Jump to content
Rebane

EKV ja Balti Matš 2013: sōnas, pildis, mälestustes

Recommended Posts

Rääkides EKV tulemustest, siis protokollist võime näha naiste pikema bikiini kategooria punkte - ehk mõni targem inimene oskab põhjendada neid seinast seina hindeid. Kuuldavasti hinnatakse ka bikiinis üha enam kuivust. Kui järjestada kuivuse järgi võisteljaid, siis Reet ja Egle olid nende parameetrite järgi esimesed kaks (vähemalt minu silmis). Kui nüüd jälgida hindeid, siis tundub täiesti absurdne see, et kuuenda koha saanu on pandud ühe kohtuniku poolt teiseks.Lisaks on üks kolmanda koha saanu pandud kuuendaks. Näiteks Reeda nime tagant leiame kohad 2432422 - imestan, et keegi üldse on pannud teda neljandaks või kolmandaks. Sellised seinast seina numbrid on ka teiste nimede taga. Selline olukord tekitab minus küsimusi, et kas kohtunikel on ikka selgeks tehtud kriteeriumid mille alusel paremusjärjestust moodustada ?

Lihtsalt selguse huvides uurin.

Liigne kuivus ei tule bikiinis kuidagi kasuks, see hindamine ei ole nii lihtne kui saalisistujale tundub ja eriti kui tal on oma soosik laval ja seda eriti alal kus ka lihasmass on piiratud ja kus mängivad lisaks kehale olulist rolli välimus (ehk ilu), lavaliikumisoskus, poseerimine, võistluskostüüm, meik jne. Kui on võrde tasemega sportlased siis vaadake protokolli, nii mõnelgi juhul on samal päeval pandud võistlejad täiesti erinevalt - kui on ära vahetatud kohtunike brigaad st. EKV ja Balti Match (ühes siis puhtalt rahvusvaheline zürii) - see annab tegelikult parema pildi, sest just suuresti need inimesed istuvad kohtunikena ka EM ja MM -del. Seega mina vaataksin tähelepanelikumalt just seda protokolli ja teeksin selle põhjal järeldusi, millisena võidaks kedagi hinnata suurvõistlustel. Eestis piisab sellest kui ollakse üksteise õpilased - treenerid ja samas ka kohtunikud ja esindatakse samu klubisid, siis ei saaga hindamine olla päris subjektiivne. Kuid olulisem ongi see, et ühe kohtuniku hinne ei mõjuta suurt midagi, seega võib keegi oma tõsta ja keegi spetsiaalselt maha hinnata, kuid arvesse lähebki keskmine hinne .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liigne kuivus ei tule bikiinis kuidagi kasuks, see hindamine ei ole nii lihtne kui saalisistujale tundub ja eriti kui tal on oma soosik laval ja seda eriti alal kus ka lihasmass on piiratud ja kus mängivad lisaks kehale olulist rolli välimus (ehk ilu), lavaliikumisoskus, poseerimine, võistluskostüüm, meik jne. Kui on võrde tasemega sportlased siis vaadake protokolli, nii mõnelgi juhul on samal päeval pandud võistlejad täiesti erinevalt - kui on ära vahetatud kohtunike brigaad st. EKV ja Balti Match (ühes siis puhtalt rahvusvaheline zürii) - see annab tegelikult parema pildi, sest just suuresti need inimesed istuvad kohtunikena ka EM ja MM -del. Seega mina vaataksin tähelepanelikumalt just seda protokolli ja teeksin selle põhjal järeldusi, millisena võidaks kedagi hinnata suurvõistlustel. Eestis piisab sellest kui ollakse üksteise õpilased - treenerid ja samas ka kohtunikud ja esindatakse samu klubisid, siis ei saaga hindamine olla päris subjektiivne. Kuid olulisem ongi see, et ühe kohtuniku hinne ei mõjuta suurt midagi, seega võib keegi oma tõsta ja keegi spetsiaalselt maha hinnata, kuid arvesse lähebki keskmine hinne .

Minul polnud kindlat lemmikut laval ning seetõttu tunnen et minu erinevad küsimused olid vägagi erapooletud ja õigustatud. Tutvusin mõlema protokolliga ja kaalusin pikalt seda, et kas teen noka lahti ja pärin vastuseid. Nagu sa ka mainisid, et nii väikese riigi, nagu Eesti, kohtunikud ei saagi olla piisavalt subjektiivsed, kuid kas vastava väljaõppe saanud kohtunikke on tõesti nii vähe, et žüriis peavad olema õpilaste treenerid või mõne spordiklubi esindajad, kust võistlejad pärit on. Kindlasti muutuks hindamine (ma võtan selle julguse ja ütlen) ausamaks(ma ei taha kedagi solvata - see arutelu on silmas peetud probleemsete küsimuste lahendamiseks).

Ma pigem ei küsi rohkem midagi, et mitte segadust külvata ning ütlen ka paar head sõna, sest suur töö on ära tehtud nii Tallinna kui ka Tartu võistluste korraldajate poolt.

Mul on ülimalt hea meel, et nii palju osalejaid oli sel esimesel poolaastal ja ma usun, et EMV'l võime taas näha väga suurt osavõtjate arvu. Kindlasti aitab ka sellele kõigele kaasa üha uued ja uued sponsorid (nii eraisikutest sponsorid kui ka suuremad firmad). Kõik see toimub siiski headel eesmärkidel ja mulle see meeldib !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal käis ka taoline mõte peast läbi, et kui objektiivseks suudavad kohtunikud jääda, arvestades seda, et kui kitsas ringkond tegelikult tegeleb selle alaga.

Võistlustel on pidevalt samad tegijad, kohtunike brigaadid suht samad. Aastast - aastasse. Kas ei või tekkida asümpaatia tekkida mõne võistleja suhtes? Tean, et see kõlab tobedalt, aga...

Selge on see, et hinnetelehelt paistavad ju iga kohtuniku hinded kätte ja kui võitsleja on ikka korraliku vormi teinud ning esitleb ennast hästi, siis ei saa teda paigutada tahapoole kehvematest meestest. Aga võrdsete meeste puhul võibolla tuginetakse juba isiklikule sümpaatiale.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul polnud kindlat lemmikut laval ning seetõttu tunnen et minu erinevad küsimused olid vägagi erapooletud ja õigustatud. Tutvusin mõlema protokolliga ja kaalusin pikalt seda, et kas teen noka lahti ja pärin vastuseid. Nagu sa ka mainisid, et nii väikese riigi, nagu Eesti, kohtunikud ei saagi olla piisavalt subjektiivsed, kuid kas vastava väljaõppe saanud kohtunikke on tõesti nii vähe, et žüriis peavad olema õpilaste treenerid või mõne spordiklubi esindajad, kust võistlejad pärit on. Kindlasti muutuks hindamine (ma võtan selle julguse ja ütlen) ausamaks(ma ei taha kedagi solvata - see arutelu on silmas peetud probleemsete küsimuste lahendamiseks).

Ma pigem ei küsi rohkem midagi, et mitte segadust külvata ning ütlen ka paar head sõna, sest suur töö on ära tehtud nii Tallinna kui ka Tartu võistluste korraldajate poolt.

Mul on ülimalt hea meel, et nii palju osalejaid oli sel esimesel poolaastal ja ma usun, et EMV'l võime taas näha väga suurt osavõtjate arvu. Kindlasti aitab ka sellele kõigele kaasa üha uued ja uued sponsorid (nii eraisikutest sponsorid kui ka suuremad firmad). Kõik see toimub siiski headel eesmärkidel ja mulle see meeldib !

Su küsimused on täiesti õigustatud ja asjad tulebki selgeks rääkida - ainult nii saab muutuda paremaks-täpsemaks. Arvan, et bikiinifitnessi seisukohalt ei ole üldse põhjust kohtunikele midagi ette heita. Asi on selles, et bikiinifitness on olemuselt hindamatu ala - vahet pole, mis tasemel on võistlused või kes hindavad - see on ja jääb läbinisti subjektiivseks. Hindamine on nagu pimedas kobamine. Bikinifitness on lähedasem missindusele kui spordile. Kulturismikohtunikud on lihaste asjatundjad, eks nii mõnedki tunnevad end väga raskelt seda ala hindama asudes. Seega ma ütleks, et punktide erinevused on lihtsalt paratamatus ja kellelgil seal otsest süüd pole.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viktor Kassai'd vihkab ka terve Eesti. Ometigi valiti ta mõne aasta eest maailma parimaks jalgpallikohtunikuks.

Üldiselt tegid kohtunikud ikkagi väga head tööd. Mõistagi lõpuks on ka nemad inimesed, subjektiivsed oleme me kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bikini fitness kategoorias võistles protokolli andmetel nr 20 all piiga Leedust, nimega Laura Kilmavicene. Selline nimi esineb ainult protokollis ja mitte kuskil mujal avalikes andmetes.

Kas on võimalik antud nimi üle kontrollida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasest teemast ajendatuna uurisin ka protokolle. Minu meelest esinevad neis ilmsed märgid kohtunike mõningasest kallutatusest (üldises mõttes). Eriti hakkab silma, et eestlased kalduvad eelistama eestlasi, lätlased lätlasi, leedukad leedukaid. Mõned punktiread tekitavad ikka päris suurt segadust hindamise osas - kohati on sportlasele antud punktide erinevus hämmastavalt suur, seda mitte ainult bikiinifitnessis.

Protokollist ei tule välja, kuidas valitakse parimat vabakava. Ma ei tea, mida professionaalsed kohtunikud vabakava puhul oluliseks peavad, kuid tavavaatajana pean küll ütlema, et Argo Väli kava jättis seekord tugevama mulje kui hr. Kuusnõmme kava. Kuusnõmme kava oli väga hea, aga Väli kava oli lavastuslikult ikka masendavalt hästi läbi mõeldud ja esitatud niisuguse rahvamehe säravusega, et sellele on raske midagi vastu panna. Minu jaoks oli üllatav, et tema auhinda ei saanud.

Eks aeg-ajalt oleks hea küll kohtunikeridades inimesi vahetada. Kasvõi kontrolli mõttes, päris huvitav oleks vaadata, kas midagi oluliselt muutub.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bikini fitness kategoorias võistles protokolli andmetel nr 20 all piiga Leedust, nimega Laura Kilmavicene. Selline nimi esineb ainult protokollis ja mitte kuskil mujal avalikes andmetes.

Kas on võimalik antud nimi üle kontrollida?

Leedu FB lehelt leidin sellise nime: Laura KILMAVIČIENĖ

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulge tehke kohtuniketeste.

Mul poleks ausalt öeldes midagi selle vastu, kui eestis näiteks järgmise aasta karikavõistlustel saaks hindama näiteks 9 kohtuniku. MInuarust oleks see veelgi ägedam ja objektiivsem. 9sast hindest 4 kukus maha ja jääks alles tõepoolest see 'keskmine'. Nii et tulge avaldage soovi teha endale kohtunikepaberid ja liigume koos objektiivsema hindamise poole.

Ja mis puutub vabakvadesse jms. Ma tahaks öelda, et hästi olete saanud enda kätte kõik materjali. Kas te mingite teiste (näit rahvusvaheliste) võistluste kohta olete saanud sellist ülevaatliku protokolli? Tavaliselt pannakse kohad ja punktide kogusumma ja vsjo. EKFL'is on asi vägagi läbipaistev - tuuakse kõikide kohtunike hinded välja taldriku peal otse kätte ja siis kõik vangutavad päid ja näitavad näpuga, et kuidas ikka nii sai ja vaata mis hinde see pani.

Nii et veelkord - tulge tehke paberid ära. Saate ise hinnata ja vabakavasid valida, kohtunikevalik on laiem ja ka tulemus on parem. Onju?

  • Upvote 8

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paraku on jah soov tulla teha kohtuniku proovitesti olematu ,seega härrased kes ei saa aru ,kuidas mingid hinded tulevad, palun avaldage EKFL soovi ,saate juba 12. oktoober tulla testikohtunikeks - thats it! Igaüks saab anda oma panuse sellesse, et meil oleks kohtunike valik - täna paneelis istunud kohtunikud on teinud seejuures ära mitte ainult EKFL kohtunike testi ,vaid ka IFBB rahvusvahelise testi , mis ei ole päris kerge teha, sest tabavus % peab olema 80%. Ma ei tea oma 100 võistluse juures ühtegi võistlust, kus oleks kõik sportlased rahul tulemusega rääkimata saalis publik.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...Argo Väli kava jättis seekord tugevama mulje kui hr. Kuusnõmme kava. Kuusnõmme kava oli väga hea, aga Väli kava oli lavastuslikult ikka masendavalt hästi läbi mõeldud ja esitatud niisuguse rahvamehe säravusega, et sellele on raske midagi vastu panna. Minu jaoks oli üllatav, et tema auhinda ei saanud.

Ka mulle jättis Argo Väli vabakava, eriti selle I osa, nende võistluste parima mulje. Samas kui asi "robotiks" läks, siis selgelt pooside võtmine kannatas. Meelelahutuslikust aspektist siiski minu hinnangul parim :)

Ise oleks tahtnud Kornõševi absoluudis näha. Tasavägine madin Jaksoni, absoluudi 3. mehega, oleks lubanud seal mõistlikku kohta. Seda enam, et mees noppis pärast ka Balti Matši absoluudis väga hea 4. koha (edestades ka kehavoorus selgelt Jaksonit).

Võistlused ise olid korraldatud väga hästi ning pealtvaatajana oli lausa lust sellest sündmusest osa saada. Suur kummardus inimestele, kelle najal sellised üritused võimalikuks saavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leedu FB lehelt leidin sellise nime: Laura KILMAVIČIENĖ

Tänan! Ilmselt on tegemist suhteliselt vähe levinud perekonnanimega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulge tehke kohtuniketeste.

Mul poleks ausalt öeldes midagi selle vastu, kui eestis näiteks järgmise aasta karikavõistlustel saaks hindama näiteks 9 kohtuniku. MInuarust oleks see veelgi ägedam ja objektiivsem. 9sast hindest 4 kukus maha ja jääks alles tõepoolest see 'keskmine'. Nii et tulge avaldage soovi teha endale kohtunikepaberid ja liigume koos objektiivsema hindamise poole.

Ja mis puutub vabakvadesse jms. Ma tahaks öelda, et hästi olete saanud enda kätte kõik materjali. Kas te mingite teiste (näit rahvusvaheliste) võistluste kohta olete saanud sellist ülevaatliku protokolli? Tavaliselt pannakse kohad ja punktide kogusumma ja vsjo. EKFL'is on asi vägagi läbipaistev - tuuakse kõikide kohtunike hinded välja taldriku peal otse kätte ja siis kõik vangutavad päid ja näitavad näpuga, et kuidas ikka nii sai ja vaata mis hinde see pani.

Nii et veelkord - tulge tehke paberid ära. Saate ise hinnata ja vabakavasid valida, kohtunikevalik on laiem ja ka tulemus on parem. Onju?

Sellega tuleb nõustuda, 9 kohtunikku 4-5 asemel kindlasti suurendaks objektiivsust. Kust selle kohtunikutesti kohta infot leiab? Isegi otsinguga ei suutnud midagi välja võluda. Äkki teha sellest esilehele nupuke?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellega tuleb nõustuda, 9 kohtunikku 4-5 asemel kindlasti suurendaks objektiivsust. Kust selle kohtunikutesti kohta infot leiab? Isegi otsinguga ei suutnud midagi välja võluda. Äkki teha sellest esilehele nupuke?

Ei olegi muud vaja kui kontakteeruda info@ifbb.ee ja avaldada soovi tulla testikohtunikus - loomulikult ei tee paha enne ennast erinevate alade hindamiskriteeriumite ja võistlusreeglitega kurssi viia. IFBB võistlusmäärused on siin eesti keeles: http://www.kulturism.ee/?Page=5 . Peakohtunik ja peasekretär Indrek Otsus on see, kelle poole sellel mailiaadressil pöörduda. Edu soovides!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle endale meeldis Janari vabakava. Täiesti võimatu on seda vaadata ilma, et kananahk ihule tuleks. Olen juutuubist sadu kordi vaadanud, ikka tuleb. Väga võimas kava!

Argo kavast nii palju, et "the moon pose" oli kunagi vähemalt IFBB reeglite kohaselt keelatud poos, aga ma ei tea, kas on muudetud seda reeglit või mitte. Ehk siis poos, millega Argo alustas oma vabakava. Muidu iseenesest oli tõesti hea kava.

The moon pose:

http://forum.bodybuilding.com/attachment.php?attachmentid=2122551&stc=1&d=1256464196

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle endale meeldis Janari vabakava. Täiesti võimatu on seda vaadata ilma, et kananahk ihule tuleks. Olen juutuubist sadu kordi vaadanud, ikka tuleb. Väga võimas kava!

Argo kavast nii palju, et "the moon pose" oli kunagi vähemalt IFBB reeglite kohaselt keelatud poos, aga ma ei tea, kas on muudetud seda reeglit või mitte. Ehk siis poos, millega Argo alustas oma vabakava. Muidu iseenesest oli tõesti hea kava.

The moon pose:

http://forum.bodybui...=1&d=1256464196

Siia maani keelatud. Saadakse disklafe selle eest siia maani :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle endale meeldis Janari vabakava. Täiesti võimatu on seda vaadata ilma, et kananahk ihule tuleks. Olen juutuubist sadu kordi vaadanud, ikka tuleb. Väga võimas kava!

Argo kavast nii palju, et "the moon pose" oli kunagi vähemalt IFBB reeglite kohaselt keelatud poos, aga ma ei tea, kas on muudetud seda reeglit või mitte. Ehk siis poos, millega Argo alustas oma vabakava. Muidu iseenesest oli tõesti hea kava.

The moon pose:

http://forum.bodybui...=1&d=1256464196

Siia maani keelatud. Saadakse disklafe selle eest siia maani :/

Samas kui vaadata vabakava hindeid, (12123) siis tundub, et tegelikult sellele keelatud poosile tähelepanu ei pöörata ja hinnatakse siiski kava kui tervikut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peakski end kohtunikuks harima, saab ilusaid tüdrukuid kõige paremast reast vaadata :D

Endine kulturist on ju JT peakohtunik ;)

Hakka parem võistlejaks, näed lava taga hoopis :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×