Jump to content
Liinav

Treening, mis põlve ei koorma

Recommended Posts

Tere!

Olen pea kolm kuud kord-paar korda nädalas käinud bodyPumpis, eesmärgiks lihased toonusesse saada ja mis seal salata, hakkas meeldima see treening!

Tänaseks olen nädala lonkanud, kuna parem põlv treeningujärgsel hommikul kiskus "kinni", trepist valus käia, kükitada ei saa ning üldiselt mida sirgemana hoian, seda parem on. Oma mälu järgi põlve ära löönud ei ole, seega süüdistan iseend - sügavamaid kükke ja eelnevat vähest treenitust, millele ehk kiiresti raskuseid peale panin. Ostsin samal päeval, kui valu välja lõi, kohe ka põlvesideme, mis paigal hoiaks ja lootsin, et läheb üle, kuid käisin siiski EMOs ära - arst mainis, et olevat pilt korras, kuid võimalik siis kas põlve külglihase väljavenitamine ning kui kuuga üle ei lähe, siis võib kahtlustada, et kõik pole hästi meniskiga. Kirjutas retsepti põletiku- ja valuvaigistavale ravimile ning veidi asjalikuma põlvesideme Gadoxist, keelas koormuse põlvele.

Lonkan nüüd rõõmsalt edasi, kuid nädala pole trennis käinud ja kardan, et kui nüüd kohe uuesti ei lähe, siis kaob vaim ka pealt ära ning tõesti tahan end liigutada.

Küsimus siis asjatundlikumatele - mida üks mitteasjatundlik istuva tööiseloomuga 25-aastane naisterahvas teha võiks, nii et põlve ei koormaks? Mõtlesin ise, et kui tunnen bodyPumpist rõõmu, siis ei keelaks seda endale, kuid ei teeks lihtsalt kükke-väljaasteid-hüppeid kaasa, et saaks selg-rinnalihas-jm ülaosa koormust.

Aga alakehale mida pakkuda võiks? Mulle meeldib ka crosstrainer - kuidas kommenteerite, kas seda julgeks varsti taas proovida, kui väga valus ei ole? Või peaksingi kuu aega pigem ootama?

Spinningu jätan natukene tulevikku veel, kuna kõrvalt vaadates rallivad nad seal ikka päris korralikult ja hetkel ei julge seda põlve väga kõverdama minna - kevadel hakkan taas rattaga sõitma kindlasti, kuid mis seni alakehale koormust annaks?

Olen kaasamõtlemise ja kogemuse jagamise eest juba ette tänulik!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen pea kolm kuud kord-paar korda nädalas käinud bodyPumpis, eesmärgiks lihased toonusesse saada ja mis seal salata, hakkas meeldima see treening!

Tänaseks olen nädala lonkanud, kuna parem põlv treeningujärgsel hommikul kiskus "kinni", trepist valus käia, kükitada ei saa ning üldiselt mida sirgemana hoian, seda parem on. Oma mälu järgi põlve ära löönud ei ole, seega süüdistan iseend - sügavamaid kükke ja eelnevat vähest treenitust, millele ehk kiiresti raskuseid peale panin. Ostsin samal päeval, kui valu välja lõi, kohe ka põlvesideme, mis paigal hoiaks ja lootsin, et läheb üle, kuid käisin siiski EMOs ära - arst mainis, et olevat pilt korras, kuid võimalik siis kas põlve külglihase väljavenitamine ning kui kuuga üle ei lähe, siis võib kahtlustada, et kõik pole hästi meniskiga. Kirjutas retsepti põletiku- ja valuvaigistavale ravimile ning veidi asjalikuma põlvesideme Gadoxist, keelas koormuse põlvele.

Lonkan nüüd rõõmsalt edasi, kuid nädala pole trennis käinud ja kardan, et kui nüüd kohe uuesti ei lähe, siis kaob vaim ka pealt ära ning tõesti tahan end liigutada.

Küsimus siis asjatundlikumatele - mida üks mitteasjatundlik istuva tööiseloomuga 25-aastane naisterahvas teha võiks, nii et põlve ei koormaks? Mõtlesin ise, et kui tunnen bodyPumpist rõõmu, siis ei keelaks seda endale, kuid ei teeks lihtsalt kükke-väljaasteid-hüppeid kaasa, et saaks selg-rinnalihas-jm ülaosa koormust.

Aga alakehale mida pakkuda võiks? Mulle meeldib ka crosstrainer - kuidas kommenteerite, kas seda julgeks varsti taas proovida, kui väga valus ei ole? Või peaksingi kuu aega pigem ootama?

Spinningu jätan natukene tulevikku veel, kuna kõrvalt vaadates rallivad nad seal ikka päris korralikult ja hetkel ei julge seda põlve väga kõverdama minna - kevadel hakkan taas rattaga sõitma kindlasti, kuid mis seni alakehale koormust annaks?

Olen kaasamõtlemise ja kogemuse jagamise eest juba ette tänulik!

Olles oma elus ka palju põlvevalu ja probleeme tundnud, siis pean tunnistma, et ka käesoleval ajal on mul palju valusam teha sellist bodypumpi kükki kus liigessese jääb pinge sisse, seal on juba kerge raskusega valu, niipea kui lähen korraliku sügavkükki, siis seda valu enam ei ole ja pinge võtab üle lihas. Tavaliselt kardetakse seda sügavkükki nagu tuld, kuid oma kogemusest ütlen ,et see on vähem valutum põlvedele kui pidev poolkükk. Lisandina soovitan Joint+ nimelist toodet mis meil on veebipoes olemas -söön seda profülaktika mõttes aastaringi ,sest treenin ka suurte koormustega aastaringi. Praegu põlved paremad kui 10 aastat tagasi. ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti sobib ujumine, kuid mitte rinnuli ujumine (konn), sest see pikaajalisel ujumisel koormab põlvi päris edukalt. Soovitaks siis tavalist vabaujumist e. krooli. See on hea üldtreening ja "kreemitab" ka põlvi. Ujumine aitab ka teisi liigeseid tugevdada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna ei tea, mis sul seal täpselt vigastatud on, siis pole ka võimalik öelda, mis hetkest põlvepainutus mittesoovitatav on.

Ma ikkagi võtaks selle kuu rahulikult, ja spinningust hoiaks kindlasti eemale. Teatud koed vajavad taastumiseks vähemalt kuud.

Põlve külglihast aga kahjuks ei eksisteeri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlve külglihast aga kahjuks ei eksisteeri.

Vot see pole nüüd küll hea uudis, kui arst olematut asja mainis ( :

Hoian siis põlve rahus ning mis siis muud kui treenin vähemalt ülakeha ja mõtlen ujumisele.

Tänab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin võivad olla lisaks veel paar varianti. Praeguses BodyPump kavas (84) on käärkükkidega koos plüomeetrilised üleshüpped. Harjumata jalaga neid kaasa tehes võib hoopis venitada saada mõni põlveside. Sel juhul peaks muidugi valu olema tunda põlve sees/taga.

Kui valu on põlve ees, siis võib tegu olla ka lihaspingega. Eriti vihjab sellele istuv töö. Vahete-vahel tulevad naised peale trenni kurtma, et põlved jäävad kükkides valusaks. Enamasti selgub kohe, et reielihas on pinges ja lühenenud.

BodyPumpi kükk on selles mõttes salakaval, et istuva töö puhul on reielihas niigi päev otsa veidi lühenenud asendis. Ja kui kontoritööd tegev inimene tuleb nüüd õhtul BodyPumpi, kus laskub samuti heal juhul 90 kraadi alla (enamasti veel vähem), siis tõmbub see lihas lõpuks veel rohkem pingule.

Paraku aga ei ole võimalik neid kükke teha ka väga palju sügavamale - tempo on liiga kiire, läheb lõhkumiseks.

Mind häirib aga perearstide pealiskaudsus, ma ei ole praktiliselt kuulnud inimest, kes oleks tulnud ja öelnud, et perearst soovitas veidi rohkem liikuda. Ei, alati on iga valu kohta vastus - jää koju, puhka.

Jah, jalga sirutades ja puhates kahtlemata põlvevalu (eeldusel, et tegemist lihasega) väheneb, sest lihas annab veidi järgi. Kuid lõppude lõpuks peaks ikkagi ju oma lihaseid treenima ka. Ja vaid toolil istudes ja õhtul poolkükke tehes hakkab kogu see ring otsast peale.

Kui arst kinnitab, et sul ei ole otsest vigastust ja kükkida kannatab, kuid valu on kükkide ajal põlve ees, ja ei ole väga terav, siis võiksid mõelda tasapisi lihaste venitamisele. Hea oleks lasta jalad üle vaadata kogenud füsioterapeudil või massööril. Võid saada aga ka ise vihje, kui heidad kõhuli kõvale alusele ja lased kellelgi painutada jalga põlvest, kanda tuhara suunas. See peaks ilma erilise vastupanuta ulatuma tuharani. Kui ei, siis võib üks su häda põhjusi olla lihastes. Ja sellest nõiaringist ei saa sa muud moodi välja kui hakates lihaseid ka korralikult venitama.

BodyPumpis ja üheski rühmatrennis on võimalik ainult põgusalt näidata, kuidas peaks venitama. Sellest 3 minutist ei ole aga kindlasti piisav.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mine varem kohale ja võimle (kasvõi saali uksetaga oodates) jalad soojaks korralikult, samuti venita pärast trenni, sest see esimene ja viimane lugu bodypumpis ei ole kindlasti piisav.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

põlved jäävad kükkides valusaks. Enamasti selgub kohe, et reielihas on pinges ja lühenenud.

+1 selle pika jutu peale. Mul ka põlved kõ'aig valutasid, kuni hakkasin kiropraktiku käsu peale reit korralikult venitama. Ja valu jäi järgi. Ja saan teha vabalt ass to grass kükke jms. Oleks ainult jõudu rohkem :)

(ja enne kõik see alati räägitud jutt, et midagi ei ole teha nende põlvedega, röntgen näitab, et põlvekapslite või mis ta nimi on, on kuju muutunud kõvast põrutusest, profivaluvaigistid jne)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin võivad olla lisaks veel paar varianti. Praeguses BodyPump kavas (84) on käärkükkidega koos plüomeetrilised üleshüpped. Harjumata jalaga neid kaasa tehes võib hoopis venitada saada mõni põlveside. Sel juhul peaks muidugi valu olema tunda põlve sees/taga.

Kui valu on põlve ees, siis võib tegu olla ka lihaspingega. Eriti vihjab sellele istuv töö. Vahete-vahel tulevad naised peale trenni kurtma, et põlved jäävad kükkides valusaks. Enamasti selgub kohe, et reielihas on pinges ja lühenenud.

BodyPumpi kükk on selles mõttes salakaval, et istuva töö puhul on reielihas niigi päev otsa veidi lühenenud asendis. Ja kui kontoritööd tegev inimene tuleb nüüd õhtul BodyPumpi, kus laskub samuti heal juhul 90 kraadi alla (enamasti veel vähem), siis tõmbub see lihas lõpuks veel rohkem pingule.

Paraku aga ei ole võimalik neid kükke teha ka väga palju sügavamale - tempo on liiga kiire, läheb lõhkumiseks.

Mind häirib aga perearstide pealiskaudsus, ma ei ole praktiliselt kuulnud inimest, kes oleks tulnud ja öelnud, et perearst soovitas veidi rohkem liikuda. Ei, alati on iga valu kohta vastus - jää koju, puhka.

Jah, jalga sirutades ja puhates kahtlemata põlvevalu (eeldusel, et tegemist lihasega) väheneb, sest lihas annab veidi järgi. Kuid lõppude lõpuks peaks ikkagi ju oma lihaseid treenima ka. Ja vaid toolil istudes ja õhtul poolkükke tehes hakkab kogu see ring otsast peale.

Kui arst kinnitab, et sul ei ole otsest vigastust ja kükkida kannatab, kuid valu on kükkide ajal põlve ees, ja ei ole väga terav, siis võiksid mõelda tasapisi lihaste venitamisele. Hea oleks lasta jalad üle vaadata kogenud füsioterapeudil või massööril. Võid saada aga ka ise vihje, kui heidad kõhuli kõvale alusele ja lased kellelgi painutada jalga põlvest, kanda tuhara suunas. See peaks ilma erilise vastupanuta ulatuma tuharani. Kui ei, siis võib üks su häda põhjusi olla lihastes. Ja sellest nõiaringist ei saa sa muud moodi välja kui hakates lihaseid ka korralikult venitama.

BodyPumpis ja üheski rühmatrennis on võimalik ainult põgusalt näidata, kuidas peaks venitama. Sellest 3 minutist ei ole aga kindlasti piisav.

JungaTroll! Aitäh põhjaliku vastuse eest, polegi niiviisi varem mõelnud istuva töö ja lihaste poolepealt.

Hommikul linna tänavatel lumes sumbates, "väsis" põlv veidi justkui ära ning trennis käisin ja toimetasin vaid ülakehaga, vahepeal tegin kõhulihastele harjutusi, aaaga kuna põlve kõverdada ei anna eriti, st pikalt hoida kõveras, tähendas see ka suht ühtmoodi lakkevaatamisi vaid - ratast teha ei anna. Ka puhtalt trepist kõndides annab tunda ning päris tuharani välja tõesti hetkel ei suutnud omal käel jalga sundida, kõrvaline abi on momendil puudu. Kükitada ei saa absoluutselt, siis lööb justkui lukku ja teeb valu. Eest ta mul justkui tunda ei annagi, pigem just seesmine külg - küll aga see tuharani-painutamise-nipp andis vihje, et väga hull ei olegi, paindub veidi ikka! Ootasin hullemat valu, aga ei olnudki. Rõõm!

Oma tarkusest/rumalusest ma väga ei julge painutada ka, koormust talle ikka annan ja püüan teda nüüd veidi enam liigutada-venitada ning jälgin selle nädala veel ja kui muutust ei tule, siis peaks asjatundlikuma arsti leidma, jah.

Siit ka küsimus - kas tuhara poole painutus on parim venitusviis või leidub neid variante veel? Ning ega vist ei ole suurt vahet, kas püstiseistes või pikali? Ja kaua keskmiselt peaks reielihast venitama? Ja soovitav treening nende lihaste tugevdamiseks võiks olla milline?

Kui aga on põlvesidemega miskit lahti - kas siinkohal venitus mõjub vastupidiselt hoopis halvasti?

Mine varem kohale ja võimle (kasvõi saali uksetaga oodates) jalad soojaks korralikult, samuti venita pärast trenni, sest see esimene ja viimane lugu bodypumpis ei ole kindlasti piisav.

See on hea tõde, mida ikka jälginud olen - nii reit eest kui säärt tagant, ka õlga, kuna üks õlg pole just ka tugevamate killast. Aga ilmselgelt pole seda teinud piisav aeg, ehk ikkagi - mis see soovitatav aeg oleks?

Muudetud kasutaja Liinav poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja muidugi, et kas lihaspingega võib samuti kaasas käia paistetus? Pehmevõitu ja paistes, hommikuti mitte eriti, kuid õhtuks küll - või võib seda tekitada ehk kuidagi põlveside/kaitse/tugi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bodypumpi tunni jaoks peaks vast 10 minutiga küll soojaks võimlema, lisaks tuleb siis see esimene lugu ka. Tee põlveringe ja masseeri samal ajal põlvi, et verevarustus käima saada. Keharaskusega kükid, väljaasted, erinevad painutused. Soojendus peaks peamiselt koosnema dünaamilistest venitusetest/harjutustest. Youtube otsingusse "dynamic warm up" ja vaata, mis meeldiv tundub. Kui on trenni lõpus koht, siis tee needsamad venitused, mis viimase loo ajal, uuesti läbi ja kriitilised lihased pikemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja muidugi, et kas lihaspingega võib samuti kaasas käia paistetus? Pehmevõitu ja paistes, hommikuti mitte eriti, kuid õhtuks küll - või võib seda tekitada ehk kuidagi põlveside/kaitse/tugi?

Oi ei, kui asi on jõudnud juba tugeva valuni või paistetuseni, siis on kindlasti vaja isiklikult spordiarstile minna. Foorumist ära jää sel juhul küll diagnoose ootama. Kuigi, siin on paar tegelast, kes oskaks paremat nõu anda. Minu jutt käis eelkõige üldiste kaebuste kohta, millel kindel eellugu ja põhjus.

"Kand tuharani" all ei pidanud ma silmas venitusharjutust vaid see on üks lihtsatest testidest, millega võiks vaadata kas lihase pikkusega kõik enam-vähem normis. Muidu aga lihase venituseks on mitmeid erinevaid harjutusi.

Siinsamaski on hea venituste pank: http://www.fitness.ee/venitustepank

Kuid enne leia ikka lahendus oma probleemi põhjusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olles oma elus ka palju põlvevalu ja probleeme tundnud, siis pean tunnistma, et ka käesoleval ajal on mul palju valusam teha sellist bodypumpi kükki kus liigessese jääb pinge sisse, seal on juba kerge raskusega valu, niipea kui lähen korraliku sügavkükki, siis seda valu enam ei ole ja pinge võtab üle lihas. Tavaliselt kardetakse seda sügavkükki nagu tuld, kuid oma kogemusest ütlen ,et see on vähem valutum põlvedele kui pidev poolkükk.

Ma olen selgelt märganud et sügavad kükid on põlvele head ja tegevus kus põlv ainult poolele teele või ainult veidi paindub on üsna riskantne. Eriti kui see tegevus on hüpleva vähekontrollitud liikumisega aeroobika kus jõudu ei kasuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen selgelt märganud et sügavad kükid on põlvele head ja tegevus kus põlv ainult poolele teele või ainult veidi paindub on üsna riskantne. Eriti kui see tegevus on hüpleva vähekontrollitud liikumisega aeroobika kus jõudu ei kasuta.

Eks neid "hüplevaid vähekontrollitud liikumisi" tuleb ka ikka teha. Reaalne elu on enamasti veel vähekontrollitum. Eriti Tallinna tänavatel. Või siis oma lõbuks lumes sumpamine või metsas käimine. Ise kasutan üldse kogu jala stabiliseerivateks ja tugevdavateks harjutusteks sügavaid kükke ühel jalal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen pea kolm kuud kord-paar korda nädalas käinud bodyPumpis, eesmärgiks lihased toonusesse saada ja mis seal salata, hakkas meeldima see treening!

Tänaseks olen nädala lonkanud, kuna parem põlv treeningujärgsel hommikul kiskus "kinni", trepist valus käia, kükitada ei saa ning üldiselt mida sirgemana hoian, seda parem on. Oma mälu järgi põlve ära löönud ei ole, seega süüdistan iseend - sügavamaid kükke ja eelnevat vähest treenitust, millele ehk kiiresti raskuseid peale panin. Ostsin samal päeval, kui valu välja lõi, kohe ka põlvesideme, mis paigal hoiaks ja lootsin, et läheb üle, kuid käisin siiski EMOs ära - arst mainis, et olevat pilt korras, kuid võimalik siis kas põlve külglihase väljavenitamine ning kui kuuga üle ei lähe, siis võib kahtlustada, et kõik pole hästi meniskiga. Kirjutas retsepti põletiku- ja valuvaigistavale ravimile ning veidi asjalikuma põlvesideme Gadoxist, keelas koormuse põlvele.

Lonkan nüüd rõõmsalt edasi, kuid nädala pole trennis käinud ja kardan, et kui nüüd kohe uuesti ei lähe, siis kaob vaim ka pealt ära ning tõesti tahan end liigutada.

Küsimus siis asjatundlikumatele - mida üks mitteasjatundlik istuva tööiseloomuga 25-aastane naisterahvas teha võiks, nii et põlve ei koormaks? Mõtlesin ise, et kui tunnen bodyPumpist rõõmu, siis ei keelaks seda endale, kuid ei teeks lihtsalt kükke-väljaasteid-hüppeid kaasa, et saaks selg-rinnalihas-jm ülaosa koormust.

Aga alakehale mida pakkuda võiks? Mulle meeldib ka crosstrainer - kuidas kommenteerite, kas seda julgeks varsti taas proovida, kui väga valus ei ole? Või peaksingi kuu aega pigem ootama?

Spinningu jätan natukene tulevikku veel, kuna kõrvalt vaadates rallivad nad seal ikka päris korralikult ja hetkel ei julge seda põlve väga kõverdama minna - kevadel hakkan taas rattaga sõitma kindlasti, kuid mis seni alakehale koormust annaks?

Olen kaasamõtlemise ja kogemuse jagamise eest juba ette tänulik!

Pikkus ja kehakaal? Mis uuringud EMO-s tehti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja muidugi, et kas lihaspingega võib samuti kaasas käia paistetus? Pehmevõitu ja paistes, hommikuti mitte eriti, kuid õhtuks küll - või võib seda tekitada ehk kuidagi põlveside/kaitse/tugi?

Põlveside võib seda nii soodustada kui vähendada.

Mismoodi sa siis jalga koormama hakkasid? Kui paistetus on viimase aja teema, siis on pilt suhteliselt selge..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bodypumpi tunni jaoks peaks vast 10 minutiga küll soojaks võimlema, lisaks tuleb siis see esimene lugu ka. Tee põlveringe ja masseeri samal ajal põlvi, et verevarustus käima saada. Keharaskusega kükid, väljaasted, erinevad painutused. Soojendus peaks peamiselt koosnema dünaamilistest venitusetest/harjutustest. Youtube otsingusse "dynamic warm up" ja vaata, mis meeldiv tundub. Kui on trenni lõpus koht, siis tee needsamad venitused, mis viimase loo ajal, uuesti läbi ja kriitilised lihased pikemalt.

Olen tänulik! Otsin-vaatan kindlasti.

Oi ei, kui asi on jõudnud juba tugeva valuni või paistetuseni, siis on kindlasti vaja isiklikult spordiarstile minna. Foorumist ära jää sel juhul küll diagnoose ootama. Kuigi, siin on paar tegelast, kes oskaks paremat nõu anda. Minu jutt käis eelkõige üldiste kaebuste kohta, millel kindel eellugu ja põhjus.

"Kand tuharani" all ei pidanud ma silmas venitusharjutust vaid see on üks lihtsatest testidest, millega võiks vaadata kas lihase pikkusega kõik enam-vähem normis. Muidu aga lihase venituseks on mitmeid erinevaid harjutusi.

Siinsamaski on hea venituste pank: http://www.fitness.ee/venitustepank

Kuid enne leia ikka lahendus oma probleemi põhjusele.

Samuti tänulik! Uudistan Fitnessi edasi.

Täpsustan - foorumist diagnoosi ei otsi, pigem haarasin kinni paarist mõttest, kuid üldjoones otsin vastust küsimusele, mida võiks harrastada, kui tundub, et põlvele suur koormus ei istu.

Pean end spordi osas äsjaavastajaks - eelmine kevad avastasin taas rattasõidu, kevade lõpupoole katsetasin shapingut, aga see kadus sama kiiresti kui tuli, jäi igavaks, ning nüüd üle aastate esimest korda olen kolm-neli kuud püsivalt paaril korral nädalas vähemalt liikunud ja see on külge jäänud, niisiis usu, suhtun ettevaatlikkusega põlvejuhtumisse, kuna ei tahaks, et nüüd kõik katki jääks. Jälgin ja hüppan arstile, kui ikka tunda annab.

Pikkus ja kehakaal? Mis uuringud EMO-s tehti?

Höh, pikkust ok, kaalu palju - pikkust 169 või mõningatel andmetel 170, kaalule astusin viimati detsembri alguses ja siis näitas numbrit 84kg, mis oli 2kg rohkem kui sellest kuu aega tagasi, kuid nagu selgus, oli rasv asendunud lihasmassiga, niisiis numbri pärast ei põe. Hetkeseisu ma ei teagi, kuna pigem olen jälginud, et keha muutuks, kui numbrit - ja see muutus on olnud positiivses suunas.

EMO tegi põlvest eest ja küljelt pilti ning selili olles paluti lihased lõdvaks lasta ja siis väänati üht ja teistpidi nii tervet kui mitte-tervet jalga. Kuna aga meniskivigastuse diagnoosimiseks on tarvis mingit teist sorti uuringut (google ütleb, et magnetresonants uuringut), siis öeldigi, et kui kuuga üle ei lähe, siis võib mure meniskit puudutada ja siis tuleks seda uurida.

Põlveside võib seda nii soodustada kui vähendada.

Mismoodi sa siis jalga koormama hakkasid? Kui paistetus on viimase aja teema, siis on pilt suhteliselt selge..

Mõtlesin siinkohal koormamist kui mitte suures osas rahu andmist ehk kuna autoga ei liikle, töövõimetuslehega kodus istuda tõesti ei viitsi, tööl olles olen ühes tunnis vastavalt vajadusel 5-15 minutit ikka liikvel, siis liigun, toetun ja võimalusel püüan pigem seista, kui istuda. Õhtuti puhkab, lausa padjal, nagu arst soovitas. Ehk siis kuigi on ebamugav ja "väsib ära", siis, nagu ka eelpool mainitud on, ei usu ma sellesse, et täielik rahu kuidagi hea on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
profivaluvaigistid jne)

Kui sa arvad et see on midagi põlvedele väga head siis ma küll ei arva :D

Eriti kui see algab sõnaga glüko ja lõpeb sõnaga kortikoid.

Eestis ainuke enamvähem mõistlik asi oleks plasmasüstid põlve Magdaleenas, 100 eurot vist 1 kord ja neid ikka läheb.

Siinse seadusandluse eripärade tõttu saab Eestis teha ainult mingit nudimat varianti aga ma loodan et trombotsüüdid viskavad selle peale ka oma kasvutegurilaadungi välja.

Kodustest vahenditest... joo kanapuljongit :D

Kui need põlved nii vigased on siis vist läheb sealt kollageeni verre ja see pole üldse hea asi.

Kanakollageeni söömine treenib immuunsüsteemi kollageeni veres aktsepteerima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks neid "hüplevaid vähekontrollitud liikumisi" tuleb ka ikka teha.

Vaimselt väsinuna ei tasu. Ja ma mõtlen tegelikult just selliseid kus lihas peaagu üldse tööd ei saa, natuke jõulisemad miskipärast lõhuvad mul vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa arvad et see on midagi põlvedele väga head siis ma küll ei arva :D

Eriti kui see algab sõnaga glüko ja lõpeb sõnaga kortikoid.

Maimäleta mis need olid. Kui põlved öösel üles ajasid, siis võtsin, mõjusid küll.

A kui poleks kükke hakanud tegema ja venitama, siis võtaks siiamaani. Ja kahtlustan, et kui järgi jätan, siis hakkan uuesti sööma neid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×