Jump to content
ristokru

Valgujook teeb haigeks?

Recommended Posts

Kas valgujook võib teha inimese haigemaks või nõrgendada seega immuunsüsteemi?

Nimelt olen täheldanud,et igakord kui joon peale trenni ,jään tõbiseks. Ilma joogita aga tugev kui härg.

Ja seda täheldanud nüüdseks juba 4-5 aasta jooksul.

On see võimalik või mis võib seda põhjustada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas valgujook võib teha inimese haigemaks või nõrgendada seega immuunsüsteemi?

Nimelt olen täheldanud,et igakord kui joon peale trenni ,jään tõbiseks. Ilma joogita aga tugev kui härg.

Ja seda täheldanud nüüdseks juba 4-5 aasta jooksul.

On see võimalik või mis võib seda põhjustada?

Ma arvan,et trenn on liiga tugev ja vbl intensiivne sinu jaoks ning võib vabalt organismi nõrgemaks teha.Ei usu, et valgu jook seda teeb,kindlasti oled erinevaid valgu tootjate lisandeid proovind ! ? Aga kui sööd peale trenni kohupiima,mune jne. kas siis ka haigeks jääd?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valgujook iseenesest küll seda ei põhjusta.

Siin võib oletada:

- Jood valgujooki dieedi perioodil, aga dieedi ajal on inimene haigustele vastuvõtlikum.

- Kui valgujook on kotis valmis, siis rabeled trennis rohkem ja tekitad omale ületreeningu. Tagajärg: oled haigustele vastuvõtlikum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenni teen jah tugevalt aga see ei loe. Nii kui valgujooki tarbinud ,jään tõbiseks ja see käib kiirelt. Nii 20 minutit ja võin juba talvel nt. tunda nohu ja kurguvalu jne.

Ma olen testinud jah, nt. kohupiim peale trenni ei tee midagi,samuti ka kui midagi ei tarbi ja söön alles nii 40 min. pärast kui kodus toit valmis.

Ja olen ka erinevaid valke testinud aga teevad nad kõik mind nõrgaks. VB. tõesti mõni jook pole teinud aga seda enam ei mäleta...

Hetkel ostsin uue valgujoogi ja jälle sama jama...ennem tegin ilma joogita ja kõik ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui probleem on selles, et erinevad valgujoogid panevad sind ennast haigena tundma, siis miks unustada mõni jook, mis seda pole teinud? Tahad ju probleemist vabaneda. Testi erinevaid valgujooke ning leia see, mis mainitud sümptomeid ei tekita. Kui sellist pulburit ei leia, siis kohupiim peale trenni (mis "ei tee midagi") on samuti väga hea taastumiseks :)

Muudetud kasutaja htilga poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekitas kunagi biolabi valk palavikku ja nõrkust, seega täitsa usun teema-algatajat.

Mina isiklikult läheks tema asemel isetehtavate šeikide peale üle. Tõesti vbl võtab mõni minut kauem aega selle tegemine, aga vähemalt ei jää haigeks. Lisaks ei sisaldaks see tehislikke maitse-ja värvaineid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekitas kunagi biolabi valk palavikku ja nõrkust, seega täitsa usun teema-algatajat.

Mina isiklikult läheks tema asemel isetehtavate šeikide peale üle. Tõesti vbl võtab mõni minut kauem aega selle tegemine, aga vähemalt ei jää haigeks. Lisaks ei sisaldaks see tehislikke maitse-ja värvaineid.

Räägi kokteilist lähemalt.

Ja ma kindel ,et see valgujoogist,ju mingi aine on vastunäidistatud mulle. Ja ei mäleta valgu sorte kuna ,oli sees pikem paus.(2a.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägi kokteilist lähemalt.

Ja ma kindel ,et see valgujoogist,ju mingi aine on vastunäidistatud mulle. Ja ei mäleta valgu sorte kuna ,oli sees pikem paus.(2a.)

No lihtsaim on kohupiim, piim ja banaan.

Aga oma maitse ja eeesmärgi järgi võid komponente lisada või muuta, teha jäätisega, mahladega, marjadega, millega iganes

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on ka taoline kogemus olemas, HTR-ga. Lihtsalt ei kannata seda peale trenni juua. Kohe peale sheigi joomist umbes 2 tundi peavalu, veidi iiveldab ja halb olla, aga siis jälle normaalne. Algul proovisin sokolaadi oma, m6tlesin, et vb maitse ei sobi, seejarel proovisin vaniljet, ikka sama asi. Teiste toodetega pole olnud sellist asja.

Loodan, et leiad ka enda organimile sobiva :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on ka taoline kogemus olemas, HTR-ga. Lihtsalt ei kannata seda peale trenni juua. Kohe peale sheigi joomist umbes 2 tundi peavalu, veidi iiveldab ja halb olla, aga siis jälle normaalne. Algul proovisin sokolaadi oma, m6tlesin, et vb maitse ei sobi, seejarel proovisin vaniljet, ikka sama asi. Teiste toodetega pole olnud sellist asja.

Loodan, et leiad ka enda organimile sobiva :)

No vaniljemaitseline HTR on juba iseenesest kahtlase väärtusega nähtus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul valgujoogiga igakord halb hakkab siis miks sa seda koguaeg siis jood edasi? Mina oleks ammu homemade šeikidele üle läinud. Kui mu magu ei seedi kui on mustikamoos pudru peal siis ma ei pane seda pudru peale. Panen hoopis väikese võisilma :)

Paljudes valgujookides on tõesti e100si sees, äkki need teevad sulle midagi? Kas oled sama ka mingisuguse energiajoogiga tähele pannud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul hakkavad HTR juues käe- ja jalalabad kuumama, vahest ka nägu. Googeldasin põhjuseks beta-alaniini, mis selles sisaldub. Kui tihedalt võtta, siis organism nagu harjub ära ja sümptomid nagu kaovad.

Aga ma olen sama asja täheldanud üleüldse piimatoodetega, kui kaua (2nädalat) ilma olen ja siis söön, siis tõesti lööb nina kinni ja pea valutama. Kui koguaeg tarbida, siis nagu ei ole märkimisväärset muutust. Sama suhkruga. Ei teagi, mida arvata, kas organismi äraharjumine on ohutu, või on samamoodi, nagu harjub ära suurte alkokogustega vajadusel, aga lõpuks lähed kasti sellepärast?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks erinevatel organismidel võib olla väga erinevaid tundlikkusi erinevate toitainete ja lisade suhtes. Siinkohal üldiseid väiteid väga raske teha. Laktoositalumatus ja piimavalgu talumatus on küll vähe laialdasemad nähtused, kuid probleemiks võib alati olla justnimelt mingi pisema lisa osakaal tootes.

Enamik tehaseid toodavad sama-aegselt kümneid kui mitte sadu või tuhandeid eri tooteid samadel liinidel ja on pm. vältimatu, et toodete koostisosad segunevad. Seega pannaksegi pakenditele tavaliselt, et võib sisaldada jäänukeid sellest ja tollest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tõmbaks paraleele tootega, vaid ju mul endal mõni vastunäidus mõnele ainele ;)

Mul kohupiimaga ka mõnikord ,et hakkab kõhus keerama ja mulksuma aga samas teine kord jälle kõik ok,Saa siis aru endast :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul hakkab kohe peale HTR-i joomist suu ümbrus sügelema. pole muu sheigi ja söögiga sellist jama old. pidin mainima :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul hakkab kohe peale HTR-i joomist suu ümbrus sügelema. pole muu sheigi ja söögiga sellist jama old. pidin mainima :)

Tõenäoliselt on süüdi beeta-alaniin. Tarbin ka ise HT-Ri ning peale trennijärgset taastusjoogi tarbimist hakkab samuti nägu lühiajaliselt kergelt kihelema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×