Jump to content
Kirsi-Mari

Külmetus ja trenn

Recommended Posts

Kas nohuga võib üldse trenni minna või peaks siiski koju jääma?

Ei soovita (samas ega sind keegi ei keela) kuid ikkagi kerge viirus on sees ja kui teed ikka korraliku trenni siis teed oma organimsi palju nõrgemaks ning võid jääda palju kauemaks trennist eemale. Parem puhka paar päeva :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei soovita (samas ega sind keegi ei keela) kuid ikkagi kerge viirus on sees ja kui teed ikka korraliku trenni siis teed oma organimsi palju nõrgemaks ning võid jääda palju kauemaks trennist eemale. Parem puhka paar päeva :)

Täiesti tavaline aeroobika/shaping on. Rassima just ei lähe, aga higi võtab lahti küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nohu tõesti pole veel näitaja, aga lihtsalt tasub peale trennijärgseid protsesse olla ettevaatlikum, et niiske peaga jne välja ei lähe, nii on tõsiseks minevam külmetus kerge tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui palavikku pole ja nina ikka päris ei jookse, pole nohu vabandus (kui sa ootasid, et kinnitataks sulle, et ei pea trenni tegema :)/> )

Ei, ma ei otsi kohe kindlasti vabandust, et mitte minna. Alati on väga kahju, kui pean trenni vahele jätma. Tunnen lihtsalt huvi, et ega pärast hullemaks lähe. Jah, nina tilgub ikka korralikult ning ka kurk kipitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega siin midagi, hunnikuga C-vitamiini sisse koos rohke teejoomisega. Eriti vitamiini osa ja saad nohust nagu nalja lahti. Kõik puuviljad enamasti sobivad. Ja apelsin ja sidrun ei ole muidugi ainukesed C-vitamiini allikad, on olemas palju enam C-vitamiini sisaldavaid tooteid (kibuvits, must sõstar, astelpaju). Mida rohkem vitamiine sööd, seda kiiremini tervemaks saad. ;)

Nohu pärast ei ole mul siiani trenni ära jäänud.

Edu ravimisel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mul oleks oma jõusaal, siis nohutavaid ja köhivaid tegelasi sissei ei laseks. Nii nende enda kui teiste pärast. Mu meelest tõsine kulturist ei saa endale lubada poolhaigena treenimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb mis staadiumis külmetus on. Väikese nohuga vabandust ise ei leia kõrvale trennidest hiilida.

Üldjuhul räägitakse, et haigena trenni ei soovitata minna, pidavat nõrgendama immuunsussüsteemi ja südant lõhkuma.

Samas kui kurk valus ja jube nohu, siis on kardinaalselt jube teha aeroobset, selline tunne, et hakkaks justkui lämbuma, hapniku puudus ja üleüldine nõrkus.

Trennis ka pole tahtmist ja jõudu olla, võid veel traumadega lõpetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega siin midagi, hunnikuga C-vitamiini sisse koos rohke teejoomisega. Eriti vitamiini osa ja saad nohust nagu nalja lahti. Kõik puuviljad enamasti sobivad. Ja apelsin ja sidrun ei ole muidugi ainukesed C-vitamiini allikad, on olemas palju enam C-vitamiini sisaldavaid tooteid (kibuvits, must sõstar, astelpaju). Mida rohkem vitamiine sööd, seda kiiremini tervemaks saad. ;)

Nohu pärast ei ole mul siiani trenni ära jäänud.

Edu ravimisel

Haiguse ajal ei tohiks tehisvitamiine üldse võtta, keerab neerud pekki. Looduslikke tarbin ikka igapäev. Aga tänan nõuande eest ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina igaljuhul jätsingi eilse trenni ära- ei lähe oma haigust teistele treenijatele levitama ning enda enesetunne on ikka vääääga nohune ja kurguvalu süveneb, seega loodan, et teisedki ei tule saali oma haigust jagama :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Haiguse ajal ei tohiks tehisvitamiine üldse võtta, keerab neerud pekki.

Täpsemat infot?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Haiguse ajal ei tohiks tehisvitamiine üldse võtta, keerab neerud pekki. Looduslikke tarbin ikka igapäev. Aga tänan nõuande eest ;)

Sooviks ka teada, kust seda kuulnud oled? :mellow: Mul olid kunagi C-vitamiini tabletid ja haiguse ajal laksasin kaks tabletti kaks korda päevas, ei mäleta täpselt a vist kahe päevaga oli nohu kadunud. Ülikoolis isegi keemia õpetaja rääkis, et haiguse korral võib vist isegi 10g C-vitamiini päevas süüa. Igatahes oli see ulme suur summa. Samas kui 1g paracetamooli hakkab alles mõjuma siis ei olegi see süütu C-vitamiini kogus nii suur.

Muidugi ei soovitanud ma tablette hakata õgima. Siuke 2 apelsiini ja üks sidrun teevad oma töö ära ilusti ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No inimkäte abil valmistatud vitamiine nüüd paaniliselt küll kartma ei pea. Kõige vähem selliseid nagu C-Vitamiin mille üledoos on pm. võimatu. Looduslikud variandid on üldjuhul tõesti paremad ja seega soovitaks igal ühel vajadused tavatoiduga katta - kuid spetsiifiliste vitamiinide või mineraalide juurde tarbimine küll nüüd enamasti vastunäidistatud ei ole.

Kui haigus kallal siis võib teinekord megadoos C-vitamiini + D-vitamiini + näiteks küüslauku paras tonn väga kiiresti probleemi kõrvaldada. Ning igapäevaselt võiks kõiki neid samuti lisaks tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma samas seisus nagu sina, nohu + kurk haige ja väike palavik. Kolmas päev läheb ilma trennita, veidi igav ja nukker on nii, aga hoian end soojas ja tarbin ohtralt vett ja söön apelsine :) Veidi parem on küll juba, järgmine nädal lähen kindlasti trenni isegi kui väike nohu peaks olema. Ei oska enam ilma olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ärge nüüd jumala eest väga tõsiselt mu juttu võtke aga mina arvan, et suurem osa meie haigusi on tekitatud meie peas. Nö kui vähekenegi haiglasem olla, siis mõtleme end haigeks-haigemaks. Seepärast olen mina küll 37.0 palavikuga veel julgelt trenni läinud. Minu puhul on kord nii, et kui ignoreerin algusstaadiumis haigust ja ei lase tal nö endale ligi (pähe) tulla, siis ei jää ka haigeks. Nii pea kui mõtlen, et "oi oi, oleks vist targem ikka pikali visata", siis võin kindel olla, et kolmepäevane pikutamine garanteeritud. Väga palju on siiski meie peas ja mõtlemises kinni.

Muidugi, kui tunnen juba, et pikutamine on vältimatu ja palavik ka suurem, enesetunne kehvem, siis ei vea ennast trenni...aga piiripealse oleku korral võib mind siiski enamuse kordadest trennis leida. Ja no nohu on mul 24/7, ei loe seda haiguseks :D

Muudetud kasutaja RiinaSolo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×