Jump to content
Common

Jõusaali asemel jooksma?

Recommended Posts

Selline lugu siis, et jõusaal on vaikselt ära tüütanud (olen käinud nüüdseks üle 2a.) ja eriti nüüd suvel pole motivatsiooni. Spartas on selline tunne, nagu käiks saunas ja enne kui jõuan trenniga alustada higistan nagu loom, mistõttu võiks väljas trenni teha. Mõtlesin, et võiks hakata vahelduseks hoopis jooksmas käimas, kuid kuidas see mu kehale mõjuks?

Ise kardan millegi pärast kõige rohkem, et tänu sellele hakkab kaal langema ja lihasmass kaduma? Kas see lihtsalt mu loll eelarvamus, või mis on teie kogemused? Samuti, kaua/palju võiks joosta? Nii kuskil 3x nädalas.

Sinna sisse võiks ka pigistada ühe jõusaali päeva, mille jätaks nädalavahetusele, sest siis pole tööst nii väsinud ja ka saalis tundub rahulikm olevat. See päev võiks arvatavasti olla selline kõike hõlmav - rind, selg, õlg, käed jne (jalad jätaks välja, sest need peaksid iseenesest juba jooksmisega vatti saama?)

Soovitusi, kommentaare?

Aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmas käid siis hakka juba Väljas kuskil lõuatõmbeid ja rööbaspuul tegema erinevaid harjutusi + lisaks siis 1x nädalas Kükk/tõmme

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine ei asenda jalatreeningut.

+1

Pigem jäta juba ülakeha ära.Selle saab keharaskusega või raskust juurde aretades ära teha.(lõuatõmbed,kätekõverdused,rööbaspuud)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa just sprinte ei tee, siis joostes sa jala lihast küll ei treeni. Pikkamaad joostes muudad sa oma jalalihased ja ka kogu keha vastupidavamaks ja energia säästlikumaks, st. lihas vaikselt tihkemaks aga ka saledamaks.

Sprindid ja mäkketõusud on need mis su jalalihased ilusti punnis hoiab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine on alati kasulik. Ilma jõusaalita peaks lihas jah väiksemaks minema. Kui mõlemat teha, siis peaks lihast ikkagi juurde tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine on alati kasulik. Ilma jõusaalita peaks lihas jah väiksemaks minema. Kui mõlemat teha, siis peaks lihast ikkagi juurde tulema.

nii et jõusaal on ainuke võimalus lihast kasvatada? Täitsa huvitav, et kõikide teiste spordialadega tegelejad on sinu arust skeletid... Reaalselt saab ka mujal treenida... Suvel olen ise näiteks rannas treeninud, seal suht palju asju enamasti olemas... Tuleb ainult leida sobiv rand, näha võimalust ja see teoks teha :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis oleks alternatiiv tavalisele aeroobsele tegevusele ( jooks, ratas, ujumine), et tõsta oma aeroobset võimekust ?

Olen juba mingi 5 a ainult jõudu teinud ja aeroobne on täiesti tahaplaanile jäänud.

Crossfit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis oleks alternatiiv tavalisele aeroobsele tegevusele ( jooks, ratas, ujumine), et tõsta oma aeroobset võimekust ?

Olen juba mingi 5 a ainult jõudu teinud ja aeroobne on täiesti tahaplaanile jäänud.

Crossfit?

Kükimaraton? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

+1

Pigem jäta juba ülakeha ära.Selle saab keharaskusega või raskust juurde aretades ära teha.(lõuatõmbed,kätekõverdused,rööbaspuud)

Endal mõnevõrra sarnane probleem. Tegin jõusaaliga suvepuhkuse, kuid käin hetkel õues trenni tegemas. Tartus on näiteks jõe äärde tehtud vahendid treenimiseks. Praegusel ajal on soojenduseks olnud jooksmine ning pärast olen teinud selliseid harjutusi kaks korda nädalas:

1) lõuatõmbed pealthaardega

2) surumine rööbaspuudel

3) kätekõverdused rööbaspuudel

4) palgi ülestõstmine (kes käinud, see teab)

5) "T-kang" selliselt, et ise olen õhus ning tõmbab ennast üles.

6) lõuatõmme althardega

Jalgu treenin vastavalt võimalustele, kuid hetkel on kujunenud kuskil 3x trenni kahe nädala peale. Kõhtu ning alaselga treenin pärast trenni kodus. Sooviks inimestelt uusi ideid, et saaks harjutusi rohkem vahetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Crossfit ei ole parim aeroobse võimakuse tõstja. Jalgpall võibolla aitaks vms sportmäng, mis kaua kestab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühel jalal kükid. Tee peale jooksuringi. Neid saab laduda igal pool. Kaks nädalat tagasi purustasin trennis oma õla, rangluu abaluu küljest lahti ja saan teha hetkel tõsiselt vaid jalgu. Ja ennäe imet, ühel jalal hunnikute viise kükke omab juba paari nädalaga silmnähtavat mõju jalgadele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühel jalal kükid. Tee peale jooksuringi. Neid saab laduda igal pool. Kaks nädalat tagasi purustasin trennis oma õla, rangluu abaluu küljest lahti ja saan teha hetkel tõsiselt vaid jalgu. Ja ennäe imet, ühel jalal hunnikute viise kükke omab juba paari nädalaga silmnähtavat mõju jalgadele.

Kui tõsine vigastus on? Mis ja kuidas ravi peal on ? Sellega peaks päris kaua audis olema.Endal sai jõuludeaeg rangluu liidest vigastatud ja hiljem tuli arsti sõnul (pilt näitas) veel luupõletik sinna ja pole täielikultära paranenud. Kuna see koht nii liikuv siis paranemine halb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rangluu ja abaluu 100% nihestatud, st. rangluu ots sisuliselt lahtiselt õhku turritamas. Ravi? Öeldi, et määri Lioton geeli ja söö Ibumetiini. Käisin ka ortopeedil. Öeldi, et on võimalus ka opereerida kuid operatsioon Eestis seisneb rangluu ja abaluu titaanklambriga kokku tõmbamises. Saab küll luude otsad paika, kuid jäävad kõik opi riskid + see klamber sinna sisse. Mis paratamatult muudab kogu õla jäigemaks. Opi eelis on aga see, et õlalihase jõud jääb alles kuna lihaste nurk jääb alles. Mulle on aga olulisem õlaliigese liikuvus ja pigem otsustasin veidi elada sellise õlaga, sest väidetavalt sarnase trauma (aikido, ülepuusaheites kukkumine õlaga matti) puhul paikapandud rangluu eelist ei anna. Soovi korral jõuab aga opi ikka teha, ajal kui ehk on võimalik sidemed asendada mingi klooniga. St. ei mitte panna kontidesse metalljurakaid.

Hetkel tundub aga, et paraneb iga päevaga. Püüan kogu muud keha aktiivselt liigutada, sest ükski geel ei aktiviseeri verevarustust läbi naha nii nagu liikumine teeb. Kuid õlale kukkumine tuleb trennis mõneks ajaks ära unustada. Hea vabandus teha ise teistele puusaheiteid ja ise mitte teha lasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Crossfit ei ole parim aeroobse võimakuse tõstja. Jalgpall võibolla aitaks vms sportmäng, mis kaua kestab?

Jalgpall peaks olema jah ca 90% aeroobne, vahepeal tulevad mõned kiirendused, hüpped vms. Korvpall on pidevalt anaeroobses, aga kui sõbraga niisama peale visata, siis saab ka aeroobses tsoonis olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×