Jump to content
s.i.k.u

kaal aina kasvab:S

Recommended Posts

Olen paar viimast aastat trennis käinud (BodyPump+jõusaal ja suvel jooksmine). Trenn ei ole olnud kunagi väga regulaarne, töö on selline kahjuks. On perioode kus käin 4-5korda nädalas ning perioode kus ei saa kuu aega trenni:S

Jaanuaris avastasin, et minu 49kg (olen 158cm) on saanud järsku 52kg. Hakkasin trennis aktiivsemalt käima, taas jõusaal või PodyPump, soojenduseks jooksen u 2km. Hommikul söön kaerahelbe putru, lõunaks peale trenni söön sooja toitu. Üsna tavaline söök (riis tsilli con carnega, kartul värskekapsa ja hakklihahautisega, kartul+hakklihakaste, püreesupp, pasta jne), õhtuks söön jogurtit ja/või lillkapsast, õuna... Ma otseselt oma toitumiskava ei jälgi, küll aga söön vähem, st ei õgi end enam nii kurguni täis nagu mul oli kombeks ning püüan igavuse söömise asendada teega (ingver, sidrun,mesi). Täna astusin kaalule ja 53,4kg. Sain suure ehmatuse osaliseks. Kuidas see võimalik on? Söön vähem kui varem ja trennis käin ka rohkem? Päris hullu toidukava ma jälgida ei suudaks, kuna ma kohutavalt armastan süüa :S aga kuidas saab tulla kaalu juurde kui söön vähem kui varem ning trennis käin ka korralikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal ei näita veel vormi. Kui trenni teed korralikult siis lihas kasvab ning seega võib kaal tõusta, olgugi, et peegelpilt läheb paremaks. Ning toidu kogused ei määra veel toidu energia-sisaldust. Sa võid kahest erinevast toidust süüa end ääreni täis ning ühe puhul võtad kaalust alla ja teise puhul juurde kuna sisu on teine.

Seega unusta kaal, kui vormi näitaja. Tahad oma vormi hinnata siis kaal+mõõdulint+peegelpilt+jõunäitajad.

Lisaks võib kaal vabalt kõikuda 2-3kg ööpäeva jooksul, sõltuvalt millal kaaluda. Jällegi, ei näita see vormi vaid toidumassi ning vee osakaalu peamiselt. Su menüü tundub muidu aga valguvaene. Soovitan kokku arvutada menüü toitainete sisaldused. Numbrid võiksid olla järgnevad:

Valke 2g kehakilo kohta

Rasvu 1g kehakilo kohta

Ülajäänud sõltuvalt kaloraažist kolme toitaine segu aga soovitavalt enamikel süsivesikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

peaksin hakkama rohkem kana sööma ilmselt ja kodujuustu. Kohupiim mulle üldse ei maitse:( Jogurtites on valgusisaldus aga ka üsna madal. Kala mulle väga maitseb aga see on kohutavalt kallis:) Tavaliselt mul kaal väga ei kõigu. Kaalun enamvähem ühel ja samal ajal. Trennist tulles kohe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

peaksin hakkama rohkem kana sööma ilmselt ja kodujuustu. Kohupiim mulle üldse ei maitse:( Jogurtites on valgusisaldus aga ka üsna madal. Kala mulle väga maitseb aga see on kohutavalt kallis:) Tavaliselt mul kaal väga ei kõigu. Kaalun enamvähem ühel ja samal ajal. Trennist tulles kohe.

Ei ole väga adekvaatne kaalumishetk minumeelest. Pool päeva seljataga. Mõni päev aktiivsem, mõni päev vähem.

Kaalu parem hommikul enne hommikusööki peale tualetiskäiku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodus kaalu hetkel ei ole. Kaalun trennis, Sinna lähengi peale hommikusöögi söömist u 13 ajal tavaliselt. Kaalun peale trenni ja enne pesemist alati. (Minu hommikusöök töövälisel perioodil on alles 11-12 ajal, tõusen ka hilja)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valke 2g kehakilo kohta

Rasvu 1g kehakilo kohta

Ülajäänud sõltuvalt kaloraažist kolme toitaine segu aga soovitavalt enamikel süsivesikud.

Lisaks siinkohal veel asjaolu, et ( 1 ) võrdselt tuleks süüa nii loomset, kui taimset valku (Jalak, 2005: 37) ja ( 2 ) küllastatud, mono- ja polüküllastamata rasvhapete optimaalne vahekord toidus on 1:1:1 ,kus tuleks tarbida umbes 1/3 loomset ja 2/3 taimseid rasvu (Jalak, 2005: 27).

Jalak, R., Ööpik, V. (2005). Sportlase toitumine. - http://www.apollo.ee...-toitumine.html

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×