Jump to content
MariusL

Marius Lemming blogi

Recommended Posts

Tere, Mina olen siis Marius Lemming ja hakkan siin oma tegemisi kajastama.

Esmalt aga endast: Olen 17 aastane, elan Tartumaal, oma õpinguid viin läbi Tartu Tamme Gümnaasiumis ja oma treeninguid viin läbi enamasti Nõo spordihoones. Treeneriks on mul Taavi Merisalu. Spordiga olen tegelenud juba varasest east alates. Alustasin nagu paljudki on seda teinud - jalgpalliga. Seda sai siis umbes 2 aastat toksitud ja edasi läksin sulgpalli. Seal juba hakkasin trenne tegema ja ilmselt seal sain kõik oma oskused ja füüsilised näitajad, kuna sealne treener oli väga hea treener, kahjuks siis ma seda hinnata ei osanud..Peale paari aastat sulgpalli otsustasin taas jalgpalli minna mängima, mida sai kokku 2 hooaega mängitud. Sellel ajal käisin jõusaalis juba, nagu iga teine koolipoiss. Tegin kõvasti rinda ja biitsa ja ka Taavi oli enamus ajast seal. Kuna Taavi on mu eluaegne sõber ja tuttav, siis saime juba siis hästi läbi ja ta tegi ettepaneku osaleda surumise võistlustel. Esialgu ma muidugi kartsin, kuid lõpus olin nõus. Sai siis eraldi natuke treenitud ja esimesel surumise võistlusel surusin juba minu mäletamist mööda 75kg :D Esialgu arvasin, et asi jääb ühekordseks, kuna Taavi saatis vägevast Härra Rausist videosi, mis pani mind pisut kartma :D Peale esimest võistlust aga tekkis huvi ja tahtmine rohkemaks ning hakkasingi Taavi all treenima. Edasi hakkasin vaikselt ise uurima ja õppima juurde ning mingiaeg tuligi idee kulturismi kasuks ja plaan osaleda kulturismi võistlustel alles kevad 2013. Nii oligi.

Nüüdseks on esimene hooaeg tehtud. Kokku võidetud 3 kulda noortes ja 3 pronksi juunioride ja noorte absoluudis.

Jõunäitajate rekordiks on hetkel jäänud kükk 165, surumine 112 ja jõutõmme 200kg.

Illustreeriv pilt LEKV-lt:

pilt.jpg

Muudetud kasutaja MariusL poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennidest siis :

Peale võistlust tegin kerge nädala, üks päev tegin kergelt ülakeha läbi, teine kergelt alakeha.

Eilsest läksin uuele treeningkavale, alustasin seda Rinna+kerge triitsaga.

Tegin ka ettekallutatult sirutamist hantliga, pidasin seda naiste harjutuseks, kuid eilsest ma enam nii ei arva.. :D

Täna oli Biits+kerge selg

Alustasin istudes scothi pingil 4x8

hantlitega istudes vaheldumisi 4x8

püsti sirge kangiga 4x10

ettetõmbed plokil pealthaardes tunnetusega

Siis ühel trenazööril,mis Nõos on, umbes nagu "traktor", ülaselja trenazöör..tunnetusega 4x12

jalapress kergelt 4x12

ja lõpus säärt ühe jalaga püsti seistes, tunnetusega 3xmax - väga hea sääre harjutus!

Säärele hakkasin üldse dieedi ajal rohkem rõhku panema, kuna üsna maha jäänud. Varem ei pidanud väga oluliseks ka, kuid nüüd olen korralikult üritanud järgi aidata..

Jõudu on ka kuidagi juurde tulnud, raskused on suuremad kui enne dieeti olid, mis on muidugi super.. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, täna tegin õla ja trapetsi trenni.

Alustasin kangiga üles surumisega püramiidis alustades 12-st kuni 6-ni

peale seda lendamist 4x8

siis lõua alla tõsted kangiga 4x10

käeviimine taha matil lamades (õla tagaosale) 4x8

lendamine õla tagaosale 4x15

õlakehitusi kangiga 4x12

ja lõppu kõhtu rahulikult 4x8.

Homme on nii koolist, kui ka trennist puhkus, nii, et homme ilmselt ainult sööb ja magab :D

Olen endale viimasel ajal vahepeal tegema hakanud mõneks vahepalaks "smuutit".

pakk vanilje kohupiima, 1 banaan, piima tunde järgi, et liiga paks ei jääks, peotäis pähkleid ja ~30g reval cupilt võidetud olimpi proteiini, mis annab väga hea kookosemaitse juurde.

blenderis segamini ja ongi valmis :)

Soovitan proovida ^_^

Muudetud kasutaja MariusL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui palju plaanid sügiseks kaalu juurde võtta? Loodetavasti olete mingi edasise plaani teinud? Toome Siimuga ka ühe uue noore välja, et konkurentsi oleks. Loodetavasti tuleb veel noori juurde. Mäletatavasti on EMV ka parimale noorele motivatisooniks 500€ välja pandud Hr. Kalmuse poolt. Kindasti mõtleme ka juunioritele mingi motivatsioonipaketi juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui palju plaanid sügiseks kaalu juurde võtta? Loodetavasti olete mingi edasise plaani teinud? Toome Siimuga ka ühe uue noore välja, et konkurentsi oleks. Loodetavasti tuleb veel noori juurde. Mäletatavasti on EMV ka parimale noorele motivatisooniks 500€ välja pandud Hr. Kalmuse poolt. Kindasti mõtleme ka juunioritele mingi motivatsioonipaketi juurde.

Lavakaalu tahaks kuskil 2-4kg vähemalt, mis teoreetiliselt ei peaks raske olema..kuna toitumisharjumused on ka kõvasti paremad nüüd ja isegi dieediga tuli lihasmassi juurde :D ...Aga eks üritan endast parima anda ja vaatab mis saab, loodan vormi parandada ja massi kõvasti juurde kasvatada. Peaasi, et visuaalne pilt parem oleks. :)

Konkurentsi võiks tulla küll, üks noormees rääkis ka peale karikat, et tuleb sügisel võistlema, nime kahjuks ei küsinud, aga äkki ongi too sama... ^_^ Kahju, et kevadel ainult kahekesi Hr. Ööpikuga olime, võidurõõm oleks pikema rivi kõrval ikkagi suurem :P

Muudetud kasutaja MariusL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lavakaalu tahaks kuskil 2-4kg vähemalt, mis teoreetiliselt ei peaks raske olema..kuna toitumisharjumused on ka kõvasti paremad nüüd ja isegi dieediga tuli lihasmassi juurde :D ...Aga eks üritan endast parima anda ja vaatab mis saab, loodan vormi parandada ja massi kõvasti juurde kasvatada. Peaasi, et visuaalne pilt parem oleks. :)

Konkurentsi võiks tulla küll, üks noormees rääkis ka peale karikat, et tuleb sügisel võistlema, nime kahjuks ei küsinud, aga äkki ongi too sama... ^_^ Kahju, et kevadel ainult kahekesi Hr. Ööpikuga olime, võidurõõm oleks pikema rivi kõrval ikkagi suurem :P

Olid ajad kus noortes oli meil kaks kategooriat -67,5kilo ja +67,5kg EKV 1994 oli kergemas kaalus 5 võistlejat ja raskemas 8 võistlejat ja sain ise 6 koha... :D . Noorte võitja Roman Polšin tuli veel juuniorite abs. Pool aastat varem krooniti juuniorite võitja Jaanus Mumm meeste absoluutseks meistriks...keegi ei ole sed korrata suutnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olid ajad kus noortes oli meil kaks kategooriat -67,5kilo ja +67,5kg EKV 1994 oli kergemas kaalus 5 võistlejat ja raskemas 8 võistlejat ja sain ise 6 koha... :D . Noorte võitja Roman Polšin tuli veel juuniorite abs. Pool aastat varem krooniti juuniorite võitja Jaanus Mumm meeste absoluutseks meistriks...keegi ei ole sed korrata suutnud.

Eks mul seda pikkust pole ka palju antud.. :D

Muudetud kasutaja MariusL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marius kahjuks ei ole nii "andekas", et suudab 10+kg lihast peale kasvatada aastaga. Hetkel oli võistluskaal seal 57-58kg tuuri, nüüd sügisel loodame saada 60-62 kanti sama kuivuse või parema kuivuse juures ehk siis off-season oleks sellisel juhul 64-65kg. :)

Mariusega on hea koostööd teha, sest poiss pingutab ja on kõvasti tahet. Marius on rohkem psühholoogilise poole pealt andekas, kui füüsilise poole pealt ja tänu tugevale vaimule ka areneb.

“Mind is everything” (K.Greene) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marius kahjuks ei ole nii "andekas", et suudab 10+kg lihast peale kasvatada aastaga.

Miks nii arvad ? Nüüd, kui Musclecore sponsorlus käes, siis hakkab kasvama nii mis mühiseb ;) Usun, et see hooaeg lisas kõvasti motivatsiooni ja isiklikult arvan, et see 1000€ sponsorlus läks õigesse kohta. Edu !

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks nii arvad ? Nüüd, kui Musclecore sponsorlus käes, siis hakkab kasvama nii mis mühiseb ;) Usun, et see hooaeg lisas kõvasti motivatsiooni ja isiklikult arvan, et see 1000€ sponsorlus läks õigesse kohta. Edu !

:D

Eks näis jah, õnneks on tahe ja motivatsioon koguaeg olemas, sellega probleemi pole :P

Edu vaja, tänud! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marius kahjuks ei ole nii "andekas", et suudab 10+kg lihast peale kasvatada aastaga.

Miks nii arvad ?

10kg lihast aastaga- isegi väga heades tingimustes ei tule mitte mingil juhul, kahjuks nii see on.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

10kg lihast aastaga- isegi väga heades tingimustes ei tule mitte mingil juhul, kahjuks nii see on.

eks see ole jah kahjuks ulmeline..

Aga täna tegin jalga, enne trenni oli kuidagi uimane olla, pidin isegi kerge uinaku tegema. Arvasin, et tuleb kuidagi rahulik trenn, kuid trennis sain hoo sisse ja tegin päris korraliku ja raske trenni.

Alustasin nagu ikka, kükiga, tegin tõusvate raskustega, kuna esimene raskem trenn üle pika aja ja ei oskand seda raskust arvestada :D .. seeriad tulid 10,10,8,4

seejärel väljaasted 4x8

jalapress 3x10

kõverdamine 4x12

sirutamine 4x12

säärt hack masinal 4x8

ja lõpus planku 3 seeriat

Homme plaanis Kerge rind + triits ja kerge õlg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõunäitajate rekordiks on hetkel jäänud kükk 165, surumine 112 ja jõutõmme 200kg.

Väga, väga eeskujulikud numbrid 17-aastase ja 60-kilose kulturisti jaoks. Sa lähened raskejõustikule õigest suunast - kõigepealt jõud ja tehnika, seejärel väljanägemine. Niimoodi tehakse suuri asju. Edu!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga, väga eeskujulikud numbrid 17-aastase ja 60-kilose kulturisti jaoks. Sa lähened raskejõustikule õigest suunast - kõigepealt jõud ja tehnika, seejärel väljanägemine. Niimoodi tehakse suuri asju. Edu!

Eks plaan on sügisel peale kulturismi ka jõutõstmise EMV-l eelmise aasta absoluut tiitlit kaitsta ja jõutõmbes tegemata rekord seekord ära teha :)

Tänud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hei

eile tegin kerget rinda+triitsa ja kerget õlga.

Täna Selga+kerget biitsa

alustasin kukla taha tõmmetega 4x10

T kangi tõmbed 4x8

V tõmbed ülalt rinnale 4x8

hantlitõmbed 4x8

pullover 3x15

haamer kaldpingil 3x8

kaldpingil lamades käsivarte kõverdamist 3x8

ühe käega scothil 3x12

ja lõpus kõhule jalgade tõsteid 3x12

Homme on puhkus, esmaspäeval rind+kerge triits.

Kaal on hetkel ~63,5.

Järgmine nädalavahetus teen ka mingisuguse 3 päevase rattaretke läbi. Minu jaoks tuleb kindlasti see üsna raske, vahet pole kui koormav see on, sest tegelikult ma väga ratta sõber ei ole.. :D Aga ootan huviga, tuleb põnev kogemus vast ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marius, sügisel teeme sulgpalli turniiril ka kaasa. Käisin täna vaatamas natuke ja mõtlesin, et vabalt võiks D-liiga ära võita! E jääb liiga kergeks meile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marius kahjuks ei ole nii "andekas", et suudab 10+kg lihast peale kasvatada aastaga. Hetkel oli võistluskaal seal 57-58kg tuuri, nüüd sügisel loodame saada 60-62 kanti sama kuivuse või parema kuivuse juures ehk siis off-season oleks sellisel juhul 64-65kg. :)

Mariusega on hea koostööd teha, sest poiss pingutab ja on kõvasti tahet. Marius on rohkem psühholoogilise poole pealt andekas, kui füüsilise poole pealt ja tänu tugevale vaimule ka areneb.

“Mind is everything” (K.Greene) :D

Offseasoni ja võistluskaalu vahe 3 kilo ? Siis peaks Marius olema reaalselt koguaeg võistlusvormis, sest mis see kolm kilo maha võtta ole - natukene soolaga mängida ja ongi need niiöelda kolm kilo läinud. Arvan, et see on täiesti ebavajalik nii noorel nii kuivalt aasta läbi ringi vegeteerida. Ja sellise rasvaprotsendi juures ei saa me ka maksimaalsest (võiks öelda ka isegi optimaalsest ) lihaskasvust rääkida - ehk siis mõttetu raiskamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Offseasoni ja võistluskaalu vahe 3 kilo ? Siis peaks Marius olema reaalselt koguaeg võistlusvormis, sest mis see kolm kilo maha võtta ole - natukene soolaga mängida ja ongi need niiöelda kolm kilo läinud. Arvan, et see on täiesti ebavajalik nii noorel nii kuivalt aasta läbi ringi vegeteerida. Ja sellise rasvaprotsendi juures ei saa me ka maksimaalsest (võiks öelda ka isegi optimaalsest ) lihaskasvust rääkida - ehk siis mõttetu raiskamine.

No pigem vast nii, et hetkel 57-58 oli võistlusvorm ja nüüd läheb off-seasoni peale ning kütetakse kaal 64-65kg juurde, ehk +7-8kg siiski kaalutõusu. Vahe selles, et algaja suudab sellest umbes pool ka lihaseks ehitada. Seega järgmine võistluskaal on juba mitu kilo kõrgem. :)

Ehk peale sügisesi võistlusi tuleb off-season arvatavasti sinna 70+kg kanti juba. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marius, sügisel teeme sulgpalli turniiril ka kaasa. Käisin täna vaatamas natuke ja mõtlesin, et vabalt võiks D-liiga ära võita! E jääb liiga kergeks meile.

Hah :D

Offseasoni ja võistluskaalu vahe 3 kilo ? Siis peaks Marius olema reaalselt koguaeg võistlusvormis, sest mis see kolm kilo maha võtta ole - natukene soolaga mängida ja ongi need niiöelda kolm kilo läinud. Arvan, et see on täiesti ebavajalik nii noorel nii kuivalt aasta läbi ringi vegeteerida. Ja sellise rasvaprotsendi juures ei saa me ka maksimaalsest (võiks öelda ka isegi optimaalsest ) lihaskasvust rääkida - ehk siis mõttetu raiskamine.

Eks Taavi pisut alahindas, offseason on ikkagi suurem. Eelmine kord alustasin 64 pealt, ehk ~6kg sai võetud maha. Nüüd teoreetiliselt, kui lavakaal oleks 62kg, siis offseason on ikka seal 68-70kg. Lihaskasvu pärast pole vaja muretseda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No pigem vast nii, et hetkel 57-58 oli võistlusvorm ja nüüd läheb off-seasoni peale ning kütetakse kaal 64-65kg juurde, ehk +7-8kg siiski kaalutõusu. Vahe selles, et algaja suudab sellest umbes pool ka lihaseks ehitada. Seega järgmine võistluskaal on juba mitu kilo kõrgem. :)

Ehk peale sügisesi võistlusi tuleb off-season arvatavasti sinna 70+kg kanti juba. :)

Tundub ulmeliselt vähe see 8 kilo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub ulmeliselt vähe see 8 kilo

8kg on isegi palju tema pikkuse kohta AINULT rasva peale koguda.

Toon enda kohta näite eelmine kevad. Off-season oli 82kg, lavakaal oli 77 ja kopikad. Minu pikkus 180cm, Mariusel 168cm.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub ulmeliselt vähe see 8 kilo

No ei tea midagi. Ma ütleks, et kui võistlusväline periood ainult mingi 5-6 kuud on, siis polegi mõtet rohkem pekki peale koguda. Sest sellest ajast kulub juba niikuinii pool uue dieedi peale. Ehk reaalselt see 8kg tuleb 2-3 kuuga selga võtta ning juba sealt tuleb kenasti pekki juurde ja siis sama ajaga vaja enamus ka maha võtta. Ma ei näeks rohkemal küll mõtet. Sest siis tähendaks see seda, et pekki on veelgi rohkem, aga aega dieeditamiseks ju rohkem pole. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×