Jump to content
PlaaTable

Lihtsad ja head koogikesed/batoonid

Recommended Posts

Vaja läheb:

3 küpset banaani

200 g õunakastet

1 1/4 dl suhkrut

1 terve muna ja 2-3 munavalget

vanilli suhkrut /ekstrakti

kuhjaga teelusikatäis küpsetuspulbrit

teelusikatäis kaneeli

1 1/2 dl tavalist nisujahu

3 dl kaerahelbeid (ise tegin tavalistega, ei oska öelda kuidas kiirkaerahelvestega tuleb)

anumaid

ahju

midagi millega saaks banaane tampida

Sega kuivained omavahel ning peale lisada munad, mõõda õunakaste kuhugi anumasse välja ning lõika banaanid tükkideks (paar korda viuh viuh noaga banaanist läbi) ja lisa õunakastmesse.

Võta nui või midagi taolist ja tambi banaane õunakastme sees kuni tuleb ühtlane segu. Vala segu kuivainetele hulka ja sega.

Peaks tulema ühtlane ja mitte väga vedel segu, kui ei, siis lisada vett. Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga ja vala segu peale.

Küpseta 25-35 min 180 kraadi juures, jahuta ja lõika välja nii palju pätsikesi kui tahad. Võib ka kasutada leivavormi vms et saada midagi rohkem batooni meenutavat.

Muudetud kasutaja PlaaTable poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui siin juba retseptide jagamiseks läks ...

Kuna ise väga suur jahu-suhkru sõber pole (õigemini mu kehale nad ei meeldi), siis sai külalistele pakutud järgnevat küpsetist, mis ka väheke sportlikumale -tervislikumale inimesele koogiks kõlbab:

http://www.farmi.ee/retseptid/retseptid-kodujuustust/9165

480181_534052419948467_1579575432_n.jpg

Mul oli kohupiimaks lahja vanillikohupiim, mistõttu suhkurt panin väga vähe- saputasin natuke viinamarjasuhkurt peale. Jahuga oli ka selline lugu, et kuna taigen tundus üsna paks juba iseenesest, siis panin 1spl rukkijagu ja pool lusikat nisujahu. Toorjuustu asemel läks hetkel Rimis soodukaga olev banaani toorjuustumaius. Et maitsed üle ei peksaks panin ka vähem sidrunit-sidrunikoort.

Külalised sõid ka hea isuga ja kiitsid, polegi alati vaja biskviidist, kreemist ja võist tehtud kooke, on ka teisi võimalusi :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui siin juba retseptide jagamiseks läks ...

Kuna ise väga suur jahu-suhkru sõber pole (õigemini mu kehale nad ei meeldi), siis sai külalistele pakutud järgnevat küpsetist, mis ka väheke sportlikumale -tervislikumale inimesele koogiks kõlbab:

http://www.farmi.ee/...dujuustust/9165

480181_534052419948467_1579575432_n.jpg

Mul oli kohupiimaks lahja vanillikohupiim, mistõttu suhkurt panin väga vähe- saputasin natuke viinamarjasuhkurt peale. Jahuga oli ka selline lugu, et kuna taigen tundus üsna paks juba iseenesest, siis panin 1spl rukkijagu ja pool lusikat nisujahu. Toorjuustu asemel läks hetkel Rimis soodukaga olev banaani toorjuustumaius. Et maitsed üle ei peksaks panin ka vähem sidrunit-sidrunikoort.

Külalised sõid ka hea isuga ja kiitsid, polegi alati vaja biskviidist, kreemist ja võist tehtud kooke, on ka teisi võimalusi :)

Väga mõnus tundub

Ise olen ka ümber enda inimeste ikka soovitanud, et 80% koogist ei pea sõltuma nisujahust ja suhkrust. On muidki võimalusi kuidas kook magusaks teha ja mitte nii väga seda nisujahu kasutada. Teiseks kook ei peagi minu arust nii magus olema, et sinna kõrvale sobib ainult juua ilma suhkruta musta kohvi, et natukenegi "mitteniimagus" ei oleks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Toorjuustu asemel läks hetkel Rimis soodukaga olev banaani toorjuustumaius." - kõigest nii paarkümmend grammi lisasuhkurt läks lupsti sisse..- imelikud keha, mis suhkru pakist suhkrut ei talu aga tehase poolt kohupiimakilesse pakendatuna võtavad meelsasti omaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seepärast mainisingi kohe alguses ära selle, et ma lisaks suhkurt väga ei paneks, kui kasutada juba eelnevalt magusat kohupiima ja seda toorjuustudesserti. Natuke sõnastasin halvasti, oleks pidanud selle mainima kohe siis, kui magusa kohupiima kasutamise kohta kirjutasin. :)

Lisasin ise küll u 30g viinamarjasuhkurt, aga oleks võinud ka täiesti lisamata jätta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui siin juba retseptide jagamiseks läks ...

Kuna ise väga suur jahu-suhkru sõber pole (õigemini mu kehale nad ei meeldi), siis sai külalistele pakutud järgnevat küpsetist, mis ka väheke sportlikumale -tervislikumale inimesele koogiks kõlbab:

http://www.farmi.ee/...dujuustust/9165

480181_534052419948467_1579575432_n.jpg

Mul oli kohupiimaks lahja vanillikohupiim, mistõttu suhkurt panin väga vähe- saputasin natuke viinamarjasuhkurt peale. Jahuga oli ka selline lugu, et kuna taigen tundus üsna paks juba iseenesest, siis panin 1spl rukkijagu ja pool lusikat nisujahu. Toorjuustu asemel läks hetkel Rimis soodukaga olev banaani toorjuustumaius. Et maitsed üle ei peksaks panin ka vähem sidrunit-sidrunikoort.

Külalised sõid ka hea isuga ja kiitsid, polegi alati vaja biskviidist, kreemist ja võist tehtud kooke, on ka teisi võimalusi :)

100g toodet sisaldab

Valkud 10,0 g

Süsivesikud 18,6 g

Rasvad 11,0 g

Kalorid 216,7 Kcal

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

200 grammi mett segada 200 grammisulavõiga

lisada 6 muna ja 200 grammi jahu,100 grammi rosinaid ning lõpuks pool kilo täisterakaerahelbeid

ahi 200 kraadi juurde ja küpsetada kuldpruunistumiseni

Trenni ajal väga hea söömas käia, kui halvaad pole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×