Jump to content
Kirsi-Mari

Kõht läheb jube kiiresti tühjaks?!

Recommended Posts

Mina ei tea, mis mul viga, aga mul pärast iga söögikorda ( korralikku söögikorda ikka ) kõht juba hijlemalt kahe tunni pärast tühi ja eriti veel siis, kui olen hakanud oluliselt rohkem vett jooma. Üritan süüa ikka 3-4 tunni tagant, kuid no enne kolmanda tunni saabumist on silme eest juba must. Ütlen kohe ära, et ma söön korralikult, portsjonid on pigem keskmisest suuremad isegi. Nt hommikusöögiks SUUR taldrikutäis kaerahelbeputru ja tass kohvi no ja 2 h möödas ning kõht on tühi, mis tühi. Kas peaksin kuulama oma keha ja näljatunde saabudes siiski midagi sööma või üritan siiski harjutada ennast vähemalt 3-tunniste pausidega nagu soovitatakse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei tea, mis mul viga, aga mul pärast iga söögikorda ( korralikku söögikorda ikka ) kõht juba hijlemalt kahe tunni pärast tühi ja eriti veel siis, kui olen hakanud oluliselt rohkem vett jooma. Üritan süüa ikka 3-4 tunni tagant, kuid no enne kolmanda tunni saabumist on silme eest juba must. Ütlen kohe ära, et ma söön korralikult, portsjonid on pigem keskmisest suuremad isegi. Nt hommikusöögiks SUUR taldrikutäis kaerahelbeputru ja tass kohvi no ja 2 h möödas ning kõht on tühi, mis tühi. Kas peaksin kuulama oma keha ja näljatunde saabudes siiski midagi sööma või üritan siiski harjutada ennast vähemalt 3-tunniste pausidega nagu soovitatakse?

Rasva ja valku vähe !

Tee omleti hommikuti, peekonit ja vaata mis siis kÕht teeb .

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale hommikusööki läheb mul kõht ALATI väga kiiresti tühjaks miskipärast, isegi kui olen valgurikast toitu söönud. Keegi nagu imeks tühjaks kõhu :D Päeva poole on asi veidi normaalsem. Proovin omletiga siis katsetada :) Aga mida võiks veel süüa, muna ju ka päris iga päev ei taha ja puder on ka kasulik ja maitseb kah?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pudrust sa ei pea loobuma. Minu hommikusöögiks on samuti puder aga sinna juurde söön ma alati ja IGA päev ka 2 muna. Viimased kolm kuud juba nii pmst ja ei ole veel üle visanud :D Kui sa suudad iga hommik sama putru süüa, kuidas sa siis mune ei suuda, eriti kuna mune saab nii mitmel eri kujul valmistada (omlett, härjasilm, keedetud, pudru).

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pudrust sa ei pea loobuma. Minu hommikusöögiks on samuti puder aga sinna juurde söön ma alati ja IGA päev ka 2 muna. Viimased kolm kuud juba nii pmst ja ei ole veel üle visanud :D Kui sa suudad iga hommik sama putru süüa, kuidas sa siis mune ei suuda, eriti kuna mune saab nii mitmel eri kujul valmistada (omlett, härjasilm, keedetud, pudru).

Suudan vast ikka :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok, hommikusöögiga on nüüd korras, aga ülejäänud päev? Täna sõin nt 2 kausitäit isetehtud hernesuppi singiga, lisaks 2 cm viilu päevalille halvaad (tean, et ilge süsivesikupomm) vaatab, kas elab 3 tundi üle :D Enda arust söön ma ikka PALJU, aga kõht ikka koguaeg tühi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oledki lihtsalt võib-olla suure isuga. Endal oli varem sama asi, et kõht koguaeg tühi, aga kui menüü päeva peale ilusti välja arvestada ja piisavalt vedelikku tarbida, siis loksub asi enamjaolt paika :) Näiteks mul aitas see, et tegin toidukordade vahel endale teed või kohvi + kui tegeled asjadega, mis vajavad tegemist, siis lähevad iseenesest mõtted toidult ja tühjalt kõhult ära ja hiljem tuleb lausa meelde tuletada, et toidukord on käes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oledki lihtsalt võib-olla suure isuga. Endal oli varem sama asi, et kõht koguaeg tühi, aga kui menüü päeva peale ilusti välja arvestada ja piisavalt vedelikku tarbida, siis loksub asi enamjaolt paika :) Näiteks mul aitas see, et tegin toidukordade vahel endale teed või kohvi + kui tegeled asjadega, mis vajavad tegemist, siis lähevad iseenesest mõtted toidult ja tühjalt kõhult ära ja hiljem tuleb lausa meelde tuletada, et toidukord on käes.

Ilmselt on sul õigus. Vee tarbimisega seoses on minul just nii, et mida rohkem joon, seda kiiremini kõht tühjaks läheb. Nagu uhuks toidu minema kõhust :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei tea, mis mul viga, aga mul pärast iga söögikorda ( korralikku söögikorda ikka ) kõht juba hijlemalt kahe tunni pärast tühi ja eriti veel siis, kui olen hakanud oluliselt rohkem vett jooma. Üritan süüa ikka 3-4 tunni tagant, kuid no enne kolmanda tunni saabumist on silme eest juba must. Ütlen kohe ära, et ma söön korralikult, portsjonid on pigem keskmisest suuremad isegi. Nt hommikusöögiks SUUR taldrikutäis kaerahelbeputru ja tass kohvi no ja 2 h möödas ning kõht on tühi, mis tühi. Kas peaksin kuulama oma keha ja näljatunde saabudes siiski midagi sööma või üritan siiski harjutada ennast vähemalt 3-tunniste pausidega nagu soovitatakse?

Mulle endale tehtud toitumis ja treeningkava ning söön iga 2-4h tagant.. Hetkel olen nii teinud omale, et kohe kui ärkan söön oma hommikusöögi ja käin jõukas ära, möödub 4h ja joon vahepala ära, möödub 2-3h ja söön oma lõunasöögi, möödub 3h ja söön järgmise vahepala ning siis taas 2-3h ja söön õhtusöögi.. niiviisi kõht koguaeg täis ja kaal ka langeb :) 2200kcal toiduprogramm, 5x päevas söömist ja 4x nädalas jõukat. Sessuhtes, et see ei oma suurt tähtsust kas sööd nüüd iga 3 või 4 tunni tagant, kõikidel juhtub, et söögikord lükkub tunnivõrra edasi või nii, lihtsalt stick to your kcal ja kõik on ok ;) ei pea muretsema niiväga nende tundide pärast. Muudetud kasutaja HDTanel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli varem sama jama, kuid nüüd, olude sunnil olen hakanud vähem sööma ning kõht ei lähe enam tühjaks

hommikusöök: 0700 täisterakaerahelbepuder ja kohvi

vahepala: pakk kodujuustu (vaarika) pakk küpsiseid banaan pool pudelit kalja

lõunasöök:õun, pool kilo kodujuustu 200 grammine pakk halvaad 3 tassi teed

vahepala sama mis ennegi

Õhtusöök: nii kuidas jumal juhatab

ps ma ei saa sellise toitumise tervislikkust garanteerida, kuid minupuhul on see toimind

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured toidukorrad on väga subjektiivsed. Lükka parem grammides oma päevamenüü siia letti.

Grammidest ei tea ma midagi-pole kaalu kodus ja silma järgi ei oska ka tuvastada :) No hommikune pudrukogus on nt 2 kesmist taldrikutäit ( tehtud täisterakaerahelvestest ja lisan ka kaerakliisid, veidi soola, pool on vedelikust on vesi ja pool 2,5% piim), peale panen taluvõid 2 tl ja spl isetehtud õunamoosi.

Eile sõin nt lõunaks 2 suurt kruusi ( nagu need supikruusid on) hernesuppi ja viilu päevalille halvaad- no tõesti ei tea, mitu gr see oli, kui kõht püsis ilusti 4 h täis. Vahepalaks jõin 1,5 klaasi 2,5% keefiri, 2 viilu rukkileiba ja 100 gr 4%kodujuustu ning pool greipi.Siis 3 h pärast tegin õhtusöögiks omale ise jogurti- pool avokaadot, poetäis mustisõstraid, veerand banaani 3 spl maitsestamata koorejogurtit ja 250 ml 2,5% keegfiri. See oli nt minu eilne menüü.

Kuidas tundub? Mida võtta, mida jätta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli varem sama jama, kuid nüüd, olude sunnil olen hakanud vähem sööma ning kõht ei lähe enam tühjaks

hommikusöök: 0700 täisterakaerahelbepuder ja kohvi

vahepala: pakk kodujuustu (vaarika) pakk küpsiseid banaan pool pudelit kalja

lõunasöök:õun, pool kilo kodujuustu 200 grammine pakk halvaad 3 tassi teed

vahepala sama mis ennegi

Õhtusöök: nii kuidas jumal juhatab

ps ma ei saa sellise toitumise tervislikkust garanteerida, kuid minupuhul on see toimind

Vähem sööma? :D Palju sa siis enne sõid?! :)))

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuid no enne kolmanda tunni saabumist on silme eest juba must.

Ole ettevaatlik selle "silme ees must" väitega. Ära aja seda segi kerge näljatundega, mida siis aju heameelega võimendab. Silme ees mustaks võib näljast minna küll, kuid reaalne energia puudus, kus hakkab tekkima juba füüsiline nõrkus on 2 tundi peale söömisest ikka väga-väga kaugel. Kui veresuhkruga muidu probleeme pole, toit ei koosne vaid kommidest, siis võiks proovida väikse näljatunde üle elada. Peaks ca 20 minutiga mööda minema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainuüksi toidust mõtlemine võib kõhu tühjaks ajada. Seega on nälg suures osas ka psühholoogiline. Igavus on enamasti vaenlane nr. 1. Kuigi minu menüü üldiselt piirab nälga näiteks väga hästi, siis mõni päev kus absoluutselt midagi teha ei viitsi ja jube igav on, siis lendavad igasugu isud suht lakke kah. Sööks lihtsalt igavusest kogu aeg.

Samas päevad, kus tegemist on kogu aeg - no siis hea, kui üldse meelde tuleb, et sööma peaks nagu ka millalgi. :P - Vahest ongi pea-aegu, et terve päev söömata oldud kuna lihtsalt pole pähe tulnudki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Grammidest ei tea ma midagi-pole kaalu kodus ja silma järgi ei oska ka tuvastada :) No hommikune pudrukogus on nt 2 kesmist taldrikutäit ( tehtud täisterakaerahelvestest ja lisan ka kaerakliisid, veidi soola, pool on vedelikust on vesi ja pool 2,5% piim), peale panen taluvõid 2 tl ja spl isetehtud õunamoosi.

Eile sõin nt lõunaks 2 suurt kruusi ( nagu need supikruusid on) hernesuppi ja viilu päevalille halvaad- no tõesti ei tea, mitu gr see oli, kui kõht püsis ilusti 4 h täis. Vahepalaks jõin 1,5 klaasi 2,5% keefiri, 2 viilu rukkileiba ja 100 gr 4%kodujuustu ning pool greipi.Siis 3 h pärast tegin õhtusöögiks omale ise jogurti- pool avokaadot, poetäis mustisõstraid, veerand banaani 3 spl maitsestamata koorejogurtit ja 250 ml 2,5% keegfiri. See oli nt minu eilne menüü.

Kuidas tundub? Mida võtta, mida jätta?

Kahtlaselt valgu- ja rasvavaene tundub sellise kirjelduse jargi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×