Jump to content
hedi22

Olen palju pidutsenud ja soovin teada kuidas see mõjub kaalule?

Recommended Posts

Mure siis selline, et nädalas korra tarbin alkoholi ja sinna kõrvale kuulub väga palju head paremat nosimist. Käsil on kaalu langetmine ja järgmine päev on hing haige , et oli vaja jälle napsutada ja õgida. Kuidas see mõjub minu kaalu langetamisele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui päevast kaloraaži alkohol ja nosimine märgatavalt ei tõsta, siis muret ei tohiks olla. Kaal hakkab siis kuhjuma, kui päevast kaloraaži ei jõuta ära kulutada-tarvitada. Sisse söödav kaloraaž peab sel juhul olema väiksem kui päevane kuluv, sel juhul hakkab kaal langema.

Kuna alkohol annab päris rohkel hulgal kaloreid, siis võiks sel päeval kaloraažilt süüa midagi väiksemat, et see lõhki ei läheks.

Oleneb ka kas pikaajaliselt võtta rasva arvelt kaalu alla või siis mõneks päevaks vedelike arvelt, sain aru, et tegemist on ikkagi pikaajaliste plaanidega. Alkohol loomult suuremates kogustes viib kehast vedeliku välja ja järgmine päev võib selle arvelt olla märgatavalt suur kaalukadu vedeliku arvelt, mis on sama kiire ka tagasi tulema.

Üldine soovitus tavainimesele: tuleb hoida kaalulangetamise ajal sisse söödav kaloraaž väiksem kui keha suudab kulutada.

Tervisemõjusid ei hakka välja tooma kuna küsiti ainult kaalu kohta.

Kuigi nädalas korra ületada kaloraaži, siis ega sel väga drastilist mõju ei ole, teine päev siis kärbid kaloraaži veidi rohkem, teine asi oleks kui juba rohkem kui päev nädalas, siis ei saaks vast rääkida enam kaalulangetamisest.

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnes mõttes ei oma alkoholi kalorisisaldus tähtsust - alkohol oksüdeerub rutem ning lihtsalt alkoholikalorid põletatakse soojuseks ära. Küll aga on probleem magustatud või muud süsivesikusisaldusega joogid ning see, et sööd rohkem kui alkoholitarbimine on. Teine asi on see, et alkohol ja pidutsemine halvendab unekvaliteeti ning läbi selle ja keha kurnamise rikub ainevahetust - keha ei põleta olemasolevaid rasvu nii lihtsasti, valkude ainevahetus on häiritud jne.

Ma soovitaks alustada alkoholi väljavahetamisest "võimalikult tervisliku e. vähe kahjuliku" vastu - nt kuivad ja täidlased veinid, kange alkohol kokteilides, kus pole suhkrut (üks minu lemmikuid - rumm soodavee ja ohtra laimi ja piparmündiga, sisuliselt ilma suhrkuta mojito näiteks), kange alkohol puhtalt, aga ohtralt vett kõrvale juua.

Ja siis tasapisi vähendada alkoholi kogust.

P.S. Enese süüdistamine eriti kui see käitumist muutma ei pane ei aita midagi. Vähemalt võta siis omaks see, et tahtsid pidutseda ja lõõgastusid ja nii oligi sinu jaoks hetkel vaja, mitte ära ole õnnetu pärast selle üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaloraaž läheb mul ikka korralikult lõhki. Terve päev olen toitunud nii nagu peab ja õhtuks on mu kaloraaž täis ja siis tuleb ootamatult külalised ja nagu naksti on kaloraaž lõhki. Endal on mul selline tunne, et sellega ma nullin kõik oma nädala tulemuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnes mõttes ei oma alkoholi kalorisisaldus tähtsust - alkohol oksüdeerub rutem ning lihtsalt alkoholikalorid põletatakse soojuseks ära. Küll aga on probleem magustatud või muud süsivesikusisaldusega joogid ning see, et sööd rohkem kui alkoholitarbimine on. Teine asi on see, et alkohol ja pidutsemine halvendab unekvaliteeti ning läbi selle ja keha kurnamise rikub ainevahetust - keha ei põleta olemasolevaid rasvu nii lihtsasti, valkude ainevahetus on häiritud jne.

Ma soovitaks alustada alkoholi väljavahetamisest "võimalikult tervisliku e. vähe kahjuliku" vastu - nt kuivad ja täidlased veinid, kange alkohol kokteilides, kus pole suhkrut (üks minu lemmikuid - rumm soodavee ja ohtra laimi ja piparmündiga, sisuliselt ilma suhrkuta mojito näiteks), kange alkohol puhtalt, aga ohtralt vett kõrvale juua.

Ja siis tasapisi vähendada alkoholi kogust.

P.S. Enese süüdistamine eriti kui see käitumist muutma ei pane ei aita midagi. Vähemalt võta siis omaks see, et tahtsid pidutseda ja lõõgastusid ja nii oligi sinu jaoks hetkel vaja, mitte ära ole õnnetu pärast selle üle.

Kunagi oli mul personaaltreener ja tema soovitas mul juua viina ja peale süüa sidrunit. Kuulekana ma ka seda tegin. Eks ma üritan jah välitida kokteile et siis mitte sisse kaanida mahlu ja karastusjooke aga kahjuks on jah nii et mul kuidagi siider ja suvi käivad käsikäes :) Unega on mul üldse halvasti .Tegelikult ma olen tähele pannud, et peale pidu ma magan sügavamalt ja paremini kui muidu. Muidu ma magan 5-6,5 h ja ööseti ärkan korduvalt üles aga peale pidu ma magan väga sügavalt ja ikka palju kauem kui muidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaloraaž läheb mul ikka korralikult lõhki. Terve päev olen toitunud nii nagu peab ja õhtuks on mu kaloraaž täis ja siis tuleb ootamatult külalised ja nagu naksti on kaloraaž lõhki. Endal on mul selline tunne, et sellega ma nullin kõik oma nädala tulemuse.

Jälgi progressi kaalu langetamisel.Visuaalset pilti peeglis.Kui kaal ei lange ja progressi pole,siis on midagi valesti.Läbi interneti on raske öelda kas sa nullid või ei nulli oma nädala tööd. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga selline pidu päev on kaalulangetamisele väga paha jah?

No soodustav tegur ta pole,aga kui paha ta on ,seda ütle sina ise :) Kui kaal langeb,visuaalne pilt paraneb siis pole hullu,olgu see väike pidu siin-seal.Kui ei, siis jah,ega selline pidu head tee just.Kuigi põhjus võib olla veel vales toitumises tervikuna,trennis,puhkuses jne jne,jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unega on mul üldse halvasti .Tegelikult ma olen tähele pannud, et peale pidu ma magan sügavamalt ja paremini kui muidu. Muidu ma magan 5-6,5 h ja ööseti ärkan korduvalt üles aga peale pidu ma magan väga sügavalt ja ikka palju kauem kui muidu.

Aga tee siis korda! Muidu on kaalu reguleerimine üldse raske. 8 tundi miinimum iga päev, kottpime tuba ja piisavalt jahe! See, et peale pidu magad paremini on illusioon, sest tegelikult on une kvaliteet joobest taastudes halvem. Pigem proovi ennast mõnikord ilma alkoholita ära väsitada ja vaata kuidas on siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No soodustav tegur ta pole,aga kui paha ta on ,seda ütle sina ise :) Kui kaal langeb,visuaalne pilt paraneb siis pole hullu,olgu see väike pidu siin-seal.Kui ei, siis jah,ega selline pidu head tee just.Kuigi põhjus võib olla veel vales toitumises tervikuna,trennis,puhkuses jne jne,jne.

Kui juba siin küsimiseks läks , siis ma küsin oma toitumise ja trenni kohta üle.

Söön siis nii

Hommik 5.30 1keedetud muna, rukkileib 15-20g võiga 60-100g kiivit

.vahepala 8.00 u. 100g porgandit

10.00 200-300g õun

lõuna 13.30 paprika,kurk,tomat, neid siis umbes 70 g kõike ja siis kas kodusjuust,liha või kana 100g või siis 50g tuunikala.

siis kuskil 16.30 lähen jooksma. väike sörk 40 minutit ja vahest ka teen peale jooks hantiltega erinevaid harjutusi

peale trenni söön banaani ja juustu tavaliselt vahest ka leib võiga

ja õhtul teen siis jälle salati tomat,kurk,paprika ja sis kas kodusjuust plus hapukoor või siis liha või kana.

jooksmas käin kuskil 3-5 korda nädalas .ja kaloraaž tuleb kuskil 1400-1600

vanus 24

pikk 165

kaal 64

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga tee siis korda! Muidu on kaalu reguleerimine üldse raske. 8 tundi miinimum iga päev, kottpime tuba ja piisavalt jahe! See, et peale pidu magad paremini on illusioon, sest tegelikult on une kvaliteet joobest taastudes halvem. Pigem proovi ennast mõnikord ilma alkoholita ära väsitada ja vaata kuidas on siis.

kuna ma ärkan 5.30 siis peaksin magama minema 21.00-21.30 aga kohe üldse ei vea välja nii vara magama minna, On üksikuid päevi kui saab nii vara magama . Kui palju vähene magamine mõjutab kaalu langetamis. Vahest ka joppab ja saab ka päeval 1-1,5 h magada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklik kogemus alkoholi ja dieediga on see, et dieet on niigi teatud määral stressi tekitav ning kehale on miinuskaloraaz suuremal või vähemal määral koormav. Igasugune pidutsemine rohke alkoholiga jne tekitab lihtsalt lisastressi kehale ning reaalselt on terve see kaalulangetuse protsess märgatavalt kurnavam. Pidutseda saab väga vabalt ka ilma alkoholita ning eelneval dieedi perioodil oli mu suurim sõber väljas olles ikkagi gaasivesi rohke sidruni ja laimiga, samuti nüüd alanud perioodil on ja ma ei tunne, et jääksin millestki tohutult ilma kui sõbrad mu ümber pole kained.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks, et magamiseks vajalik periood on subjektiivne ning rangeid ajapiiranguid ma peale ei paneks. Magada võiks just niipalju, kui tunned, et on vaja, et ilusti välja puhata nii vaimselt, kui füüsiliselt. Mõnel on nii pingeline elu, et 8-10h oleks iga päev vaja. Mõni aga saab poole vähemaga hakkama. Tean ka neid, kes teevad 6x nädalas jõusaalis rasket trenni, käsil on doktorikraadi omandamine ning ometigi magavad 4-5h päevas ning on energiat nii täis, et lausa kõhe hakkab.

Seega oma keha tundmine on siin tähtis. Kaalu langetamisele või üldvormi parandamisele võib ta mõjuda küll. Just siis, kui une kogus ebasobiv on, hormonaalne tasakaal võib paigast minna, stress suureneda jne. Aga mingist kindlast unetundide arvust see küll sõltuda ei tohiks.

Enda näitena magan ka tegelikult umbes 5-6h päevas ning ei ütleks, et probleeme on. Vahest harva teen lõuna-uinakuid aga see rohkem seotud sellega, et magada on lihtsalt vahest mõnus peale suurt einet - otsest vajadust nagu pole. Energiapuuduse üle ei kurda, isegi dieedi ajal mitte.

Tegelikult olengi umbes täpselt paika pannud sellise ajavahemiku nagu 5,5-6,5h und, mis tagab parima enesetunde. Alla selle on tunda, et olemine on uimane. Üle selle on küll põhimõtteliselt mõnus magada, aga erilist kasutegurit väga ei näe. Korra nädalas magan siiski mingi 9h põhiliselt selle pärast, et ainult üks kord nädalas on võimalus nii "laiselda". :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklik kogemus alkoholi ja dieediga on see, et dieet on niigi teatud määral stressi tekitav ning kehale on miinuskaloraaz suuremal või vähemal määral koormav. Igasugune pidutsemine rohke alkoholiga jne tekitab lihtsalt lisastressi kehale ning reaalselt on terve see kaalulangetuse protsess märgatavalt kurnavam. Pidutseda saab väga vabalt ka ilma alkoholita ning eelneval dieedi perioodil oli mu suurim sõber väljas olles ikkagi gaasivesi rohke sidruni ja laimiga, samuti nüüd alanud perioodil on ja ma ei tunne, et jääksin millestki tohutult ilma kui sõbrad mu ümber pole kained.

Olen korduvalt pidutsenud ilma alkoholita ja see ei sobi kahjuk mulle:( Saan aru, et kehale on kurnav kui on madal kaloraaž ja siis veel pidu sinna otsa aga mulle tekitab stressi, kui sõbrad minu kõrval naudivad head ja paremat ja siis mina istun oma vee klaasiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks, et magamiseks vajalik periood on subjektiivne ning rangeid ajapiiranguid ma peale ei paneks. Magada võiks just niipalju, kui tunned, et on vaja, et ilusti välja puhata nii vaimselt, kui füüsiliselt. Mõnel on nii pingeline elu, et 8-10h oleks iga päev vaja. Mõni aga saab poole vähemaga hakkama. Tean ka neid, kes teevad 6x nädalas jõusaalis rasket trenni, käsil on doktorikraadi omandamine ning ometigi magavad 4-5h päevas ning on energiat nii täis, et lausa kõhe hakkab.

Ilmselt on palju individuaalseid erinevusi, aga samas see on pikaajaline eksperiment enda HPA teljega. Subjektiivselt võibki palju energiat olla. Aga tihti sellised inimesed puhkusele jäädes jäävad haigeks (immunfunktsiooni normaliseerumine).

Paljud inimesed kogevad 20-30 vanuses vähe und - kool, uued töökohad, lapsed. Ja samas saab just siis alguse kerge ülekaal, mis 30+ kasvab ja justkui kuidagi ei taha kontrolli alla saada KUIGI teoorias kaloraaž justkui peaks olema miinustes ja juba kipub uskumatult madalaks mõnikord. Korrelatsioon ei ole põhjuslikkus aga... (see on lihtsalt üks mu huviteemasid hetkel).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks, et magamiseks vajalik periood on subjektiivne ning rangeid ajapiiranguid ma peale ei paneks. Magada võiks just niipalju, kui tunned, et on vaja, et ilusti välja puhata nii vaimselt, kui füüsiliselt. Mõnel on nii pingeline elu, et 8-10h oleks iga päev vaja. Mõni aga saab poole vähemaga hakkama. Tean ka neid, kes teevad 6x nädalas jõusaalis rasket trenni, käsil on doktorikraadi omandamine ning ometigi magavad 4-5h päevas ning on energiat nii täis, et lausa kõhe hakkab.

Seega oma keha tundmine on siin tähtis. Kaalu langetamisele või üldvormi parandamisele võib ta mõjuda küll. Just siis, kui une kogus ebasobiv on, hormonaalne tasakaal võib paigast minna, stress suureneda jne. Aga mingist kindlast unetundide arvust see küll sõltuda ei tohiks.

Enda näitena magan ka tegelikult umbes 5-6h päevas ning ei ütleks, et probleeme on. Vahest harva teen lõuna-uinakuid aga see rohkem seotud sellega, et magada on lihtsalt vahest mõnus peale suurt einet - otsest vajadust nagu pole. Energiapuuduse üle ei kurda, isegi dieedi ajal mitte.

Tegelikult olengi umbes täpselt paika pannud sellise ajavahemiku nagu 5,5-6,5h und, mis tagab parima enesetunde. Alla selle on tunda, et olemine on uimane. Üle selle on küll põhimõtteliselt mõnus magada, aga erilist kasutegurit väga ei näe. Korra nädalas magan siiski mingi 9h põhiliselt selle pärast, et ainult üks kord nädalas on võimalus nii "laiselda". :D

Ma ise tunnen, et mulle ka kuidagi halvasti ei mõju see "vähene" magamine, Oli periood kus ma magasin üldjuhul 8 tundi täis ja ei ütleks et ma praegu oma 6 tunniga ennast halveminu tunneksin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise tunnen, et mulle ka kuidagi halvasti ei mõju see "vähene" magamine, Oli periood kus ma magasin üldjuhul 8 tundi täis ja ei ütleks et ma praegu oma 6 tunniga ennast halveminu tunneksin.

Eespool väidad ,et unega on sul halvasti,uni on katkendlik jne.Siis nüüd väidad et 6 tundi on igati ok.Tundub et sa nagu saad aru küll mis on valesti,aga käsile ei viitsi võtta ennast.Sama on selle joomise poolega.Saad aru küll, et ega see head ei tee,aga ikka väidad ,et "ei suuda juua vett kui teised kangemat joovad".Tundub ,et otsid liiga palju vabandusi selle koha pealt :) Võimalik,et see kõik tundub,see minu isiklik arvamus :) Aga katseta,ürita paar nädalat magada 8h täis,toitumine paigas,trenn paigas.Vaata mis juhtub. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga katseta,ürita paar nädalat magada 8h täis,toitumine paigas,trenn paigas.Vaata mis juhtub. :)

+1

Kehad on paindlikud. Peale kurnatust hakkamegi mingil ajal ennast jälle "üsna normaalselt" tundma. Unustame, milleks tegelikult potentsiaali on B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eespool väidad ,et unega on sul halvasti,uni on katkendlik jne.Siis nüüd väidad et 6 tundi on igati ok.Tundub et sa nagu saad aru küll mis on valesti,aga käsile ei viitsi võtta ennast.Sama on selle joomise poolega.Saad aru küll, et ega see head ei tee,aga ikka väidad ,et "ei suuda juua vett kui teised kangemat joovad".Tundub ,et otsid liiga palju vabandusi selle koha pealt :) Võimalik,et see kõik tundub,see minu isiklik arvamus :) Aga katseta,ürita paar nädalat magada 8h täis,toitumine paigas,trenn paigas.Vaata mis juhtub. :)

Ja ma ärkan öösiti üles aga hommikul kui ma päriselt ärkan ma ei ole väsinud. Käin 8 tundi tööl teen trenni ja päeva jooksul muid tometamisi ja ma tunnen ennast hästi. Mul ei ole tunnet, et ma ei jõua teha midagi kuna ma olen väsinud.See et ma ööseti ärkan see ei mõjuta minu päevast enesetunnet. Kuna ma elan ühetoalises ja mul on elukaaslane , siis on suhteliselt raske kell 21.00 tuled surnuks lüüa ja magama minna. Nii palju kui võimalik siis ma ikka üritan see 8 tundi täis saada aga seda juhub aint paar kolm korda nädalas.Magan oma nooruse maha nii:) Suvi tulekul ja ei kujuta ette kui kõik naudivad mõnusaid suve ilmasid, siis mina kebin 21.00 magama :) Usun , et igaüks teab et alkoholi tarbimine ei ole hea. Ma olen noor inimene ja mulle meeldib pidutseda:)Ja kui aus olla siis mulle meeldib väga pidutseda:D Igalühel omad pahed ja siis see väike pidu kord nädalas on minu pahe. Ja pidutsemise koha pealt olema ma väga nõrk inimene. Keegi kutsub ja juba ma jooksen ja samas ma väga hästi tean , et ma ei peaks minema sest käsil on kaalu langetamine ja see ei mõju mulle hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mure siis selline, et nädalas korra tarbin alkoholi ja sinna kõrvale kuulub väga palju head paremat nosimist. Käsil on kaalu langetmine ja järgmine päev on hing haige , et oli vaja jälle napsutada ja õgida. Kuidas see mõjub minu kaalu langetamisele?

Oleks üks küsimus. Aga miks sa üldse jood? Kas see aitab miskit paremaks teha? Nädalas korra on ikka stabiilselt sportivale mehele natuke liiast, vast siis kuus korra. Ka minul oli kunagi sellega vaat isegi, et probleeme, kõik aga muutus 10 aastat tagasi, kui koju treening nurga sisustasin ja Oti, ja ka Kalmusega kümmekond kirja vahetasin treening ja toitumis alal.Tänud neile kahele tagant järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks üks küsimus. Aga miks sa üldse jood? Kas see aitab miskit paremaks teha? Nädalas korra on ikka stabiilselt sportivale mehele natuke liiast, vast siis kuus korra. Ka minul oli kunagi sellega vaat isegi, et probleeme, kõik aga muutus 10 aastat tagasi, kui koju treening nurga sisustasin ja Oti, ja ka Kalmusega kümmekond kirja vahetasin treening ja toitumis alal.Tänud neile kahele tagant järgi.

Ma joon kuna mulle meeldib. See vb tundub päris nõmedalt aga mis teha.Mulle meeldib käia klubides ja ma olen korduvalt seda teinud ilma alkoholita ja minu jaoks on need korrad olnud kohitavad. Kindlasti on see ka seltskonna värk. Et tullakse külla süüakse head ja paremat, tehakse napsu ja nauditakse olevat hetke. Võiks ka vett lürpida aga ma tean kui tüütud on purjus inimesed , siis paraku peab nendega ühel lainel olema:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma joon kuna mulle meeldib. See vb tundub päris nõmedalt aga mis teha.Mulle meeldib käia klubides ja ma olen korduvalt seda teinud ilma alkoholita ja minu jaoks on need korrad olnud kohitavad. Kindlasti on see ka seltskonna värk. Et tullakse külla süüakse head ja paremat, tehakse napsu ja nauditakse olevat hetke. Võiks ka vett lürpida aga ma tean kui tüütud on purjus inimesed , siis paraku peab nendega ühel lainel olema:)

Kui sa oled otsutanud, et sulle meeldib ja sa ei saa seltskonnas muidu oldud, siis miks sa muretsed, et see su dieeti segab? Ilmselgelt sa ei ole ju nõus mingiks ajaks oma peoõhtutel tehtavat tagasi tõmbama. Eks siis, naudi oma aega ja järgmine päev jätka sealt, kus pooleli jäid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled otsutanud, et sulle meeldib ja sa ei saa seltskonnas muidu oldud, siis miks sa muretsed, et see su dieeti segab? Ilmselgelt sa ei ole ju nõus mingiks ajaks oma peoõhtutel tehtavat tagasi tõmbama. Eks siis, naudi oma aega ja järgmine päev jätka sealt, kus pooleli jäid.

+1! Ükski valik / otsus ei ole hea / halb iseeneses. Naudi oma elu ja ennast nii nagu see on ja see, et miski muu on selle tõttu raskem / halvem - see on ju sinu otsus. Comes with the territory. Aga kui oled nii otsustanud, siis milleks stressata ja põdeda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×