Jump to content
kurrkurr

Palun abi kaalu, toidulisandite, trenni teemal

Recommended Posts

Naisterahvas, vanust 20. Pikkus kõigest 164 cm, kaalu aga 67 kg(kaalu palju, aga nö. paks ja lõdisev välja ei näe). Rasva% viimati mõõdetud 23,3. Teen regulaarselt trenni - 4x nädalas bodypump.

Probleem selles, et eelmine kevad kaalusin 58-60kg, nüüd märtsi kuu seisuga pm 66-67kg. Saan aru, et lihast on juurde tulnud, aga kindlasti ka muud varustust, sest vahepeal trenn jäi pooleli.

Tellitud on toitumiskava+treeingkava, aga toitumiskava on natuke liiga ekstreemne minu jaoks. Jälgisin seda kuu või kaks, aga enam ei suutnud seda liha endal sisse laduda. Hakkas väga vastu. Igatahes, eesmärk on alla saada, rasva arvelt. Umbes sinna 60 kilo peale jälle.

Panen siia ühe päeva umbkaudse menüü ka.

Hommik:

2 muna (praetud või keedetud)

1-2 viilu mitmevilja röst, katteks kanafillesink+tomat/kurk või hollandi leibjuust+tomat

u. 400-500 ml sidrunivett

vahel banaan

Lõuna: (koolipäevadel on valik veidi teine)

nendest midagi - täisterapasta kanafileega, tatar+ahjupraad(poe grillliha vm marinaadis liha), makaronid+ahjulõhe, ühepajatoit, supp(tomat+frikadell+makaron või seljanka, mõni hele supp frikadellide ja kartuliga), kodused friikartulid+kana/viinerid

Kooli toit on enamus sarnane, valin tavaliselt tarta ja mingi lihakastme

Enne trenni:

pool/kolmveerand topsi Tiramisu jogurtimaiust (+banaan)

Peale trenni:

ülejäänud Tiramisu jogurtist

Õhtu:

Sama valik mis lõunal, ühe päeva jooksul lõunaks ja õhtuks sama toitu ei söö.

u. 400-500ml sidrunivett

Õhtu snäkk:

õunad, vahel viinamarjad

Mulle väga bodypump meeldib, aga kas see on ka hea trenn, et pekki maha saada? Või peaksin võtma veel juurde mingi hüplemistrenni, kus pulss laes? Ja olen vaadanud siin toidulisandeid, a'la figuurikombo või dieedikombo, kas kumbki nendest oleks mõtekas kõrvale võtta minu puhul, et rasvapõletust kiirendada.

Ehk sellest infost piisab.

L.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma teadsin, et seda kava tuleb jälgida muidugi, aga ma ei teadnud, mis ta mulle sinna sisse paneb(mida sööma peab). Teine variant oli, et asendada liha kodujuustuga :(, see tuleb ka lihtsalt alla pressida. Mingit muud võimalust pole neid vajalikke aineid kätte saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea toitumiskava aluseks on võimalikult palju täpset informatsiooni inimesest, kellele kava tehakse. Kui kava ei toimi, siis võib olla möödarääkimisi. Kõige mõistlikum oleks tõesti kava koostajaga ühendust võtta ja probleemi kurta. Saab vajalikud muutused sisse viia.

Praegu jääb mulje, et kava on valkude osas ühekülgne. Siin on varieerimisvõimalusi küll - võib kasutada taimseid produkte (kaunviljad, soja) ja kala.

See kava, mille üleval esitasid, ei ole kõige parem. Dieedi- ja figuurikombod on hetkel mõttetud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Ma ei tea nendest toitumiskavadest ja asjadest midagi. Mu ema, kes kaalub 80kg ja on 45 aastat vana, sai sama mis mina :/. Kas see on mingi pettus siis või ongi see võimalik nii? Kuna mul on kaaluabi.ee-s ka kasutaja, siis hakkan pigem seda jälgima. Mis te trennis arvate? On bodypump ok?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju seda liha seal siis on? Kodujuustu ei saa kindlasti lihaga üks ühele asendada.

Kas kavas olevad grammid on ka täpselt samad?

EDIT:

Jah, bodypump on hea trenn, sest kogu keha saab koormust.

Lisandeid ei ole vaja, et kaalust alla saada. Ise pole kordagi ühtegi rasvapõletajat kasutanud, ainult toitumisega.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Ma ei tea nendest toitumiskavadest ja asjadest midagi. Mu ema, kes kaalub 80kg ja on 45 aastat vana, sai sama mis mina :/. Kas see on mingi pettus siis või ongi see võimalik nii? Kuna mul on kaaluabi.ee-s ka kasutaja, siis hakkan pigem seda jälgima. Mis te trennis arvate? On bodypump ok?

Sama kava nii sulle kui emale? Ei, see ei ole kindlasti normaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BodyPump on väga ok trenn tegelikult rasvapõletuseks. Tund aega jagatud ära erinevate lihaste vahel. Tingimusel, et teed midagi ka keskmise pulsiga (kuhu BP peaks üldiselt jääma), võid varieerimiseks lisada veidi pikemat aeglasemat tööd (nt. jooks) või intensiivsemat - BodyPumpiga klapib hästi BodyCombat nt. Ilmselt kui sul klubis on BP, siis on ka BC. Kuid ainult intensiivsesse otsa ei maksa trenne ajada, see ei mõju lõppkokkuvõttes hästi.

Kuid sinu praegune probleem on kindlasti suutmatus järgida toitumiskava. Põhjused võivad tõesti olla toitumiskavas.

Kuid NB! - kindlasti ei saa sellest, et su emale saadeti sama kava, järeldada et SULLE saadetud kava SULLE ei sobi. Võib vabalt olla, et su emale saadetud kava ei sobi hoopis temale - sinu oma võib aga ju ok olla!

Muidugi oleks ideaalne, kui suudaksid lõpuks ise hakata toitumiskava kokku panema. Ega seal ju midagi keerukat ole. Muidu aga võta ühendust kava koostajaga ja koostöös saate kindlasti kava muudetud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega nendes toitumiskavades midagi ulmelist ei ole küll, lihtsalt inimesed ei viitsi sellega tegeleda. Lihtsam on natuke maksta ja sulle tehakse kõik ära. Nendel, kellel on viitsimist ja natukenegi looduse poolt antud, suudavad ise normaalse toitumiskava kokku panna. Internet on ju täis igasuguseid soovitusi, teadmisi, uurimisi jne.

Tänapäeval kehtib enamustel inimestel arvamus, et las oma ala spetsialist tegeleb oma alaga, hakkan ise oma nina sisse toppima, rikun asja hoopis ära. Isegi pannakse ise samasugune kava kokku ja siis ikkagi tellitakse kava ja siis tulemuseks võibki olla sarnased kavad.

Inimestel võiks lihtsalt rohkem viitsimist ja foorumites tuhnimist olla. Autospordi maailmas ma tean küll, et tänu foorumites tuhnimisele on nii mõnigi tarkust saanud ja sellega ka edu saavutanud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega nendes toitumiskavades midagi ulmelist ei ole küll, lihtsalt inimesed ei viitsi sellega tegeleda. Lihtsam on natuke maksta ja sulle tehakse kõik ära. Nendel, kellel on viitsimist ja natukenegi looduse poolt antud, suudavad ise normaalse toitumiskava kokku panna. Internet on ju täis igasuguseid soovitusi, teadmisi, uurimisi jne.

Siiski enamus internetis leiduvad toitumisalased soovitused jne on ikka päris jamad. Mõni siiamaani arvab, et on normaalne, kui süüa päevas 60% süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiski enamus internetis leiduvad toitumisalased soovitused jne on ikka päris jamad. Mõni siiamaani arvab, et on normaalne, kui süüa päevas 60% süsivesikuid.

Ja tuli ära.

Muidugi ei tohi kogu internetti uskuda. Sealt peaks selle tõe ikkagi välja noppima. See ongi see asi, mis jääb selle arunatukese taha :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ikka usun rohkem spetsialisti, seda igal alal. End lihtsalt ei usalda nii palju. Tean toitumisest üht-teist ikka, aga mitte nii palju, et täpselt teada mida ja kui palju süüa, et toimiks. Ja siin foorumis ka, nii palju kui teemasid olen lugenud igasugu kaalu ja muude probleemide kohta, siis enamasti soovitatakse toitumiskava tellida.

Kavas on kirjas, et iga lõuna ja õhtu tuleks süüa 150-200g(tooraine) omal soovil liha + 50g(tooraine) nt riis. Aga kuna ma ei ole ka suurem lihasõber üldse, siis seda iga trennipäev ei suuda süüa. Asenduseks pakus 200g 4%st kodujuustu. :( Muidu suurem valija ei ole, söön pea kõike, aga see on liig. :/

Aga tuleb välja, et peaks ikka ise pusima endale kava kokku. Kas on kuskil mingeid lehti, kalkulaatoreid, mille abil saaksin arvutada või leida enda mõttmetele arvud, kui palju rasvu, süsivesikuid, valke, kaloreid tarbima peaks? Mida ise kasutate, et endale kava koostada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ikka usun rohkem spetsialisti, seda igal alal. End lihtsalt ei usalda nii palju. Tean toitumisest üht-teist ikka, aga mitte nii palju, et täpselt teada mida ja kui palju süüa, et toimiks. Ja siin foorumis ka, nii palju kui teemasid olen lugenud igasugu kaalu ja muude probleemide kohta, siis enamasti soovitatakse toitumiskava tellida.

Kavas on kirjas, et iga lõuna ja õhtu tuleks süüa 150-200g(tooraine) omal soovil liha + 50g(tooraine) nt riis. Aga kuna ma ei ole ka suurem lihasõber üldse, siis seda iga trennipäev ei suuda süüa. Asenduseks pakus 200g 4%st kodujuustu. :( Muidu suurem valija ei ole, söön pea kõike, aga see on liig. :/

Aga tuleb välja, et peaks ikka ise pusima endale kava kokku. Kas on kuskil mingeid lehti, kalkulaatoreid, mille abil saaksin arvutada või leida enda mõttmetele arvud, kui palju rasvu, süsivesikuid, valke, kaloreid tarbima peaks? Mida ise kasutate, et endale kava koostada?

200g liha ja 50g riisi/tatart on minu tavaline lõuna :D.

Kas teil on plaan lihasmassi juurde võtta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas peaks umbkaudu toidukorrad olema, et hommikusöök korralik, lõuna keskmine ja õhtusöök kesine? Või on kaalu langetamise puhul sel mingi nipp veel? Ja veel, mis oleks hea snäkk enne ja peale trenni? Banaan?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei lihasmassi on küllaga, olen terve elu tantsinud ja päris korralik sportija olnud. Otseselt lihast kasvatada ei soovi, seda on piisavalt. Lihase pealt tahaks kihi maha saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas peaks umbkaudu toidukorrad olema, et hommikusöök korralik, lõuna keskmine ja õhtusöök kesine? Või on kaalu langetamise puhul sel mingi nipp veel? Ja veel, mis oleks hea snäkk enne ja peale trenni? Banaan?

Miks peaks õhtusöök kesine olema? Kõik kolm toidukorda võivad võrdsed ka olla.

Puuviljad ei ole kunagi head snäkid, kuna sisaldavad ainult suhkruid. Vahepaladeks koos rasva ja valguga veel on OK, aga niisama näksimiseks kindlasti ei. Näksida võid Talleggi Chick Snacki. Pärast trenni mingi kokteil/smuuti marjadega ja kohupiimaga oleks näiteks hea variant.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiski enamus internetis leiduvad toitumisalased soovitused jne on ikka päris jamad. Mõni siiamaani arvab, et on normaalne, kui süüa päevas 60% süsivesikuid.

No-noh, mis selle 60-ga siis valesti on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No-noh, mis selle 60-ga siis valesti on?

Kui eesmargiks on kaalulangetus rasvkoe arvelt, siis ei tundu just eriti otstarbekas selline suhe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiski enamus internetis leiduvad toitumisalased soovitused jne on ikka päris jamad. Mõni siiamaani arvab, et on normaalne, kui süüa päevas 60% süsivesikuid.

Milline oleks sinu soovitus selles osas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavainimese normaaltoitumisena? Miks?

Selleks, et rasvumist ei toimuks. Sa ei kasuta ära lihtsalt seda kogust.

Kui sa maratoni ei jookse, siis ma ei näe mõtet 60% päevasest kaloraažist süsivesikute arvelt sisse süüa.

Toon väga lihtsa näite, mis toimub, kui tarbida 40% süsivesikuid, 30% valke ja 30% rasve :)

http://www.kaalustalla.ee/toitumisprogramm/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×