×