Jump to content
Melder

Väga terav liigesvalu soorituse ajal

Recommended Posts

Tere

Tõenöoliselt olete kokku puutunud probleemiga, mis mul paistab järjest enam süvenevat.

Nimelt harjutust sooritades lööb liigesesse (ennekõike õlga aga ka mujale) väga terav valu. Tegemist ei ole lihasvalu ega muu sellisega, vaid on tunne nagu surutaks nõela liigesesse. Väga terav torkav valu. Niipea kui raskusest lahti lasta, on ka valu kadunud. Niisama olles seda pole.

* Soojendan end korralikult ning enne harjutust teen ka umb 10 korda liigutuse läbi kerge raskusega

* Kunagi ei saa lihast „täis tõmmata“ või isegi nii teha, et lihast tunneks, enne annab liiges tunda

* Magan tihti õlga väga valusaks. 2-3 korda öö jooksul surevad käed ära

* Liigesed ragisevad ja tunnen, kuidas käivad pesast välja (ka harjutust sooritades)

* Näiteks rinnalihaseid saan treenida max 15kg hantliga, sest rohkem lihtsalt õlg ei kannata (treenimist alustades oli 20kg normaalne algusraskus). Täna pean seeria lõpuks hantli maha viskama, sest raskust alla lasta on liiga valus

Vereproovid on korras ning meie konveier-meditsiini arstid ei jaga ka matsu lahti (või ei viitsi süveneda).

Mis seda valu võiks põhjustada ning mida selle vastu süüa või teha? Millega ma riskin, kui läbi valu jätkan?

Ette tänades

PS: Lappasin küll foorumi läbi aga täpset vastust ei leidnud. Kui midagi jäi märkamatuks, siis lingid teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mine kontrolli, ilmselgelt oled omale liiga juba teinud ja nii jätkates keerad midagi täiesti tuksi. Liigesed ragisevad ja tunnen, kuidas käivad pesast välja (ka harjutust sooritades) <- see küll normaalne pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millega ma riskin, kui läbi valu jätkan?

Mis mõte on läbi valu treenida? Arengut ju läbi valu ei toimu,raskus ei suurene,progressi pole,pigem pikendad paigalseisu läbi valu edasi vägistades.Mine kontrolli üle see jama,tundub et niisama sul see järgi ei jää.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millal antud probleem tekkis? Nagu tekstist võib välja lugeda, siis treenimist alustades seda polnud. Sellest olen mina ka juba ammu aru saanud, et ortopeedide jms juurde pole taoliste probleemidega mõtet pöörduda, pigem tunnustatud spordiarsti poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige kindlam: lase õlgadest pilt teha, näiteks ultraheli. Röntgen ei näita siin suurt midagi, ainult mõne haiguse välistab, mille sümptomeid sul väga ei tundu olevat (kui sul just kätt üles tõstes valus pole).

Seejärel juba asja jagava spordiarsti poole või õlgadega kursis oleva füsio poole, olenedes kas on süstisoovi v mitte :D

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks mitte ortopeedi juurde pöörduda? Mind on suunatud MRT-sse igakord kui põlvedega ortopeedi juures olen käinud ja MRT näitab väga täpset pilti juba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Ma olen pidanud treenimisel vahet pea-aegu 2 aastat lootuses, et ülepingutus läheb üle - ei muutunud midagi

Ma olen umb 3 aasta jooksul käinud läbi kokku 12 eri arsti, saanud erinevatest liigestest MRTsid, süste, füsioteraapiat, magnetravi ja mida kõike veel - tulemust null

Miks treenida läbi valu - diivanil persetamine tundub veel halvem idee

Seepärast siia pöördusingi, et nii endal kui arstidel on juhe koos. Ehk teistel kogemusi või ideid mida jagada. Samuti teretulnud soovitused arstide kohta... vb mõni hea on veel läbi käimata.

Tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas artsid on öelnud,et oled terve ? Mul on elus olukord olnud kus arst pool muiates öelnud et terve olete ,midagi pole viga ,siis tekkis küll masendav olukord.

Kas Teil närvi valu ei või olla see ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arstid on öelnud, et usuvad, et mul midagi viga aga tunnistavad, et nad ei tea mis see on. Kirjutavad mingi rohu või saadavad järgmise juurde, äärmisel juhul annavad jälle mõne käsimüügiravimi soovituse. Isegi mandlid lõigati ära ja viimane kord arvas reumatoloog, et mul on külmaallergia. Krdi kasutud on nad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh ma vaatan et siin on teisigi hulle nagu mina :( .

Vaata Sa võid oma asja veelgi hullemaks ajada, nagu mina tegin. Kunagi juhtus nii et mul väänati õlg välja ja see pandi tagasi nn. spetsi poolt kui aus olla siis ka ei viitsinud asjasse süveneda. Niipea kui läks paremaks hakkasin jälle vaikselt treenima, raksud käisid aga noh olin noor ja loll. Lõpuks hakkasin tundma meeletud valu ka küünarliigeses ja pöördudes siis füsio poole öeldi et jõukaga on jokk, õlakapsel on kulunud ja mingi nurga all liigub õlg natsa välja ja see paneb ka surve küünarnukile.

Ainuke trenn mida nüüdseks tema soovitusel teha saan on TRX-ga.

Sa parem uuri kui tõsine on vigastus ja mis saab teha, muidu võid veel kuskilt mujalt lõhkuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julgen soovitada Artrosportkliinikut, kuhu poorduda.

Las vaatavad yle.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sai saaga uue peatüki mustamäe haiglas sellise reumatoloogi nagu Ene Ojassaar juures.

Rääkisin oma jutu ära, visati pihku õlaharjutuste voldik (palli ja võimlemispulgaga harjutused) ning öeldi, et hakka tegema ning alguses kindlasti läbi valu. Ma pidavat olema suur mees ja selle kindlasti ära kannatama.

Selle peale, kui küsisin, et kas äkki peaks enne uurima, mis seis liigeses on, öeldi, et nagunii pilt midagi ei näita. Aga kui ma VÄGA VÄGA tahan, siis ultraheli võib ju teha... 25. juunil (täna on 17.04).

Retseptiks kirjutas Fastum geeli ja saatis minema.

Ma olen korduvalt ja korduvalt pettunud meie meditsiiinisüsteemis aga seekordne pohhuism vihastas ikka täiega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan Leho Ripsi ja Tõnis Mandelit. Tõnis oli esimene, kes süvenes mu "haigusesse" ja mulle ultraheli tegi ning hakkas mind tasuta oma vabast ajast ravima. Leho juures käisin, pani esimesel vastuvõtul juba operatsiooni aja kirja :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan Leho Ripsi ja Tõnis Mandelit. Tõnis oli esimene, kes süvenes mu "haigusesse" ja mulle ultraheli tegi ning hakkas mind tasuta oma vabast ajast ravima. Leho juures käisin, pani esimesel vastuvõtul juba operatsiooni aja kirja :).

..aga opil käisid ju ikka :P kui teise asja, siis ok ok ok ok ei nori.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

..aga opil käisid ju ikka :P kui teise asja, siis ok ok ok ok ei nori.

Opereeriti teist asja :D. Mandel üritas kõõluserebendit parandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen korduvalt ja korduvalt pettunud meie meditsiiinisüsteemis aga seekordne pohhuism vihastas ikka täiega.

Asjata pettud. Arst ei ole Jumal. Inimene ei ole auto, et vahetad kulunud šarniiri ära ja auto on jälle nagu uus ning sõidab ilma kolksuta edasi.

Tänapäeva meditsiin on seisukohal, et operatsioon võetakse ette viimase võimalusena. Operatsioon tähendab ju seda, et millegi parandamiseks tuleb enne paratamatult midagi lõhkuda. Operatsiooniga võivad kaasneda ja kaasnevad alati tüsistused. Haavad küll paranevad väliselt, aga läbi on ju lõigatud närve ja nende tundlikkust ei ole võimalik taastada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Tõenöoliselt olete kokku puutunud probleemiga, mis mul paistab järjest enam süvenevat.

Nimelt harjutust sooritades lööb liigesesse (ennekõike õlga aga ka mujale) väga terav valu. Tegemist ei ole lihasvalu ega muu sellisega, vaid on tunne nagu surutaks nõela liigesesse. Väga terav torkav valu. Niipea kui raskusest lahti lasta, on ka valu kadunud. Niisama olles seda pole.

* Soojendan end korralikult ning enne harjutust teen ka umb 10 korda liigutuse läbi kerge raskusega

* Kunagi ei saa lihast „täis tõmmata“ või isegi nii teha, et lihast tunneks, enne annab liiges tunda

* Magan tihti õlga väga valusaks. 2-3 korda öö jooksul surevad käed ära

* Liigesed ragisevad ja tunnen, kuidas käivad pesast välja (ka harjutust sooritades)

* Näiteks rinnalihaseid saan treenida max 15kg hantliga, sest rohkem lihtsalt õlg ei kannata (treenimist alustades oli 20kg normaalne algusraskus). Täna pean seeria lõpuks hantli maha viskama, sest raskust alla lasta on liiga valus

Vereproovid on korras ning meie konveier-meditsiini arstid ei jaga ka matsu lahti (või ei viitsi süveneda).

Mis seda valu võiks põhjustada ning mida selle vastu süüa või teha? Millega ma riskin, kui läbi valu jätkan?

Ette tänades

PS: Lappasin küll foorumi läbi aga täpset vastust ei leidnud. Kui midagi jäi märkamatuks, siis lingid teretulnud.

Tere

Ma olen pidanud treenimisel vahet pea-aegu 2 aastat lootuses, et ülepingutus läheb üle - ei muutunud midagi

Ma olen umb 3 aasta jooksul käinud läbi kokku 12 eri arsti, saanud erinevatest liigestest MRTsid, süste, füsioteraapiat, magnetravi ja mida kõike veel - tulemust null

Miks treenida läbi valu - diivanil persetamine tundub veel halvem idee

Seepärast siia pöördusingi, et nii endal kui arstidel on juhe koos. Ehk teistel kogemusi või ideid mida jagada. Samuti teretulnud soovitused arstide kohta... vb mõni hea on veel läbi käimata.

Tänud

Tõenäoliselt on tegemist õla piirkonna ligamentiidiga e. sideme põletikuga. Iseloomulik on valu teatud kindlatel liigutustel, mis ei taha taanduda, vaid aeg-ajalt ägeneb. Ligamentiidi põhjusteks on lõpuni ravimata äge trauma ja krooniline ülekoormus. Raviks kasutatakse lokaalseid põletikuvastaseid salve, lokaalseid süste, kaitsvaid ortoose ja teipimist, harvem kirurgilist ravi.

Kuna ei ole kahte ühesugust traumat ega põletikku, siis tervenemise aega prognoosida peaagu võimatu, alates 6 kuust kuni mitme aastani, sõltub organismist, kui kiiresti suudab põletikust kahjustunud rakkude asemele uued kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi, olen nõus, et arst pole jumal aga suhtumine võimalikku riski oli ikka hämmastav. Kindlasti ei hakka ma tema soovitusel läbi valu täiendavalt treenima selleks, et a'la aasta pärast saaks teine arst öelda, et poleks tohtinud ja kui oleks õigel ajal laole saadud, oleks kõik ok aga nüüd on pöördumatult kahju tehtud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi, olen nõus, et arst pole jumal aga suhtumine võimalikku riski oli ikka hämmastav. Kindlasti ei hakka ma tema soovitusel läbi valu täiendavalt treenima selleks, et a'la aasta pärast saaks teine arst öelda, et poleks tohtinud ja kui oleks õigel ajal laole saadud, oleks kõik ok aga nüüd on pöördumatult kahju tehtud

Läbi valu ei ole tõesti õige harjutusi sooritada, sest võib pikeneda taastumise aeg, kuna pidevalt lõhutakse taastunud või uuesti tekkinud rakke. Tee selliseid harjutusi, mis valu ei põhjusta, see aitab kaasa verevarustuse paranemisele antud piirkonnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×