Jump to content
jaanus666

Kaalust maha

Recommended Posts

Tere. Olen 24 aastane meesterahvas, 187 cm pikk ning kaal 113. Plaan siis kaalust alla võtta ning kõhust lahti saada.. Olen nädal aega nüüd toitunud siit foorumist ja mujalt võetud andmete põhjal. Uuriks siiski spetsialistidelt siin et kas kõik on paigas.

Hommik kell 6.30 : kauss fitnessi kelloggseid jogurtiga

Vahepala kell 10 : 1 õun või 1 pirn

Lõuna kell 12 : peotäis pruune makarone keedetud kujul ning kalkuni/ kana filee jupp pannil praetult(jääb sinna 100g ja 200g vahele), lisaks veel segan salati kõrvale: paar salati lehte, pikast kurgist selline 5cm pikkun jupp ning üks tomat ja veerand paprikat. sinna peale supilusikatäis oliiviõli külmpressi. Makaronidele panen peale felixi ketšupit.

vahepala kell 15: 1 õun või 1 pirn

Õhtusöök kell 20: variant 1: 200g 0.3% kodujuustu, kuhu lisan suitsukala, küüslauguküüne ja 3,5 % hapukoort. Kõrvale 1 tomat ja veidike värsket kurki. Peale sööki supilusikatäis mölleri kalamaksaõli.

variant 2: 3 munaga omlett kuhu lisan tuunikala, jupp kurki ning 1 tomat. Valmistamise ajal olen söönud 1 õuna või pirni. Peale sööki supilusikas kalamaksaõli.

variant 3: 200g 0.3 % kohupiima kuhu olen lisanud pähkleid. Ning üks õun või pirn. Peale sööki supilusikas mölleri kalamaksaõli.

Päevas joon vett ca 4l Ning enne magamaminekut 2x30 kõhulihast.

Kas on mingeid muudatusi või soovitusi et asi kõik õige oleks?

Muudetud kasutaja jaanus666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub kuidagi vähe valke olevat, ma kaalun ~85kg ja lõuna ja õhtusöök 1 variant on suhteliselt samad ning lisaks vahepaladeks on mõlemas pakk kohupiima. Oleksid võinud valgud/rasvad/süskarid ka fitness.ee kalorikalkulaatorist siia kokku lüüa oleks kergemini parema ülevaate saanud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Karm veejoomine käib, B)

Valkude-süsikate vahekord ka minu arvates imelik - valku võiks rohkem, süsikaid vähem olla.

Milleks on vaja kõhulihaseid treenida enne magamaminekut, sellest aru ei saa.Tglt ei saa aru, milleks AINULT kõhulihaseid treenida ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Karm näljutamine tundub, muud midagi. Kas sa oma BAV 2385.9 cal ikka saad täis ?Ma julgeks selles sügavalt kahelda ja seal tekib küsimus,et kui jätkusuutlik praegune lähenemine on!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma krutiks küll kaloraazi valkude ja süskarite arvelt juurde.Veidike trenni ka lisaks kompunnida,nende kõhulihaste vihtumisega tuleb vast hea uni ainult . :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Karm veejoomine käib, B)

Valkude-süsikate vahekord ka minu arvates imelik - valku võiks rohkem, süsikaid vähem olla.

Milleks on vaja kõhulihaseid treenida enne magamaminekut, sellest aru ei saa.Tglt ei saa aru, milleks AINULT kõhulihaseid treenida ...

Tööpäevad pikad ning füüsilised, sellepärast ka palju vett.. Jõusaali jaoks aega pole. Mida soovitad juurde panna ja mida ära võtta menüüst?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toitumiskava kohta siis täpsemaid muudatusi ei ole kellegil pakkuda jah?

Kui sa viitsid kokku arvutada nii toitained, kui kaloraaži siis võib kommenteerida. Sest see on see, mis peamised tulemused määrab. See mis kella ajal missuguse nimetusega toitu sööd on juba sinu isiklik eelistus ja selle korrigeerimine jäägu juba sinu või tasustatud personaaltreeneri hooleks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikusöök

täisterakaerahelbed (50 g):

- Kaloreid 192.5 Kcal, Rasva 2.5 g, Valku 5.5 g, Süsivesikuid 32.5 g, Kiudaineid 7 g

jogurt rasvata (400 g):

- Kaloreid 276 Kcal, Rasva 0 g, Valku 12 g, Süsivesikuid 52 g, Kiudaineid 0 g

täisteraleib (28 g):

- Kaloreid 62.44 Kcal, Rasva 0.56 g, Valku 2.24 g, Süsivesikuid 12.04 g, Kiudaineid 2.52 g

määrdejuust 15 % (10 g):

- Kaloreid 19 Kcal, Rasva 1.5 g, Valku 0.8 g, Süsivesikuid 0.4 g, Kiudaineid 0 g

sink, kalkunisink 7% (50 g):

- Kaloreid 65.5 Kcal, Rasva 3.5 g, Valku 7.5 g, Süsivesikuid 1 g, Kiudaineid 0 g

Lõunasöök

kurk (70 g):

- Kaloreid 7 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.7 g, Süsivesikuid 1.4 g, Kiudaineid 0.7 g

paprika (30 g):

- Kaloreid 6.6 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.3 g, Süsivesikuid 1.2 g, Kiudaineid 0.6 g

tomat (64 g):

- Kaloreid 11.52 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.64 g, Süsivesikuid 1.92 g, Kiudaineid 0 g

lehtsalat (30 g):

- Kaloreid 5.1 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.3 g, Süsivesikuid 0.6 g, Kiudaineid 0.3 g

makaronid (50 g):

- Kaloreid 173.5 Kcal, Rasva 1.5 g, Valku 6 g, Süsivesikuid 34 g, Kiudaineid 1.5 g

kanafilee (150 g):

- Kaloreid 172.5 Kcal, Rasva 1.5 g, Valku 36 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g -

õlid kõik (10 g):

- Kaloreid 93 Kcal, Rasva 10 g, Valku 0 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Vahepala

õun (200 g):

- Kaloreid 90 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0 g, Süsivesikuid 20 g, Kiudaineid 4 g

pirn (350 g):

- Kaloreid 157.5 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0 g, Süsivesikuid 31.5 g, Kiudaineid 10.5 g

Õhtusöök

kodujuust rasvata (200 g):

- Kaloreid 160 Kcal, Rasva 0 g, Valku 36 g, Süsivesikuid 4 g, Kiudaineid 0 g

õun (200 g):

- Kaloreid 90 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0 g, Süsivesikuid 20 g, Kiudaineid 4 g

kala, tuunikala tükid vees (70 g):

- Kaloreid 77 Kcal, Rasva 0.7 g, Valku 17.5 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

hapukoor 10 % (80 g):

- Kaloreid 94.4 Kcal, Rasva 8 g, Valku 2.4 g, Süsivesikuid 3.2 g, Kiudaineid 0 g

kurk (70 g):

- Kaloreid 7 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.7 g, Süsivesikuid 1.4 g, Kiudaineid 0.7 g

tomat (64 g):

- Kaloreid 11.52 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.64 g, Süsivesikuid 1.92 g, Kiudaineid 0 g

küüslauk (10 g):

- Kaloreid 12.2 Kcal, Rasva 0 g, Valku 0.4 g, Süsivesikuid 2.5 g, Kiudaineid 0.3 g

Kaloreid: 1784.28 Kcal

Rasva: 29.76 g.

Valku: 129.62 g.

Süsivesikuid: 221.58 g.

Kiudaineid: 32.12 g.

Muudetud kasutaja jaanus666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

natuke on seal asjad valed aga enamvähem peaks nii olema. hapukoor tegelikult 3.5% ja kalkunisink hommikul on 2% rasva. neid asju nimekirjas polnud seal listis, seega panin lähimad asjad mis valikus olid.

Muudetud kasutaja jaanus666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasva võiks isegi kolmekordseks lükata. Siis tuleb kaloreid ka kenasti juurde, aga kõigi eelduste kohaselt peaks kaal ka siis veel langema või vähemalt püsima. Hiljem saab vajadusel vaikselt süsivesikuid kärpida või treeningkoormust lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasva võiks isegi vabalt 4-5 kordistada ning süsivesikuid märgatavalt vähendada. Too enda päevasesse menüüse sisse mõnusad toiduained nagu punane kala, kvaliteetsem hakkliha, 20% hapukoor, pähklid erinevad jne. Arvan, et selline süsivesikute vähene lähenemine on eriti hea sinu olukorras kus sul 'jõusaali jaoks aega ei ole'.

Muudetud kasutaja Tim. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

miks seda rasva nii plju vaja läheb? ma tahaks rasvast lahti saada just mitte vastupidi.

35573805.jpg

Ma olen samas suurusjärgus sinuga ning tarbin üle 100g rasva päevas. Kaalulangetuseks olen kaloraaži napilt alla 3000 ajanud - sa selle 1900ga kaugele ei jõua.

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täna sõin kanafilee asemel sealiha lõunaks, kas on parem?

sealiha, filee, praetud õliga (200 g):

- Kaloreid 796.6 Kcal, Rasva 67.16 g, Valku 46 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täna sõin kanafilee asemel sealiha lõunaks, kas on parem?

sealiha, filee, praetud õliga (200 g):

- Kaloreid 796.6 Kcal, Rasva 67.16 g, Valku 46 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Põhiline on et su makrod ja kaloraaz paigas oleks.See kas sa vahest sööd sealiha,vahest kanaliha on lihtsalt vaheldus menüüs.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimkeha vajab ka rasva, aga head rasva!

Soovitatav on tarbida 4-7 portsjonit päevas ja üks portsjon on näiteks: 1spl seemneid, 1tl head õli (oliivi, kreekapäkli, linaseemne jne), 6 väiksemat kreeka pähklit või 10 mandlit, 5 väiksemat oliivi jne. Kokku peaks rasvade arvele langema 25-30% päevasest energiast, okei...dieedi ajal võiks siis vb jah nii 20% olla.

Tarbima peaks nii küllastamata (omega 3-6-9 rasvu) kui ka kindlasti küllastatud (liha, kookosõli) rasvu! Seega näiteks küllastamata rasvadest söö: külmpressi õlid (rapsi, lina, oliivi, viinamarja jne), seemneid-pähkleid (röstimata!), rasvast kala (heeringas, lõhe, makrell), oliive, avokaadot, maapähklivõid jne.

Küllastatud rasvadest: või, koor, toorjuust, piim, kodujuust, kohupiim, maitsestamata jogurt, juust. Kõiksugu lihad: loomaliha,sealiha, lambaliha aga ka siseorganeid - maksa!

Transrasvhappeid tuleks vältida, eriti hoolsalt loe poe valmistoidu pakendeid, seal on igal pool hüdrogeenitud taimerasv! Inimesele on aga lubatud seda 1g päevas! Ka "taimne rasv" pole tootes hea, kui pole just kirjutatud, et taimne rasv kookos-või palmiõlist.

Kui sulle kookose maitse ja lõhn meeldivad siis prae juurikaid sellega. Tõsi praegu on päris paljudes kohtades saada juba ka maitse-lõhnata variante kookosrasvast.

Kui meeldib toitu praadida siis tuli hiljuti müüki ka selline hea asi nagu ghee ehk selitatud või. Seda kasutab näiteks Tartus Moka restorani peakokk ja ta on tõesti hea tervislik variant, kui sulle meeldib korralikult praetud koorikuga toit. Seda hetkel saab osta siit: http://www.umami.ee/epood/Ghee/

Võta ka heaga kalamaksaõli, see pole üldiselt kellelegi halba teinud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõuna ajal läheb igapäev mul supilusika täis külmpress oliiviõli ja iga õhtu supilusikatäis kalamaksaõli. Kas sellest jääb siis väheks? Lisaks veel siis lõuna ajal pannil õliga praetud liha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust. kaalu alandamise eesmärgil alustasin "dieeti" lisaks treeningule. Jaanuaris kaalusin 104 kg, täna 93 kg. Keskmine päevane energiakogus, mille olen söönud on 3300 kcal. rasv on sellest andnud umbes 1/4 kaloritest. Kas selline kaalu langus on OK sinu jaoks: 2 kg kuus? näljutades, nagu sina hetkel teed, viskab sul ühel hetkel lihtsalt katuse all kõik nii viltu, et lähed ja sööd ära mis iganes asjad, kuna lihtsalt pidev nälg on ja tahtejõud saab lõpuks otsa...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×