Jump to content
blaaa321

treeningjärgne lihaste valu

Recommended Posts

Tere, olen juba 2.5 kuud jõusaalis käinud ning probleem selles, et lihased ei anna enam valu tunda järgmistel päevadel. Treenin 3 korda nädalas (1. - rind,tritseps,õlad. 2.- selg,bitseps. 3.- jalad) esimene kuu olid lihased järgnevatel päevadel valusad(heas mõttes). ka söömise koha pealt peaks kõik korras olemas, 5-6 toidukorda päevas. kas see on hea või halb et lihased enam treeningjärgselt ei valuta või teen ma midagi valesti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei oma erilist tähtsust kas lihased valutavad või mitte. Üldjuhul annavad nad tunda eelkõige siis, kui on tegemist tavapärasest oluliselt koormavama treeninguga - mis algaja jaoks ongi pm. iga trenn. Ajapikku keha kohaneb ning selliseid valusid tunneb harvemini ja vähem. Tavaliselt treeningkava või stiile muutes - regulaarselt samamoodi treenides enam üldjuhul tunda ei anna.

Pro splitid - nagu ka see mida sa kasutad võivad üldjuhul küll põhjustada veidi suurema tõenäosusega neid valusid. Kui ikka lihas mingi 5-10 päeva puhkab trennide vahel siis ongi iga uus trenn sageli juba tuntav koormuse tõus.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihased harjuvad sinu harjutustega, muuda korra oma harjutusti, raskuseid ja tunned oma nõ lihasvalu jälle.

Justnimelt, proovi lihaseid nii tihti kui võimalik "üllatada".

Proovi ka teistsuguseid haardeid. Käte asend harjutusel on väga suur asi. Olenevalt kätest töötavad vastavad lihased

Jõusaalides on palju erineva kujuga käepidemeid - köied, sirged kangid, kõverad kangid, neutraalsed kitsad kangid jne. Kasuta ja vaheta neid. Siis tuleb ka su kadunud valu tagasi. ;)

post-29847-0-64012000-1366014619.jpg

post-29847-0-15448500-1366014631.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii et pole 10 aastat jusaalis käinud ning võtsin nüüd käsile toitumiskava ja jõusaali. Üleeile käisin jõusaalis ning nüüd teist päev kõik kohad julmalt haiged. Saan aru kõigest, pole kaua teinud trenni ning asi kõik loogiline. Aga küsimus järgmine: Kas pean ootama kui lihased puhkavad ning valu kaob, ja lähen alles siis uuesti, või lähen täna uuesti valuga trenni tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii et pole 10 aastat jusaalis käinud ning võtsin nüüd käsile toitumiskava ja jõusaali. Üleeile käisin jõusaalis ning nüüd teist päev kõik kohad julmalt haiged. Saan aru kõigest, pole kaua teinud trenni ning asi kõik loogiline. Aga küsimus järgmine: Kas pean ootama kui lihased puhkavad ning valu kaob, ja lähen alles siis uuesti, või lähen täna uuesti valuga trenni tegema?

Ära oota midagi, pane aga täiega edasi. Seda kergemini valust lahti saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii et pole 10 aastat jusaalis käinud ning võtsin nüüd käsile toitumiskava ja jõusaali. Üleeile käisin jõusaalis ning nüüd teist päev kõik kohad julmalt haiged. Saan aru kõigest, pole kaua teinud trenni ning asi kõik loogiline. Aga küsimus järgmine: Kas pean ootama kui lihased puhkavad ning valu kaob, ja lähen alles siis uuesti, või lähen täna uuesti valuga trenni tegema?

Algajal võib olla ebatavalisest koormusest tulenevat lihasvalu ning potentsiaalsetest vigastustest pärinevat valu raske eristada. Ma soovitaks alguses pigem kergemalt võtta. Kiiret pole ju tegelikult sul kuhugi. Treening võiks olla siiski meeldiv tegevus, mitte läbi valu rassimine. Olgugi, et kerge lihasvalu pole enamasti probleem, ei näe ma mõtet tugevama valu puhul end sundida. Ajapikku su keha harjub ning sellised lihasvalud võivad täiesti kaduda. Ise pole juba aastaid neid tundnud. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina treenin kodus ja peamiselt keharaskusega. Iga kord kui trenni lõpetan on lihased valusad. Oma arust nagu pole algaja, asi selles kuidas sa teed ja palju sa teed. Paljud teevad selle vea ,et rahmeldavad kasutavad inertsi. Kui sa ikka harjutuse lõppfaasis peatud korraks ja tuled aeglaselt algasendisse tagasi, siis on varsti lihased täis ja valusad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina treenin kodus ja peamiselt keharaskusega. Iga kord kui trenni lõpetan on lihased valusad. Oma arust nagu pole algaja, asi selles kuidas sa teed ja palju sa teed. Paljud teevad selle vea ,et rahmeldavad kasutavad inertsi. Kui sa ikka harjutuse lõppfaasis peatud korraks ja tuled aeglaselt algasendisse tagasi, siis on varsti lihased täis ja valusad.

Treenin ka kodus ning väga kontrollitud tehnikaga. Palju sõltub sellest, kui tihti teha ja mis %-ga max. võimest. Kuna mul saavad kõik lihased 2-3x nädalas koormust, siis on praktiliselt võimatu lihasvalu kogeda. Ma peaksin oma treeningutes kasutama tunduvalt suuremaid raskusi ja/või volüümi, et valu esile kutsuda. See aga tähendaks, et ka mu taastumisaeg pikeneks ja kokkuvõttes poleks niivõrd tihedad treeningud enam reaalsed.

Seega - kes tahab lihasvalu vältida, see treenigu tihedamalt aga väiksema koormusega per trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treenin ka kodus ning väga kontrollitud tehnikaga. Palju sõltub sellest, kui tihti teha ja mis %-ga max. võimest. Kuna mul saavad kõik lihased 2-3x nädalas koormust, siis on praktiliselt võimatu lihasvalu kogeda. Ma peaksin oma treeningutes kasutama tunduvalt suuremaid raskusi ja/või volüümi, et valu esile kutsuda. See aga tähendaks, et ka mu taastumisaeg pikeneks ja kokkuvõttes poleks niivõrd tihedad treeningud enam reaalsed.

Seega - kes tahab lihasvalu vältida, see treenigu tihedamalt aga väiksema koormusega per trenn.

Ilmselt on meie treening ja ka vahendis erinevad. Mina kasutan 3x nädalas jaotatud kava ja treening vahendiks on TRX ( vigane õlg ja põlv ) ja osad seeriad lähevad 20+ kanti. Üritan ka 3x nädalas sörkimas käia( viimasel ajal kahjuks harvem).

Eks see lihase valu ole suhteline asi, mõni ei koge seda kunagi ja teine kogu aeg kimpus. Ma tähendasin et kui kohvi joomine läks hulluks - 5 tassi ja vee joomise jätsin tahaplaanile olid lihased valusad ka lihtsast võimlemisest. Hetkel 3 tassi kohvi ja püüan juua 2 l vett päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×