Jump to content
vs11

Ei oska plaani seada peale kehakoostise mõõtmist

Recommended Posts

Tere,

küsimus targematele, sest olen ise üsna nõutu. Käisin nimelt kehakoostist mõõtmas ja selgus, et kõike minus on vähe, kaalu on vähe, lihast on vähe, rasva on vähe, mineraale ja vett on vähe (need pidid küll otseses seoses olema lihastega). Ainuke posistiivne asi, mis normidele vastas oli proteiini sisaldus ja kerelihased.

Olen 164cm pikk, 49 kilo. Mõõtude järgi küll alakaaluline, aga seda definitsiooni ma päris tõsiselt ei võta, sest ma tunnen end hästi ja haige olen haruharva. Ca aasta tagasi tellisin endale ka toitumiskava ja toitumise kohapealt on kõik ok (kui välja arvata sünnipäevade aegsed cheat day'd).

Treener, kes mu kehakoostise lahti seletas oli väga abivalmis ja vastas kõigile mu küsimustele, aga kohe ei torganudki kõik pähe ja muidugi selle seansi raames ehk mu küsimused oleksidki ka liiast olnud... Aga koostist mõõtsin üldse selleks, et huvi oli suur ja et saaks end motiveerida mõõtes mingi aja tagant rasvakogust organismis...

Tegelen 2xnädalas combatiga+suvisel perioodil rulluisutamine-ratas-jett, kevadel aiatööd. Auto jätan hommikul maja ette... Töö aga istuv ja siseruumis :(

Senini olen eesmärgiks võtnud rasvapõletuse, sest olen koguaeg olnud arvamusel, et lihast on mul piisavalt ja rasvavaru arvasin, et on ka piisavalt, et seda kulutada. Nüüd see kehakoostise mõõtmine aga väidab, et mul võiks ca 1,5 kilo rasva juures olla, et "normidesse" mahtuda. Mulle ei taha see asi aga hästi pähe mahtuda, sest silmaga on näha, et osadest kohtades võiks seda ikka vähem olla (naistel tüüpilised kohad-reied ja tuharad). Lokaalset rasvapõletust ju ei eksisteeri ja ma ei saa nahaalust rasva organite ümber ka parima tahtmise juures juhtida-aga päris ebatervislikuks ei tahaks samuti enda olemist teha.

Kusjuures ma ei näe välja haiglaselt peenike ja ma ei kujuta ettegi, millised on näitajad nendel tüdrukutel, kes tõesti on nagu piitsad...

Mõtlesin siin nüüd niimoodi ja naamoodi...ja mõtlesin ise mitte spetsialistina välja ainukeseks lahenduseks regulaarse massaaži, mis siis natukene peaks ikkagi mingit lokaalset visuaalset mõju probleemsetele kohtadele avaldama või olen ma väga valel teel?

Aitäh, kes viitsivad selle pika kirja läbi lugeda ja natuke suunata..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimeste minapilt on enamaltjaolt väärastunud ning usalda neid numbreid ning hakka lihast kasvatama. 2-3 jõutrenni nädalas iga kord kogu keha läbi tehes ja süües mõõdukas ülekaloraažis. Lihast juurde võttes näed parem ning saledam välja.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt oleks kasulik aeroobse asemel natuke rohem lihastreeningule keskenduda. Ja toitumiskava on sul ka ilmselt rasvapõletamiseks mõeldud. Vb saad samalt treenerilt toitumiskava lihaste kasvatamiseks, sest kui toitumine trenni ei toeta, pole edusamme ka loota. Aga üldiselt - söö rohkem :D samu asju, mida muidu, aga rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt oleks kasulik aeroobse asemel natuke rohem lihastreeningule keskenduda.

Mitte natuke rohkem,vaid põhirõhk peakski olema jõutrennil. :) See vist naistel mingi omapära ,et kui tahetakse heas vormis olla siis 105 % trennist on mingi aeroobne ja kangist käiakse suure kaarega mööda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need mõõtmised on üsna ebatäpsed:) Mis see proteiinisisaldus oli, mis mõõdeti? Ja kerelihased?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need mõõtmised on üsna ebatäpsed:) Mis see proteiinisisaldus oli, mis mõõdeti? Ja kerelihased?

Keha koostisosade määramine DXA-testiga on vägagi täpne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte natuke rohkem,vaid põhirõhk peakski olema jõutrennil. :) See vist naistel mingi omapära ,et kui tahetakse heas vormis olla siis 105 % trennist on mingi aeroobne ja kangist käiakse suure kaarega mööda :)

No mina olen juba sellest aru saanud õnneks :D aga kõike tuleb rahulikult võtta, ei saa 49 kilost naist kohe olümpiakangi ja ülisuurte raskuste juurde saata. Siis jõutaksegi kohe tagasi kardio juurde. Kui keegi mul oleks kohe käskinud raske kangiga kükke teha või rinnalt surumist, oleks ma kindlasti otsustanud, et ei ole see jõutrenn ikka minu jaoks. Alustasin ka kergete raskustega, et tehnika paika saada ja sealt edasi juba kangide ja ketaste juurde :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keha koostisosade määramine DXA-testiga on vägagi täpne.

Ma kahtlen, kas postitaja mõõtis DXAga... aga kui mõõtis, siis muidugi. See on tõesti täpne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et tegu ol vist selle masinaga, kus tuleb paljajalu peal seista, kui mõõdab eksole?

Mul eelmisel aastal mõõdeti umbes samal ajal (pärast PAF Olümpiajooksu) ja tulemused olid sarnased, pikkus 161 ja kaal 45kg (stress pärast bakat). Samamoodi küsisin, et mida siis nüüd teha ja soovitati mitte teha rasvapõletustrenne ja pigem pilatest-bodybalance'it.

Minul muutis aga kõik jõusaal, kaal u 46kg ja ma näen nii nii palju kordi parem välja. Seega mina soovitaks oma toitumist edasi jälgida aga keskenduda pigem jõusaalitreeningule.

Leidsin ka postituse, kus kirjutasin sellest ja samad emotsioonid, mis sul: http://riinasolo.blogspot.com/2012/06/nii-palju-nii-vahe.html?q=nii+palju+nii+v%C3%A4he

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõepoolest ei olnud tegemist DXA testiga, tegin testi Spartas ja sain taolise lehe nagu RiinaSolo blogipostituses.

Kus saab teha DXA testi?

Proteiinisisaldus oli 8,2kg (norm vahemik 8,1-9,3kg). Segmentaalses analüüsis oli kerelihaste "norm" kastis linnuks ja kere pehmete kudede mass 18,94kg.

Ma sain tegelikult aru, et see BodyCombat ei ole aeroobne, kui pulss koguaeg laes on...minul on seal pulss koguaeg laes ja sain aru, et see pulss laes lõhub pigem lihast kui põletab rasva-seda enam, et toitun ju rasvapõletusrežiimil...sest see mu eesmärk oli...

Jõusaalis olen elu jooksul vaheldusmisi teiste trennidega ka käinud-seda ja lihaseid ei karda. Aga mulle sobib paremini rühmatreening ja BC on kahe aastaga justkui elustiiliks muutunud.

Ja PEAKS ju olema nii, et eesmärke on kergem saavutada asjaga, mis meeldib...muidugi mu eesmrgi püstitused on hetkel...hmm lahtised peale seda mõõtmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loogika ütleb ka seda, et kui praegu hakkaksin kasvatama lihast, siis ju reitelt ja tuharatelt rasv ei kao ja ümbermõõt kasvab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mina olen juba sellest aru saanud õnneks :D aga kõike tuleb rahulikult võtta, ei saa 49 kilost naist kohe olümpiakangi ja ülisuurte raskuste juurde saata. Siis jõutaksegi kohe tagasi kardio juurde. Kui keegi mul oleks kohe käskinud raske kangiga kükke teha või rinnalt surumist, oleks ma kindlasti otsustanud, et ei ole see jõutrenn ikka minu jaoks. Alustasin ka kergete raskustega, et tehnika paika saada ja sealt edasi juba kangide ja ketaste juurde :D

Aga otse loomulikult,alguses tasa ja targu :)

Loogika ütleb ka seda, et kui praegu hakkaksin kasvatama lihast, siis ju reitelt ja tuharatelt rasv ei kao ja ümbermõõt kasvab?

http://www.fitness.e...arjutamisti-osa

http://www.fitness.e...arjutamistiiosa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loogika ütleb ka seda, et kui praegu hakkaksin kasvatama lihast, siis ju reitelt ja tuharatelt rasv ei kao ja ümbermõõt kasvab?

49 kilo juures sul seal reitel ja tuharatel rasva nüüd väga palju küll olla ei saa. Pealegi naistel kuluvad igaljuhul korralikud jalalihased, eriti tuhar, kohe kindlasti ära. Kui rühmatrennid meeldivad, Bodypump pidavat ka lihast kasvatama. Kükke teevad nad seal vist hoolega.

Lõpetuseks:

photo.JPG

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

49 kilo juures sul seal reitel ja tuharatel rasva nüüd väga palju küll olla ei saa. Pealegi naistel kuluvad igaljuhul korralikud jalalihased, eriti tuhar, kohe kindlasti ära. Kui rühmatrennid meeldivad, Bodypump pidavat ka lihast kasvatama. Kükke teevad nad seal vist hoolega.

Lõpetuseks:

photo.JPG

Pildid endast?? Võimas:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×