Jump to content
Ivz

Kaalulangetus

Recommended Posts

Tere

Üritan süüa natuke alla vajaminevat kaloraaži. Kaalun ma 80 kg. Hetkel on mul algne söögiplaan paika pandud. Sooviksin, et kogenumad inimesed annaksid väikse hinnangu sellele.

Tegemist on söögiplaaniga, mida täidan treeningpäeval. Teistel päevadel eemaldan peale trenni joodava kakao ja kohupiima.

Kas on liialt rasvu ja süsivesikuid? Riisi kohta nii palju, et tegemist on pruuni riisiga. Kas peaksin vahetama peale trenni söögikorra suuremaks kui 36 g ja vahetama välja mingi teise lõuna 60 g? (Ehk vahetan 36g ja 60g lõuna asukohad). Ning kas peaksin asendama riisi millegiga mis imendub kiiremini? Mida süüa veel õhtul, kui magama lähen kell 10?

Päikest!

I.

post-23871-0-57221200-1361380710.png

Muudetud kasutaja Ivz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äärmiselt ühekülgne menüü. Lisaks tuunikala rohkus tervisele ohtlik. Samuti kiudainete puudus. Situd endal soolikad puruks.

Miks iga eine täpselt samu asju süüa. Endal paha ei hakka? :D - Kus on erinevad lihad, kalad, juurviljad, puuviljad, teraviljad. Kus on vaheldusteks jäätised, shokolaadid jms. Mõttetu kuiviku menüü. :D - Toitainete ajastamine ja kogused on sinu enda valik, vastavalt sinu spetsiifilisele maitsele ja vajadustele trenni ja elustiili osas. Siin ei saa keegi sulle midagi ette dikteerida.

Makro-toitained on paigas. See on hea, ja seega tulemused tulevad kahtlemata. Küll aga on nii ühekülgne menüü, mis nii juurvilja ja puuviljade vaba, kiudainte puudulik ning tuunikala rohke - kohe kindlasti tervisele pikemas plaanis ohtlik. Samuti pakun, et jätkusuutlikkusest ei saa haisugi olema ning vaimselt põled ka arvatavasti väga kiiresti läbi nii toitudes.

Jäta toitainete kogused samadeks, aga vali vabalt toiduaineid. Mine poodi ja kahma letilt ükskõik mida, mille järgi isu on - pea ainult neid toitainete numbreid meeles ja pane kodus puzzle kokku mida ja kui palju endale ühe päeva lõikes lubada saad. Lihtne.

-----------------------------

Näiteks minu tänane menüü:

Äratus: 06:00

Hommikusöök: 14.00

300g kalkuni hakkliha. 2 muna. Kauss salatit. 2 võileiba mitmevilja leivast, juustu ja singiga. 3 krõbeleiba. 500ml sorbett jäätist.

Õhtusöök (Veel ees): 21.00

500g sea kaelakarbonaadi, kauss salatit, krõbeleivad. Õun.

Päeva jooksul juurde veidi shokolaadi vahepeal. Multivitamiini jooki, D-vit, kalaõli, Q10

Kokku ca: 180g valke, 80g rasvu, 200g süskareid

Kogu moos. Homme juba teistsugused lihad menüüs, teistsugune salat, teistsugune puuvili. Vbl teine jäätis, vbl jäätist polegi, lihtsalt söön midagi muud mida iganes järgi isu on.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

EDIT: Toitained on paigas, minu viga! Suur näpukas minu poolt. Loodan, et nüüd midagi muutma ei hakkanud :)

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuse eest.

Ühekülgne menüü on tõesti. Aga olen sunnitud nii toituma rahakoti pärast. Tuunikala on hea ja odav valgu allikas. Kusagil oli ka mingi arutelu selle elavhõbeda sisaldusest, kui siis Ott või keegi ütles, et elavhõbeda aurud pidid ohtlikud olema, mitte sisse söömine. Kunagi vist olevat selle abiga kõhtugi ravitud.

Teen vahest tomateid ürtidega (basilisk, sidrunipipar, oliiviõli, suhkur, sool ja tomatikuubikud segatud) ning lisan neid riisi kõrvale.

Tuunikala asendamist takistab ka veel asjaolu, et ma ei oska eriti midagi teist välja mõelda tuunikala asemele.

Kuigi võiks ju kanafileed ainult praadida ja sellest ehk piisaks? Vb. lisaks isegi oad, kuid ei oska neid kuidagi valmistada. Siinkohal tuleb mängu laiskus, et pole õppinud neid valmistama.

Süsivesikuid on palju ja rasvasid vähe.

Kas see puudutab minu, või tema toiduplaani?

Muudetud kasutaja Ivz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küll see toidutegemine sul ükskord käppa saab. Milleks pult leiutati, et inimene ei viitsinud püsti tõusta. Nõudlus parandab probleemi ;)

Tuunikala asemel proovi kanafileed lihtsalt praadida. Ise teen samamoodi. Ostan paki rinnafileed, lõigun vastavateks tükkideks, törts maitseaineid ja pannile, kaane jätad veel peale tuleb mõnus mahlane kanaroog.

Kogu läänemeri pidi elavhõbedat täis olema, sest läänemeri on üks suur järv :( Vesi vahetub u. 40 aasta tagant ja kõik kalad on elavhõbedat täis. Terve elu oleme läänemere kalu söönud ja sööme ka edasi. Pole meil häda veel midagi.

Odavuse kohapealt sain ma viimati Lasnamäe rimist väga odavalt talleggi mune, suur pakk 18 muna 1.89. Sellest jätkub nii mõnekski päevaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks minu tänane menüü:

Äratus: 06:00

Hommikusöök: 14.00

300g kalkuni hakkliha. 2 muna. Kauss salatit. 2 võileiba mitmevilja leivast, juustu ja singiga. 3 krõbeleiba. 500ml sorbett jäätist.

Õhtusöök (Veel ees): 21.00

500g sea kaelakarbonaadi, kauss salatit, krõbeleivad. Õun.

Päeva jooksul juurde veidi shokolaadi vahepeal. Multivitamiini jooki, D-vit, kalaõli, Q10

Kokku ca: 180g valke, 80g rasvu, 200g süskareid

Kogu moos. Homme juba teistsugused lihad menüüs, teistsugune salat, teistsugune puuvili. Vbl teine jäätis, vbl jäätist polegi, lihtsalt söön midagi muud mida iganes järgi isu on.

Isegi, kui ma sellise toitumise omaks võtaks, krt ma ei suudaks elusees selliseid koguseid korraga sisse ajada.

Peab ikka magu olema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äärmiselt ühekülgne menüü. Lisaks tuunikala rohkus tervisele ohtlik. Samuti kiudainete puudus. Situd endal soolikad puruks.

-----------------------------

Näiteks minu tänane menüü:

Äratus: 06:00

Hommikusöök: 14.00

300g kalkuni hakkliha. 2 muna. Kauss salatit. 2 võileiba mitmevilja leivast, juustu ja singiga. 3 krõbeleiba. 500ml sorbett jäätist.

Õhtusöök (Veel ees): 21.00

500g sea kaelakarbonaadi, kauss salatit, krõbeleivad. Õun.

Päeva jooksul juurde veidi shokolaadi vahepeal. Multivitamiini jooki, D-vit, kalaõli, Q10

Kokku ca: 180g valke, 80g rasvu, 200g süskareid

:o

Ja kus su enda kiudained on?

Ja miks koensüümi Q eraldi tarbid? Sellel puudub ju teaduspõhine toime? (http://treener.eok.e...aata.php?id=114 ,"Toidulisandid ja sportlase erivajadused")

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:o

Ja kus su enda kiudained on?

Ja miks koensüümi Q eraldi tarbid? Sellel puudub ju teaduspõhine toime? (http://treener.eok.e...aata.php?id=114 ,"Toidulisandid ja sportlase erivajadused")

Sorry, kiudainete lisand läks meelest. Tarbin Psyllium Husk kiudaineid lisaks ca 20g päevas. Need krõbeleivad on high-fiber, sealt tuleb veel ca. 10g + siis salat ja teravilja leib võileibades. Kokku mingi 35g vbl.

Q10-l on täiesti reaalne teaduslikult kinnitatud toime mitmes valdkonnas. Seal eesti treenerite õppekavas peeti silmas vbl otsest kasu lihasmassile. Ma tarvitan Q10-t eelkõige üldise tervise ja hea-olu nimel.

http://examine.com/s...s/Coenzyme+Q10/

2872mgn.png

Lisaks on Q10 näidanud kasu veritsevate igemete ravis. 8-9-l korral 10-st eemaldas Q10 tarbitamine igemete veritsuse pea täielikult, kui õigesti mäletan.

Pealegi, tellin oma Q10-t Ameerikast, tuleb 7-8x odavam, kui Eestist osta. Siin kohapeal võivad apteegid end ikka täiesti põlema panna. 8x hinnavahe. No ulme lihtsalt. :D - Kohapeal on ca. 1euro tablett 100mg toimega - 30 euri, 30x tabla pakk, Usast sain 10$ eest 60 tabletti. Isegi koos saatmiskuludega on vahe metsik. :D

Seega maksan ühe tabla eest niivõrd vähe, et potensiaalne kasutegur on igal juhul neid sente väärt mida kulutan. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusagil oli ka mingi arutelu selle elavhõbeda sisaldusest, kui siis Ott või keegi ütles, et elavhõbeda aurud pidid ohtlikud olema, mitte sisse söömine. Kunagi vist olevat selle abiga kõhtugi ravitud.

Ainult keeniused räägivad nii.

Tegelikkuses on asi teisti:

http://www.precision...l-about-mercury

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küll see toidutegemine sul ükskord käppa saab. Milleks pult leiutati, et inimene ei viitsinud püsti tõusta. Nõudlus parandab probleemi ;)

Tuunikala asemel proovi kanafileed lihtsalt praadida. Ise teen samamoodi. Ostan paki rinnafileed, lõigun vastavateks tükkideks, törts maitseaineid ja pannile, kaane jätad veel peale tuleb mõnus mahlane kanaroog.

Kogu läänemeri pidi elavhõbedat täis olema, sest läänemeri on üks suur järv :( Vesi vahetub u. 40 aasta tagant ja kõik kalad on elavhõbedat täis. Terve elu oleme läänemere kalu söönud ja sööme ka edasi. Pole meil häda veel midagi.

Odavuse kohapealt sain ma viimati Lasnamäe rimist väga odavalt talleggi mune, suur pakk 18 muna 1.89. Sellest jätkub nii mõnekski päevaks.

Mida vanemad ja suuremad kalad, seda rohkem elavhõbedat sisaldavad. Sellepärast tuleb süüa väiksemaid ja nooremaid. Elavhõbe koguneb organismis ja toime avaldub alles aastate ja aastakümnete pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poest ostmisega nii palju, et elan väiksemas asulas ja ei leia eriti odavaid toitaineid kui üldse. 10 muna maksab 1.19.

Üritan olemasolevad tuunikala karbid ära süüa ja välja need vahetada kanafilee vastu.

Imelik on, et kui erinevates kalkulaatorites arvutan enda vajamineva kaloraaži, siis näitavad need 4110 või ~3900. Minu söödav kaloraaž on väiksem kuid siiski raskused tõusevad.

Oskab keegi suunata asjalikuma kalkulaatori juurde?

Vähendan menüüst süsivesikuid nii kuidas oskan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poest ostmisega nii palju, et elan väiksemas asulas ja ei leia eriti odavaid toitaineid kui üldse. 10 muna maksab 1.19.

Üritan olemasolevad tuunikala karbid ära süüa ja välja need vahetada kanafilee vastu.

Imelik on, et kui erinevates kalkulaatorites arvutan enda vajamineva kaloraaži, siis näitavad need 4110 või ~3900. Minu söödav kaloraaž on väiksem kuid siiski raskused tõusevad.

Oskab keegi suunata asjalikuma kalkulaatori juurde?

Vähendan menüüst süsivesikuid nii kuidas oskan.

Joo musta või rohelist teed ja pole hullu midagi:

http://www.ergo-log.com/teamercury.html

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh lingi eest ROtter.

Kas on vaja mingit spets. teed osta või piisab liptoni rohelisest teest?

Kuidas ma saan aru, et kas valgu/rasva/süsivesikute suhe on õige?

Muutsin veidi oma toiduplaani. Vahetan järgmisest nädalast tuunikala osakaalu toiduplaanis.

Päikest!

post-23871-0-55292900-1361444250.png

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poest ostmisega nii palju, et elan väiksemas asulas ja ei leia eriti odavaid toitaineid kui üldse. 10 muna maksab 1.19.

Üritan olemasolevad tuunikala karbid ära süüa ja välja need vahetada kanafilee vastu.

Imelik on, et kui erinevates kalkulaatorites arvutan enda vajamineva kaloraaži, siis näitavad need 4110 või ~3900. Minu söödav kaloraaž on väiksem kuid siiski raskused tõusevad.

Oskab keegi suunata asjalikuma kalkulaatori juurde?

Vähendan menüüst süsivesikuid nii kuidas oskan.

Palju tuunikala maksab ja palju sealt valku saad? 10 muna on ka ca. 60-70g valke ikka ja 1.20 eur on täiesti mõistlik hind selle eest. Kohupiim samuti odav kus tavaliselt 60-70 senti annab 30+g valku. Liha külje pealt võid mõelda terve kana ostmise peale. Kana kilohind tervikuna ostes on tavaliselt 2.50-4.50 vahel, sõltuvalt kas valmistoode või külmutatud toores vms. Ühte kana võid mitu, mitu päeva süüa.

Joo musta või rohelist teed ja pole hullu midagi:

http://www.ergo-log....teamercury.html

Jah, tee tarbimine aitab. Teed soovitaks muidugi juua kõigil, olenemata kas tuunikala on menüüs või mitte. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju tuunikala maksab ja palju sealt valku saad? 10 muna on ka ca. 60-70g valke ikka ja 1.20 eur on täiesti mõistlik hind selle eest. Kohupiim samuti odav kus tavaliselt 60-70 senti annab 30+g valku. Liha külje pealt võid mõelda terve kana ostmise peale. Kana kilohind tervikuna ostes on tavaliselt 2.50-4.50 vahel, sõltuvalt kas valmistoode või külmutatud toores vms. Ühte kana võid mitu, mitu päeva süüa.

Jah, tee tarbimine aitab. Teed soovitaks muidugi juua kõigil, olenemata kas tuunikala on menüüs või mitte. :P

Tänud vastuse eest.

Tuunikala maksab 1.60 (185g konserv) ja 100 g peale on seal 20,2 g valku.

Palju neid mune sööma peaks päevas? Munakollase kolesterool mind väga ei hirmuta. Teen omale pidevalt keedetud mune, väga head on.

Terve kana maksab u. 3-4/5 euri. Olen ka korra mõelnud selle ostmise peale, kuid ei oskaks seda valmistada. Kaalun seda ostu ja proovin kuskilt mingi retsepti leida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju tuunikala maksab ja palju sealt valku saad? 10 muna on ka ca. 60-70g valke ikka ja 1.20 eur on täiesti mõistlik hind selle eest. Kohupiim samuti odav kus tavaliselt 60-70 senti annab 30+g valku. Liha külje pealt võid mõelda terve kana ostmise peale. Kana kilohind tervikuna ostes on tavaliselt 2.50-4.50 vahel, sõltuvalt kas valmistoode või külmutatud toores vms. Ühte kana võid mitu, mitu päeva süüa.

Jah, tee tarbimine aitab. Teed soovitaks muidugi juua kõigil, olenemata kas tuunikala on menüüs või mitte. :P

Milline kohupiim see 30+ valku sisaldab. Ma olen leidnud kohupiimasi, kus on ainult 16-17g valku 100g kohta?

Kana ostmise kohta tuleb ikkagi natuke arvutada. Kilohind on kõvasti soodsam, aga selle eest ostad sa ikkagi hunniku nahka, konte ja muud sodi mida sa ei söö. Pole ise arvutanud ( arvatavasti ei viitsigi :P) kuid filee hind tuleb enamvähem sama. Filees on ju puhas liha ja sööd ikkagi kogu raha eest.

Tänud vastuse eest.

Tuunikala maksab 1.60 (185g konserv) ja 100 g peale on seal 20,2 g valku.

Palju neid mune sööma peaks päevas? Munakollase kolesterool mind väga ei hirmuta. Teen omale pidevalt keedetud mune, väga head on.

Terve kana maksab u. 3-4/5 euri. Olen ka korra mõelnud selle ostmise peale, kuid ei oskaks seda valmistada. Kaalun seda ostu ja proovin kuskilt mingi retsepti leida.

Terve kana ostad siis on ta arvatavasti külmutatud. Siis sulata see üles, maitsesta oma maitse järgi ning topi ahju. Kui on juba eelnevalt maitsestatud kana siis on paki peal ka õpetus olemas. Võimalikke retsepte on Google täis. Sealt leiad ikka igasuguseid retsepte, keerulisemaid ja lihtsamaid. Kui midagi ei oska teha, trüki aga Googlisse ja saad kohe vastuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milline kohupiim see 30+ valku sisaldab. Ma olen leidnud kohupiimasi, kus on ainult 16-17g valku 100g kohta?

Kana ostmise kohta tuleb ikkagi natuke arvutada. Kilohind on kõvasti soodsam, aga selle eest ostad sa ikkagi hunniku nahka, konte ja muud sodi mida sa ei söö. Pole ise arvutanud ( arvatavasti ei viitsigi :P) kuid filee hind tuleb enamvähem sama. Filees on ju puhas liha ja sööd ikkagi kogu raha eest.

Mõtlesin tervet pakki kohupiima. :)

Ning kana võib igasugu muud nodi ju sisaldada aga ma vaatan kogu sisu per 100g. Mu lemmik on Parmesani kana, mis 20g valku 100g kohta. Ehk mingi 4 kuni 4.50 Euri kilo ja saad 200g valke per kilo selle eest. Kilo fileed üldiselt sama hinna eest küll kuskilt ei leia, pealegi filee söödavaks tegemine on IMO rohkem vaeva kui see väärt on. Kana pistad ahju ja paari tunni pärast naudid. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milline kohupiim see 30+ valku sisaldab. Ma olen leidnud kohupiimasi, kus on ainult 16-17g valku 100g kohta?

Kohupiim kaalub 200g ja nüüd korruta 16-17g kahega ning mis vastuseks saad? 32-34g :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×