Jump to content
Berit97

Vanus ja proteiinipulber

Recommended Posts

Tere : )

Olen 15 aastane tüdruk. Olen trenni teinud juba üle aasta - jõusaalis 2-4x nädalas (umbes 1,5h kardiot ja 30min lihastreeningut). Pikka aega olen mõelnud, et võiks hakata kasutama proteiinipulbrid (jookide ja toitude sisse). Piimatooteid ei tarbi ma nii või naa eriti, kuna mul on laktoositalumatus. Vahepeal olen joonud GNLD Nutrishake (mis ongi vist tegelikult proteiinijook) ja tunne on palju parem olnud, eriti peale trenni. Küsimus on siis põhiliselt selline, et kas võib juba selles vanuses protiini kasutama hakata ja kas see aitab ka kehal rohkem vormi saada?

Aitäh : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, Berit

Võib küll kasutama hakata. Toidulisandite arvelt ainult keha vormi ei saa, selleks peab ka kogu päevane menüü paigas olema.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere : )

Olen 15 aastane tüdruk. Olen trenni teinud juba üle aasta - jõusaalis 2-4x nädalas (umbes 1,5h kardiot ja 30min lihastreeningut). Pikka aega olen mõelnud, et võiks hakata kasutama proteiinipulbrid (jookide ja toitude sisse). Piimatooteid ei tarbi ma nii või naa eriti, kuna mul on laktoositalumatus. Vahepeal olen joonud GNLD Nutrishake (mis ongi vist tegelikult proteiinijook) ja tunne on palju parem olnud, eriti peale trenni. Küsimus on siis põhiliselt selline, et kas võib juba selles vanuses protiini kasutama hakata ja kas see aitab ka kehal rohkem vormi saada?

Aitäh : )

Usu või ära usu aga sa oled terve elu proteiini täiesti edukalt kasutanud. Vaevalt nüüdki põhjust seda kartma hakata. :)

Kasutegur sõltub kogu menüü ja treeningu üles-ehitusest. Kui tahad pulbrit siis pane tähele, et suur osa on siiski piima baasil Vadakupulbrid, mis ei pruugi sulle laktoosi-talumatuse tõttu sobida. Kuid on ka laktoosivabu variante seega vaata ringi ja uuri infolehti ja pakendeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usu või ära usu aga sa oled terve elu proteiini täiesti edukalt kasutanud. Vaevalt nüüdki põhjust seda kartma hakata. :)

Kasutegur sõltub kogu menüü ja treeningu üles-ehitusest. Kui tahad pulbrit siis pane tähele, et suur osa on siiski piima baasil Vadakupulbrid, mis ei pruugi sulle laktoosi-talumatuse tõttu sobida. Kuid on ka laktoosivabu variante seega vaata ringi ja uuri infolehti ja pakendeid.

Oskad öelda, kas eesti piimatööstusest pärinev naturaalne maitsestamata vadakupulber on sama, mis enamuse fancyde proteiinipulbrite koostiosa? Kuskil müüdi aga enam ei meenugi, kus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fancydes peaks olema teised vadakupulbri vormid - hüdrolüsaadid, isolaadid jne, piimatööstuse tavaline peaks olema kontsentraat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskad öelda, kas eesti piimatööstusest pärinev naturaalne maitsestamata vadakupulber on sama, mis enamuse fancyde proteiinipulbrite koostiosa? Kuskil müüdi aga enam ei meenugi, kus.

Ma arvan küll. Vadak on vadak. Paljud lisanditootjad muidugi maitsestavad meeldivaks, värvivad ilusaks. Teinekord lisavad veel mingeid BCAA-sid sisse, vbl kreatiini, suhkruid jms. Aga valk on selles suhtes ikka valk.

- Või noh - Gmaster seletas veidi lähemalt nüüd erinevaid tootmis-viise. Aga enamustel juhtudel on Vadak siiski valk mida kasutatakse. Lihtsalt muudetakse pulbri tootmis-mehaanikat. Mõjutab imendumiskiirust ja valgu osakaalu per 100g kohta jms. Aga jällegi - eks valk ole ikka valk. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskad öelda, kas eesti piimatööstusest pärinev naturaalne maitsestamata vadakupulber on sama, mis enamuse fancyde proteiinipulbrite koostiosa? Kuskil müüdi aga enam ei meenugi, kus.

Ehk leiad sellele lingi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×