Jump to content
kurrkurr

Palun abi kaalu, toidulisandite, trenni teemal

Recommended Posts

Selleks, et rasvumist ei toimuks. Sa ei kasuta ära lihtsalt seda kogust.

Kui sa maratoni ei jookse, siis ma ei näe mõtet 60% päevasest kaloraažist süsivesikute arvelt sisse süüa.

Toon väga lihtsa näite, mis toimub, kui tarbida 40% süsivesikuid, 30% valke ja 30% rasve :)

http://www.kaalustal...itumisprogramm/

Ma praegu arvutama ei hakka, kuid tundub, et nende suhete korral on igasugused lihtsüskarid välistatud ja hommikupudru- ning lõunariisi kogust tuleb ka vähendada. Ehk vaimselt ei pruugi selline asi kõigile sobida. Kas kergem ei ole siiski aeg-ajalt väikest alakaloraaži rakendada normaalsete makrosuhetega (50-65 protsenti süskarit)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma praegu arvutama ei hakka, kuid tundub, et nende suhete korral on igasugused lihtsüskarid välistatud ja hommikupudru- ning lõunariisi kogust tuleb ka vähendada. Ehk vaimselt ei pruugi selline asi kõigile sobida. Kas kergem ei ole siiski aeg-ajalt väikest alakaloraaži rakendada normaalsete makrosuhetega (50-65 protsenti süskarit)?

Siis juhtub selline asi, et kaotad dieediga ka lihast ja kokkuvõttes näed välja peenike paks. Ehk siis oled peenike küll, aga siiski väga palju sinu luude peal on rasv.

Näide:

Picture0142.jpg

Kui riided seljas on, vaataksid, et mingi kondiklibu. Aga viskab särgi seljast on rasvane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui eesmargiks on kaalulangetus rasvkoe arvelt, siis ei tundu just eriti otstarbekas selline suhe.

Oleneb mitmest asjast. Ma ei näe probleemi.

Selleks, et rasvumist ei toimuks. Sa ei kasuta ära lihtsalt seda kogust.

Kui sa maratoni ei jookse, siis ma ei näe mõtet 60% päevasest kaloraažist süsivesikute arvelt sisse süüa.

Vabalt kasutab. Kui keskmine kaloraaž näiteks 2000kcal ja 60% süskareid on seega 300g süsikuid. Keha jaoks köömes need ära keevitada. Mida suurem süsivesikute osakaal menüüs seda rohkem keha neid põletab.

Isegi istuva eluviisiga diivanil lösutav inimene ei suuda 300g-st süsikutest rasva sünteesida rohkem kui mõni gramm. B)

* AGA - olenevalt inimesest ja mitmest faktorist ei pruugi 60% süskarite juures jääda piisavalt ruumi valkudele/rasvadele. See on tõesti punkt mida jälgida. Samas Sarge Isegi sinu 40/30/30 suhte puhul jääks mul hetke seisuga valke ja rasvu näiteks puudu. :D - mul hetkel pigem 25/40/35 - Seega kõik on suhteline. ;)

Ei meeldi protsendid. :P

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

* AGA - olenevalt inimesest ja mitmest faktorist ei pruugi 60% süskarite juures jääda piisavalt ruumi valkudele/rasvadele. See on tõesti punkt mida jälgida. Samas Sarge Isegi sinu 40/30/30 suhte puhul jääks mul hetke seisuga valke ja rasvu näiteks puudu. :D - mul hetkel pigem 25/40/35 - Seega kõik on suhteline. ;)

Ei meeldi protsendid. :P

Et siis sööd peamiselt liha? Tavainimese seisukohalt stressirohke, kallis ja pikemas perspektiivis hakkaks ilmselt tervisele või muud moodi elu-olu häirima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesikud 40%, rasv 30% ja valk 30%.

Sarge, said sa TÜ's KKSP bakalaureusekraadi kätte? Loodame, et sinu toitumise õppejõud seda postitust ei näe ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarge, said sa TÜ's KKSP bakalaureusekraadi kätte? Loodame, et sinu toitumise õppejõud seda postitust ei näe ;)

Mina vastasin seal aines nii nagu nõuti, aga praktikas töötab 40/30/30. See 60% on vana arusaam. No, vaata kasvõi tänavapilti. Kui palju on inimesi madala rasvaprotsendiga? Päris vähe ju :D. Isegi mäki juustuburks on parema makrotoitainete tasakaaluga :P

Arstid siiamaani arvavad, et suur valgutarbimine rikub maksa ja tekib neerupuudulikkus.

Kalmusel oli ka pikk jutt Facebookis, kuidas üks tema klient käis vereanalüüsi andmas. Klient rääkis arstile oma toitumise ära, arst ütles, et nii sa kaua ei ela, et liiga palju valke blablabla. Sai analüüsid kätte, kõik oli perfektses korras, siis arst ei osanud enam midagi öelda kui ainult, et... "Mök mök, varsti on nii nagu ma rääkisin".

Eks see on muidugi ümar jutt ja asi on spetsiifilisem, kui ainult protsendid.

Vabalt kasutab. Kui keskmine kaloraaž näiteks 2000kcal ja 60% süskareid on seega 300g süsikuid. Keha jaoks köömes need ära keevitada. Mida suurem süsivesikute osakaal menüüs seda rohkem keha neid põletab.

Isegi istuva eluviisiga diivanil lösutav inimene ei suuda 300g-st süsikutest rasva sünteesida rohkem kui mõni gramm. B)

Aga nüüd mõtle. Ma tarbin praegu ca 3500 kcal 40/30/30. Mõtle, mis minust siis saaks kui ma hakkaks vana teaduse andmete järgi toituma: 60% süsivesikuid, 25% rasvasid ja 15% valke? Midagi ei jääks järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see on muidugi ümar jutt ja asi on spetsiifilisem, kui ainult protsendid.

Aga nüüd mõtle. Ma tarbin praegu ca 3500 kcal 40/30/30. Mõtle, mis minust siis saaks kui ma hakkaks vana teaduse andmete järgi toituma: 60% süsivesikuid, 25% rasvasid ja 15% valke? Midagi ei jääks järgi.

Miks mitte? :D - Võta parem mõlemad nii valgud, kui rasvad 20% peale ongi bueno. Rasvu 80g ja valke 175g. Sinu kehakaalu jaoks suht ideaalsed numbrid. Või on mingi eriline vajadus sinul tarbida 115g rasvu ja 260g valke 40/30/30 süsteemis? Minu arust ei ole. Muidugi ma eelistan ka rasvast ja valgurohket toitu - lihad, piimatooted jne - aga ma ei näe vajadust tarbida 3g valke kehakilo kohta ja 1,5g rasvu kehakilo kohta. ;)

Isegi 15% valke on sinu 3500kcal puhul mõeldav - kui just dieedil ei ole, siis ma usun, et jah jääb väheks. Aga niisama vormi tehes ja mitte max. võimaluste piires treenides ja dieeditades on ka see 15% antud juhul (ehk sinu kehakaalu raames) täiesti mõeldav number.

Seega mulle protsendid ei meeldigi kuna iga inimese spetsiifika võib asjad paigast lüüa. Sarge sul on kõrge kalorivajadus, samas kaal pole väga suur. Seega sinu jaoks on olukord vägagi erinev, kui paljudel teistel.

See selleks. Leidsin täna lihtsa kuid sobiva artikli:

http://greatist.com/...uth-about-carbs

Maailma 10 kõige madalama ülekaalulisusega riiki on ühtlasi ka ühed kõige suuremad süsivesikute tarbijad. Pole häda midagi.

https://www.cia.gov/...d-factbook.html

Et siis sööd peamiselt liha? Tavainimese seisukohalt stressirohke, kallis ja pikemas perspektiivis hakkaks ilmselt tervisele või muud moodi elu-olu häirima.

Peamiselt liha jah. Miks ta stressi-rohke on? Kallis? Ei ütleks, et eriti kallis või et mõjuks tervisele halvasti vms. Kõik alusetud eeldused.

Paljude lihatoodete hind per KG on äärmiselt soodne. Annab säilitada sügavkülmas väga pikka aega. Katab tihti sama-aegselt rasva ja valguvajadused. Valmistamine on äärmiselt lihtne ega nõua muud peale panni või ahju. Ütleks, et need kes Liha EI söö, neil on probleeme raha kuluga, tervisega või muu elu-olu probleemidega. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3500 on trennipäevadel. Kui hakkasin vabal päeval ka 3500 tarbima, hakkas pilt juba paari päevaga udusesk tõmbama. 125g valke oleks 15% puhul ja kaal on mul 80kg kanti. Arvesta, et päris suur hulk sellest on ka taimsed valgud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maailma 10 kõige madalama ülekaalulisusega riiki on ühtlasi ka ühed kõige suuremad süsivesikute tarbijad. Pole häda midagi.

https://www.cia.gov/...d-factbook.html

Kuule sa saad ise ka aru, et see on taas puhas demagoogia.

Need riigid on ühtlasi ka ühed vaesemad maailmas. Kui seal üldse midagi suhu pista on, siis süsivesikud on muidugi kõige odavamad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule sa saad ise ka aru, et see on taas puhas demagoogia.

Need riigid on ühtlasi ka ühed vaesemad maailmas. Kui seal üldse midagi suhu pista on, siis süsivesikud on muidugi kõige odavamad.

Justnimelt. Pakk makarone maksab väga vähe ja sellest saab "kõhu täis". Inimesed ei söö meelega palju süsivesikuid vaid see on tingitud toidu kallidusest. Iga inimene ei osta liha ja muid suure valgusisaldusega toite niipalju kui peaks, ka mitte juurvilju, sest pakk makarone maksab vähe ja kestab palju. Kahju, aga ühiskonnas on selline söömine natukene sisse surutud. Samas kõige odavam puder poes on täistera kaerahelbe puder. Jällegi tuleb mängu inimeste nutikus ja arukus. Munadepakk ei maksa ka palju.

Inimesed ei viitsi mõelda oma toitumisele, põhiline, et kõht saaks "täis". Kurb :mellow:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb mitmest asjast. Ma ei näe probleemi.

Millistel asjaoludel selline kogus (60% sysivesikuid) oigustatud on?

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×