Jump to content
Guest aimar102

Kõrge vererõhk.

Recommended Posts

Guest aimar102

Tere. Tahaks teilt nõu küsida, et mul avastati eelmine aasta kõrgenenud vererõhk mis oli tavaliselt 150-160/90-100 arsti juures mõõtes ja samal ajal põdesin veel ärevushäiret ja nüüd siiamaani võtan vererõhu vastu rohtu ja olen paar korda mõõtmas käinud siis on rõhk olnud 130/80-140/90 arsti juures aga jälle süda on sees hüppama hakanud. Rohuks võtan Nebivolol Teva 5mg üks kord päevas. Ning olen ise alles 23 aastane olen internetist palju uurinud, et treeningu ja õige toiduga on täiesti võimalik lahti saada medikamentoosest ravist. Oskate te ehk õelda mulle kellega ma peaks kontakteeruma, et mingi toitumiskava teha ja alustada kergete treeningutega kuna ma olen 20kg ülekaalus ja ei ole väga liikuva eluviisiga inimene. Tegelen arvutite parandusega ja selle kõrvalt ei jää väga aega, et liikuda ikka kõik liikumised teen autoga. Aitäh tähelepanu eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. Tahaks teilt nõu küsida, et mul avastati eelmine aasta kõrgenenud vererõhk mis oli tavaliselt 150-160/90-100 arsti juures mõõtes ja samal ajal põdesin veel ärevushäiret ja nüüd siiamaani võtan vererõhu vastu rohtu ja olen paar korda mõõtmas käinud siis on rõhk olnud 130/80-140/90 arsti juures aga jälle süda on sees hüppama hakanud. Rohuks võtan Nebivolol Teva 5mg üks kord päevas. Ning olen ise alles 23 aastane olen internetist palju uurinud, et treeningu ja õige toiduga on täiesti võimalik lahti saada medikamentoosest ravist. Oskate te ehk õelda mulle kellega ma peaks kontakteeruma, et mingi toitumiskava teha ja alustada kergete treeningutega kuna ma olen 20kg ülekaalus ja ei ole väga liikuva eluviisiga inimene. Tegelen arvutite parandusega ja selle kõrvalt ei jää väga aega, et liikuda ikka kõik liikumised teen autoga. Aitäh tähelepanu eest.

Sul on selline piiripealne vererõhk. Tundub, et arsti juures mõõtmisel mõjutab sind ka nn. valge kitli sündroom. Nebivolol on selline leebe vererõhu alandaja, mis rohkem mõjub pulsisagedusele. Võiksid proovida ravida ärevushäiret AD-ga, sest vererõhk on iseenesest seotud ka emotsionaalse seisundiga. Kui enam ärevushäire hoogusid ei esine, siis võib olla on ka vererõhk vähenenud norm. piiridesse.

Vererõhku saab vähendada ka kehakaalust allavõtmisega ja liikumise osakaalu suurendamisega.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin samal saidil veebitreenerid olemas. Kristjan-Johannes Konsap (kirp2) teeb toitumis- ja treeningkavasid ning vajadusel ka personaaltreeninguid, niiet võibolla pöörduksin tema poole.

Ise olen päris paljude südameprobleemidega tegelenud, aga ma ei koosta toitumiskavasid :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest aimar102

Ärevushäirest ma olen peaaegu lahti saanud aga vererõhku ma ei julge mõõtma ikka minna, tekib selline hirm selle ees. Olin siin hiljuti haige palavik oli 40 ja süda hüppas sees jubedalt kutsusin kiirabi siis mõõdeti vererõhku see oli 165/98 ei ole need närvid vist mul ikka kõige paremas seisundis. Muidu kui kõik on tervisega korras siis pole neid mõtteid ka peas üritan liikuda ja olla aktiivne aga eks ma võtan mõne professionaaliga ühendust kes mind nõustaks natuke kuida saada oma emotsionaalne seisund normi ja vererõhu väärtused ka normi. Kuigi mul ikka selline kiiks küljes, et kui midagi tegema hakkan füüsilist siis on kalduvus kohe pulssi mõõta ja äkki on jälle rõhk kõrge arvan, et see on ikkagi seotud närvidest alles, et kõik ei ole veel täitsa korras sellel alal ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ärevushäirest ma olen peaaegu lahti saanud aga vererõhku ma ei julge mõõtma ikka minna, tekib selline hirm selle ees. Olin siin hiljuti haige palavik oli 40 ja süda hüppas sees jubedalt kutsusin kiirabi siis mõõdeti vererõhku see oli 165/98 ei ole need närvid vist mul ikka kõige paremas seisundis. Muidu kui kõik on tervisega korras siis pole neid mõtteid ka peas üritan liikuda ja olla aktiivne aga eks ma võtan mõne professionaaliga ühendust kes mind nõustaks natuke kuida saada oma emotsionaalne seisund normi ja vererõhu väärtused ka normi. Kuigi mul ikka selline kiiks küljes, et kui midagi tegema hakkan füüsilist siis on kalduvus kohe pulssi mõõta ja äkki on jälle rõhk kõrge arvan, et see on ikkagi seotud närvidest alles, et kõik ei ole veel täitsa korras sellel alal ?

Aga osta endale koju vererõhu aparaat, ei ole väga kallid. Siis saad ise vajadusel mõõta vererõhku ja ei pea tundma hirmu. Vererõhk on nagunii ööpäevaringselt pidevas muutumises ja kui mõõtmisel oli tulemus nt. 170/90, siis 5 min pärast võib näit olla juba 140/80. Ja ka näit 210/180 ei tähenda veel, et kohe midagi hullu võib juhtuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osta/laena endale koju vererõhu mõõtmise aparaat, siis saad ehk ka selgemad tulemused ilma valge kitli sündroomi ja muude ärevusfaktoriteta. Mul endal ka vererõhk kõrgeks läind ja ka põhjuse uurimised käimasl...lähiajal seisavad ees koormustest ja 24-tunnine vererõhu jälgimine, kui pannakse ööpäevaks mingi vererõhumõõdik külge. Samuti vaja osta koju vererõhuaparaat, et saaks pidevalt jälgida ja kirja panna ja kuu pärast arstile tulemused esitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest aimar102

Ei ma ei taha omale seda koju, see mõõtmine tekitas mulle sõltuvuse ja aina kõrgemaks ma näidud suutsin ajada. Andsin selle ära ja nüüd tahan lihtsalt hakata trenni tegema nii, et teen pikemalt trenni ja üritan toitumise paika saada ja mingi 2-3 kuu tagalt korra mõõta ma noor inimene alles ei taha ennast haigeks ka mõelda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ma ei taha omale seda koju, see mõõtmine tekitas mulle sõltuvuse ja aina kõrgemaks ma näidud suutsin ajada. Andsin selle ära ja nüüd tahan lihtsalt hakata trenni tegema nii, et teen pikemalt trenni ja üritan toitumise paika saada ja mingi 2-3 kuu tagalt korra mõõta ma noor inimene alles ei taha ennast haigeks ka mõelda :)

Samas saad vererõhuaparaati kasutada teraapia osana. Paned käe peale, ootad kuni rahuned ja siis lülitad aparaadi sisse.

Aga mulle tundub, et sa peaksid jätkama ärevushäire ravi AD-ga, usu see aitab. Mõnel lihtsalt võtab kauem aega enne, kuni ärevushäire täielikult taandub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest aimar102

Olgu eks ma mõtlen sellele :). Ja võtan selle online treeneriga ka ühendust, et mingi treeningvärk omale välja mõelda ja hakata liigutama ennast enne kui 200kg olen ja veeren ringi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osta masin koju.

Pisike nipp, mida kasutan vererõhku mõõtes: ära vahi kogu aeg seda kuvarit! :D Mida kõrgemaks need numbrid lähevad, seda kiiremini nad kasvama hakkavad.

Pööra masin ringi ja kui mõõdetud on, siis vaata tulemust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest aimar102

Nii muretsesin nüüd omale vererõhu aparaadi ja tekkis üks küsimus. Kui ma esimest korda mõõdan siis tavaliselt jääb vererõhk sinna 160/90 kanti kui teist korda mõõdan siis on ca 140/85 ja kolmanda korraga näitab see juba 130/80 kui väikeste vahedega mõõta ning olen proovinud hommikul mõõta kui voodist ei tõuse siis on ca 115/65. Miks need numbrid nii kõiguvad ja kas tõesti mul siis närvid ikka juksivad seda mõõtes. Kisub seest hästi ärevaks ja pulss ka 100 kandis hommikul mõõtes sellist ärevust ei teki ja pulss ka 60 kandis.

Kui esimest korda mõõtsin üle poole aasta siis lõi pulssi 130 peale ja rõhu 167/95.

Mida nendest numbritest järeldada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks need numbrid nii kõiguvad ja kas tõesti mul siis närvid ikka juksivad seda mõõtes.

Tundub küll :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest aimar102

Aga mida neist numbritest järeldada, et kas reaalselt on ta ikkagi normi lähedane kui nii paika läheb kui mitu korda mõõta . Täna proovisi ka hommiku esimene kord 126/77 teine kord 120/70

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vererõhk muutub pidevalt ning reageerib koheselt erinevatele tegevustele, mõtetele ning tunnetele. Vererõhk saavutab miinimumi just enne ärkamist ning maksimumi keskpäeval. Kui valel ajal arsti juurde satud ja natuke pabistad, siis võivadki vererõhu näitajad olla kõrged.

Kuna oled noor, siis veresooned veel jäigad ei ole, seda näitab vererõhu mõõtmistulemuste suur kõikumine ja alumine näit 65.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest aimar102

Mul on jah nii, et kui manseti peale panen siis lõõb jubeda vibra sisse ja ülemise sinna 160 ligi või nats peale ja järgmise mõõtmisega on juba ülemine 140 kandis ja alumine 80 umbes. Et ei tasu sellepärast niipalju pabistada ehk on ta siis normaalne kui ma selle peale ei mõtle :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub jah, et sa ise nii väga põed sellepärast, et juba väike närv lükkab selle lakke. Võttes ise patsiente vastu haiglas, siis on 90% vererõhk juba kõvasti kõrgem võrreldes normaalsega, lihtsalt selle tõttu, et nad närveerivad nii kõvasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest aimar102

Mul tundub endale ka nii jah kui ma voodis rahulikult olen 10 minutit silmad kinni ja ei mõtle millegile siis tuleb keskmine tulemus 125-130/72-77

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×