Jump to content
vasakparem

Millal õige aeg dieediks(hetkel massi kogumine)

Recommended Posts

Tere. Olen 24aastane noormees, pikkus 189cm ning kaal 98kg. Olen toitunud viimased paar kuud kindlas ülekaloraažis. Millal on õige aeg dieediks? Olemas toitumiskava mille päevane kaloraaž on 2500kcal. Umbes kuu tagasi lõpetasin jõukava tegemise, hetkel teen massikava (c.a kuu). Kas peaksin või võiksin muuta ka trenni ülesehitust? Põhiline mure seisneb selles, et ma oma dieediga lihast ei kaotaks(pigem tuleks pisut juurde või äärmisel juhul jääks samaks). Kuidas see massi ja dieedi protsess välja nägema peaks? Kui pikaajaliselt peaksin dieeti tegema?

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii suur mees teeb massi 2500 kcal-ga? Kahtlane.

Mina olen 169 cm, 73 kg ja 2500ga on pigem säilitamine või isegi kerge miinus raskel trenniperioodil. 2000ga hakkab juba kaal kenasti kukkuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jorgen, massiperioodil ei olnud 2500kcal, vaid dieetkava on sellise kaloraažiga. Massiperioodil sõin/hetkel söön 4000+ kalorit.

Hakkasin uuesti maasvõitluses käima ning nüüd jõusaali jaoks vähem aega. Jorgen küsimus Sinule - oskad soovitada sellist kava, keha näiteks kolmeks jaotatud(ei soovi konkreetset lihasvastupidavus kava, vaid sellist kordused 3x10 või 4x- 9kuni12 nn tavalist kava. Selline nn suvine kava, et ei peaks saalis kaua passima, aga et rääkimata sellest, et lihas kaoks, vaid hoiaks või pigem tuleks juurde. Kuidas suhtud Saksa mahutreeningusse, oled katsetanud?

Ja teised targad nõuaandjad ootan teie poolseid vastuseid minu küsimustele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga oleks vaja teada, et kuidas see protsess mass-dieet välja peaks nägema. Millised on jõunäitajad dieedil ajal/peale dieeti. Olen sellistele jõutõusudele(positiivselt meelestatud), kuid langustele väga tundlik, s.t psühholoogiliselt tunnen end halvasti, tekib tunne nagu trenn ei suju. Millega pean dieedil olles arvestama, pean silmas just jõudu jne.

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ei ole praegu jõu langust toimunud üldse, kehakaal on praegu 3 kuuga langenud 9kg. Võtsin vastu otsuse, et ei lase jõul langeda vaid üritan parandada. Eks see päris palju peas ka kinni ^_^

Mõned aastad tagasi mõtlesin üle ja jõud hakkas kolinal kukkuma. Eks oleneb ka treeningu ülesehitusest.

Ma pole päris kindel, kuidas mahutreeningus selle seeriatevahelise taastumisega dieedil on, see võib raskeks minna.

Ise teen jõu ja kõrgemate korduste nädalaid kordamööda, muidu kippus kiirus sooritusel langema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänasest hakkan see "pull" pihta nüüd. Ajasin sassi, päevas söön 2200kcal. Minu küsimus on see, et kas liiga vähene valgu kogus(muidu sõin kuskil 200+ g valku päevas), hetkel selles kavas on näiteks hommikuks üks variant:

Kodujuust 4%, Alma

75

3 spl kuhjaga

Hapukoor, 20%

25

2 spl

Kurk

söö palju tahad

Metsapähkel

25

10 tk

Tomat

söö palju tahad

Täisteratortilla

80

2 tk

Siiski on suur hirm lihast kaotada, aga ilmselt mõtlen üle? iga toidukord on 25% päevasest vaadusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub, et sa kardad natuke liiga palju seda lihaskadu. Tasuks mõelda, et miks see nii hirmutav tundub.

Jõu jaoks soovitan hinnata sooritusnäitajaid (misiganes sul siis on 1x max mingites harjutustes või mingi kindel seeria vms) protsendina kehamassist, mitte absoluutkilogrammina. S.t. võid minna kergemaks ja absoluudina nii palju kilosid ei jõua tõsta AGA protsendina lähed võibolla isegi tugevamaks. 70 kg mees, kes surub 100 kg on ju tegijam kui 100 kg mees, kes surub 100.

Ma soovitaks mahtu just alla tõmmata. Dieedi ajal kurnad end ära ERITI kui muu treening on kõrval. Kuna tahad jõusaalist kähku sisse-välja, siis pigem lähtuks sellest, et raskused võiksid olla suuremad ja korduseid seerias natuke vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlen just sellist suvist treeningkava, hea, tõhus, kuid ei võta 2,5h aega ära. Eks ma rohkem põen kui asi väärt on. Hakkan seda diieti pidama, treenin 5x jõukat ja 2x aeroobset ja eks näha ole siis.

Tänud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ot sa tahad teha 5x jõuksi, 2x aeroobset ja maasvõitlust ... mitu korda seda siis? See on siuke võistleja maht juba kui korralikult teed. Ja kui tunned, et jaksad küll, siis midagi teed järelikult vähem korralikult kui võiks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobseks peangi maasvõitlust - see on 3x nädalas, aga enamikel kordadel saan 2x nädalas käia. Sellepärast otsingi kava, mis oleks 3-4x nädalas, Saaks Esmasp- jõusaal, teisp - BJJ, kolmp- jõusaal, neljap - BJJ reedel - jõusaal ning siis vastavalt kas laup või pühap üks jõusaali päev ja võimalusel BJJ pühapäeval.

Kuidas suhtute toidulisanditesse dieedi ajal, s.t millistesse positiivselt ja millistesse negatiivselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma eelistan süüa maksimaalselt päris toitu. Toidulisandi järele haaran siis kui on kiire või kui keha tahab rohkem kui dieet lubab :)

Viimasel ajal olen treeningu ajal kasutanud FAST Intrat ja subjektiivselt on see väga hästi mõjunud.

Maasvõitlus ei tohiks olla "aeroobne". See on ikka segatsooni treening, mis peaks ka lihast korralikult väsitama.

Mina jaotaks kava kolmeks nt. kolmeks nii: jalg, push, pull. Jalapäeva paneks sinna, peale mida kõige rohkem puhata saab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka selle jaoks uut teemat tegema, aga küsiks selle tõmbe ja surumise kohta uut teemat tegema. Aga oskad(oskate ehk lühidalt sellest kirjutada, miks hea, kuidas seda ülesse ehitada, milline võiks olla seerite ja korduste arv. Rinnale näiteks väga tõmbeid pole. Näiteks üks päev teen lamades surumist teine päev ületõmmet. Seljale samuti üks päev jõutõmme, tõmmmevastu kõhtu, jõu tomme, aga surumise harjutused seljale? On kellegil mingit näidis kava selles suhtes? Olen seni teinud trenni variandis: keha jaotatuna kaheks - 2x nädalas ülakeha 2x nädalas ülakeha ja teine variant, et 5päeva nädalas, iga päev erladi lihasgrupp, aga on nn kergem ja raskem päev. Rinna päeval teen lõppu kaks harjutust triitsa ja ühe õla. Kuigi on olemas erladi iseseisev käe päev ning eraldi õlapäev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka selle jaoks uut teemat tegema, aga küsiks selle tõmbe ja surumise kohta uut teemat tegema. Aga oskad(oskate ehk lühidalt sellest kirjutada, miks hea, kuidas seda ülesse ehitada, milline võiks olla seerite ja korduste arv. Rinnale näiteks väga tõmbeid pole. Näiteks üks päev teen lamades surumist teine päev ületõmmet. Seljale samuti üks päev jõutõmme, tõmmmevastu kõhtu, jõu tomme, aga surumise harjutused seljale? On kellegil mingit näidis kava selles suhtes? Olen seni teinud trenni variandis: keha jaotatuna kaheks - 2x nädalas ülakeha 2x nädalas ülakeha ja teine variant, et 5päeva nädalas, iga päev erladi lihasgrupp, aga on nn kergem ja raskem päev. Rinna päeval teen lõppu kaks harjutust triitsa ja ühe õla. Kuigi on olemas erladi iseseisev käe päev ning eraldi õlapäev.

Jõudu. milleks jalgratast leiutada? http://www.fitness.ee/treeningkavad vali siit kava välja. kui teed aeroobset või siis võitlust lisaks planeeri nädal nii, et mingi päev jääks ikka trennivabaks ka. näiteks võtad kolmeks jaotatud kava ning e, k ja reede käid saalis ning t ja n ja võib olla ka laupäev nn aeroobne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõudu. milleks jalgratast leiutada? http://www.fitness.ee/treeningkavad vali siit kava välja. kui teed aeroobset või siis võitlust lisaks planeeri nädal nii, et mingi päev jääks ikka trennivabaks ka. näiteks võtad kolmeks jaotatud kava ning e, k ja reede käid saalis ning t ja n ja võib olla ka laupäev nn aeroobne.

Aga miks mitte ?

Usun, et nii palju kui on maailmas inimsei, on olemas igale inimesele oma treeningkava. Kui inimesele sobib ja keha areneb koos sellega siis on ju hästi. Tuleb lihtsalt selline kava leida, millega rutiinis püsida. Muuta saab alati - kavasi, harjutusi, seeriaid, raskusi, haardeid.....ennem saab siin ruum otsa :D

Põhiline on rutiinis püsida. Eks igaüks sooviks ideaalset kava ja et lihas maksimaalset areneks ja toimuks pidev areng. Eks see kõik tuleb kahjuks või õnneks aastatega, kuid selle nimel on hea tööd teha ja natuke vaeva näha. B)

post-29847-0-54316700-1369146189.jpg

post-29847-0-14080000-1369146194.jpg

post-29847-0-65220400-1369146198.jpg

post-29847-0-97923800-1369146202.jpg

post-29847-0-28736500-1369146208.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millised võiksid olla ühele lihasele kordused ja seeriad, kui treenin 3x nädalas?

No eks see sõltub ikka harjutuste koguhulgast ju ka. Kas teed jalapäeval ainult kükki? Kükki ja eeskükki? Kükki ja jalapressi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millised võiksid olla ühele lihasele kordused ja seeriad, kui treenin 3x nädalas?

Kuidagi liialt detailidesse laskud.Lähed saali,võtad eesmärgiks kõik lihasgrupid läbi treenida nädala jooksul.Kui vaja, lisad ajapikku koormust (kordused,raskus,seeriad,muudad harjutusi jne,jne).See kõik on personaalne. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×