Jump to content
MoloM

Kusihape

Recommended Posts

Tegelikult selline lihtne küsimus, et kas kusihappe sisalduse alandamiseks on ilmtingimata tarvis võtta ravimeid, või piisab ka toitumise korrigeerimisest. Ilmselgelt on sellest abi, kuid kas sellest piisab või pigem ikka ravimeid ka võtta?

Toidulisanditest oomega 3, Se E-vitamiiniga, kvertsetiini ..

Vältida võiks rupskeid, pärm, koorikloomad, kuiv. kaunviljad, seened, spargel, spinat. Vähendada liha jne..

Abi võiks olla rohelise köögivilja, tumedad marjad, kirsid, mustikad jne söömisest?

Tarbida viisakas koguses vedelikku ca 30ml 1 kg kehakaalu kohta?

OLen ma enam-vähem õigel teel??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusihappe kõrged väärtused:

  • Puriini ainevahetuse häired. Podagra diagnoosimist raskendab selge piiri puudumine tervete ja haigete isikute väärtuste vahel
  • Puriinirikas toit – kusihappe sisalduse lühiajaline vähene suurenemine veres
  • Neerupuudulikkus
  • Koe lagunemine: kasvajad, radio- ja kemoteraapia, hemolüütiline aneemia
  • Kaalukaotus, nälgimine
  • Dehüdratatsioon, šokk, hüpoksia, atsidoos
  • Suur füüsiline koormus
  • Ravimid: aspiriin, tiasiid-diureetikumid, nikotiinhape
  • Pliimürgistus

Tõmba siit nimekirjast maha need punktid, mis sinu kohta ei käi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusihappe kõrged väärtused:

  • Puriini ainevahetuse häired. Podagra diagnoosimist raskendab selge piiri puudumine tervete ja haigete isikute väärtuste vahel
  • Puriinirikas toit – kusihappe sisalduse lühiajaline vähene suurenemine veres
  • Neerupuudulikkus
  • Koe lagunemine: kasvajad, radio- ja kemoteraapia, hemolüütiline aneemia
  • Kaalukaotus, nälgimine
  • Dehüdratatsioon, šokk, hüpoksia, atsidoos
  • Suur füüsiline koormus
  • Ravimid: aspiriin, tiasiid-diureetikumid, nikotiinhape
  • Pliimürgistus

Tõmba siit nimekirjast maha need punktid, mis sinu kohta ei käi.


  • Puriinirikas toit – kusihappe sisalduse lühiajaline vähene suurenemine veres

  • Koe lagunemine: kasvajad(Kunagi lapsena oli huule peal kasvaja, mis eemaldati kirurgiliselt)
  • Kaalukaotus, ( ca 5 aastat tagasi kaotasin 40 lisakilo, mis oli aastatega tekkinud, nälginud ei ole kunagi)

  • Suur füüsiline koormus ( ca 8-12 tundi päevas füüsiline töö, kogu aeg jala peal ja raskuste teisaldamine)
  • Ravimid: aspiriin (viimasel ajal ei ole võtnud, kuid varasemal perioodil on ikka ette tulnud aspiriini võtmist)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piiripealset saab toitumisega korrigeerida.

Tegelikult proovi ja mõõda mingi aja pärast uuesti. Kui midagi muud ei saa, siis vähemalt ravimi kogust vähendada.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju näit oli?

Ilmselgelt olin niivõrd palju üllatunud antud näidust, et kui helistasin ja proovide tulemusi küsisin, siis isegi ei küsinud näitu. Selle vea homme ka parandan ja uurin näidu järgi.

Olen ma õigesti aru saanud selles suunas, et milliseid toiduaineid vältida ja milliseid pigem siis tarbida, et aidata kaasa näitude paranemisele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Guugelda, mingid köögiviljad vähendasid selle aine teket. Lihast peaksid vältima väidetavalt just tumedat, igasugu puljongeid jm. Lisaks alkoholi.

Tüüpilised podagra valuhood on peale suuri söömasid-joomasid.

Kiiruga leidsin sellise:

http://healthmeup.com/news-diet-fitness/diet-tips-for-high-uric-acid-patients/17203

Vaata ise juba täpsemalt edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Guugelda, mingid köögiviljad vähendasid selle aine teket. Lihast peaksid vältima väidetavalt just tumedat, igasugu puljongeid jm. Lisaks alkoholi.

Tüüpilised podagra valuhood on peale suuri söömasid-joomasid.

Kiiruga leidsin sellise:

http://healthmeup.co...-patients/17203

Vaata ise juba täpsemalt edasi.

Eks ma guugeldasin ka aga nuh nagu alati, vasturääkivusi omajagu, korjan siit ka infot , arstiaja sain ka alles teisipäevaks. No podagrat mulle välja ei pandud, kuid arst pakkus, et sellest võib välja kujuneda podagra ja arvan, et enne kui see juhtub oleks mõistlik sellega tegeleda :)

Igal juhul oli see mulle üllatus aga ilmselt ka seetõttu, et mu teadmised selles valdkonnas väga nigelad. Arvasin et podagraoht varitseb ainult inimei, kes on füüsiliselt vähe aktiivsed, ülekaalus ja vahivad pitsipõhja liiga tihti... minu aastatetaguse elustiili vili ehk.. ??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma guugeldasin ka aga nuh nagu alati, vasturääkivusi omajagu, korjan siit ka infot , arstiaja sain ka alles teisipäevaks. No podagrat mulle välja ei pandud, kuid arst pakkus, et sellest võib välja kujuneda podagra ja arvan, et enne kui see juhtub oleks mõistlik sellega tegeleda :)

Igal juhul oli see mulle üllatus aga ilmselt ka seetõttu, et mu teadmised selles valdkonnas väga nigelad. Arvasin et podagraoht varitseb ainult inimei, kes on füüsiliselt vähe aktiivsed, ülekaalus ja vahivad pitsipõhja liiga tihti... minu aastatetaguse elustiili vili ehk.. ??

Podagral on tugev geneetiline taust ka, kellelgi suguvõsast pole seda?

Kui ütles et sul veel pole siis ehk ikka toiduga kontrolli all hoitav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Guugelda, mingid köögiviljad vähendasid selle aine teket. Lihast peaksid vältima väidetavalt just tumedat, igasugu puljongeid jm. Lisaks alkoholi.

Tüüpilised podagra valuhood on peale suuri söömasid-joomasid.

Kiiruga leidsin sellise:

http://healthmeup.co...-patients/17203

Vaata ise juba täpsemalt edasi.

Üks hullemaid reaktsiooniandjaid on ölu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks hullemaid reaktsiooniandjaid on ölu.

Täiesti juba jõudnud sellega ennast kurssi viia, ei salga üldse et olin kunagi täitsa suur õllesõber, kuid viimased ajad enam nii mitte ja muud alkoholi ei tarbi üldse, negramm. Nu see aasta ei ole ka õlut tarbind

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusihappe näit muutub praktiliselt iga päev, sõltub söödud-joodud toidust, vedeliku tarbimisest päevas, alkoholitarbimisest, füüsilisest tööst, neerude tööst.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusihappe näit muutub praktiliselt iga päev, sõltub söödud-joodud toidust, vedeliku tarbimisest päevas, alkoholitarbimisest, füüsilisest tööst, neerude tööst.

Tõesti, ilmselt peab arstiga ikka tõsiselt arutama, kas on mõtet mingeid ravimeid peale panna või katsuks esialgu heaga :)

Tänud vastuste eest.!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Podagra millegipärast oli keskajal rikastel väga levinud aga tänapäeval palju vähem...

Tänus info eest, kahjuks pole ma rikas ega ela keskajal, õnneks pole podagrat kah.. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Podagra millegipärast oli keskajal rikastel väga levinud aga tänapäeval palju vähem...

Kas tead midagi kusihappe antioksüdandi rollist organismis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Podagra millegipärast oli keskajal rikastel väga levinud aga tänapäeval palju vähem...

Kas tead midagi kusihappe antioksüdandi rollist organismis?

Ei tea aga eks ma uurin. Kas keskajal oli siis seda rolli vähem vaja? :)

Nii.. paistab et oli meie vigastel eellastel üks kaotatud C-vitamiini asendaja...

"The loss of uricase in higher primates parallels the similar loss of the ability to synthesize ascorbic acid, leading to the suggestion that urate may partially substitute for ascorbate in such species.[12] Both uric acid and ascorbic acid are strong reducing agents (electron donors) and potent antioxidants. In humans, over half the antioxidant capacity of blood plasma comes from uric acid"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea aga eks ma uurin. Kas keskajal oli siis seda rolli vähem vaja? :)

Nii.. paistab et oli meie vigastel eellastel üks kaotatud C-vitamiini asendaja...

"The loss of uricase in higher primates parallels the similar loss of the ability to synthesize ascorbic acid, leading to the suggestion that urate may partially substitute for ascorbate in such species.[12] Both uric acid and ascorbic acid are strong reducing agents (electron donors) and potent antioxidants. In humans, over half the antioxidant capacity of blood plasma comes from uric acid"

Kusihape on tugev antioksüdant.

Samas on inimese regulatsioonimehhanismide areng mõnes mõttes puudulik ja mõnikord võib kujuneda podagra, s.t. kusihappesoolade ladestumine liigestes. Samuti neerukivide tekke ohu korral tuleb tähelepanu pöörata vee joomisele ja hoiduda olukordadest, kus organism kaotab palju vett, kuid vett juurde ei anta. Näit. intensiivne füüsiline töö, treeningud, võistlused, kuum kliima.

Ühesõnaga - kusi olgu vesine! Uriini on kehast lihtsam eemaldada kui neerukive.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuli meelde mispuhul kusihape kunagi jutuks oli. Kõrge on ilmselt parem kui madal:

"Lower serum values of uric acid have been associated with multiple sclerosis (MS)."

Iseasi et kas see on põhjus või lihtsalt diagnostiline marker, sest MS on suures osas seotud raua ainevahetuse probleemidega, ja...

"Causes of high uric acid

  • Iron (Fe) activates xanthine oxidase (XO) and copper (Cu) deactivates it, so as men accumulate Fe with age (ferritin levels rise above 45 ng/dl) and Cu levels decline as testosterone levels drop with age (testosterone increases Cu half life), eventually the high Fe/Cu results in more active XO and higher urate levels.[citation needed] Excess Fe can be eliminated through phlebotomy (blood donation) and low Cu can be corrected through daily intake of 2 mg Cu per day, reducing urate levels.[citation needed]"

http://en.wikipedia.org/wiki/Uric_acid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×