Jump to content
katkatkatkat

Toitumiskava.

Recommended Posts

Tere.

Tellisin endale treenitargalt.ee lehelt toitumiskava. Toitumiskava ise on ok ja midagi ületamatult seal ei tundu. Ma proovisin üks päev seda teha aga ma isegi ei suutnud päeva lõpuni teha. Ma ei saanudki aru kas mul oli kõht niisama tühi või suur magusaisu. Muidu tavaliselt söön iga päev magusat. Toidu kogused on parajad. Ma muidu söön isegi tavaliselt vähem. Aga ma ei saa aru milles asi võis olla. Sõin oma toidu ära ja siis tunni pärast oli nagu juba kõht tühi. Lõpuks ma enam õhtul vastu ei suutnud pidada ja sõin kooki ja shokolaadi :( Ma siis mõtlesin, et üritan paar päeva mitte magusat süüa kõige pealt ja siis alustan kavaga uuesti.

Kas see on normaalne, et alguses on nii?

Ja mainin veel ära, et pole ülekaaluline, soovin lihtsalt rohkem vormi saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et leiame lahenduse, kui mulle otse kirjutad ja teada annad, milles on probleem - mis on tegemata jäänud, mis teistmoodi tehtud jne. Kõigepealt peaks pöörduma ikka selle inimese poole, kes kava koostas, antud juhul siis mina :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Tellisin endale treenitargalt.ee lehelt toitumiskava. Toitumiskava ise on ok ja midagi ületamatult seal ei tundu. Ma proovisin üks päev seda teha aga ma isegi ei suutnud päeva lõpuni teha. Ma ei saanudki aru kas mul oli kõht niisama tühi või suur magusaisu. Muidu tavaliselt söön iga päev magusat. Toidu kogused on parajad. Ma muidu söön isegi tavaliselt vähem. Aga ma ei saa aru milles asi võis olla. Sõin oma toidu ära ja siis tunni pärast oli nagu juba kõht tühi. Lõpuks ma enam õhtul vastu ei suutnud pidada ja sõin kooki ja shokolaadi :( Ma siis mõtlesin, et üritan paar päeva mitte magusat süüa kõige pealt ja siis alustan kavaga uuesti.

Kas see on normaalne, et alguses on nii?

Ja mainin veel ära, et pole ülekaaluline, soovin lihtsalt rohkem vormi saada.

Toitumiskavade koostamisel arvestatakse inimese füüsilise energia vajadust. Emotsionaalne seisund mõjutab samuti inimese toitumist, seda aga on võimatu mõõta - mõnel inimesel stressi seisundis energiavajadus suureneb, mõnel väheneb. Esimese päeva järgi ei saa tavaliselt otsustada, kas toitumiskavas on midagi puudu või üle, sest organism võib-olla stressis.

Samuti on energiavajadusteks kasutatavad tabelid nn. harju keskmine, aga tegelikult võib inimese energiavajadus erineda sellest 10 - 20 % mõlemas suunas. Samuti on inimese iga päeva energiakulutused erinevad.

Nii et paanikaks ei ole veel ühe päeva järgimisel mingit põhjust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks nende toitumiskavade paika ajamine ongi katse-eksitus meetodil. Sisuliselt püüab keegi sinu sõnaliste kirjelduste järgi ära mõistatada, kui palju sul võiks su eesmärkide täitmiseks olla paras süüa. Kui alginfo on väär (midagi jäetakse rääkimata), muudatus on väga suur (toitumiskava ei arvesta üldse toitumise hetkeseisuga ja muudatus on järsk) või toitumiskava saaja on ütleme ausalt, tahtejõuetu, siis ongi seda raske paika saada.

Eeldame siiski, et päris käegalööja tüüp sa ei ole. Sel juhul soovitan kiirelt toitumiskava koostajaga ühendust võtta - mitte esmalt tulla foorumist küsima. Kindlasti saate koos kava korrigeeritud.

Teiseks aga - asi läheb lihtsamaks, kui püüad ise ka selgeks saada, mis on tegelik nälg ja mis lihtsalt isu millegi järele. Mis on tegelik sügav kaloraaži miinus ja mis kerge tühja kõhu tunne miinuses olles.

Tegelik nälg ja sügav miinus on väga reaalsed füüsilised tunded, kus sõna otseses mõttes hakkab tekkima füüsiline nõrkus, pilt hakkab ära minema eest. Sinnani ei tohiks laskuda. Kõik enne seda on aga lihtsalt varasema mugava elu järgi karjuv aju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tekib suur nälg proovi juua pudel vett, tekitab kohe täiskõhutunde ja viib natukeseks mõtted mujale. Äkki venitad nii oma järgmise toidukorrani või siis magama minekuni. Vesi pole veel kellelegi liiga teinud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×