Jump to content
WINLIVE69

Toitumine

Recommended Posts

Tere,

Olen käinud juba pikemat aega trennis ning arvan, et oleks ka õige aeg vaadata väga põhjalikult üle oma toitumise ning teha mõned muudatused. Olen umbes 2.5 aastat käinud jõusaalis (pausidega, ehk siis õiget trennitegemist 1.5-2 aastat) ning selle ajaga olen oma keha päris kõvasti arendanud. Olen hetkel 17 aastat vana, 175cm pikk ning kaalun 64kg. Kehatüüp on mul midagi ektomorfi ja mesomorfi vahepealne. Umbes aasta tagasi surusin rinnalt samas kehakaalus 90kg ning olen suuteline 20 korda lõuga tõmbama. Kui trenni ei tee ja toitumist ka ei jälgi, ei tule mul ikkagi rasvakihti ümber, ükskõik mida ma söön. Rasvaprotsent on hetkel arvatavasti umbes 10%. Sooviks rasvaprotsendi veelgi alla võtta umbes 6% peale, et kõhulihased tuleksid maksimaalselt välja ning kõik ülejäänud lihased reljeefsemaks teha.

Hetlek teen trenni 6 korda nädalas ning väga intensiivselt super seeriatega :) Jõusaalis veedan 30min - 1h. Plaanin toitumises võtta miinimum süsivesikud, et rasvapõletamise veelgi kiirendada ( praegu söön neid ainult päeva esimesel poolel) Kardan, et võib tekkida energia puudus süsivesikutest äraütlemise pärast. Mis toitulisandit te mulle sooviksite ning äkki oskate veel millegagi mind aidata ning samuti anda paar soovitust toitumise / treenimise kohta.

Ette tänades,

Jüri

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt niisama mõtlesin, et kui sa hetkel oled 64 kilo ja tahad veel kärpida,kas sinust midagi üldse järgi jääb w ? Ma panustaks pigem kaalu tõstmisele sinu puhul,aga no ise tead :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesikute piiramine võib kätte maksta, sest sul ei pruugi enam trenni jaoks energiat jätkuda. See aga tähendab, et võid kaotada lihasmassis, kui ei suuda enam piisavat koormust lihastele pakkuda.

Samas olen nõus eelmise postitajaga, et sinu kaalu juures hakata kulturisti lavavormi taga ajada on veidi ekstreemne. Lõpptulemus oleks kilu, mis kilu. Äärmisel juhul algajate kulturismis alustuseks arusaadav. Aga üldiselt... "Six-pack on a skinny kid is like tits on a fat chick. Doesn't count."

Pigem nagu juba soovitati siis parem tõsta vaikselt kaalu enne, mõned kilod liha juurde ja siis mõtle tõsise vormi tegemisest. Siis on lõpptulemus tunduvalt ilusam. Eeldades, et ajad sellist vormi just välise ilu tõttu taga. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahan mainida, et olen isegi trenni peatanud, sest juba tundus, et lihasmassi läheb liiga paljuks ning ei tahtnud enam seda juurde. Lihasmassi on siiani küllalt ning tahaks reljeefi nüüd juurde ning lause "Six-pack on a skinny kid is like tits on a fat chick. Doesn't count" on minu aurst puhas lollus, sest teada on, et saada endale six-pack on vaja alla 10% rasvaprotsendi. Kordan veel, et lihaseid on piisavalt :D ning arvan, et minu väikse kaalu süüdlaseks on kerged kondid või midagi sellist, sest kõik sõbrad pakuvad mu kaaluks 70-75kg ning nendega ennast võrreldes paneb mind ennast imestama mu väike kaal. Kiluks küll ei muutu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahan mainida, et olen isegi trenni peatanud, sest juba tundus, et lihasmassi läheb liiga paljuks ning ei tahtnud enam seda juurde.

64 kg juures hakkas lihasmassi liiga paljuks minema :D :D Viska mingi pilt oma vormist siia.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

64 kg juures hakkas lihasmassi liiga paljuks minema :D :D Viska mingi pilt oma vormist siia.

Inimeste arusaam 'lihasmassist' on õnneks erinev. Harmooniline keha võiks ideaalis olla siiski eesmärk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahan mainida, et olen isegi trenni peatanud, sest juba tundus, et lihasmassi läheb liiga paljuks ning ei tahtnud enam seda juurde. Lihasmassi on siiani küllalt ning tahaks reljeefi nüüd juurde ning lause "Six-pack on a skinny kid is like tits on a fat chick. Doesn't count" on minu aurst puhas lollus, sest teada on, et saada endale six-pack on vaja alla 10% rasvaprotsendi. Kordan veel, et lihaseid on piisavalt :D ning arvan, et minu väikse kaalu süüdlaseks on kerged kondid või midagi sellist, sest kõik sõbrad pakuvad mu kaaluks 70-75kg ning nendega ennast võrreldes paneb mind ennast imestama mu väike kaal. Kiluks küll ei muutu ;)

kont ei loe, nagu teisedki on vastanud. kehamassist luustiku mass oli minul 88 kg juures umbes 3 kg :huh: . huvitav, kas mõõdik vlaetas ?!

miks sa "suurem" välja näed on see, et sul on lihased rohkem välja joonistunud. KA Vend Vähk kuskil saates ütles, et talle palutakse kaaluks seal 85-90 kg juures. tema tegelik kaal on hoopis väiksem. Sry hr Vähk, kui meles on valesti.

ning sixpack on skinny guy is just funny. võta kaalust juurde väheke veel :) või viska siia oma praeguse vormi pilt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kont ei loe, nagu teisedki on vastanud. kehamassist luustiku mass oli minul 88 kg juures umbes 3 kg :huh: . huvitav, kas mõõdik vlaetas ?!

miks sa "suurem" välja näed on see, et sul on lihased rohkem välja joonistunud. KA Vend Vähk kuskil saates ütles, et talle palutakse kaaluks seal 85-90 kg juures. tema tegelik kaal on hoopis väiksem. Sry hr Vähk, kui meles on valesti.

ning sixpack on skinny guy is just funny. võta kaalust juurde väheke veel :) või viska siia oma praeguse vormi pilt

Luustik sul küll 3 kg ei kaalu. Kiire googeldamine andis vasteks ca 15-20% kehakaalust on luustiku arvelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kont ei loe, nagu teisedki on vastanud. kehamassist luustiku mass oli minul 88 kg juures umbes 3 kg :huh: . huvitav, kas mõõdik vlaetas ?!

Ma arvan, et valetas.

Võibolla näitas salvestunud mineraale, aga mitte vett, kollageeni, luuüdi ja muud pudipadi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et valetas.

Võibolla näitas salvestunud mineraale, aga mitte vett, kollageeni, luuüdi ja muud pudipadi.

Võib olla küll nii. Eks Kirp peaks paremini teadma, mida need aparaadid näitavad, kuna mõõtmine sai tehtud too kord Fitshop Spartas mingi aparaadiga (mitte vormelirool)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust võiks olla jube õnnelik kui sulle on antud selline kere millele saadki liha peale ehitada ja numbriliselt jätta asja väikseks. miks piirduda mingi mõttetu lihasmassiga mis sul selle 64kga juures on kui nähtavasti su jutu järgi on sul head eeldused näha välja suur..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust võiks olla jube õnnelik kui sulle on antud selline kere millele saadki liha peale ehitada ja numbriliselt jätta asja väikseks. miks piirduda mingi mõttetu lihasmassiga mis sul selle 64kga juures on kui nähtavasti su jutu järgi on sul head eeldused näha välja suur..

Ei taha ennast kapiks ajada :) Meeldib pigem lihtsalt selline ripped kehaehitus mitte nii et biitseps oleks pea suurune :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei taha ennast kapiks ajada :) Meeldib pigem lihtsalt selline ripped kehaehitus mitte nii et biitseps oleks pea suurune :D

Ma ei suuda endiselt ette kujutada, kuidas sinu pikkuse ja kaalu juures saab üldse mingitest erilistest lihastest rääkida. :D

Kui sa väga korralikult treenid ja rõhku ka proportsioonidele paned siis sinu lõpptulemus on parimal juhul sinu soovitud mõõtude juures see:

pilt.jpg

Marius alles alustab oma võistluskarjääri ning tema jaoks on see vundament, millele aegamööda lisama hakatakse. Seda enam tundub naljakas, et sinu jaoks on see soovitud lõpptulemus. :P

Aga noh, eks igaühele oma. Seda ütlen küll, et sõna "ripped" ei sobi kohe mitte sellise pildiga kokku. Marius on tubli tööd teinud noore algaja kohta. Aga no tee või tina, mul tekib ikka tahtmine öelda "skinny". Usun, et ta ei pane seda pahaks. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×