Jump to content
haha

BAV ja selle tähtsus.

Recommended Posts

Tere.

Probleem on selline:

Struktur.net lehekülje järgi oleks mu BAV päevas 1510 kcal ning sellest allapoole ei tohiks laskuda. Kuna aga pean toitumispäevikut, siis see näitab, et päevas söön ära vaid umbes 1200 kcal, kusjuures kõht on täis ega tunne, et peaks rohkem sööma. Küsimus siis selline, et kui ma söön alla BAV, siis kas see, et kaal langeda ei taha, võib olla sellest mõjutatud(mainin ära, et trenni teen 4 korda nädalas)? Äkki peaks sundima ennast rohkem sööma? Lisan oma eilse menüü ka igaks juhuks, sest omast arust söön enam-vähem tervislikult.

Hommik: (umbes 6.00 enne trenni (jõutrenn) )

Kodujuust 45g

Täisteraleib 30g

Sink 12g

1 muna

Banaan

vesi

Vahepeal, ehk siis pärast trenni:

Smuuti, kus on sees erinevad marjad, banaan, pirn, maitsetamata jogurt, piim, müsli

Lõuna:

Kala 50g

Tatar 40g

Värske salat 30g

Täisteraleib

Vahepeal:

Väike jogurt

Õhtul:

Köögiviljadega hautatud kana 150g

Täisteraleib

kodujuust 45g

Hiljem näksimiseks natukene pähkleid. Päeva jooksul joon kokku umbes 2 l vett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid andmeid kalkulaatorisse sisse lüües saan ma julgelt üle 2000 kcal. Kust see arvutus, et 1200kcal sööd?

1. Kodujuust - mis imelik pakk see on, 90 grammine? Või 45 grammine? Tavaliselt on kodujuustukarbid 200, 300g. Mitu päeva sa seda sööd siis?

2. See smuuti on ilmselt üks kaloripommidest päevas, mille arvutamisel jääb sul midagi kahe silma vahele. Isegi kui võtan vaid klaasitäie ja 60kcal/100g, annab see päris palju.

3. Ka kõige väiksem jogurt annab 120kcal ikka.

4. Näksimiseks pähklid on suht kerge muutuma kaloripommiks. 100g pähkleid on väga väike pakike. Kuid 100g pähkleid on 600kcal.

Mina hindaks, et sa sööd vabalt oma normi päevas täis. 1200 kcal-st pole küll juttugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nutridatas pean seda toidupäevikut, panen kogused võimalikult täpsed(saab ka pildi pealt määrata, mis koguse sööd).

Selles aga, kui täpselt see määrab, ma küll kindel olla ei saa. Selle kodujuustuga on lugu selline, et ma lihtsalt sel päeval ei söönud tervet karpi ära, vaid natukene. Ning pähkleid kulub selle näksimise käigus küll kindlalt vähem kui 100g. Samas osadel päevadel, kus toitumine umbes sama, aga smuuti jääb ära, arvutab see mu kalorikuluks vaid 800 kcal, mis tundub naeruvärselt väike arv. Aga tore teada, et norm peaks ikkagi täidetud olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pähklid annavad päris palju lisa kcal. Paljud kes on minult nõu küsinud on tavaliselt sellised asjad mainida unustanud. Täisteraleib, seda on sul ka mitmel korral mainitud, aga kogus? 1viil 3 viilu? Samuti unustatakse või ei mainita alkohoolseid jooke. Nt õlu siider. Kui sina neid ei tarbi ok, aga kui jätad mainimata ja arvestamata siis mõni älle v siider mõnel õhtul annab päris olulise koguse lisa kaloreid. Nt 1 0.33 ne ülu annab peaaegu 200 kcal. Siider veel rohkem!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles aga, kui täpselt see määrab, ma küll kindel olla ei saa. Selle kodujuustuga on lugu selline, et ma lihtsalt sel päeval ei söönud tervet karpi ära, vaid natukene. Ning pähkleid kulub selle näksimise käigus küll kindlalt vähem kui 100g. Samas osadel päevadel, kus toitumine umbes sama, aga smuuti jääb ära, arvutab see mu kalorikuluks vaid 800 kcal, mis tundub naeruvärselt väike arv. Aga tore teada, et norm peaks ikkagi täidetud olema.

Ka ilma smuutita tulid mul kalorid üle 1500. Lisaks andsid veel põhiliselt pähklid. Juba peotäis pähkleid annab 200-300kcal. 100g pähkleid on suht väike kogus juba niigi, alla selle tuleb juba süüa neid näppudel lugedes.

Kui ütled, et sõid "natuke" kodujuustu, st. mitte karbitäit, siis 45+45g on alla kolmandiku karbist. Kui sõid aga pool ära ikka, siis kogus juba 150g.

Kala 50g? Kas ikka täiesti ausalt lased kogused köögikaalu pealt läbi?

Ikka nii, et näiteks kui taldrikut täidad, siis teine taldrik kaalule, kaal nulli, toit peale. Kaal kirja. Seejärel toit kaalumistaldriku pealt söögitaldrikule. Kala kaalumistaldrikule, üle kaalu ja söögitaldrikule. Kala/kana küpsetamisel ja salati tegemisel samuti kõik asjad viimseni üle kaalu samamoodi.

Alguses jube mässamine, kuid annab kiirelt ettekujutuse, mida tähendab tegelikult 50g kala - selle, et see on suurema mehe üks kahvlitäis.

Kuid kokkuvõtteks - ära väga muretse BAV kalkulaatorite jms. pärast. Kui kaal ei lange, siis on kaks võimalust - oled kannatamatu või sööd liiga palju. Mida iganes kalkulaatorid näitavad. Kannatamatu selles mõttes, et erinevad toidud püsivad erinevalt sees, võivad panna keha vett rohkem või vähem kinni hoidma jne. Ja keha kaalumine võib seetõttu veel "peita" ära tegelikud kaalumuutused.

Kui oled isegi 500kcal-ga päevas miinuses, siis tegelik rasvakadu on päevas heal juhul 30-40g kehalt. Nädalaga kuni 0,5kg. Piisab aga kui sööd ära ühe korraliku tüki soolast või jääb kõht kinni ja kaal "peidab" vabalt seda 30g haaval kaduvat rasva vähemalt nädala.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varem kasutasin ka nutridatat, kuid nüüd ostsin köögikaalu ja oi kui huupi ja valesti ma seal nutridatas asju märkisin. See "määra kogus pildi järgi" on täielik jama! Silma järgi ikka ei saa selliseid asju võtta. Soovitan ka osta köögikaalu endale, hinnad algavad seal 10€ juurest juba, pole väga karm väljaminek.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varem kasutasin ka nutridatat, kuid nüüd ostsin köögikaalu ja oi kui huupi ja valesti ma seal nutridatas asju märkisin. See "määra kogus pildi järgi" on täielik jama! Silma järgi ikka ei saa selliseid asju võtta. Soovitan ka osta köögikaalu endale, hinnad algavad seal 10€ juurest juba, pole väga karm väljaminek.

Peaks vist sama teed pidi minema. Selle kala koguse arvutaski nutridata mul pildi järgi..ega ta vist väga täppi ei pane jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smuuti nüüd küll kaloripomm ei ole. Võin teha sulle tervisliku smuuti, valke üle 20g ja kaloraaž jääb 160kcal sisse.

sa mõtled 100 grammi kohta siis on see 160 kcal vedela toidu kohta päris korralik kaloripomm!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sa mõtled 100 grammi kohta siis on see 160 kcal vedela toidu kohta päris korralik kaloripomm!

Sorri, 260kcal mõtlesin. Ja ei ole sada grammi. Kogus on 500g ja soovi korral võib ka jääd lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smuuti nüüd küll kaloripomm ei ole. Võin teha sulle tervisliku smuuti, valke üle 20g ja kaloraaž jääb 160kcal sisse.

Muidugi võib. Ma lugesin esimese postituse retsepti - banaan, müsli. Kes teab mis müsli, kuid enamikus müslides on juba letilt võttes tuntavalt suhkrut sees.

Mis aga puutub toitude piinlikku kaalumisse ja BAViga võrdlemisse, siis ära tee sellest asjast obsessiooni. Mida iganes kalkulaatorid näitavad, kasuta seda vaid algväärtusena. Edasi tuleb ikka kaalu ja peegli järgi muutma hakata menüüd. Mida iganes BAV kalkulaator ei näita, kui kaal ei lange tuleb nutta ja toitu vähendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×