Jump to content
Alexander Andrusenko

34. EMV jõutõstmises 2013: esmakordselt 1000kg!

Recommended Posts

Ja Ott, sul selgeltnägija võimed. Peaksid esoteerikaga rohkem tegelema hakkama :D

Vähe sellest, et andsid mõista, et kõik on võimalik ( paljudele ei mahu see siiani pähe ), panid ka kilodega täppi. 960 kilo juures eksimist 2,5 ja 5,5 kg on suht olematu protsent

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja Ott, sul selgeltnägija võimed. Peaksid esoteerikaga rohkem tegelema hakkama :D

Vähe sellest, et andsid mõista, et kõik on võimalik ( paljudele ei mahu see siiani pähe ), panid ka kilodega täppi. 960 kilo juures eksimist 2,5 ja 5,5 kg on suht olematu protsent

Ott peab minema Selgeltnägijate tuleproovi kätt harjutama

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Supertulemused loomulikult raskekaalu meestel!

Väga huvitav, tasemel konkurents.

Aga ennustajatele, kommenteeriatele, ka jõudu!

Muudetud kasutaja Peep70 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma luban endale samasugust sõnavabadust nagu anonüümsed netikommentaatorid, siis miks pean ma jätkuvalt välja lugema mingit ilkumist antud teemal?

Kas Tartu mehed on võimetud kellegi teise paremust tunnistama? Täna juba tõestati vastupidist. Või on see mingi ääreala hälve, et iseendaga võisteldes on lihtne hakata asju ette kujutama. Pooled mehed on keemikud ja näevad ikka välja nagu hunnik ..., teine pool lihtsalt ei arene.

Siim on oma järjepideva töö ja korraliku arenguga tunnustuse ära teeninud, rääkimata sügisesest absoluutsest juuniorite meistritiitlist.

Olenemata sellest, mis vanu võrdlusi keegi välja toob, on Siim ikkagi hetke parim juunior ja kui on soovi vastupidist tõestada, tuleb tulla võistlema ja asi paika panna, mitte kodus kõvatada!

Ära palun samasta, üldista kellegi "juhusliku" netikommentaatori arvamust Tartu meestega!

TÜASK ei "tunnista ju teiste meeste paremust"- võideti võistkondlikult .... :) Naised ka ei tunnista :D

R. Sagori ja Siimu (Rast) supertulemuste üle on ülikooli sportlastel väga hea meel ja tunnistavad seda! Õnnitleti ka võitjaid vahetult pärast võistlust.

Vähemalt jõutõstjate siseringis on üksteiste suhtes väga suur respect (Tartu versus Tallinn).

Nagu isegi kulturist Ott ütleb, et väga kõva tase ja selline konkurents on igati edasiviiv jõud!

No kui Sa arvad, et tartlaste või TÜASK jõutõstjate esinemine Eesti mastaabis on ääreala hälve...?!

Siis paluks avalikult sellekohast vabandust, vähemalt jõutõstjate suhtes!

Muudetud kasutaja Peep70 poolt
  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan ,et tõmbame siinkohal alla joone ja selliste supertulemuste taustal oleks lausa lugupidamatu üksteist solvata....Seega palun mitte ühetgi negatiivset kommentaari siia rohkem lisada ja usun, et väljapool seda virtuaalmaailma oleme juba näidanud küll ja küll, et me üksteisest lugu peame. Eile oli vaieldamatult ajalooline päev Eesti jõutõste ajaloos ja seda ei ole vaja ära rikkuda ükskõik, kes ennustas pihta või pani mööda - vahet pole , kokkuvõttes võitis jõutõstmine!!!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa seletad, eile istusid ise ka teemas sees kui tulemused ilmunud olid...

Ma ei rääkinud jõutõstmisest!

Kui ma tsiteerin Kirbu teksti, siis ilmselgelt on küsimus tsiteeritud lause peale vms.

Igaks juhuks täpsustan, muidu tekib jälle segadus. Kirp ütles, et Siim on parim juunior hetkel, kuigi võistlused pole veel alanudki! Viimati, kes parim juunior oli, oli Mikk Raudsepp.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on väga tõenäoline, et ühel hetkel ületab Siim Otti. Praegu on aga täiesti meelevaldne võrrelda ülikogenud vanameistrit noorsportlasega, kes on võistluskulturismiga tegelenud paar aastat. Jõutõstjaid võib võrrelda küll, sest mõlemad on vist samas vanuseklassis ja arenguastmel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei rääkinud jõutõstmisest!

Kui ma tsiteerin Kirbu teksti, siis ilmselgelt on küsimus tsiteeritud lause peale vms.

Igaks juhuks täpsustan, muidu tekib jälle segadus. Kirp ütles, et Siim on parim juunior hetkel, kuigi võistlused pole veel alanudki! Viimati, kes parim juunior oli, oli Mikk Raudsepp.

Ah, rääkigige siis ka perekonna nimedest! Või parem võtke Otti kuulda ja ärge rääkige enam üldse sel teemal! Minu arust on selles vaidluses kulturistid ja jõutõstjad segamini aetud. Lugeja ei saa aru, kellest räägitakse. :) Ilusat päeva!

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juhin tähelepanu, et vaal mitte väga ammu oli Eestis väga kõva tulemus kui keegi üle 500 punkti tegi.Eile oli neid lausa 8!!! Kes veel ei tea, siis hr. Peep Päll tegi eile enda 100. jõutõstmis-võistluse!!!
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhin tähelepanu, et vaal mitte väga ammu oli Eestis väga kõva tulemus kui keegi üle 500 punkti tegi.Eile oli neid lausa 8!!! Kes veel ei tea, siis hr. Peep Päll tegi eile enda 100. jõutõstmis-võistluse!!!

Peep jõudis minust ette jõutõstmises ;) - kulturismis tuleb mul 100 juubel EM -mai kuus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siim Rast tegi jõutõstmise ajalugu

Eile, 30. märtsil, toimunud jõutõstmise Eesti Meistrivõistlusel tegi Siim Rast ajalugu. Esimese eestlasena jõutõstmise ajaloos sai 24-aastane mees kokku üle 1000 kilogrammi! Siim kükkis 386 kg, mis on ametlikult suurim raskus, mida Eestis keegi on kükkinud. Lamades surumises sai ta kirja 280 kg ning jõutõmbes püstitas oma kaalukategooria (120+ kg) Eesti rekordi 335 kiloga. Kokku tuli seega 1001 kg!

Siim ise kommenteerib seda sündmust järgmiselt: „Täna toimunud EMV raames õnnestus lõpuks üks unistus täita ja kogusumma rekord viia üle 1000kg, täpsemalt siis 1001kg.

Ei saa öelda, et oleks olnud hea võistlus, aga suutsin siiski endast täna maksimumi võtta. Kükis jäi küllaltki napilt 400kg alistamata ja surumises pidin piirduma algraskusega 280kg, kuid tänu jõutõmbele 335kg, õnnestus siiski see 1000kg täis teha.

Tänased parimad katsed siis (386kg, 280kg, 335kg).

Aitäh kõigile toetajatele, perele, ja Reval-Sport Powerlifting Team'ile“.

Ajalugu tehti ka kergemate meeste seas, kus kaks sportlast uuendasid absoluutset Eesti rekordit jõutõmbes. Alguses purustas selle rekordi Rait Sagor, kes tõmbas 358 kg ning kohe pärast seda võttis rekordi endale Elar Kraav, kes tõmbas 360 kg. See on raskus, mida enne ei ole Eestis keegi ametlikult tõmmanud.

Samuti sai sellel võistlusel näha ülipingelist heitlust absoluutse Eesti meistri tiitli eest, millele pretendeeris kaks sportlast – eelmise aasta juunioride Euroopa absoluutne meister Alex-Edward Raus ning juunioride Euroopa meistrivõistluse pronks Rait Sagor. Kuni eelviimase tõmbekatseni ei olnud veel selge, kes tuleb võitjaks. Napilt oli ees Alex, kuid Raidil oli veel varus viimane jõutõmbe katse, mida tuli kindlalt sooritada, et konkurenti edestada. Selle ka ta tegi – tõmbas näiliselt kergelt 358 kg ning edastas Alexi 0,17 Wilksi punktiga. Alexi ja Raidi heitlust saab jälle näha 12. aprillil juunioride Euroopa meistrivõistlusel, kus nad võistlevad

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan kokku ka ennustusvõistluse - nagu lubasin kiirelt ja võrdelt neli ennustjat kogusid ühesuguse tulemuse, seega pakun jagada 1000 fitti võrdselt 4 -ks ehk 250 fiti per kärss... :D . Sherku, eliviielo, Jacko, mr815 (kõigile ühesugune -4 miinupunkti ja täpselt sama tulemus üldse top 6 ja 3 pääsenud võistlejate osas) Teadupärast Erit ja Aus ajasid kaardipaki segamini ja Taavi Pehme tuli top sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah, rääkigige siis ka perekonna nimedest! Või parem võtke Otti kuulda ja ärge rääkige enam üldse sel teemal! Minu arust on selles vaidluses kulturistid ja jõutõstjad segamini aetud. Lugeja ei saa aru, kellest räägitakse. :) Ilusat päeva!

Jaa, nüüd ma saan ka aru, et anonüümsed kulturistid (Sarge, Kirp, Maleva)?! on pisut jõutõstmisteemasse, "omal moel sekkunud ..." :o

Otti ma kulturistina, jõutõstmishuvilisena tean :D

Vabandan, et ise teie arutellu, Tartu jõutõstjate nimel välja astusin. Tundub jah, et see rohkem nö mõne kulturisti vaheline sõnavõtt.

Mäletan, et kunagine Revali "kodusõda" kulturistide ja jõutõstjate vahel oli kuidagi sõbralik, mitte halvustav ;)

Tore, kui raskejõustiklased, ikka kokku hoiaks, ühise lipu kõrgel hoidmise nimel (nagu tegid seda Mikk ja Raigo!)

Kokkuvõtteks, hea reklaam/uudis ka kulturistide presidendi (jõutõstmise ekspresidendilt) ETV spordiuudistes:

http://sport.err.ee/teised_alad/d997ad72-62e8-49bc-9f91-bcf69786e77d

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaa, nüüd ma saan ka aru, et anonüümsed kulturistid (Sarge, Kirp, Maleva)?!

Neist kolmest võib ainult üht kulturistiks nimetada ja see on ka tegelikult korvpallur, kes käib kulturiste kollitamas... :ph34r:NALI!!!

Eks tegelikult igaüks näeb kommentaarides seda, mida ta tahab. Mina isiklikult pole tahtnud kedagi solvata. Olen vb olnud liialt sarkastiline ja irooniline, mida kõik ei mõista.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kaalukategoorias võ

Elaril on teine koht, kuid protokollis wilksid paremad. Kuskil on vist näpukas.

Kaalukategoorias võisteldakse kilode järgi.

Aga muidu pakkusid nii mehed, kui ka naised väga põneva ja kõrgetasemelise võistluse.

Väga paljud ei öelnud veel oma viimast sõna ja hoidsid ennast järgmisteks võistlusteks (EM, mis algab 2 nädala pärast).

Ärme ütle siin foorumis välja asju mis on solvavad!! Kui kellegil on tõesti midagi nii südames, siis räägime asju otse, näost-näkku.

Omalt poolt veelkord palju õnne kõikidele ja kordaminekuid välisvõistlustel!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valik fotosid võistlustelt asub aadressil:

http://gallery.fitness.ee/main.php?g2_itemId=551610

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaa, nüüd ma saan ka aru, et anonüümsed kulturistid (Sarge, Kirp, Maleva)?! on pisut jõutõstmisteemasse, "omal moel sekkunud ..." :o

Otti ma kulturistina, jõutõstmishuvilisena tean :D

Vabandan, et ise teie arutellu, Tartu jõutõstjate nimel välja astusin. Tundub jah, et see rohkem nö mõne kulturisti vaheline sõnavõtt.

Mäletan, et kunagine Revali "kodusõda" kulturistide ja jõutõstjate vahel oli kuidagi sõbralik, mitte halvustav ;)

Tore, kui raskejõustiklased, ikka kokku hoiaks, ühise lipu kõrgel hoidmise nimel (nagu tegid seda Mikk ja Raigo!)

Kokkuvõtteks, hea reklaam/uudis ka kulturistide presidendi (jõutõstmise ekspresidendilt) ETV spordiuudistes:

http://sport.err.ee/...91-bcf69786e77d

Sorry, et segadust tekitasin. Ei tulnud selle pealegi, et võin olla kaheti mõistetav.

Jõutõstmise telgitaguseid ma ei tea, seega sinna oma nina ei topi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suuremas formaadis Siimu kükist 400 kiloga leiab aadressilt:

http://pilt.delfi.ee/picture/15504003/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×