Jump to content
Tarbija

Moosid

Recommended Posts

Tere!

Söön hommikuti kaerahelbeputru ja lisandiks olen alati pannud moosi. Olen mõelnud kasutama hakata hoopis toormoose.

Kumba Teie tavaliselt eelistate? Kas poodides on toormoosi ka saadaval?

Arutelu täiendab see küsimustik, millele palun Teil vastata:

https://docs.google.com/forms/d/1UC47NHfjOBfxmDDyPZgStmE8RGVjYjXrdLRFi0mCdsg/viewform

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

keedumoos on üks paras suhkrupomm. Poe omad on veel ei tea misasju täis.

Metsad ja aed on marju täis ja sügisel lähevad kõik korjatud marjad otse sügavkülma. Kui vaja teeme moosi (toormoosi kindlasti) ja kui vaja kasutame marju. Ei ole poest näinudki, et toormoosi müüakse, see ei seisa vast niikaua, et seda lausa müüa saaks. Toormoos sünnib marjadest ma pakun, et 2 minutiga ja maitseb poole paremini kui suhkrumoos kuhu on kaks marja sisse pandud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

keedumoos on üks paras suhkrupomm. Poe omad on veel ei tea misasju täis.

Metsad ja aed on marju täis ja sügisel lähevad kõik korjatud marjad otse sügavkülma. Kui vaja teeme moosi (toormoosi kindlasti) ja kui vaja kasutame marju. Ei ole poest näinudki, et toormoosi müüakse, see ei seisa vast niikaua, et seda lausa müüa saaks. Toormoos sünnib marjadest ma pakun, et 2 minutiga ja maitseb poole paremini kui suhkrumoos kuhu on kaks marja sisse pandud. :)

+1 :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina üldjuhul moosi ei söö ,aga korra kahe kuu jooksul pannkoogile ikka lisan, aga siis eelistan maitse poolest küll nö. keedetud moosi (maasika) :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimati kui poes müüdavaid moose vaatasin siis ega nad niipalju kaloreid ka ei sisalda, et vältima peaks. Valikus on ca. 100-250kcal 100g kohta variante. Kui pudrule läheb paar lusikatäit siis räägime vbl mingist 50kcal'st heal juhul. Ma ei näe erilist põhjust nii pisikese numbri üle tõmmelda. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimati kui poes müüdavaid moose vaatasin siis ega nad niipalju kaloreid ka ei sisalda, et vältima peaks. Valikus on ca. 100-250kcal 100g kohta variante. Kui pudrule läheb paar lusikatäit siis räägime vbl mingist 50kcal'st heal juhul. Ma ei näe erilist põhjust nii pisikese numbri üle tõmmelda. :)

Tõmblema ei peagi kui ülejäänud päeva jälgid, aga kui pead inimesele seletama, kes tahab kaalus alla võtta mis vahe on paaril lusikal keedumoosi ja paaril lusikal tooretel marjadel on ikka suur vahe

Mustikas 100g - 48 Kcal

Moos 100g - 100-250Kcal

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kinel on see, et minimaalsetes kogustes ning Kcal jälgides, ei suuda suuremat kurja korda saata, aga ise pooldaksin küll juba tervislikkuse aspektist toormoosi. Vastake ka TÜ küsitlusele, äkki on varsti midagi head turul?! Põnev igal juhul,kui enda toormoosid otsa saavad kapist...

http://goo.gl/WrgRM

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.mpwhi.com...d_aspartame.pdf analüüsivõimelised võiks anda hinnangu.. ikka asjatu paanika?

Arvan, et conclusion oli piisavalt täpselt öeldud:

Conclusion:

Although our findings preserve the possibility of a detrimental effect of a constituent of diet soda, such as aspartame, on select cancers, the inconsistent sex effects and occurrence of an apparent cancer risk in individuals who consume regular soda do not permit the ruling out of chance as an explanation.

Paanikaks kohe kindlasti põhjust pole. Kes tahab võib seda ühte uuringut mingil määral arvesse võtta, et liialdamist piirata, kuid kindlasti ei ole see mingi põhjus paaniliselt midagi vältima hakata. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes saadaval olev "toormoos", kui selline üldse eksisteerib, pole ju sama mis isetehtud :) Hetkel vist palju kodumaist kraami saadaval ka pole. Ma ei mäletagi enam ,mis esimene on ? Äkki rabarber? Sellega annab igasugu trikke teha. Kuna toormoos eeldab üldjuhul suht palju suhkrut, siis segad äkki meega saumikseris vms? Aga jah, nö. vanaema toormoosid ikka värsked marjad tembitud suhkruga. Aga kokkuvõtvalt: ise tehtud, hästi tehtud:)

Muudetud kasutaja lollobella poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rabarberist vist küll head toormoosi saa. Ta on ju suht kiuline. Rabarber on suurepärane piruka ja kisselli materjal ;)

Kes ütles, et toormoos suhkrut nõuab. Marjad on ise ka magusad. Kui siis tõesti törts mett :)

Pudrupeale olen pannud veel isegi suht tihti otse sügavkülmast mustikaid. Mõnusalt krõmpsuvad jäävad ja teevad pudru eriti maitsvaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rabarberist vist küll head toormoosi saa. Ta on ju suht kiuline. Rabarber on suurepärane piruka ja kisselli materjal ;)

Kes ütles, et toormoos suhkrut nõuab. Marjad on ise ka magusad. Kui siis tõesti törts mett :)

Pudrupeale olen pannud veel isegi suht tihti otse sügavkülmast mustikaid. Mõnusalt krõmpsuvad jäävad ja teevad pudru eriti maitsvaks :D

Martin, ma teen sulle rabarberimoosi :P Väga hea on, ärr laida maha :) rabarber meeldib paljudele suhrusse kastetuna. Kuigi ma söön seda niisama, nagu ka peotäite kaupa jõhvikaid :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×