Jump to content
xajez

Kuidas alustada trenniga?

Recommended Posts

Tere,

Kuidas võiks uuesti alustada aeroobseid treeninguid ja ka jõusaali ? Ei teinud ligi '7 kuud trenni kubemesonga tõttu.

Praegu olen sattunud paar korda ülekoormusesse seega küsingi teie abi.

Vahepeal on teinud muret vererõhk aga kui pole koormust, siis ei ole ka kõrge.

Kaal 71kg 184cm

Jõusaal - Kas vererõhu pärast ei tohiks väga suuri raskusi tõsta?

Missugune kava võiks olla ?

Kas selline kava sobiks ? (esimesed 2-3 nädalat ainult aeroobset, siis hakkan tegema 2x nädalas jõusaali)

E - 25minutit jooksu pulsisagedusel 140-155

T - puhkus / jõusaal

K - 25 minutit jooksu

N - puhkus

R - puhkus

L - 25 minutit jooksu/ jõusaal

P - puhkus

---

Toitumine ( Igapäev on erinev)

Hommik: 08.00

- Kaerahelbepuder 80-100g (kuivaine) + moos / Tatar 90g koos hapukoorega (100g)

- Kodujuust ( 150g ) koos banaaniga

- Vesi

Lõuna (Tööpäeval 12.30)

- Oleneb, mis päevapraeks on

- Ahjukartul/keedukartl

- Toorsalat (~100g)

- Naturaalne Snitsel/Lestafilee/Hakkliha/Lambaliha jms ('ca 150-200g)

- Sidruni vesi (kraanivesi+sidrun)

Lõuna2 (16.00)

- Täisteraspagetid (80g - kuivaine) / Riisinuudlid / Kartul

- Kodujuust (150g ) / Ahjust seakaelakarbonaad (Valmis 150g) / Hakklihapallid(sea ja veiseliha) (200g)

Vahepala (18:00)

Kohupiim (200g) vanilli + piim + toormoos (saumikseriga läbi)

Õhtu

- Kodujuust koos juurviljadega

- Söön vastavalt kõhutühjusele -paar rukkileiba või mida sõin Lõuna2'l

- Vesi

Päevas joon 1.5l vett

- Toidulisanditest olen võtnud ainult Mass Whey - Vahelduseks kohupiimale

- Kuidas mõjub kreatiin vererõhule, kas aitab alandada?

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lase kardioloogil pulsi-vererõhu seos määrata koormustestiga, see "ma lähen teen 140-155 bpm juures sörki" ei ole alati päris ok.

Ongi tehtud

Koormus:

Lamades

88 SLS 130/58 vererõhk

Püsti

70w SLS 112-117 Vererõhk 140/56 - kolmandal minutil juba 150/60

140w SLS 141-150 5ndal minutil 170/62 ja 6ndal 180/60

210w 160-173 vereõhk 208/60

Vererõhk on XXX/XX

Sportimine lubatud piiranguteta

Võrreldes eelneva testiga (detsember 2011) pikkus +2 cm, kehakaal +1.3kg, kätepigistusjõud ja hingamisfunktsioon paranenud (p.k +5kg, v.k + 6kg, kopsumaht +0.46L)

Koormus EKG muutusteta

Kopsumaht 5.7l/ 101% Eelmine kord oli 5.2

Soovitused:

Soovitatud mitmekülgsed treeningud (jõu- ja jooksutreeningud pulsil 145-155x') . Kontroll aasta möödudes

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi tõesti ei oska aidata?

Mille kohta täpsemalt abi / kommentaari sooviks?

Esmamuljel oled sant, seetõttu tee sporti mõõdukalt, nädalas max 3 kerget trenni, peamiselt aeroobne. Eesmärgiks võiks olla tervislik eluviis, mitte aga (ebatervislik) kulturism. Proovi veresuhkrut parandada, vererõhku, madalda põletiku-protsesse, tõhusta seedimist, vähenda rasvaprotsenti jne. Selleks eemalda rasked halvad toidud oma menüüst, ning mürgised kahtlased lisandid, tee toidusedel kergeks ja puhtaks. Absurdselt palju on su toidusedelis piimaprodukte, kuid need tervist sulle küll ei too, toovad neerukivid, seedeprobleemid, ning põletikuprotsessid jpm.

Kui on ärevus ja kihk väga kahtlasi pulbreid süüa, või trenni minna, vms, siis võiksid vaimsete trennidega alustada, et need aitaks ohjata. Tervis kui selline mõiste ongi summa vaimsest ja füüsilisest tervisest, seetõttu õpi stressi ohjama ja muid vaimseid asju. Näiteks alustuseks võiksid vaadata seda videot trenni minemise asemel:

Selle video vaatamise ajal sisesta endale, et sa ei vaja kahtlaseid pulbreid, sa ei vaja valguga end koormata, ning soovid vererõhku madaldada mõõduka trenniga.

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaal - Kas vererõhu pärast ei tohiks väga suuri raskusi tõsta? Võta iisilt, aga jõutrenni võid teha ikka.

Kas selline kava sobiks ? Jah

Kuidas mõjub kreatiin vererõhule, kas aitab alandada? Bstard rääkis kuskil lihase lõõgastamisest, aga reaalselt vererõhus muutusi ikkagi minu loetud uuringutes ei toimunud. Pigem arginiin, kakao, venitused, jooga, jne jne.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mille kohta täpsemalt abi / kommentaari sooviks?

Esmamuljel oled sant, seetõttu tee sporti mõõdukalt, nädalas max 3 kerget trenni, peamiselt aeroobne. Eesmärgiks võiks olla tervislik eluviis, mitte aga (ebatervislik) kulturism. Proovi veresuhkrut parandada, vererõhku, madalda põletiku-protsesse, tõhusta seedimist, vähenda rasvaprotsenti jne. Selleks eemalda rasked halvad toidud oma menüüst, ning mürgised kahtlased lisandid, tee toidusedel kergeks ja puhtaks. Absurdselt palju on su toidusedelis piimaprodukte, kuid need tervist sulle küll ei too, toovad neerukivid, seedeprobleemid, ning põletikuprotsessid jpm.

Kui on ärevus ja kihk väga kahtlasi pulbreid süüa, või trenni minna, vms, siis võiksid vaimsete trennidega alustada, et need aitaks ohjata. Tervis kui selline mõiste ongi summa vaimsest ja füüsilisest tervisest, seetõttu õpi stressi ohjama ja muid vaimseid asju. Näiteks alustuseks võiksid vaadata seda videot trenni minemise asemel:

Selle video vaatamise ajal sisesta endale, et sa ei vaja kahtlaseid pulbreid, sa ei vaja valguga end koormata, ning soovid vererõhku madaldada mõõduka trenniga.

Ega pulbrites asi polegi, kui ma isegi tarbin siis mingi ülenädalati, kuidas ma peaks siis enda toitumiskava ümberkorraldama ?

Jätta üldse mingi toidukord ilma valguta ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jätta üldse mingi toidukord ilma valguta ?

Muidugi. Puuviljad (näiteks tomat ja avokaado) on täiesti mõistlik söögikord, kus on vähe valku, pudrus on väga palju juba valku, kuid mitte niivõrd ohtlikult palju, et putru vältida. Mis valgu palavik sul üldse on, et seda valku topid igalepoole, tahad neeru puudulikkust lisaks saada omale või, vms lisahaigust? Minu toidusedelis on 0.3-0.9g/kg kohta valku, minu vererõhk ja veresuhkur on head- kuid tervis algab eelkõige vaimsest poolest (stress), seejärel mõõdukast trennist, ning alles kusagil sekundaarsemal kaugemal määral mõjutab ka toit midagi. Kuna toit midagi mõjutab siiski, siis proovi see normaalne hoida, ja valgumaania pole normaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea,et mainisid seda, just sellist kriitikat ja nõuannet ma ootasingi.

Muidugi. Puuviljad (näiteks tomat ja avokaado) on täiesti mõistlik söögikord, kus on vähe valku, pudrus on väga palju juba valku, kuid mitte niivõrd ohtlikult palju, et putru vältida. Mis valgu palavik sul üldse on, et seda valku topid igalepoole, tahad neeru puudulikkust lisaks saada omale või, vms lisahaigust? Minu toidusedelis on 0.3-0.9g/kg kohta valku, minu vererõhk ja veresuhkur on head- kuid tervis algab eelkõige vaimsest poolest (stress), seejärel mõõdukast trennist, ning alles kusagil sekundaarsemal kaugemal määral mõjutab ka toit midagi. Kuna toit midagi mõjutab siiski, siis proovi see normaalne hoida, ja valgumaania pole normaalne.

Hommik: 08.00

- Kaerahelbepuder 80-100g (kuivaine) + moos / Tatar 90g koos hapukoorega (100g)

- Kodujuust ( 150g ) koos banaaniga

- Vesi

Lõuna (Tööpäeval 12.30)

- Oleneb, mis päevapraeks on

- Ahjukartul/keedukartl

- Toorsalat (~100g)

- Naturaalne Snitsel/Lestafilee/Hakkliha/Lambaliha jms ('ca 150-200g)

- Sidruni vesi (kraanivesi+sidrun)

Lõuna2 (16.00)

- Täisteraspagetid (100g - kuivaine) / Riisinuudlid / Kartul

Vahepala (18:00) - Pärast trenni või siis lihtsalt vahepala.

Kohupiim (200g) vanilli + piim + toormoos (saumikseriga läbi)

Õhtu (21.00)

- Erinevad juurikad - vahest selle asemel toorsalat ( tomat, kurk, lehtsalat jms, hapukoor)

- Paar rukkileiba või mida sõin Lõuna2'l

- Vesi

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea,et mainisid seda, just sellist kriitikat ja nõuannet ma ootasingi.

Ära siiski teda kuula. Sportlik inimene võiks saada päevas vähemalt 2g valke kehakilo kohta. Rasvu võiks olla 1g kehakilo kohta ning ülejäänu enamuses süsivesikud, kuid võib veel valku/rasva olla, kui soovi on. Vaimne külg ja treening mõjutab palju, kuid äärmiselt palju mõjutab ka toitumine.

Valgumaania on sportlaste puhul igal juhul põhjendatud.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×