Jump to content
feelthispain

Abi toitumisel/ kaalust juurde

Recommended Posts

Või näiteks igapäev on kolm söögikorda, aga minul on vahest neli või viis toidukorda ja kaal tõuseb nii, et hirmus kohe

Söö seda mis sa sööd ja siis söö igakord natuke rohkem, ei ole ju midagi keerulist. Sööma pead muidugi korralikku sooja toitu.

paljudel eiole lihtsalt võimalik, niimodi toituda päevas, nagu sinul või kellelgi teisel, hommikuti ei söö, kui siis, midagi lihtsat ja kiiret, lõunal ja õhtul tavaliselt. (korralik portsjon) aga toidu lisandid, need ei aita?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Konsulteeri spetsialistiga. Vahest süüakse justkui koguse järgi piisavalt, aga mingit teatud toitainet on puudu. Kellel valku, kellel rasvu, kellel sv...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõelge kaloritest kui rahast, selleks, et rikkamaks saada, peate rohkem raha oma eelarvesse panema, ehk söö rohkem. See kui sa teed rohkem tööd ajaliselt aga raha saad sama palju siis sa ei muutu ju rikkamaks? Kuidas siis peaks füüsiline töö vähe süües sulle kaalu lisama? Ja mis tähendab pole võimalik? Kui sa vaatad 5 minutitki päevas telekat siis selle 5 minutiga saaksid sa 1 lihtsa toidukorra ettevalmistada ala kodujuust + puuvili või tuunikala täisteraleivaga. Kui sind huvitab rohkem teleka vaatamine kui söögi tegemine ja seega kaalu tõstmine, siis ära käi ja hala siin, et su kaal ei tõuse ja sul pole aega süüa teha ja sada muud häda, sa lihtsalt ei taha kaalu tõsta/langetada, ennast vormi ajada ja kõik.

Jutu põhimõte = kui sa midagi tõesti tahad (saavutada) siis sa leiad selleks võimaluse, nii raha, aja kui ka muu vajaliku.

Kõigil on omad raskused ületamiseks aga vingumine ei aita neid ületada, tegutse! Edu seisneb selles, et tõused ühe korra rohkem ülesse kui sind on pikali löödud.

Omalt poolt lisaksin "hardgaineritele" soovituse - sööge palju ja tehke baasharjutusi ja proovige kindlasti HIT-i ehk vähe tööseeriaid ja lühikesed intensiivsed trennid. Olen aidanud oma tuttavatel, kellest 4 on ka hardgainerile omistatud omadustega, oma erinevaid eesmärke saavutada ja siiani on kõigile 4-le "hardgainerile" sobinud HIT mitmetest proovitud süsteemidest kõige paremini. Samuti kirjutage ülesse oma päeva söök grammides mitme päeva jooksul. Kasutage siin tööriistade alt kaloriarvutit jne. tööriistu, et teha selgeks palju sööte ja lugege natuke, et osata arvutada, palju te tegelikult vajate kaloreid, siis lisage sinna algul 500 kalorit, kui vaja siis veel 500 ja nii kuni saavutatae soovitud kaalutõusu ja lõpuks soovitud kaalu, kõik. Lihtsam ja tervislikum oleks muidugi tellida toitumiskava, küsida selle tegijalt palju on kaloreid ja miks on asjad nii nagu need seal on ja siis lugege ja õppige ise juurde.

" " kasutan hardgaineri juures sellepärast, et nii puhast liigitust ei omistaks mina otseselt kellegile, sest paljud mingile nn. liigitusele kuuluvatest omadustest võivad olla vägagi ajutise iseloomuga nt. muutudes ainevahetuse kiirenemise/aeglustumisega mingite (väliste) faktorite mõjul .

Muudetud kasutaja Bailey poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan ka, et see "pole võimalik süüa" on üks natuke jura vabandus. Enda teine pool on samasugune - kui ma temaga koos ei ärka, siis on tema hommikusöögiks kohv ja heal juhul kohuke, vabanduseks see, et hommikul pole isu. Kui ärkame koos ja ma teen valmis pudru või omletti, siis küll läheb ilusasti alla ja tehakse võibolla veel võileib kõrvalegi. Asi on viitsimises ja natuke ka sundimises!

Teine asi on keset tööpäeva vabandus, et ei saa süüa - no saab küll! Ise töötan 11h kaubanduskeskuses, kus mul pole isegi võimalik pausi ajaks klientide silme alt ära kaduda. Sööd samas nö leti all, ebamugav ja puha, aga söön ikkagi! Võimalusel sokutan kõrval oleva jäätisekohviku külmikusse hoiule oma keefri ja teen valgusheike või lähen ostan poest väikse kodujuustu-kohupiima, mida ühe korraga oleks võimalik ära süüa.

Pane lõunasöögile heaga juurde liha ja vähem nö jahukastet jne, keeda muna kaasa, pane ube toidule juurde, söö pähkleid jne.

Mulle meeldis ka see vabandus, et "pole võimalik süüa" aga no on ikka küll kui väga tahta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan ka, et see "pole võimalik süüa" on üks natuke jura vabandus.

Täpselt nii ongi.Olen teinud tööd nii vahetustega kui 8-17,olen istunud koolipingis,aga alati on toitumine olnud enam-vähem raamides.Nii et kui keegi väidab et "hea öelda et söö rohkem" toitumise juures kus peaaegu ei söödagi(eriti hommikul),siis võtab muigama küll. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nii ongi.Olen teinud tööd nii vahetustega kui 8-17,olen istunud koolipingis,aga alati on toitumine olnud enam-vähem raamides.Nii et kui keegi väidab et "hea öelda et söö rohkem" toitumise juures kus peaaegu ei söödagi(eriti hommikul),siis võtab muigama küll. :)

Mis moodi on võimalik toitumist sellise elutempo juures kontrolli all hoida, ning regulaarseid toidukordi nn jälgida? Saan tõesti aru, et koolis, saab, nii hommikuti kui lõunati midagi hamba alla, kuid tööl, 8-17.... :D Ise istuksin arvatavasti nälgas... :D Paljudes kohtades, sellist lõbu ei leidu vast.

Muudetud kasutaja k3nt poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis moodi on võimalik toitumist sellise elutempo juures kontrolli all hoida, ning regulaarseid toidukordi nn jälgida? Saan tõesti aru, et koolis, saab, nii hommikuti kui lõunati midagi hamba alla, kuid tööl, 8-17.... :D Ise istuksin arvatavasti nälgas... :D Paljudes kohtades, sellist lõbu ei leidu vast.

Aga miks peakski tööl olles midagi sööma?

Mul hetkel menüüs kaks einet. Ärkan kell 6 hommikul ja hakkan tööle, esimene eine kell 14, kui töö juba läbi ja teine kell 21 paar tundi peale trenni. Kõik. Kui kordade arv väiksem siis tuleb per kord kogused suuremaks lihtsalt ajada ja kogu lugu.

Aga eks mõned "hardcore" vennad ajavad sulle ka seda juttu kohe, et võtad toidu karbiga kaasa ja siis sööd millal tahad. Võimalus, aga mulle selline tõmblemine toidu ümber ei meeldi. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×